Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Obszywanie BDU


Recommended Posts

cos tu sie kapral uzewnetrznial co oznacza naszywka na prawym rekawie, nad flaga :)

Tak sie sklada ze przeczytal to moj sieciowy znajomy ;) sluzacy do niedawna w US Army... jego wyjasnienia:

 

W poscie dot.obszywania BDU ktos jednak nieslusznie napisal, ze na prawym rekawie BDU nosi sie naszywke poprzedniej jednostki w ktorej sie sluzylo..Blad, na prawym rekawie nosi sie tzw,,Combat patch" czyli jesli ktos byl w strefie konfliktu, ma prawo do noszenia ,,naszywki" danej jednostki, chociaz organizacyjnie nigdy nie musial w tej jednostce czy dywizjonie byc.

hm, to na jakiej zasadzie nastepuje "dobor" tej naszywki? naszywka jednostki z ktora sluzylem, kolega sluzyl, albo widzialem obok zolnierza z tej jednostki?

Jesli np. bylem w 101 AAD, zostalem "oddelegowany" razem z 25 ID do rejonu walk to mam mozliwosc noszenia ,,combat patch" 25 ID, nota bene nigdy w 25 ID nie bylem, bedac w rejonie konfliktu nadal bylem w 101. To takie troche skomplikowane.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jsli chodzi o kaprala to znalazlem na forum lightfighter.net fajne komentarze na jego temat :twisted: (chodzilo o jego fotki http://www.kapral.jachpol.net/SealTeam/Sea...ealTeam6_5.JPG)

 

"That kid's got to be the biggest dick-slap I've ever seen"

 

 

"Not only is the pic titled "SealTeam6_5.jpg", when he's got Army SF tabs/patches, but they're in the wrong order!"

 

 

"When I was ten I had a similar outfit with a special forces patch with airborn, ranger, and sf tabs. Then I turned 11 and realized how gay it was to pretend to be someone I wasnt. If I can find an old pictutre, Ill post it.

 

The most embarrassing thing was when my mother gave it to the school who blew the picture up real big in a slideshow presentation at graduation. But Im over that now."

 

 

"All that money and time trying to look badass, and he puts a 20rd mag in his rifle."

 

 

""Right patch order is:

 

SF Tab

Ranger Tab

Airborne Tab

SF Arrowhead

 

you IDIOT!"

 

"And his right arm flag patch is not reversed. Not even a good poser at that."

 

 

"God, I think that fucktard bought up every spec-ops lookin' patch from the local surplus store and slapped it on his DCU's.

 

Let's see... a SGM in the 82nd with jump wings and a CIB. Right. Some people make me embarassed to say I play airsoft."

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

Ostatnio moj brat kupil sobie bluze BDU woodland w jakims demobilu. Co mnie zainteresowalo to to, ze tam gdzie normalnie jest naszywka US ARMY, czyli po tej stronie po kotrej mamy serce :P, widniala naszywka z napisem "US Contractor". Kto nosi (nosil?) tak obszyte bluzy?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

skoro juz topic zostal odgrzany to i ja swe dwa grosze wrzuce...

(...)Maksymalnie dwie, METALOWE, odznaki specjalności na lewej piersi np. w Recon są to spadochroniarz i nurek(...)

tak piszac sugerujesz, ze USMC (nawet w Recon'ie) nie nosza innych metalowych odznak poza Scuba Diver i Paraschutist, a tak nie jest.

USMC dopuszczaja do noszenia na mundurze nastepujace insygnia:

Lotnicze:

-Naval Aviator and Naval Aviation Pilot

-Naval Flight Officer

-Marine Aerial Navigator

-Naval Aviation Observer

-Naval Aircrew

-Combat Aircrew

Spadochroniarskie:

-Basic Paraschutist

-Naval/Marine Corps Paraschutist

Explosive Ordnance Disposal:

-Basic EOD

-Senior EOD

-Master EOD

Nurkowie:

-Master Diver

-1st Class Diver

-Combat Diver

-2nd Class Diver

-Scuba Diver

no teraz chyba mamy komplet juz... :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

napisałem o tych flagach w ramach ciekawostki ... dotyczy to obszycia (a wiec naszywek znnajdujacych sie na BDU) BDU ??? tak !!! wiec o off topicu mowy byc nie moze. debilny post ??? nie sadze.

 

a porownywanie polskiej flagi z krolikiem bugsem jest co najmniej nie stosowne ...

 

 

 

p.s sami sobie dodatkowa robote robicie, bo jak to Szaszłyk okreslił robienie burzy za odgrzewanie topicow sprawia ze userzy zakladaja nowe tematy, ktore de facto kiedys juz byly - ale nie odgrzeja starego tematu bo przeciez zaraz przezyja najazd zlosliwych uwag od modow !!!

 

 

 

 

 

 

[EDIT] no i jakis mod usunał posty ... chociaz moj pierwszy mogl zostawic ... zenujace ...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam dla Was trzy zagadnienia Sherlocki :wink:

 

1. Co to kurwa jest ? Kto to uzywa i gdzie to sie nosi?

firstfusiliers6kv.jpg

 

2. Co to jest ? Ma to cos wspolnego z U.S. Air Force ale dokladnie?

airforce9qa.jpg

 

3. Jakby ktos posiadal pewny schemat obszycia munduru dla zolnierza 75th Ranger regiment'u (jakie naszywki i gdzie)

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

pierwsza naszywka jest brytyjska.

druga to jakaś specjalizacja USAF, ale na tym sie nie znam. może być czysciciel kiblów albo tester rozkładanych foteli, tudzież przygotowywacz kawy.

 

Jakbyś czytał topic, to byś wiedział jak obszyć... regulamin army jest jeden i ten sam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak by wygladalo obszycie BDU na Bravo Company, 3rd Battalion, 75th Ranger Regiment'u, z okresu dzialan w somalii?

 

Domyslam sie ze w boju mieli tylko branch name tape i flage(nie zgaszona),

ale jakby wygladal mundur w pelni obszyty?

 

Czy moglo by sie zdarzyc ze czesc naszybek byla by zielona a czesc pustynna (znalazlem zdjecia pustynnych naszywek na 6colors z somalli ale tylko u oficerow, ale fak ze takie byly isnieje)?

 

Na lewym ramieniu widniala by naszywka 75th czy 3rd?

 

Czy jakies naszywki byly by przyczepiane na tasme velcro? jesli tak w jakim kolorze byla by ta tasma?

 

Czy isnieje zeby ktorys z rangersow nie mial zdobytego kursu rangers, lub nie mial przyszytego luczku?

 

Co do poruszanego problemu z odwrocona flaga, nie wiem czy padla juz opowiedz. Odworconej flagi uzywaja zolnierze na misjach poza granicami kraju w usa jest ona nie odwrocona, kiedys spotkalem sie z takim stwierdzeniem, ale glowy sciac sobie nie dam. widzialem zolnierzy army national guard w usa ktorzy mieli flagi na ramieniu, nie pamietam czy byly odwrocone, ale w kraju nosili flagi wiec chyba nie jest prawda ze noszona sa tylko na obczyznie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 months later...
taki kapral jesteś mądry ?

 

a te z rzepem to sie jak k..wa przyszywa ?

 

:wink:

normalnie' date=' mosz cipke i chujaszka.

penisek wchodzi do piczki, tzw hooks and loops i sie pstrykają

 

I czego trzeba więcej. Kapral otrzymuje nagrodę w kategorii "I takiś ty mądry"/dzikki

Link to post
Share on other sites
Trochę teraz będzie głupie pytanie ale co tam :mrgreen:

 

Jak przyszywacie naszywki? Maszyną' date=' ręcznie czy może podklejacie czymś?[/quote']

A widziałęś kiedyś żołnierza z naszywką naszywaną ręcznie?

Chyba tylko w Viet Namie to było widać...

i te ciuliki z wojska polskiego, co 5 razy chwycą naszywkę nicią i myślą, ze jest git.

 

Ja widziałem :wink: ale to pewnie wyjątek potwierdzający regułę:

p10000147gz.th.jpg

 

p10000154tk.th.jpg

 

p10000161vs.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Marines dzielą się między innymi na 4 dywizje. Czy są naszywki tych dywizji jeżeli tak to gdzie się je naszywa?

 

Co to znaczy że dywizje są jakby aktywne? Przeczytałem że "aktywne" jest 10 dywizji. To znaczy że reszta jest tylko formalnie? Na przykład taka 5 dywizja nie istnieje?

 

Co oznaczają wolne cyfry w numerach dywizji? Na przykład 26 numerek jest "wolny" (chyba, bo nie jestem pewien).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam pytanie,kupiłem na allegro flage USA na prawe ramię,pod tą flagą jest taka jakaś warstwa,nie wiem,chyba klej,próbowałem to żelazkiem przykleić do bluzy,ale to się wogóle nie trzyma...Co byście mi poradzili???Tylkobez żadnej piczki i chujaszka proszę.

Z góry dzięki

pozdro

Link to post
Share on other sites
Mam pytanie,kupiłem na allegro flage USA na prawe ramię,pod tą flagą jest taka jakaś warstwa,nie wiem,chyba klej,próbowałem to żelazkiem przykleić do bluzy,ale to się wogóle nie trzyma...Co byście mi poradzili???Tylkobez żadnej piczki i chujaszka proszę.

sprzedaj ja ponownie na allegro...

 

wystarczy sie zastanowic, wyjscia sa dwa (poza sprzedażą): naszyć bezpośrednio na mundur (igłą i nitką), lub naszyć na flagę rzep (haczyki), a na mundur jego drugą część (pętelki)... tą samą igłą i nitką.

 

możesz też przykleić na wikol... 8)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

Mam pewien problem.

 

Chcialbym naszyc na mundur 2 flagi USA, i crest 160th SOAR http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...lem_110x124.jpg

albo http://www.bethlehempaonline.com/tn160th.jpg

i zastanawiam sie czy da sie to jeszcze polaczyc z luczkiem special forces i np

stopniem porucznika.

 

I tak przy okazji, czy moze ktos wie gdzie bylaby mozliwosc dostania takiego cresto(oprocz szycia na zamowienie) ?

 

Dzieki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A jak jest helm to nie na ramieniu? Nie wiem wiec pytam :)

A to male w 2 linku to jest naszywane i rozumiem ze naszyc na prawy kolniezyk?

 

A "socom'a" i luczek special forces? Chodzi o to http://allegro.pl/item121323386_socom_comm..._us_desert.html ?

 

Tzn rozumiem ze 2 flagi sie nie zmieszcza, tj. 1 na prawym ramieniu a na lewym luczek i to co w linku jesli to jest ta naszywka SOAR?

 

Dzieki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...