Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Obszywanie BDU


Recommended Posts

Jest to opisane w tym wątku, na lewym ramieniu nosi się naszywkę aktualnej jednostki + ewentualne łuczki wyszkoleń (ranger, SF, Sapper)... i to na prawym rękawe ewentualnie się dubluje, nie odwrotnie.

Zachęcam do zapoznania się z AR 670-1 (regulaminem mundurowym US Army), jest po angielsku, ale jak nie umiesz to jest dużo obrazków.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

Mam takie pytanie troszeczke nie na temat, ale bylo o ty wspominane, orjetuje sie ktos jaki kolor beretu mosili US Special Force podczas interwencji w Panamie??

Gdyz niestety ale spotkalem z dwoma sprzecznymi informacjami a mianowicie jedna ze nosili czarny, a druga ze nosili zielony. Prosze o pomoc w tej kwestji :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

1. Nie wiem na czym to polegało ale różnie nosili, standardowo na prawym ramieniu gwiazdkami do prawej strony, naszywano również crest na obu ramionach nad flagami

 

2. U podoficerów tak, zaś u podoficerów jeden stopień i korpusówka

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam

1. Mam mundur bdu woodland z naszywką gwardii narodowej stanu Arkansas (lewe ramie) na prawym kołnierzyku porucznika na lewym korpus piechoty, mam 2 naszywki specjalności saper i starszy skoczek spadochronowy w jakiej kolejności je naszyć?

Jakie jeszcze naszywki mógłbym dodać (ale tak żeby nie przesadzić bądź co bądź to tylko gwardia...)Oporządzenie mam pod 1995 rok.

2. Czy możliwe aby podoficer Ranger z 75th po zakończeniu kontraktu i pożegnaniu się z armią zrobił studia i wstąpił do Gwardii Narodowej jako podporucznik?

Czy zachowuje wtedy wszystkie specjalności i łuczek rangera?

Link to post
Share on other sites

Czy możliwe aby podoficer Ranger z 75th po zakończeniu kontraktu i pożegnaniu się z armią zrobił studia i wstąpił do Gwardii Narodowej jako podporucznik?

Czy zachowuje wtedy wszystkie specjalności i łuczek rangera?

 

Przeczytaj "Droga do odwagi" kpt. Jeffa Strueckera i przekonaj się, że można...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

1. Mam mundur bdu woodland z naszywką gwardii narodowej stanu Arkansas (lewe ramie) na prawym kołnierzyku porucznika na lewym korpus piechoty, mam 2 naszywki specjalności saper i starszy skoczek spadochronowy w jakiej kolejności je naszyć?

 

pierwsze primo - nie specjalności tylko przeszkolenia

drugie primo - kolejność dowolna, powiedzmy w kolejności ukończenia kursów

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 6 months later...

Czy na spodnie od MCCUU oprócz nametape`a nad prawą kieszenią naszywa się branchtape`a nad lewą?

Nie

Drugie pytanie, wcześniej w tym wątku pojawiła się wzmianka o naszywaniu oprócz grupy krwi, "posiadanych" chorób. Czy mógłbym poznać jakie są "do wyboru" oraz skróty?

Posiadanych chorób? Raczej nie. Spotyka się oznaczenia dotyczące ewentualnych uczuleń lub ich braku.

Edited by Hoplita
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Najłatwiej i najszybciej będzie ci to zrobić samemu...

Ten obrazek wstawiasz nawet i do painta, usuwasz napisy, odwracasz lustrzanie w poziomie kopiujuesz do worda, ustawiasz rozmiar, drukujesz(odwrócone) na papierze kredowym, ale na drukarce laserowej i przyprasowujesz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...