Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Obszywanie BDU


Recommended Posts

o matko ależ nagmatwałeś :) :)

 

crest - jest taki mały metalowy i nosi się go na berecie

 

kołnierzyki tak jak powiedział szaszłyk

 

to co zapodałeś w ostatnim linku to jest troche co innego -civaff

 

160 soar nosi naszywkę socom ale raczej troche inny

nie mam rysunku ale skromnie powiem

że są wszystkie trzy kolory na mojej starej stronie :)

link w podpisie i klikasz "naszywki" :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to co byś w końcu chciał na tej bluzie ?

miało być chyba coś z 160 soar ?

 

a jeśli chodzi o dostępność to pewnie że się da :)

np. ja mam je wszystkie i tego cresta może też znajdę

ale teraz jestem daleko poza domem

jak wrócę to możemy pogadać :)

Link to post
Share on other sites

Ty sie ciesz, ze jeszcze Krolik tu nie zajrzal.

 

Naszywki, ktore nosi SOAR to ta mala na kolnierzyk + odznaka USASOC (US Army Special Operations Command) - ta duza czerwona z luczkiem AIRBORNE. Jedna flaga, na prawym rekawie, wystarczy.

 

Na helmach lotniczych niczego nie nosza a najczesciej wtedy maja kombinezony nomexowe lub ABDU a nie BDU (SOAR to tylko zalogi lotnicze + zaplecze, nie ma tam komponentu dzialan ladowych)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

1. Subdeud

2. Po kolorze.

 

Jak jak? ;-)

 

 

SUBDUED (Sjubdułed) dosłownie "wyciszony, stonowany, nie-krzykliwy, wygaszony" Czyli naszywki w kolorach zgodnych z danym kamuflażem, nie rzucających się w oczy.

 

Przykłady:

 

Nie- subdued

14093.GIF

Subdued

14095.GIF

 

A co do pomysłu obszywania RAID'sa to zacytuje współczesnego klasyka: "Samopodpierdalacz i naszywki Drużyny Pierścienia".

Link to post
Share on other sites

Myśl zanim napiszesz. Na ACU możesz teoretycznie przyczepić wspomniane naszywki Drużyny Pierścienia jeśli mają rzepik i co z tego? Mówimy o obszyciach/obrzepowieniach wedle regulaminu. A regulamin zasadniczo mówi:

 

Q: The colors of the flag patches have been changed. How so and why?

A: The American flag will have infrared properties for night identification in a tactical environment; traditional full color style for garrison.

 

 

Wizyta na PEO Soldier i uzyskanie informacji o regulaminie obszyć ACU nie jest niczym trudnym. A już wklejanie USAF FACów w ACU nie ma nic do rzeczy. Zobacz, masz tu SEALsów w ACU i czy na tej podstawie będziesz mówił o regulaminach mundurowych obowiązujących w US Army?

31302938.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

1) zakupilem ostatnio bluze USMC z lat 80 po kontrakcie (RDF) na kieszeni EGA + USMC. Niechce jej obszywac w sposob konfliktowy tylko garnizonowy (noszona w bazie nie w strefie dzialan) z tego co wspomnial wczesniej szaszlyk to

Nametape nad prawa kieszenia

bez branchtapa? (bede musial odpruc :()

jezeli bez brancha to na jakiej wysokosci maja byc odznaki specjalnosci nad sama kieszenia czy powyzej tasmy (ktorej nie ma) stopnie na kolniezu metalowe czy naszywane, oraz czy naszyc flagi na ramienie czy nie?

2) kwestia tasm

Mam brancha USMC z bluzy z lat 90tych oraz nametaoa robionego u Cybula i podklad jest jakby inny (w branchu jest troche jasniejszy ale to ravzej kwestia zuzycia), natomiast czcionka uzyta w branchu jest troche wezsza niz w nametapie. czy nametapy dla armii i korpusu sa wyszywane w dwoch roznych szwalniach?

 

siemka ludziska - a ma ktoś koncepcje jak obszyć wietnamskiego tigerstripe'a? (jak tylko dostane go w swoje łapy) Wiem że chłopaki z MACV-SOGu chodzili na mniej 'legalne' akcje w obszyciu typu 'sterile' :))) tzn. bez niczego co mogło by identyfikować, ale mundur MACV (doradczy :) chyba możnaby obszyć? Nie wiem ja wygląda sprawa LRRP - mam zdjęcie kolesia w obszyciu subdued - ale w bazie. Ciekawe jak na te patrole dmuchali...

 

na podstawieksiazki Zielone Berety Sily Specjalne Armii USA 1952-84 Gordona Rottmana wyd Osprey kika przykladow

1. SFC 3 bryg Mike Force 5SFGA we wczesnej odmianie Tiger Stripea

Na prawym ramieniu wczesna odznaka Mike Force (z czaszka)

Mike%20Force.jpg

nad nia luczek airborne (czarne tlo, zolte litery)

brak brancha i nametapa oraz stopni

2. Porucznik 46 kompania sil specjalnych Tajlandia 72gi rok. Tigerstripe Tajlandzki.

Nad prawa kieszenia odznaka skoczka armii kambodzanskiej, na klapie lewej kieszeni naszywka "Special Unit", na prawym ramieniu naszywka MEDTEC dystynkcje porucznika i korpusowka piechoty naszyta poziomo rownolegle do krawedzi kolnierza, barnch i name tapy wyszywane na podkladach w kamflarzu tigerstripe na prawym ramieniu luczek Airborne i naszywka SFow (obie wygaszone).

Jak dorwe aparat albo skaner to dodam fotki

Link to post
Share on other sites

Proponuję przyznać Yuniorowi_5 platynowy szpadelek za odpowiedź na pytanie zadane bezmała 2.5 roku temu. :D

 

Co zaś do RDF, to stopnie metalowe, nazwiska raczej nie nosili, przynajmniej tak wynika z obrazków. Flaga - zdarzała się kolorowa. Muszę pogrzebać głębiej.

 

Nametapy - jeśli idzie o czcionkę - są nieporównywalne. Mnogość kroju czcionki jest naprawdę spora.

Link to post
Share on other sites

Proponuję przyznać Yuniorowi_5 platynowy szpadelek za odpowiedź na pytanie zadane bezmała 2.5 roku temu. :D

 

Odpowiedzi nie bylo, moze jeszcze potrzebna, a jak ktos bedzie szukal jak obszyc tigerstripea bedzie mial juz odpowiedz nieprawdaz? Jezeli ma to byc temat stanowiacy kompedium wiedzy na ten temat to uwazam ze moja odpowiedz nie jest w zaden sposob spozniona/nepotrzebna hehe. a szpadelek przyjme z wielka checia :P

 

nazwiska raczej nie nosili, przynajmniej tak wynika z obrazków

 

No to juz widze rozbieznosc w stosunku do tego co napisal Szaszlyk, ze wlasnie Branchow nie nosili, natomiast nametapy tak. Ktoremu tu teraz wierzyc ;-)

a jak ze specjalizacjami ?

 

Muszę pogrzebać głębiej

 

Bylbym dzwieczny

Link to post
Share on other sites

No to juz widze rozbieznosc w stosunku do tego co napisal Szaszlyk, ze wlasnie Branchow nie nosili, natomiast nametapy tak. Ktoremu tu teraz wierzyc ;-)

a jak ze specjalizacjami ?

 

Nigdzie nie napisalem, ze na RDFie noszono nametapea :)

 

Zadnych specjalizacji a flagi tylko zagranica (Liban, Grenada)

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś jak obszyć w bdu lewy rękaw dla Ranger'a najpierw łuczek Ranger, a potem 75th Ranger Rgt tylko na jakiej wysokości od szwu na rękawie. Wiem trochę to niewyraźnie napisane ale nie wiem jak to lepiej sformułować. I czy wie ktoś gdzie można dostać nametapa z własnym nazwiskiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...