Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MARPAT w kroju ACU


Recommended Posts

A teraz trochę Offtopicowe pytanie za 100 pkt.

Dlaczego np. firma 5.11 zainteresowała się tym właśnie materiałem czyli 65 Poly / 35 Co. pokryte teflonem (patrz np. seria TDU) ??

 

Edit:

5.11 Digital Woodland TDU:

 

digitwoodlandtduzg8.th.jpg

 

a powiedz mi ile jest uzytkownikow tego munduru wsrod armii? o chyba nikle, a wsrod napalonych ASGowcow ktorzy chcea byc oryginalni jest i nie interesuje ich to ze material jest do kitu bo wierza w reklamowe ochy i achy

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bo to dupiata firma naciągająca frajerów. Jak całe BHI.

Bardzo ciekawa teoria. ;-)

 

a powiedz mi ile jest uzytkownikow tego munduru wsrod armii? o chyba nikle, ...

Czy ja gdzieś pisałem, że to MARPAT albo jakiś kontraktowy mundur ? Jeśli nie to jak sobie wyobrażasz używanie go przez armię ? A zdjęcie to miała być raczej ciekawostka.

 

..., a wsrod napalonych ASGowcow ktorzy chcea byc oryginalni jest i nie interesuje ich to ze material jest do kitu bo wierza w reklamowe ochy i achy

Jednych interesuje, innych nie.

Ja na ten przykład mam gdzieś czy coś jest kontraktowe i noszone przez armię czy nie i kupuję to co mi się akurat podoba, ale teraz to już robi się totalny OT ;-) ;-)

Link to post
Share on other sites

Nie Tigerze nie robi sie OFFTop. Kupujesz to co ladnie/fajnie wyglada ale z praktycznego punktu widzenia (material) jest do kitu. Zapytales sie tez czemu firma 5.11 zainteresowala sie tym materialem, nie jestem technologiem w tych sprawach, ale moze dlatego ze taka skladowa jest tansza niz np NYCO (koszty materialu koszta produkcji) ew technologia jest tansza prostrza, a olali calkowicie to ze rtaka skladowa nie jeste najlepsza co juz zostalo wspomniane wczesniej. I tak jak wspomnialem rynek ten jest skierowany do cywilnych odbiorcow ktorzy wierza w materialy reklamowe i teksty podobne do tej aukcji, jaki to on nie jest boski i wogole. gdyby taka mieszanka byla nprawde taka swietna to nie sadze aby dalej, poweidzmy ze w tej materii wyznacznikiem bedzie armia amerykanska, ktora poniekat troszczy sie o wyposazenie swych zolniezy, nie brnela by dalej w bawelne lub NYCO tylko by zastosowala taki patent. A jak widac niec takiego nie nastapilo, wiec chya daje to cos do myslenia.

Link to post
Share on other sites

W takim razie ciągnijmy temat dalej może ktoś wie coś więcej o tym.

 

Być może ogólnie ta mieszanka i jest do kitu ale mnie zainteresowała nie tyle sama mieszanka tylko dlaczego wybierają akurat tą wersję z niby teflonowym pokryciem (tylko reklama czy coś więcej). To mnie bardziej zastanawia a w takim razie czy w tym przypadku faktyczny koszt tego materiału i NYCO nie jest zbliżony.

 

Miałem już "plastiki" MilTeca i dość szybko się ich pozbyłem (szajs niesamowity), natomiast ten materiał co mam teraz (Proppera) wydaje się zupełnie inny - fakt, że mam go zbyt krótko jeszcze (miesiąc łażenia na codzień) żeby go oceniać ale zobaczymy ;-)

 

Natomiast co do 5.11 to może firma i jest przereklamowana ale mam ich spodnie (100% bawełny) i katuję je dość mocno od ponad roku (praca, dom, praca, wyjazdy itp. przez prawie cały czas) i muszę powiedzieć, że są jednak świetnie uszyte a co ważniejsze jak na razie nie widzę żadnych uszkodzeń, naderwanych nitek, przetarć itp. itd.

 

Edit:

może jeszcze kilka słów porównania tak na szybko:

materiał MilTeca o tym samym składzie jest jednolicie gładki, strasznie sztywny i błyszczy się/świeci jak psu j... ;)

Natomiast materiał Proppera niby też 65/35 ale nie jest sztywny (no może troszkę ale to wpływ tego Poly.), ma charakterystyczną siatkę ripstopu i jest matowy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dziś miałem okazję przetestować ten mundur z pierwszego postu.

Temp. 5-6 st. C, godz. 10-16, lekki deszcz i mżawka przez większość dnia, w czasie działań zaczepno-obronnych :) marsz około 12 km, przez większość trasy szybkim krokiem, w pełnym oporządzeniu z karabinem ważącym 7 kg. Pod mundurem bielizna termoaktywna, na nią nałożona bawełniana koszulka.

 

Nie odczuwałem dyskomfortu cieplnego (a jedynie chwilami dotkliwe niedostatki kondycji, hehehe). Zalety munduru w pełni doceniłem widząc przemoczone do suchej nitki mundury kolegów. Po zakończeniu zabawy okazało się, że mundur jest lekko wilgotny od zewnątrz, od środka suchy jak pieprz :)

Natomiast oporządzenie do jutra będzie się suszyć...

 

To tyle o praktyce.

Link to post
Share on other sites

Dziś miałem okazję przetestować ten mundur z pierwszego postu.

Temp. 5-6 st. C, godz. 10-16, lekki deszcz i mżawka przez większość dnia, w czasie działań zaczepno-obronnych :) marsz około 12 km, przez większość trasy szybkim krokiem, w pełnym oporządzeniu z karabinem ważącym 7 kg. Pod mundurem bielizna termoaktywna, na nią nałożona bawełniana koszulka.

 

Nie odczuwałem dyskomfortu cieplnego (a jedynie chwilami dotkliwe niedostatki kondycji, hehehe). Zalety munduru w pełni doceniłem widząc przemoczone do suchej nitki mundury kolegów. Po zakończeniu zabawy okazało się, że mundur jest lekko wilgotny od zewnątrz, od środka suchy jak pieprz :)

Natomiast oporządzenie do jutra będzie się suszyć...

 

To tyle o praktyce.

 

Miałem sobie kupić APECSa, ale skoro to jest lepsze niż wszystkie gore razem wzięte, to musze się zastanowić :wink:

Link to post
Share on other sites

Miałem sobie kupić APECSa, ale skoro to jest lepsze niż wszystkie gore razem wzięte, to musze się zastanowić :wink:

Nie wiem izi co w tym takiego zabawnego ale ja po ostatnich wypadach zaczynam jednak coraz bardziej cenić to "ubranko" ;) Szczególnie jak patrzę właśnie na przemoczone mundury kumpli a mój jest suchy i od wewnątrz i na zewnątrz B)

Nie twierdzę, że może on zastąpić Gore.. ale jak na razie sprawuje się całkiem nieźle.

Wstrzymajmy się może jednak ze skrajnymi opiniami na temat tego munduru jeszcze jakiś czas, być może okaże się to totalnym niewypałem a może ... kto wie ... 8)

Link to post
Share on other sites

Raczej docelowy kamuflaż irackich sił policyjnych, armia iracka przyjęła o ile wiem Jordański KA2 piksel póki co. Chodzi o unikanie przebierańców i łatwiejszą identyfikację.

 

Fiński 05 nie jest pikselem w zasadzie. Podobnie jak włoska vegetata. To mikrowzory ale inne niż amerykańskie.

Link to post
Share on other sites

dzieki chłopaki za info

poszukam cierpliwie dalej:p a jak znajde to obiecuje ze sie pochwale swoim nowym zakupem:D

pozdrawaim

 

Jako, że jesteś z Krakowa, to MARPAT'a widziałem w sklepie z militariami na Starowiślnej. Bluza bodajże w cenie 160zł, spodnie za 140 lub 120zł, a czapka chyba za 40zł. Ceny mogły sie zmienić, bo byłem tam miesiąc temu. Czy był to oryginał to już Ci nie powiem, bo na rozpoznawaniu oryginalnych mundurów się nie znam

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Ehh, znowu muszę odświeżyć trupa :P

 

Od jakiegoś czasu Specshop ma w ofercie MARPATy w kroju ACU ze "stajni" Propper'a. Czy kamuflaż nazwany przez nich DIGITAL WOODLAND, przypomina i przede wszystkim czy działa tak samo jak oryginalny MARPAT? Krój ACU troszkę bardziej mi odpowiada, niż MCCU ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...