Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

ok, tylko teraz ten kolor

 

Wiem, że Cordura to lepszy materiał, ale kolor Army Green wydaje mi się zbyt intensywny. Wydaje mi się, że średnio będzie pasował do Flecktarnu. Ewentualnie późniejsza zamiana munduru na Marpat, też średnio się będzie to komponować.

 

Chyba, że się mylę...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaki rodzaj lekkiego oporządzenia byście polecili do działania z samochodu, ewentualnie do krótkich rajdów z auta. Ważne by by sie zmieściły z 3/4 magi do m4, broń boczna, granat i może butla z gazem GG.

Link to post
Share on other sites

Eagle/SKD universal chest rig nie jest moim zdaniem szczęśliwym projektem.

Wady to wspólne klapy na ładownicach pistoletowych i dwie środkowe ładownice nie mają żadnego systemu trzymania maga o ile pamiętam. Ludzie masowo je przerabiają.

Link to post
Share on other sites

Szukam czegoś lekkiego, właśnie z gołymi plecami, bez balistyki.

 

To by uszło ?

http://www.casg.pl/product-pol-233-PANTAC-...ote-Brown-.html

 

Używałem tego chesta, ale szczerze powiedziawszy z nieco mieszanymi uczuciami. Plusy to niewielki ciężar (bo mało co tam wejdzie ;-) ), możliwość błyskawicznego wypięcia (przy odrobinie wprawy wystarczą 2 ruchy), solidne szycie - żadnych wystających czy ciągnących się nitek. Minusy - otwarte od góry ładownice - naprawdę duży, jeśli biegasz po lesie, jedno czołganie i masz w ładownicach pustynię piaszczystą, poza tym ciekawe, co zrobią magi, jak się guma w końcu rozciągnie i przestanie trzymać...; te kieszenie po bokach - długie i wąskie, tak naprawdę nic większego tam nie napchasz, a drobiazgi strach nosić, bo wypadną (ja pakowałem tam butlę z gazem do broni bocznej i latarkę fultona - nic więcej w sumie nie wlazło), ponadto miałem kłopoty z wsunięciem ręki do środka; ostatni poważny zarzut - nie jest modułowy.

Ogólnie niezła rzecz do CQB, natomiast do lasu raczej bym odradzał.

Link to post
Share on other sites
0190.JPG
He he, fajnie uniemożliwiłeś sobie szybkie wyjęcie paru magów
Co najwyżej dwóch. Z 12, które noszę. Nie jest to jakoś kluczowe. A tak poza tym czytałeś może artykuł, czy się ograniczyłeś do jedynej przystępnej Ci treści - zdjęć? Jeśli czytałeś to zrozumiałeś i doczytałeś kiedy stosuje się broń zapasową na kamizelce?

 

co moim zdaniem jest bardziej przydatne niż szybkie wyjęcie klamki
W lesie szybka zmiana magazynka nie jest taka kluczowa. Jak w patrolu 6-10 osób strzela jednocześnie jedna osoba zmieniająca magazynek nie jest problemem.

 

(które i tak w tej konfiguracji będzie wolne)
O, a skąd ten wniosek?

 

ale cóż ja się nie znam i jestem głupim lamuskiem.
No właśnie.

 

Jak człowiek, który nawet nie potrafi skonfigurować dobrze kamizelki może testować jakikolwiek sprzęt?
A co to jest "dobrze"? Mi taka konfiguracja się sprawdza.

 

I jeżeli mogę zadać jeszcze jedno pytanie- po co Ci nożyczki skoro i tak kamizelka przeznaczona jest (ze względu na jej aktualną konfiguracje) dla zwykłego strzelca?
Po pierwsze skąd wiesz co się znajduje na plecach lub na panelach udowych, czy w plecaku? Medyk nie potrzebuje magazynków?

Po drugie skąd pomysł, że zwykłemu żołnierzowi nożyczki nie są potrzebne?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ciekawa ta kamizelka, Foka. Ciekawi mnie jak bardzo lata oporządzenie, zwłaszcza klamka, jak podskoczysz.

 

Co do nożyczek.. zdarzało mi się nosić taśmę klejącą ale zawsze jak potrzebowałem coś przeciąć wystarczał dobrze naostrzony nóż. W jakich przypadkach noszenie nożyczek sprawdzało się bardziej niż nóż?

 

Z resztą, te nożyczki i tak nie są koszerne bo nie widzę nigdzie napisu Ka-bar, Kershaw ani Tactical ;)

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Te nożyczki są do obcinania paznokci na pół rocznych Milsimach. ;-)

 

A tak wogóle to co ta kamizelka? Szyta przez kogoś na zamówienie?

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
Ciekawa ta kamizelka, Foka.
A żebyś wiedział. Bardzo dobra i wygodna, a do tego rzadka i trudna do zdobycia.

 

Ciekawi mnie jak bardzo lata oporządzenie, zwłaszcza klamka, jak podskoczysz.
Ale żeście się czepili.

Po pierwsze klamka była tu zamocowana na potrzeby zdjęć do artykułu, normalnie noszę ją na kamizelce zintegrowanej. Po drugie wcale nie jest tak tragicznie nawet na miękkiej, owszem nie ma stabilności kabur opartej na płycie, ale daje się wygodnie używać.

 

Co do nożyczek.. zdarzało mi się nosić taśmę klejącą ale zawsze jak potrzebowałem coś przeciąć wystarczał dobrze naostrzony nóż. W jakich przypadkach noszenie nożyczek sprawdzało się bardziej niż nóż?
No cóż, jeśli Tobie, takiemu wielkiem specowi i madafakaspecjaliście od wszystkiego trzeba tłumaczyć jak wyglądają nożyczki ratownicze i do czego służą to ja się poddaję. Zostań przy tym swoim bieganiu po lesie czy plaży i nie śmieć w wątkach o sprzęcie.

 

Z resztą, te nożyczki i tak nie są koszerne bo nie widzę nigdzie napisu Ka-bar, Kershaw ani Tactical ;)
Są koszerne - armijne.

 

A tak wogóle to co ta kamizelka? Szyta przez kogoś na zamówienie?
Jakiś belgijski kontrakt po camo sądzac.
Czy kontrakt to wątpię, ale jest w kamuflażu belgijskim - NFM Bear II. Była już pokazywana w tym wątku parę miesięcy temu.

 

A nożyczki są po to, żeby rozmienić 1zł na 2x po 50 groszy :)
No ze złotówką byłby problem, ale 5 gr rozmienić na w x 2,5 gr to nie ma problemu. Znam ratownika medycznego, który nie czekając na straż wyciął takimi nożyczkami kawałek blachy samochodowej.
Link to post
Share on other sites

Panowie, logiczne myślenie. Po co komu były by nożyczki na wierzchu, pomiędzy taśmami PALS, tak, aby można było mieć do nich łatwy dostęp? We wojsku nie nosi się nożyczek do cięcia mapy na mniejsze kawałki. Nie wiem jak reszta, ale dla mnie oczywiste jest, jeżeli ktoś ma nożyczki na oporządzeniu to są to nożyczki ratownicze, które służą do cięcia opatrunków, ubrania rannego, itd. Domyślam się, że 90% forumowiczów wie do czego służą takowe nożyczki, jednak lepiej jest to napisać dla tych, którzy nie wiedzą co to jest za dziwne urządzenie ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...