Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Narodowe bronie" - Konkurs G&G na nową replik



Recommended Posts

Cyku no kurna lapiesz za slowka :P mp5 to juz jest tyle ze nie ma sensu o nich wspominac to i ich nie wymienialem :P sory ; ) :)

pe.es. swoja droga to i coby to nie bylo czy Beryl czy krotki PM w wykonaniu G&G... to i tak chyba lepiej sie nie nastawiac na w miare przyzwoita cene, czy aby mam racje ? :?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czemu tak mało osób stawia na RAKa?

 

W końcu mało jest pistoletów maszynowych z magazynkiem w rękojeści a RAK raz że jest oryginalny (pokażcie mi drugi smg który rozwala zamkiem szybki w maskach gazowych :D ), dwa że idealnie nadaje sie na broń boczną a trzy - ktoś bawiący sie w rekonstrukcje soldata z okresu PRL bedzie miał do wyboru coś więcej niż kałacha ze stałą albo składana kolbą :wink:

Link to post
Share on other sites

Własnie niema go ale czemu nie mozna powiedziec sprzydałby sie jakis RKM bo mimimi jest :( :? no własnie. Ale bron polska i nie kałachopochodna jedyne podobienstwo to ze działa na ta samo amunicje. Wiec kumpe z kałachami zamiast boxa mogliby dostarczac swoje magi od kałaszka :D

Link to post
Share on other sites

a napiszcie mi dordzy 'eksperci' czy wz.2003S/D jest na uzbrojeniu?

bo mi się zdaje ,że dopiero przechodzi próby i będzie (nie wiem czy pewne) dopiero wdrażany do wojska..(pewnie 25 BK,6BDSz etc..)...i ile osób biega z RKMem na strzelankach?!...raczej ze względu na cenę jest ich niewielu.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
a napiszcie mi dordzy 'eksperci' czy wz.2003S/D jest na uzbrojeniu?

 

Nie

 

Po rozpoczęciu produkcji 5,56 × 45 mm karabinu szturmowego wz. 96 Beryl pojawiła się potrzeba wprowadzenia do uzbrojenia ręcznego karabinu maszynowego zasilanego taką samą amunicją.

 

Jeśli to się miało odnosić do mojego posta to zapytam, co ma wz. 96 pod względem kalibru wspólnego z AK?

 

Czemu w ankiecie nie ma wz. 88 Tantal Question

 

Bo nie jest na tyle popularny? Był wprowadzony na krótko i mało rozpowszechniony? I trudno by go było gdzieś przypasować jeśli chodzi, np. o rekonstrukcję. O wiele więcej osób byloby chętnych na Beryla.

Link to post
Share on other sites
a napiszcie mi dordzy 'eksperci' czy wz.2003S/D jest na uzbrojeniu?

 

Nie

 

nie ma jak to umiejętność czytania między wersami...taa:F

 

Bo nie jest na tyle popularny? Był wprowadzony na krótko i mało rozpowszechniony? I trudno by go było gdzieś przypasować jeśli chodzi, np. o rekonstrukcję. O wiele więcej osób byloby chętnych na Beryla.

 

 

z tego co mi wiadomo to około 40000 Tantali zrobili.Kupa z nich jest zdekowana i wysłana do USA gdzie CIESZY się dość dużą popularnością....a 5000 Tantali do Iraku i 1 Mammo.

Link to post
Share on other sites

Jakby miał wygrać, to Beryl, a jak dla mnie Jantar, bo bullpup ^^. Lecz beryl mógłby się sprzedawać jak świerze bułeczki. Troche brzydki jest, ze względu na tylnią, kanciastą część body... ale to tworzy go odrębnym ;]

 

 

Tak wszystko sobie wyjaśniająć to dochodzę do wniosku, że G&G może zrobić te repliki:

-G36 (k/c...)

-padadoksalnie może kolejną emkę

-L85

-może FA-MAS

-Steyr AUG - oby nie, bo będe sobie pluł w brodę...

-FN SCAR - wybrany przez hamerykańców ?

 

Napewno kolesie z GnG znają się na rynku, wiedzą gdzie mogą dużo zarobić, więc trudno by było o wz.96.

 

 

Tak czy inaczej to przypuszczenia tylko, a Beryl jest dość realnym projektem, dużo mailów i może by go wyprodukowali. Cena max 1700 PLN i jest cudnie ^^

 

Więc zamiast wysyłać do nich maile z propozycjami mniej popularnych polskich broni, lepiej wysyłać poprostu głosy o Beryla, bo i tak najwięcej głosów by zebrał, a jeżeli można, to jeszcze wiecej głosów będzie pomocne, nie rozmieniajmy się na drobne.

Link to post
Share on other sites

słyszy się o berylu to i owo, no ok ale jak chłopaki po powrocie z iraku mówią mi że beryl to najgorsza ściera a OLV to wogule katastrofa bo kule rykoszetują zawsze w strone szyji to pytam jaki w tym sens? Bo to polski gnat? Sorki AK po mutacji.

Wiem że zwolennicy beryla mnei tutaj zjadą ale mam prawo powiedzieć coś na ten temat.

osobiście jestem za PM-98. Moze to tez nie jest szczyt precyzji zegarmistrza ale wole to niż nieudane ksero kałaszka.

Link to post
Share on other sites
wole to niż nieudane ksero kałaszka

 

To nieudane ksero kałaszka zrobiło furorę w czasie powstania Zarkawiego wsród Amerykanów, siedzących w oblężeniu razem z Polakami w Falludży....

 

Rewelacją toto może i nie jest, ale na dzień dzisiejszy mamy tot i już. A jantara - tę paskudę - mamy jedną sztukę i więcej miec nie będziemy.

Co do PM-98, to kup sobie replikę uzi(MP-7 etc.) i zastosuj metodę niejakiego Adama Słodowego...

 

A prawda jest taka, że ok. 200 egzemplarzy na polski rynek plus ok. 100 na pozostałe G&G nie opłaca się klepac. Dlaczego podaję takie liczby? A to dlatego, że jak naklepią 500, to cena jednostkowa będzie zbyt okrutna dla przeciętnej polskiej kieszeni, a dla obcokrajowca to będzie kolejne

nieudane ksero kałaszka
.

Dodac coś jeszcze?

A, właśnie.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

A wiesz może i masz rację.

Wiem natomiast jedno, nie kupie sobie beryla i nie będę sikał po majciochach bo mam beryla (jak co nie którzy).

von_Zakapior powiedz sam, co jest ładnego w tej poracznej maszynie? To że jest od nas? Chyba tylko to, gdyby to była czeska broń, nikt by nawet o niej nie wiedział, może tylko koneserzy. (przykład AK beta specnaz, bo wogule skąd to się wzieło?)

Ogólnie. U nas nie wiem czy znalazło by się coś tak dobrego żeby kupili to np. niemcy czy angole.

Ale von_Zakapior, masz rację, Beryl to jedyny karabinek który może się sprzedać,

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...