Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW I


Recommended Posts

Ale ja potrzebuję kamizelki do lasu, nie do miasta. A na IdZ mnie nie stac i nie sądze, żeby piechota używała tego systemu.

 

Te odpowiedzi nadal mnie nie satysfakcjonują. Poczekam na wypowiedź jakiegoś specjalisty ;) Mimo wszystko dzięki chłopaki za szybkie odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czemu uważasz, że piechota nie używa IdZ-ta? Ten system wchodzi obecnie we wszystkich jednostkach, i jeśli chcesz coś co jest używane obecnie, i będzie przez najbliższy czas, skazany jesteś na IdZ-ta.

 

Jak chcesz być na bierząco i nie brać IdZ-ta to kup Mehlera ST, tyle, że to kamizelka raczej miejska, ew. używana na patrolach "z pojazdu".

 

A jak chcesz szpej do lasu to kup standardowe szelki, w konfiguracji regulaminowej, o której już tu było pisane. W lesie raczej nie nosi się kamizelki...

 

Ronin

 

p.s.

 

Masz trochę za dużo życzeń których nie da sie połączyć - chcesz jednocześnie kamizelkę, do lasu, nową ale nie IdZ-ta - trochę się to wszystko wyklucza.

Link to post
Share on other sites

A teraz pytanie trochę w inną "mańkie"... A tak dla rozluźnienia atmosfery.

 

Skoro do G 36 piechociarze dostają 3 magazynki to ile by dostali do MP5? Sądzicie ,że ilość będzie taka sama?

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites
Dragon Napisano 28/10/2007, 23:51

Ale ja potrzebuję kamizelki do lasu, nie do miasta. A na IdZ mnie nie stac i nie sądze, żeby piechota używała tego systemu.

witaj, tak jak mówił kolega ronin IdZ'ty wchodzą dopiero do bundeswehry i jest ich na razie niewiele skoro więc cię na niego nie stać to pozostań przy standardzie. Splitterschutz jest stosunkowo nie drogi a wojsko używa go zarówno w lesie jak i terenie zabudowanym :!: Szelki... wiadomo. A jeśli chodzi o Mehlera to nie wyparł on jeszcze w regularnych oddziałach Splittera ze względu na swą wysoką cenę (bundeswehra też musi oszczędzać). Jest on używany przez żołnierzy na misjach, podczas pełnienia wart oraz przy każdorazowym opuszczaniu obozu, na patrolach zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych.

Podsumowując; wszystkie cztery warianty są ok a jedyną barierą jest cena.

Link to post
Share on other sites

Tak odbiegając nieco od tematu...

 

W dniu dzisiejszym umieściłem na naszej stronie artykuł, na temat kurtki dla oddziałów specjalnych. Standardowo, proszę o ewentualne uwagi:

 

http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=27

 

Ronin

 

 

Bardzo rozsądny opis, jedyna uwaga na pierwszy rzut oka to "ochraniacze polipropylenowe" powinno być "neoprenowe" albo "piankowe", gdy mowa o cordurowych wzmocnieniach rękawów. Polipropylen słabo nadaje się do robienia z niego amortyzującej pianki...

 

Przydałoby się też jakieś zdjęcie "wypełnionego" i "rozładowanego" smocka - puszki surwiwalowe, siatki, żarcie, światła chemiczne, czołówka, gps, kompas, opatrunki - żeby dać widzowi pojęcie ile tam się sprzętu mieści.

Link to post
Share on other sites

Zwykli piechociarze nie dostają wogóle MP5 :F i z tego względu trudno powiedzieć ile by dostali (przynajmniej dla mnie)

 

Mam tego świadomość , że piechota nie używa MP5 :twisted: ale zakładam teoretycznie ,że nawet jak by. No dobra zostanę przy założeniu ,że skoro piechur nosi 3 ładownice to w nich po dwa magi do MP5. (za bardzo "k0cham" swoją replikę MP5 żeby ją teraz zamienić na G 36 mimo że bym chciał)

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

http://img266.imageshack.us/img266/3279/un...farben04ao4.jpg

Splitter

 

http://www.m-v-s.de/de/inhalt.php?target=p...istik&kat=2

Stronka Mehlera

 

http://img266.imageshack.us/img266/1582/idzap0.jpg]

IdZ

 

Arafat (KSK) 29/10/2007, 18:13 Post #642

Kolory sekcji jak zgaduje, coś w stylu AT

-podejerzwam że masz rację, nie znam jednak dokładnego znaczenia tych kolorów.

Edited by dingo
Link to post
Share on other sites

Bardzo rozsądny opis, jedyna uwaga na pierwszy rzut oka to "ochraniacze polipropylenowe" powinno być "neoprenowe" albo "piankowe", gdy mowa o cordurowych wzmocnieniach rękawów. Polipropylen słabo nadaje się do robienia z niego amortyzującej pianki...

 

Przydałoby się też jakieś zdjęcie "wypełnionego" i "rozładowanego" smocka - puszki surwiwalowe, siatki, żarcie, światła chemiczne, czołówka, gps, kompas, opatrunki - żeby dać widzowi pojęcie ile tam się sprzętu mieści.

 

Co do wkładek to oczywiście masz rację - musiało mnie zamroczyć - najpierw jak pisałem, a później jak ostatecznie poprawiałem artykuł. Dobrze, że przynajmniej we wcześniejszej recenzji spodni nie popełniłem tego byka...

 

Jeśli chodzi o pokazanie realnych możliwości transportowania sprzętu to powiem tak - artykuł jest elementem znacznie większego cyklu, i na ten moment w trakcie realizacji jest duuuży projekt (na razie 17 stron czcionką 12) opisujący wyposażenie pierwszej linii w jednostkach dalekiego rozpoznania. Dodam jedynie, że artykuł ten piszę w oparciu o rzeczywiste TL-ki dla bundeswehry. W nim właśnie pokażę zdjęcia rozmieszczenia różnych elementów wyposażenia, opiszę trochę sposoby pakowania się w kurtkę i spodnie... Tak że spokojnie - artykuł jest w drodze :).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

O ta "Infanterieveste" jest kiepściuchna w porównaniu do pierwotnej zintegrowanej IdZ, była w tym roku na MSPO do wglądu i jestem zdumiony że Niemcy byli skłonni zrobić krok wstecz.

 

A co do noszenia modułowej kamizelki oporządzeniowej na modułową zintegrowaną - to zdarza się to często i we wszystkich armiach używających obecnie modułowych zintegrowanych - oczywiście nie robią tego wszyscy ale bez trudu znajdziesz amerykanów noszących FLC na Interceptorach, Brytyjczyków noszących Assault Vesty 95 (oraz te nowe modułowe AV) na Ospreyach czy powiedzmy Estończyków robiących to samo ze swoim sprzętem (nie pamiętam jak on się tam u nich nazywa). Jest to kwestia wygody i indywidualnych potrzeb - np kaemiście albo strzelcowi w pojeździe wygodniej nosi się oddzielną kamizelkę z ładownicami, a jednocześnie jeśli ją zdejmie np. obsadzając jakieś stanowisko cały czas ma na sobie kamizelkę ochronną.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego niektórzy żołnierze noszą dwie kamizelki IdZ naraz? Tzn. modułową z wkładami i na nią lekką?

 

Np. tu (o ile mnie wzrok nie myli)

http://img486.imageshack.us/img486/7997/33085944jj6.jpg

 

Czy BW używa jakichś jeszcze kamizelek Mehlera poza modelami ST i Splitterschutzweste?

 

Sądzę, że powodem może być także plecak na elektronikę... Zasadniczo oporządzeniowa kamizelka IdZ składa się z trzech modułów - prawy, lewy i tylni. Tylni moduł w zależności od potrzeby można zamontować:

 

- prosty - siatka z paskami do montażu ładownic;

- dwuwarstwowy - między warstwy wchodzi pokrowiec od camela;

- panel na elektronikę.

 

Na razie nie widziałem osobnych pokrowców na elektronikę montowanych do dowolnej kamizelki, możliwe więc, że noszą dwie kamizelki właśnie dlatego, że akurat potrzebny był ten właśnie panel.

 

Poza tym, jak wspomniał Catch22 - niektórym tak wygodniej.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...