Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Narodowe bronie" - Konkurs G&G na nową replik



Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Beryla tachamy wszędzie(kfor,afgan,irak,afgan znowu) i jest on najbardziej rozpoznawalny na świecie...tantala sprzedajemy do USA i ma tam b.db opinie więc coś z tej dwójki.A dopiero jak już wypuszczą Beryla to mozna się pokusić o jego przeróbki typu comando i mini...a może jakąś pseudo snajperkę coś jak sl8?:>

 

dla mnie jednak Beryl...tylko kilka szyn i już:)<mniam>

:lol:

Link to post
Share on other sites

Jantar napewno bylby najlepszy, bo mialby wziecie nie tylko w polsce. Nie ma innego pochodnego AK w Bull pup, tyle ze o plany, zdjecia itp. jest duzo trudniej niz w przypadku beryla. A co do samego beryla mogliby zapozyczyc GB od TM lub STARA v8 i bylby 3 round bust :D to dopiero bylaby jazda.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie - BERYL.

Z kilku przyczyn-od razu się kojarzy każdemu,jak chociaż nie z Polską,to z krajami byłego Układu Warszawskiego (a po wyglądzie innych broni sądzę,e mało który fan ASG z zagranicy skojarzy je z naszymi rejonami :) )

A po drugie nie oszukujmy się-produkcja replik to równierz ekonomia-panowie księgowi robi swoje-łatwiej takiej firmie będzie się zdecydować na produkcję Beryla z powodu unifikacji części z rodziny AK/AKM (czyli sprzętu,którego repliki firma już produkuje-czyli wprowadzenie takiego czegoś do produkcji będzie tańsze i opłacalne) Tworzenie nowej broni od podstaw znacznie podniesie koszty produkcji.Oczywiście na czymś będą je musieli sobie odbić-czyli cena gotowej repliki pójdzie w górę.Z Berylem będzie taniej z powodów wyżej opisanych.

No i po trzecie kieruję się osobistymi przesłankami,ale to już mój gust :wink:

Link to post
Share on other sites

Jak przytomnie zauważył jeden z użytkowników tego forum:

"czyli ze jak dobrze zrozumiałem ten cały jantar ,to tylko pojedynczy egzemplarz ,zbudowany przez zdolniacha w ramach jego pracy dyplomowej????? ps szacunek ,dla zdolniacha"

Jak coś takiego może być przez Was nazywana "bronią narodową"?????

 

Kolejnym "kwiatkiem" zasadzonym w plecy facetów z G&G jest PM63. Tak się tylko zapytam - ilu z Was strzelało z tego pistoletu?

Pytanie pomocnicze - jak wg Was w elektryku rozwiązać efekt poruszającego się przy każdym strzale zamka?

Bo jakoś nie wydaje mi się żeby replika przeżyła 650 strz/min przy ruchomym zamku.

Link to post
Share on other sites

Beryl ma moim zdaniem największe szanse w G&G. Z prostej przyczyny. Wygląda prawie jak nowa wersja kałacha, inna jest jedynie kolba. G&G mogłaby w zasadzie wymieniać tylko kolbę, łoże i magazynek w produkowanej już replice - RK 103. Czyli wystarczy zmodyfikować istniejący już AEG.

Link to post
Share on other sites

Głosować sobie możecie. Mierzcie siły na zamiary. Cytat prawdę wam powie.

A po drugie nie oszukujmy się-produkcja replik to równierz ekonomia-panowie księgowi robi swoje-łatwiej takiej firmie będzie się zdecydować na produkcję Beryla z powodu unifikacji części z rodziny AK/AKM (czyli sprzętu' date='którego repliki firma już produkuje-czyli wprowadzenie takiego czegoś do produkcji będzie tańsze i opłacalne) Tworzenie nowej broni od podstaw znacznie podniesie koszty produkcji.Oczywiście na czymś będą je musieli sobie odbić-czyli cena gotowej repliki pójdzie w górę.Z Berylem będzie taniej z powodów wyżej opisanych.

[/quote'] Tyle, że nie AK/AKM a AK-100. G&G robi już zbliżoną replikę - trzeba to wykorzystać, że całe bebeszki (no tak, powiedzmy problem z bezpiecznikiem/przełącznikiem rodzaju ognia) można wsadzić z biegu.

 

EDIT

I nie gdybać tylko blueprintów szukać. Ktoś już zrobił sobie Beryla :) Obfotografować (błagajcie też Remova) i zwymiarować. Nikt nie ma czegoś takiego na zaliczenie? ;)

Link to post
Share on other sites

Sam nie wiem co wybrac. Beryl jest fajny, ale to pochodna od AK. A jak ktos slusznie zauwazyl, mozna sie spodziewac ze z kazdego kraju naplyine 64382383789024 zgloszen dotyczacych jakichs przerobek Kalasza. Jantar jest tez niezla propozycja - ma oryginalny wyglad i jest to w pelni polska konstrukcja. Tylko co z roznymi danymi jak rozmiar np? A czesci oryginalne? Trzeba cos wymyslec bo skonczy sie na dyskusji na forum i w koncu nic nie wyjdzie na rynek. Jesli ktos ma wiecej informacji o Jantarze to byloby super. Ewentualnie moznaby uderzyc z ta zmniejszona wersja Beryla, badz tez wyslac zgloszenie z obiema wersjami i niech sobie wybiora (moze jakis wojskowy by sie zglosil na chetnego zeby zrobic sensowny opis broni?).

Link to post
Share on other sites

Tego samego dnia co pojawiło się ogłoszenia na G&G wysłałem im małe info o Berylu z poinformowaniem o trzech wersjach i kilkoma linkami.

Tekst redagowałem na szybko i użyłem m.in. kilka fragmentów z angielsko jezycznych stron, ale mam nadzieję, ze żadnych poważnych byków nie strzeliłem.

 

Na arnim odbyła się dyskusja i kilka osób (nie tylko polacy) wspominało Beryla.

 

Jantar jest dla mnie bardzo ciekawy, ale sam nie jestem pewien czy nie zostanie odebrany jako bierzemy AK i "potnij i sklej je na nowo", więc niby jakieś wewnętrzne bleee zawiera.

 

Nie powiem, kusiła by cała linia polskiej broni, jednak myślę, że na razie jakieś szanse ma Beryl. Po trochu, po trochu to może i któregoś z PM się doczekamy ale wolałbym osobiście jeszcze przed nimi to nasze berylopochodne minimi :)

 

 

Poniżej fragmenty mojego maila do G&G

(...)

Polish national assault rifle is called - Beryl.

Beryl was designed when the Polish military requested a new rifle compatible with NATO calibers.

It will replace all AK/AKM and Tantal carbines within the Polish armed forces.

(...)

It is being produced by Fabryka Broni "Lucznik" in Radom - www.fabrykabroni.pl or in english http://fabrykabroni.pl/En/eindex.htm

It uses 5.56×45mm ammo.

It have single, triple and burst mode.

There are three versions:

1. short one called "mini" - http://fabrykabroni.pl/En/mini_beryl_e.htm

2. medium some times called "commando",

3. and most common full size similar to Ak-105 length - http://fabrykabroni.pl/En/BERYL_e.htm

The longer version has got a new gray, plastic foregrip with integrated mount for the wz. 74 grenade launcher. The cleaning-rod, characteristic for the Kalashnikov family, is no longer carried on the weapon.

The barrel itself has been lengthened but with the muzzle device shortened the overall length is roughly the same as Tantal's.

Length (stock folded): Beryl 742 mm (29.2") Mini-Beryl 525 mm (20.7")

Length (stock extended): Beryl 943 mm (37.1") Mini-Beryl 730 mm (28.7")

 

(...)

Some nice info you can find on:

http://en.wikipedia.org/wiki/Kbk_wz._96_Beryl

http://www.gun-world.net/polish/beryl/beryl.htm

http://www.defensereview.com/modules.php?n...article&sid=582

http://kalashnikov.guns.ru/foreign/hem2.pa...adkri/Beryl.htm

http://www.ak-47.us/Polish.php

and see it in action...

http://video.google.com/videoplay?docid=44...886415422601675

 

On one of above www page you can read:

(...) the kbs/kbk wz. 96 Beryl family of weapons is probably the highest form of AKM/Kalashnikov rifles and subcarbines being manufactured at present—most likely even better than the AK100 series of rifles and carbines/subcarbines manufactured by Izhmash Open Joint Stock Company, Russia--and the Russian guns are pretty good.

 

Someone said about Beryl:

Very "east meets west". Eastern AK-style weapon with some kind of M4 features (buttstock + fore grip).

After very good performance in Iraq and Afghanistan it is potentially best polish military product for export.

There are rumors (so far just rumors) about exporting it to Indonesia and some other countries.

 

(...)

As for AEG-ASG version so far as I know there are 2 or 3 self made conversion.

One (probably the best one) has been described on

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...&hl=beryl&st=20

(...)

Link to post
Share on other sites
Kolejnym "kwiatkiem" zasadzonym w plecy facetów z G&G jest PM63. Tak się tylko zapytam - ilu z Was strzelało z tego pistoletu?

Słusznie - miałem okazję jedynie dogłębnie, że się tak wyrażę, pomacać, rozbierać, czyścić itp. I ....? :? ehhh....

 

Co do PKM - to jest broń rosyjska - czego się na Allacha upieracie żeby toto było naszą bronią narodową? Jeszcze nie dotarło? mam powtórzyć? :roll:

 

Rkm jeśli wyjdzie, będzie obłędnie drogi (popatrzcie sobie na ceny Minimi/M60). Ponadto ilu z Was będzie biegać z erkaemem? Dajmy na to, walcząc w budynkach? hę?

 

Jak ktoś zauważył - ekonomia. Słusznie. Co najwyżej wyjdzie cała seria Beryli (o ile to w ogóle wypali), analogicznie do serii G36.

Link to post
Share on other sites

Beryl i basta! :P :mrgreen:

Edit:

Naszła mnie pewna myśl, może zamiast się spierać lepiej zacząć zbierać materiały.

Następnie rozpatrywać kandydaturę tylko tych, których baza materiałowa będzie wystarczająca do tego aby G&G mogło opracować AEGa.

Link to post
Share on other sites

Jest jedna narodova broń ,ktura zasluguje uvage i to jest SA-58, ktura jest bardzo znana v sviete. Uvaga, to nieje zaden klon AK, jak jest beryl,czy tantal. Jest to svoja bron na innym mechanizmie.

i od nej UK-59.

I ze starszych broni bym preferoval BREN, ktury jest vytvorem ZBROJOVKA BRNO.

Link to post
Share on other sites

Ja mimo wszytsko zaglosuje na jantara.

 

Jakby nie patrzec tez jest okrutnie podobny do AK.Tylnia czesc karabinu to wrecz srodkowa czesc Beryla z raczka i spustem chamsko zamienionym na podporke kolby.Do tego g&g dalo by dluga aluminiowa lufe zewnetrzna, obudowali plasktikiem i tyle roboty;).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...