Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HI-Capa 5.1 WE Blow Back, Zamek nie odskakuje do końca FOTO


Recommended Posts

Mam problem z zamkiem, nie odskakuje do samego końca. Jest szarpnięcie i to wszystko. Gnacik strzela ale np. nie blokuje się po ostatnim strzale i czasami jest pusty strzał. Zamek skacze max do połowy rządanego rezultatu, możliwe że to wina kurka bo nie kładzie się do samego końca tzn. nie dotyka tego "dzyndzla" z tyłu. Fotki:

To jest maksynalne położenie zamka podczas wystrzału (no może ciutke dalej :F)

dsc09990ed5.th.jpg

dsc09995pd5.th.jpg

dsc09998ot7.th.jpg

dsc09999wi2.th.jpg

Większy rozmiar:

dsc09999el1.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Ładowałem, Propanem i Gren Gazem z AirShitGuns, taki mały pierun rozwala słabe magi ciśnieniem, wiem bo widziałem.

Po naładowaniu pierwsze 4 strzały sa ok potem lipa.

Jutro odbiorę maga na CO2 jak pomoże to to napisze.

 

EDIT:

 

Mag na co2 nie pomógł, dalej zamek nie doskakuje do końca.

Ktoś pomoże?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cześć wam...

 

Nie jest to wina gazu. Nie wiem czy w glocku czy w hi-capa'ie da się rozebrać tłok od blow-back'u choć zakładam że się da.

 

Wina może leżeć właśnie tam, nie musze chyba wyjaśniać jak działa BB. Jest to wspomniany tłok i może on w pewnym momencie się przycinać, albo wogóle nie drgnąć powodując nie doskakiwanie zamka do końca. Proponowałbym poruszanie tym tłokiem w celu upewnienia się iż chodzi on płynnie (nie poprzez naciągnięcia zamka, bo to nic nie da).

 

Jeśli zaś chodzi o nie blokowaniu się zamka w tylniej pozycji bo wystrzeleniu ostatniej kulki, to spręzynka w magu która podaje kulki po prostu jest za słaba żeby podnieść blokadę.

Link to post
Share on other sites

Witam chciałem... powiedzieć jakiż to mam problem...

 

Pistolet nie jest na gwarancji, strzelał dobrze, testowany w różnych warunkach... a najgorsze jest to że 2/3 kasy do niego dołożyli mi rodzice na gwiazdke... i tu jest mój problem..

 

Wkładam mag załadowany, z kuleczkami do pistola... wszystko cacy, naciągam puszczam i co? kulka się blokuje!!! a zamek nie zwalnia się do końca:

 

http://img178.imageshack.us/img178/332/obraz021yb6.jpg (widać tu drobną luke, która prawodopobnie spowodowana jest kulką...)

http://img145.imageshack.us/img145/8375/obraz022ua7.jpg

 

 

po lekkim odciagnięciu zamka... blokuje się on na nie znanej pozycji tak od tak... (powinien sie się blokować dopiero w tym "rowku")

 

http://img283.imageshack.us/img283/4356/obraz019ea0.jpg

 

na tym zdjęciu widzimy kulki.. i jedną zablokowaną... CHYBA. Kompletnie nie wiem o co chodzi, błagam o pomoc

 

http://img339.imageshack.us/img339/903/obraz027iy6.jpg

gg:2190957

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam, mam problem też związany z zamkiem. Otóż, nie zatrzymuje się on (zazwyczaj) z tyłu po ostatnim strzale. Nawet przy szybkim przeładowywaniu na sucho - w zasadzie zatrzymuje się tylko jak robię to powoli. Czy ktoś z Was kiedykolwiek uporał się z takim problemem?

Link to post
Share on other sites

To ciekawe...bo ja jestem całkowicie odmiennego zdania i znam dosyć sporo osób na samym forum którzy potwierdzą moje zdanie...Pozatym wiele nerwów może przynieść używanie GG jako gazu do hi-capa 5.1, jest po prostu za słaby.

 

Takim gadaniem można zniechęcić parę osób do kupna...A jest to naprawdę porządna replika, faktem jest jednak, co się sam przekonałem, że zdarzają się usterki ale trochę twórczej inwencji i naprawimy tegowe a jeszcze usprawnimy.

Link to post
Share on other sites

Nie do końca zrozumiałem twój problem, ale jeżeli chodzi Ci o mocy BB przy wystrzale na tyle małej, że nie dolatuje do maksimum...Problemem może być uszczelka w tłoku BB...sprawdz czy dobrze leży i czy jest szczelnie w położeniu w którym się znajduje przed strzałem, jeśli nie gaz leci sobie we wszystkie strony ale nie w tlok zarazem nie cofając zamka...

Link to post
Share on other sites

Mam taki problem z hi capą że kończy mi się gaz po 20 strzałach. Strzelałem do kartonowego pudła w pokoju w temperaturze pokojowej ( 20 stopni C). Kolejne strzały oddawałem nie spiesząc się w odstępach czasowych co 1,5 sek do 2 sek. Po dwudziestu identycznie oddanych strzałach zrobiło się takie charakterystczne

" pfffff...." . Mag nabity do końca gazem ( ładowałem go gazem 5 sekund). Czy to wina pistoletu czy magazynka? Czy da się coś z tym zrobić ? Pomóżcie proszę. :roll:

Link to post
Share on other sites

Hmmmmm..... Wydaje mi się to nadzwyczaj dziwne ale spróbuje. Naoliwie magazynek i spróbuje. Ale jak ładuje 5 sekund to to wyraźnie już nic nie wchodzi do maga a butla wyrażnie odskkuje od zaworka. Ale dzięki za rade . :-P

Miałem i nadal mam taki sam problem. Niestety u mnie nie działa ta metoda. Teraz czekam na fundusze na propan. Mam nadzieję, że to wina tylko słabego gazu.

Link to post
Share on other sites

Panowie proponuje zrobić jak ja -kupilem adapter do butli Co2 firmy Mad Bull za 85zl ! Jest dostepny w sklepie Specschop!

Kupilem butle Co2 20oz do PaitBall 210zl też dostepna w sklepie Specschop!

I laduje magazynki na GG dwutlenkiem wystarczy 3sekundy ladowania !

A jak pieknie strzela teraz aktualnie Beretta KJW jedynym minusem dostosowania Beretty do Co2 bylo zainstalowanie Hamer Spring 190% King Arms ! Standartowa spreżyna kurka 100% nie miala sily zbić zaworu magazynka!

Wydaje mi się że HiCapa poradzi sobie !

Jak ja mialem swoją HiCape to stosowalem magazynek Co2 ale magazynek mial za dużo minusów .

Link to post
Share on other sites

Ja ładowałem MAPP'em (bardziej śmierdzi nie wiem dlaczego choć tak samo jak propan), jest to droższe bo ma lepsze właściwości spalania bo daję więcej energi(45zł castorama/propan 32zł). Co do headshootera broń boże ronsonem! ! ! Zamarza jak cholera, moj kumpel ładuje tym socom'a bez blowbacku z kjw i działa, ale dla gnatów z BB, to nie jest dobry pomysł poza tym, szybko się zużywa...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...