Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW I


Recommended Posts

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do tego , że niby rekonstrukcja BW jest droga... Przyznam szczerze ,że mylisz się. Za dość nie wygórowane ceny i z odpowiednich miejsc możesz dostać naprawdę wiele kontraktowego sprzętu, a do tego jeśli stosujesz zasadę wypraw SAS'u(nie potrzebne - nie bierz) to już w ogóle trochę sprzętu odpada z listy "do kupienia"

Link to post
Share on other sites

UWAGA LUDZIE UWAGA !!!!!!!!!!!! NIESAMOWITA WIADOMOŚĆ DLA GERMANOFILÓW :D :D :D :D :D

 

CHiński producent Airsoftowy ma wypuścić replike karabinu mg42 !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (podobny do repliki Ultimy)

 

Jak podaje strona www.airsoft.org.pl na stronie www.airosft-news.eu

pojawiły sie zdjęcia tego (jak dla mnie) cudeńka:

 

http://img65.imageshack.us/img65/7084/beznazwy2zt0.jpg

 

TReść zaczeprnięta ze strony www.airsoft.org.pl :

 

"Chiny są pełne niespodzianek. Yul wysłał do Airsoft-News trochę zdjęć Airsoftowej wersji MG42. Powiedział że źródło jest w pełni sprawdzone i prawdopodobnie nie jest mistyfikacją ale dalej trudno dopatrzyć się szczegółów. Replika wygląda podobnie do MG42 Ultimy, lecz nie jest identyczna. "

 

Czy jesteście skłonni w to uwierzyć ? :) :) :)

 

Bo jak dla mnie nie wazne jest ze to jakaś nieznana firma ale ważnym jest to że ma być mg42 (zawsze mozna wsadzić częsci renomowanych firm jesli bedzie taka możliwość)

Edited by ramol
Link to post
Share on other sites

Nie używają samego mg42 co jesgo ulepszoną konstrukcje zwaną teraz mg3 (wyglądają przez to niemal identycznie) i jest na stałym wyposażeniu BW po dzień dzisiejszy. A prezentowana wyżej replika nazywana przez producenta mg42 jak dla mnie bardziej wygląda na mg3 (chyba przez ta oliwkowa kolbe no i magazynek).

 

zdjecia :

http://img86.imageshack.us/my.php?image=mg3wuzyciuud6.jpg

Edited by ramol
Link to post
Share on other sites

Nie słyszałem, żeby w BW używano MG42, a tego co się orientuje to w BW najczęściej używany jest MG3 i MG4. MG3 i MG42 są do siebie troche podobne, ale można je rozróżnić przez m.in. okładziny, które w MG3 są zielone.

 

PS. Ah, ramol, ta 1 minuta.

Edited by komora
Link to post
Share on other sites

Poza tym MG42 nie ma szyny ris (MG3 zresztą, zazwyczaj też nie choć pewnie znając pomysłowość żołnierzy nie jest to całkiem głupi pomysł...), no i Ma inny zasobnik bębnowy na taśmę i jeszcze kilka szczegółów. Dla mnie (o ile to nie bajka jakaś) to kolejny wybieg z ominięciem praw do nazw (jak CA36 zamiast G36).

 

Ronin

 

p.s.

 

A możliwość kupna MG3 byłaby rewelacyjną opcją :) :) :)...

Link to post
Share on other sites

Hmm skoro YUL to zwykły chińczyk to mam nadzieje ze nie przekroczy 1500zł :P ale to tylko moje zdanie (minimi z PJ tez jest z metalu i kosztuje 1000zł ale niew iem czy to mozna porównywać , niby to bronie o podobnym "zadaniu" hehe)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, 2000USD, na nasze jakieś niecałe 6000zł, cena niezbyt zachęcająca, aczkolwiek, jak ktoś się uprze to i na to uzbiera. Liczmy, że kopia może kosztować około 2000zł o ile nie więcej, moim zdaniem i tak mało jak na taką replikę.

 

minimi z PJ tez jest z metalu i kosztuje 1000zł ale niew iem czy to mozna porównywać , niby to bronie o podobnym "zadaniu" hehe

Ale popatrz też na to, że CA kosztuje blisko 3 kawałki, a PJ ledwo ponad 1.

 

Ja mam pytanie z innej beczki. Co panowie sądzicie o tej kaburze:

http://www.rangershop.pl/product-pol-6671-...-flecktarn.html

Na pierwszy rzut oka myślałem, że to MilTec, ale cena zbyt wysoka jak na wyroby tej firmy. Wybaczcie jak o tym już było.

 

PS. Ramol, co ty mnie tak z tymi postami prześcigujesz?

Edited by komora
Link to post
Share on other sites

Komora... niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. :D

 

warto dodać też że mg3 z ultimy jest tylko na specjalne zamówienie więc nie opłaca sie im jej produkować za niższą stawke (tak myśle) wiec mam nadzieje że trafiłem cenowo :F

 

A co do kabury nie wiem... Kolory podobne do milteca... może KHS czy cośpodobnego?? (myśle że kolega Ronin odpowie na to pytanie)

Link to post
Share on other sites

Bo to jest jeszcze ten ich dobry wrób. Teraz to MilTec ostro na psy zszedł i produkują chłam, normalne ceny ich kabur to od 50-90zł, a jakość to po prostu tragedia. Zresztą nigdzie nie widziałem, żeby MilTec miał kaburę podaną przezemnie w ofercie.

Edited by komora
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...