Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć przez jakie armie i jednostki specjalne używany jest pistolet maszynowy UZI, lub któraś z jego wersji.

 

http://manta.univ.gda.pl/~kazik/imiuzi.html <- w tym linku wyczytałem, że Uzi używane jest między innymi przez Secret Service, ale nie wiem, czy to się nie zmieniło (artykuł pochodzi z 1998r).

Z góry dzięki za informacje.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie... "miały". A mnie zastanawia, kto go dziś używa.

W podanym przeze mnie linku pisano, że Uzi przeszedł modernizację, dzięki której strzela celniej, zmieniono też lufę, dzięki czemu zaczął być używany przez policję, agendy bezpieczeństwa oraz Secret Service. Jak to ma się dzisiaj? Czy wymienione przeze mnie formacje (nie wiem czy to dobre określenie) nadal go używają?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hmmm po co powtarzasz pytanie? Już je zadałeś, dostałeś dwie odp. poczekaj na ew. kolejne...

 

PS miło wiedzieć, że ktoś korzysta z mojej strony ;) ale informacje naniej zawarte są sprzed ok. dekady, więc nie wierzyłbym im za bardzo...

Link to post
Share on other sites

Też tak uważam, dlatego wolałem zapytać tu.

Ps. Nie, żebym wazelinił, ale bardzo fajna ta strona :)

 

EDIT:

Nie jestem pewien, więc chcę się upewnić:

Produkująca Uzi firma IMI wzięła to pod uwagę dopiero w połowie lat 80, wypuszczając oprócz pomniejszonego modelu Mini-Uzi, strzelającego z zamka otwartego, także jego wersję, w której pierwszy strzał oddawany był przy zamku zamkniętym.

 

W ten sposób najwcześniejszy, największy model słynnej rodziny izraelskich pm jako ostatni dołączył do nowej generacji wersji strzelających z zamka zamkniętego, o większej precyzji ognia pojedynczego.  

 

(Oba cytaty pochodzą z różnych wątków-pierwszy jest o powstaniu mini Uzi, a drugi o przystosowaniu dla Secret Service)

 

Który strzał jest oddawany z zamka zamkniętego? Pierwszy z po przeładowaniu, czy każdy (strzelając ogniem pojedynczym)? Może jest to lamerskie pytanie, ale mam nadzieję, że mnie nie wyśmiejecie...

Link to post
Share on other sites

Hej,Kiwi każy strzał jest oddawany z zamka zamkniętego przy ogniu pojedyńczym.

Po przełaowaniu Uzi zamek wraca do przedniego położenia,na zaczepie spustowym w tylnym położeniu pozostaje tylko bijnik któren jest oddzielną ruchomą częścią.

 

O ile mi wiadomo to strzelają z zamka zamkniętego i posiagające lufę poligonalną są tylko Mini i Micro Uzi.

 

Duże Uzi o ile wiem nadal jest proukowane,co prawda parametry już nie te,ale sława duża i nabywcy ograniczonych partii zawsze się znajdują.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nie no chyba można założyć że na te 50 metrów to powinno strzelać na tyle celnie żeby równać do średniej jakości pistoletów. Może nawet trochę lepij (mówię o "UZI SMG") w końcu ma trochę dłuższą lufę no i warunek: spokojnie i pojedyńczo ;)

Link to post
Share on other sites

A tak serio-jest aż tak źle, że pociski lecą tam gdzie chcą??

 

Nie jest.

Bron jest dosc ciezka, wiec przy szybkim ogniu (pojedynczym)

nie ma problemu z utrzymaniem trafien w sylwetce na 25m.

Przy nieco staranniejszym celowaniu trafienie w glowe nie sprawia tez wiekszego problemu. Z wiekszej odleglosci nie strzelalem.

 

Nie tak dawno, po Magdalence, z powodu zawodnosci tureckich MP5, ZOA wrocilo na czas jakis do UZI. Nie narzekali zbytnio.

 

Pozdrawiam

Vent

Link to post
Share on other sites

Poza tym Kiwi, mówiąc już serio i bez złośliwości, zważ na fakt obecności tej broni na wyposażeniu różnych krajów świata przez odpowiednio długi okres czasu. Jeśli wzmiankowany pm nie spełniałby chociaż średnich wymagań już dawno by go posunięto.

Link to post
Share on other sites

Każda "wiertarka" przeznaczona jest do niszczenia siły żywej na krótkich dystansach/odległościach (krótkim dystansem określa się odl. 25 - 50 m) Zasadniczą zaletą (lub też wadą) takich pmów jest ich celność i skupienie na tym dystansie (czytałem kiedyś o radzieckim pm Kedr 9mmx21 Makarow, podobno podczas strzelania ogniem ciągłym70% pocisków utkwiło w tarczy-sylwetce na odl. 100m, pewnie to była tarcza-sylwetka czołgu ;-) nie wiem ale nie chce mi się wierzyć) oraz możliwość zasypania przeciwnika w ciągu chwili gradem pocisków aby mieć np.: kilka sekund na odciągnięcie VIPa w bezpieczne miejsce.

 

Każdy typ broni palnej ma swoje zastosowanie w powiedzmy "służbie" i wiadomo, że strzelec wyborowy nie będzie snajpił z MAC'a 10 żeby lobem(a raczej cudem) zdjąć gościa z 200m, tylko użyje czegoś odpowiedniejszego, tak samo szturman nie będzie wchodził do pomieszczeń z SWD

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że wiertarką nazywasz pistolety maszynowe z magazynkiem w chwycie ;)

Tak więc polski Glauberyt także do takich się zalicza. Na stronie producenta ( http://www.fabrykabroni.pl/ ) piszą, że jego taktyczny zasięg rażenia wynosi 150m, więc trochę więcej niż pisałeś ogólnikowo o tego rodzaju broni. Jak się to ma do rzeczywistości? Czy naprawdę ma on taki zasięg?

Sorka za schodzenie z tematu i pozdrawiam;)

Link to post
Share on other sites

Hmm a co znaczy "taktyczny zasięg rażenia" ?? Bo wiesz taktyczna rakieta atomowa ma zaisęg rażenia (zakładam że taktyczny jakieś 10-50 km), a dokładność trafienia rzędu kilku metrów ;)

 

Jeżeli w przypadku Glauberyta mowa o zasięgu na którym pocisk jest w stanie skutecznie razić cel to ok (strzelasz gdziekolwiek i na 150 metrach przypadkiem trafiasz i skutecznie ranisz/zabijasz) ale nie wierzę w skuteczny celny strzał na tej odległości.

Link to post
Share on other sites
Tak więc polski Glauberyt także do takich się zalicza. Na stronie producenta ( http://www.fabrykabroni.pl/ ) piszą, że jego taktyczny zasięg rażenia wynosi 150m, więc trochę więcej niż pisałeś ogólnikowo o tego rodzaju broni. Jak się to ma do rzeczywistości? Czy naprawdę ma on taki zasięg?
A czym to się różni od zasięgu operacyjnego? :roll:

Ja strzelając szybkim ogniem pojedyńczym na 20-30m byłem w stanie zmieścić 90% przestrzelin w Alfie, więc uważam, że PM-84P sprawuje się fajnie :) Z PM-98 strzelając statycznie choć niespecjalnie precyzyjnie na 15m spokojnie się mieściłem

się w jakichś 5-10cm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...