Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW I


Recommended Posts

My tu sobie gadu-gadu, ale nie widziałem repliki Gietki z celownikiem Zeiss`a/Hensoldt`a - no wiecie lunetka zintegrowana z kolimatorem. Więc zastananawiają mnie dwie rzeczy:

- primo - butki, tego gościa na pierwszym planie zdjęcia Błażeja - jakieś Magnumy czy "adiki" ??

- secundo - fotka zapodana przez Sks`a - a mianowicie to oto miejse, zaznaczone na czerwono: 111tw1.jpg

Szturmowcy Imperium czy co ??

Dingo czy "przyklejanie" sobie czegoś takiego to nie przegięcie - tym bardziej w BW??

 

Edit.

Rzeczywiscie fotka Komory daje do myślenia - selektor ognia, mnie jednak wciąż nurtują owe celowniki. Czy optyka Z/H jest dostępna dla cywili??

 

Tak więc w kwesti podsumowania - czy chłopaki bawią sie w rekonstrukcję czy to rzeczywiscie odziały BW?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

My tu sobie gadu-gadu, ale nie widziałem repliki Gietki z celownikiem Zeiss`a/Hensoldt`a - no wiecie lunetka zintegrowana z kolimatorem. nurtują owe celowniki.

Czy optyka Z/H jest dostępna dla cywili??

 

Jest dostępna tylko bardzo dużo kosztuje. Repliki z tym występuja np.STAR i same konwersje też. Niestety nie znajduje się to w ofercie żadnego sklepu w Polsce. Informacje są pewne i sprawdzone, bo sam taki chwyt posiadam.

Reszta szegółow to cieżki orzech do zgryzienia. Jak już kolega Dingo mysli, to chłopcy są dobrzy albo są BW.

Link to post
Share on other sites
Szturmowcy Imperium czy co ??

Dingo czy "przyklejanie" sobie czegoś takiego to nie przegięcie - tym bardziej w BW??

podejrzewam, że każdy szanujący się dowódca wysłał by tego żołnierza na misję w okolice bieguna północnego za tę flagę na piersi.

Jak już mówił kolega wolf jest to cięzki orzech do zgryzienia-wydaje mi się jednak, że to nie są żołnierze bw.

Edited by dingo
Link to post
Share on other sites
butki, tego gościa na pierwszym planie zdjęcia Błażeja - jakieś Magnumy czy "adiki" ??

Tym to bym się akurat za bardzo nie przejmował. Jeśli koleś jest rekonstruktorem i stać go na sprzęt (mundur, chest, Eotech), który ma na sobie, to tym bardziej nie założyłby jakichś butów z bazaru.

Bardziej zastanawia mnie to co pisał JPG - szyna RIS ze stałymi mechanicznymi przyrządami. Przejrzałem wczoraj zdjęcia i rzeczywiście - w tej konfiguracji znalazłem tylko zdjęcia z szynami na których zakładane były takie przyrządy mechaniczne.

http://img464.imageshack.us/img464/8499/svbw106bj.jpg

Zresztą takie same, jak na zdjęciach wklejonych przez Ronina kilka stron wcześniej w tym topicu.

Link to post
Share on other sites

1. Selektory ognia

 

W replikach airsoftowych selektory ognia pochodzą z wersji eksportowej G36 (ta wersja nie posiada również kolimatora na szynie, więc G36 CA to właśnie replika wersji eksportowej!). Wersja dla BW ma selektor nie z piktogramami pocisków, tylko z literkami - jak na podejrzanej fotce.

 

Oczywiście opis na selektorach zawsze można zetrzeć i zamalować :)...

 

2. Rączki z szyną są oczywiście dostępne - jak już Wolf pisał repliki są produkowane przez Stara, a do jego wersji G36 (bo nie tylko CA ją produkuje) są instalowane w standardzie:

 

http://www.starairsoft.com/product_detail.php?productid=193

 

Poza tym rączki oryginalne, wojskowe można nabyć w internecie:

 

http://www.sl-8.de/Rails/rails.html

 

Na tej stronie macie też masę różnych innych gadgetów z oryginalnej, ostrej wersji - ceny są porażające...

 

Stałe przyrządy celownicze na szynie to żadna nowość i kuriozum - widać je na kilku fotkach, które wkleiłem wcześniej i w mądrej książce, którą pożyczyłem od Wolfa ;) - jest tam też wiele innych rewelacji sprzętowych u oddziałów specjalnych więc chyba nic mnie już nie zaskoczy.

 

3. Flagi i inne naszywki:

 

- nawet jeśli goście ze zdjęcia to rekonstruktorzy to na pierwszy rzut oka widać, że nie rekonstruują oni zwyczajnej piechoty jaką Ty znasz drogi Dingo ;);

- kwestia nametapeów do której pijesz :) (wszak to u mnie w grupie nosi się je na czapkach z przodu) jest sprawą indywidualną żołnierza - mają być tam gdzie ułatwią identyfikację - widziałem je na zdjęciach ponaszywane w dziwniejsze miejsca niż na czapce z przodu (np. nad kieszenią spodni z tyłu, na dupie, jak w mundurach amerykańskich - pamiętajmy, że niektórzy bluzy zdejmują i nie chodzą w nich cały czas, a sytuacja może wymagać nawet wtedy ich łatwej identyfikacji. Poza tym widywałem nametapey ponaszywane na szelkach z tyłu (poziomo pod panelem montażowym itp.). Bluza nie jest niestety najpraktyczniejszym miejscem - wystarczy założyć szelki od oporządzenia, kamizelkę itd. i już nametape jest zasłonięty. Pomijam nawet kwestię zdjęcia bluzy...

 

Co do flag to te na ramionach mogą być przyczepione na dowolnej wysokości - na kurtkach KSK (chociażby kontraktowych Feuchterach) są naszyte rzepy i flaga jest do nich przyczepiona. Ponownie praktyczne ułatwienie - kolorowa flaga zdradza pozycję, co żołnierzowi schowanemu 400km za linią wroga może sprawiać kolosalną różnicę ;).

 

Te nieregulaminowe naszywki na rzepach (rycerze jedi i piraci z karaibów :)) to zdaje się wynik amerykanizacji - żołnierze na wzór amerykanów zaczynają doczepiać sobie tzw. Morale Sign (naszywki podnoszące morale...). Amerykanom nikt nic za to nie robi i w BW pewnie za jakiś czas (o ile już teraz tak nie jest) pewnie też nie będzie. A oto co żołnierze mogą sobie jeszcze podoczepiać:

 

mp1a.jpg

 

Ronin

 

p.s.

 

Nie ma co porównywać jednostek specjalnych do zwykłych, i brać pod uwagę regulaminy itp. - to najzwyczajniej nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

To może zaczne od początku, DIE BUNDESWEHR to określenie niemieckich sił zbrojnych ogółem? (tzn KSK zwiad i zawykła piechota itp) czy jest to jedynie określenie zwykłej piechoty? (bo powoli zaczynam sie motać) sorry za takie pytanie ale musiałem.

Link to post
Share on other sites

Die Bundeswehr to:

 

Heer

Luftwaffe

Marine

 

Czyli wojska lądowe, siły powietrzne i marynarka wojenna.

 

Wymienione przez Ciebie jednostki wchodzą w skład sił lądowych, podobnie jak np. wojska pancerne, których nie wymieniłeś ;).

 

Jednostki specjalne wchodzą w skład DSO (Dywizja Operacji Specjalnych), która wchodzi w skład wojsk lądowych :). DSO to po prostu osobne pudełko, w większym pudle (całe wojska lądowe), obok którego stoją pudełka z dywizjami grenadierów pancernych, dywizjami pancernymi itd:

 

dienststellenkartenf6.th.gif

 

Ronin

 

p.s.

 

Przepraszam, że trochę jak dziecku tłumaczę ale starałem się jasno ;).

Link to post
Share on other sites

Czemu ja nie wpadłem od razu na to żeby przeczytać wątek z linku z fotką?

 

Muszę Cię zmartwić Dingo - bundeswehra jednak schodzi na psy ;). Ci kolesie to nie są airsoftowcy, to też nie są oddziały specjalne. To członkowie SEK-T: Spezialisierte Einsatzkräfte Territorialverteidigung - czyli członkowie obrony terytorialnej, którzy zaopatrują się w sprzęt na własny koszt - pewnie dlatego wyglądają tak pro :).

 

Widać bundeswehra nie jest tak strasznie regulaminowa jakby się zdawało :).

 

Ronin

 

p.s.

 

Ot, i kolejny przykład narzepiania sobie niestandardowych naszywek w dziwnych miejscach (tył hełmu):

 

SEKT-3k.JPG

Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu chesta tacgeara - skoro do zwykłej ładownicy do G36 mieszczą się magi do MP5 to w chest rigu też nie będzie z tym problemu? Gdzieś mi się nawet rzuciła w oczy fotka z taką kombinacją ale wole się upewnić. :) No chyba, że jest jakieś inne rozwiązanie nie będące szelkami ani kamizelką IdZ. ;)

Link to post
Share on other sites

Poza tym te ładownice są do bani - klapa to wąski pasek, który nie dość, że czasem zsuwa się z końcówki maga w trakcie czołgania (i magazynek wychodzi z ładownicy bokiem) to jeszcze nie zabezpiecza magazynków przez piachem i brudem...

 

Najlepsze do MP5, i używane w BW, są ładownice do G36, pojedyncze. W każdą wchodzą dwa magazynki od MP5 i tak się to zazwyczaj nosi. Takiej konfiguracji używałem jak miałem MP5 i się nie skarżę - bardzo wygodne.

 

Ronin

 

p.s.

 

Zaraz, zaraz - czy nie pisaliśmy o tym już tutaj?

Link to post
Share on other sites
Czy warto zainwestować w takie cuś:

http://www.allegro.pl/item246179869_komple...najtaniej_.html

 

jest relatywnie tanie i (chyba) można sobie skonfigurować dopinając ładownice itp

 

Proszę o wypowiedź obeznanych icon_razz3.gif

 

Witam

Na stronie AWR masz obszerny artykuł na temat tego oporządzenia, to czy się opłaca to już jest rzeczą względną. W tym temacie też znajdziesz sporo informacji na ten temat.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Edited by gryzly
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...