Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HI-Capa 5.1 WE Blow Back, Zamek nie odskakuje do końca FOTO


Recommended Posts

Edek01- co do różnicy pomiędzy propanem a mapp'em...Jakbym miał przy tym przesiedzieć całą noc stwierdziłbym, że może troszke BB ale raczej niezauwazalnie...A do tego świństwo śmierdzi bardziej niż propan, między innymi dlatego że jest niebezpieczniejszy i postarano się by było możliwe wykrycie tegowoż...Nie polecam MAPP'u, Propan starcza na gun'y z metalowymi zamkami nawet, bo np. GG nie zawsze...No i jest tanszy o dyszkę (ceny: CASTORAMA przypomnę jeszcze raz Propan Bernzomatica 32zł a MAPP -||- 46zł)

 

headshooter - Jest wiele gazów które można dostać pod ciśnieniem, to kwestia jedynie czy mag to przetrzyma i czy jest możliwe wprowadzenie tego gazu do maga prawda. Kolega wspomniał o acetylenie(cokolwiek to jest :P) Ale podstawowe łatwo dostępne to:

GreenGas

Propan

Propan czysty

MAPP

CO2

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co mam myśleć przez SUBSTANCJE...Propan to propan...Z resztą więkrzość ludzi tak jak ja, kupujemy propan tylko jednej firmy, czyli bernzomatic, ktora jest bardzo dobra i przeważnie tylko tej firmy propan mozna spotkać w sklepach budowlanych takich jak castorama

Link to post
Share on other sites

Panowie że jestem nie strudzony w kombinowaniu ladowania magów na GG ,to dziś pomoge wielu maniakom ASG ale tylko z pistoletami Full Metal!

Jak pisalem wczesniej kupujemy adapter Mad Bull z Specschop za 85zl!

I teraz nowość -Kupujemy z sklepu MILITARIA nie MILITARY!!

Koplecik butle 88gram Co2 Crosmana z dolaczonym reduktorem!Koszt 59zl! wszystko skrecamy i ladujemy magazynki GG -UWAGA nie ladować jak propanu bądź grenna aż pszestanie syczeć!!!! To spowoduje rozpiepszenie uszczelek magazynka! Ladujemy maks 3 sekundy!!

Magazynek HiCapy napewno 4sekundy !

I zaczynamy walić bo pykaniem tego nie nazwe jak strzela sie na GG!

Dziekuje za uwage !!.

Link to post
Share on other sites

Panowie że jestem nie strudzony w kombinowaniu ladowania magów na GG ,to dziś pomoge wielu maniakom ASG ale tylko z pistoletami Full Metal!

Jak pisalem wczesniej kupujemy adapter Mad Bull z Specschop za 85zl!

I teraz nowość -Kupujemy z sklepu MILITARIA nie MILITARY!!

Koplecik butle 88gram Co2 Crosmana z dolaczonym reduktorem!Koszt 59zl! wszystko skrecamy i ladujemy magazynki GG -UWAGA nie ladować jak propanu bądź grenna aż pszestanie syczeć!!!! To spowoduje rozpiepszenie uszczelek magazynka! Ladujemy maks 3 sekundy!!

Magazynek HiCapy napewno 4sekundy !

I zaczynamy walić bo pykaniem tego nie nazwe jak strzela sie na GG!

Dziekuje za uwage !!.

 

 

Czy to przypadkiem nie rozpieprzy magazynka lub innych czesci? zreszta uzycie CO2 to pistoletu bocznego to raczej przesada... takie cos jest jedynie sensowne jesli ktos ma gaziaka jako bron glowna..

Link to post
Share on other sites

Zapomniałes jednak Ari, że nie wszystkim chodzi o gry ASG. Na przykład ja zbierałem pistolety gazowe z blow-backiem, dopiero jak miałem 2 dowiedziałem się że tym można się strzelać i jest z kim...Po prostu niektórym zależy na wrażeniach, których gaziak z BB daje najwięcej. No a Hi-Capa na CO2 to nic strasznego, kto widział maga na CO2 zauważy że wiele się nie różni od tego standardowego. Hi-Capa to po prostu gnat który potrzebuję mocy ;];]

Link to post
Share on other sites

Ja co dziesiąte ladowanie Co2 , smaruje magazynki silikonem od wewnątrz ! Dla polepszenia szczelności.

Co do ilości jednego ladowania to starcza mi na wystrzelenie jednego maga czyli 26 kulek!

Co do zmiejszenia żywotności maga to wliczylem to ryzyko jak rozpiepszy maga to trudno !

Teraz mam pomysla lepszego -kupić mag Co2 wykręcić dolną srube do mocowania i przebijania kapsuly Co2 , i jakimś poksipolem twardym zalepić ten otwór wraz z zaworkiem do nabijania magazynka GG!

I wpompowywać do tego maga zajebiście pojemnego Co2 , i tu w tym magu to wpompuje sie napewno 24gramy Co2 !

A 24 gramy Co2 starczy spokojnie na odanie ok 100 strzalów !

A taki patent widzialem na stronie z filmikami www.youtube.com !

Gość wykonal to z magazynkiem mini uzi KWC!

Zapomnialem dodać -do magów na Propan ,GG stosują uszcelki gumowe!

Do magów Co2 stosują uszczelki silikonowe ! Bo uszczelki silikonowe nie nasąkaja Co2 jak uszczelki gumowe!!

Link to post
Share on other sites

Jezu ......

Wy chyba czytać nie potraficie co nie raz sie przekonalem ..

KU ....

1)Adapter MAD BULL 85zl SPECSCHOP!

2)TAK TO TEN ZESTAW!!! Dostepny na militaria za 59zl!!

SKRECAMY WSZYSTKO I LADUJEMY MAGAZYNKI GG!

Uwaga nie wszystkie magi takie ciśnienie wytrzymają !!!

Dziekuje za uwage.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

chlopaki, ja jestem kolejna ofiara nie blokujacego sie zamka w hi-capie 5.1. U mnie zamek dobrze pracuje jedynie pin nie chce wskakiwac w rowek. Kiedy lekko popchne sie go palcem podczas strzealu wtedu zamek sie blokuje. Wiecie w czym rzecz?

Edited by IKubusI
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jak ja zrobiłem:

-po pierwsze skróciłem odrobinkę sprężynę powrotną zamka.Odrobine mniejsza szybkostrzelnośc maksymalna ale przecież to nie karabin.

-po drugie, ładnie nasmarowałem pin blokujący i prowadnice zamka.

-po trzecie podpiłowałem ten konec blokady w taki sposób, że kąt pod jakim łapało zamek jest idealnie równy 90 stopni. Tak samo zrobiłem w zamku.

I teraz NIE MA BATA by nie zatrzymał sie tam gdzie należy.

 

Dziękuję za uwagę.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 year later...

Ja mam natomiast problem z pinem.

 

Jakoś zbyt luźno "siedzi" i przez to ma tendencję do wypadania.

 

Przez to także gdy nie wchodzi do końca zamek ma problem z zatrzymaniem się

w tylnym położeniu.

 

Może być to konsekwencja częstego ściągania zamka?

 

Na początku miałem trudności z wyciągnięciem pinu i musiałem czymś go wypychać.

 

EDIT: OT: Wiecie może co można zrobić z lufą zewnętrzną, aby ją "ustabilnić".

Występuje u mnie stosunkowo duża przestrzeń między lufą zewnętrzną a zamkiem.

Edited by mhatix
Link to post
Share on other sites

co do pina mi też za luźno siedział w klamce (ale w socomie ksc - ten sam motyw tam jest wykozystany co w hi-capie , pin połączony z dźwignią do zwalniania zamka trzyma cały zamek ) przy blowbacku wyskakiwał i blokował zamek w pozycji gdzie wyjmowało sie pin żeby zdjąć zamek :P no rozwiązanie może troszke średniowieczne ale pin okleiłem cienką warstwą taśmy po prawej stronie (tam gdzie pin się kończy) i jak narazie ponad 6 miechów trzyma i zdaje egzamin :P

 

poza tym tak poczytałem temat i ludzie marudzili na blokujący się zamek przy blowbacku ... w moich replikach też to występowało i objawiało się tym że młoteczek trze o zamek od spodu (w zamku gaziaków czasami są drobne szczeliny/rowki w poprzek zamka na łączeniu części odpowiadających za blowback i samego zamka) w które młoteczek delikatnie wpada i blokuje cały zamek ... to nie pozwalało mechanizmowi dobrze pracować) mi pomagało zawsze przesmarowanie zamka od spodu przy młoteczku lub ostatecznie lekkie wypiłowanie samego młoteczka ... może komuś to pomoże :P

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Edek01- co do różnicy pomiędzy propanem a mapp'em...Jakbym miał przy tym przesiedzieć całą noc stwierdziłbym, że może troszke BB ale raczej niezauwazalnie...A do tego świństwo śmierdzi bardziej niż propan, między innymi dlatego że jest niebezpieczniejszy i postarano się by było możliwe wykrycie tegowoż...Nie polecam MAPP'u, Propan starcza na gun'y z metalowymi zamkami nawet, bo np. GG nie zawsze...No i jest tanszy o dyszkę (ceny: CASTORAMA przypomnę jeszcze raz Propan Bernzomatica 32zł a MAPP -||- 46zł)

 

headshooter - Jest wiele gazów które można dostać pod ciśnieniem, to kwestia jedynie czy mag to przetrzyma i czy jest możliwe wprowadzenie tego gazu do maga prawda. Kolega wspomniał o acetylenie(cokolwiek to jest :P) Ale podstawowe łatwo dostępne to:

GreenGas

Propan

Propan czysty

MAPP

CO2

Też kiedyś wpadłem na pomysł żeby Mappem nabijać repliki, od samego zapachu robiło mi się niedobrze więc zrezygnowałem, moc ciut większa ale replika za to szybciej siada, ten gaz jest jakiś dziwny, mokry jakiś, zamek zawsze był w czymś usmarowany po strzelaniu.

 

Acetylenu nie polecam, jest niesamowicie łatwo palny i brudzi repliki.

 

 

EEEEDEk z fabryki kredek, gdzie ładujesz butlę z CO2?

 

BTW to co zrobił poldeck jest opisane na pierwszej stronie, ameryki nie odkryliśmy przykro mi nie jest :P

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Cześć mam tako problem, oddaje strzał zamek cofa się, kopie jest fajnie etc.

Ale jak wraca to dość często nie dochodzi do końca i jakieś 2-3mm trzeba dopchnąć palcem aby oddać kolejny strzał.

Replika została wyczyszczona, nasmarowana a problem nadal pozostał.

Co może go powodować ? strzelam na Co2.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...