Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

British ma racje, pas Ci nie zjedzie. Jeśli jednak nie chcesz by Ci latał na wszystkie strony świata, szelki 1. linii będą dodatkową stabilizacją- miałem doświadczenie jedynie z szelkami 1. linii z MIWO L i mogę śmiało powiedzieć, że nie koliduje to z chestem. Zresztą szelki te, są jedynie stabilizatorami, bo sprzęt na tym pasie bardzo ciężki nie jest.

 

Pozdrawiam!

D.

 

P.S.: A na Trzcianiec, wujek, to i tak najlepszy będzie beltkit ;) .

Edited by DaVID AntiTerrorist
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Jeśli sie chcesz koniecznie unieszczęsliwac ladownicami na 3 magi... Używaleś kiedys i wiesz jaka jest roznica w obsłudze?

 

A co do zajmowania miejsca. zajmie to 8 x 2 palsy. Nie wiem ile palsow ma taj ale przy moich slusznych wymiarach jest to tyle ze jakies cargo i apteczke mialbym ostro na bokach, uwazaj zebys nie mial reszty kieszeni na plecach.

 

Żeby nie robić offtopu w temacie o Miwo Praszka, przenoszę dyskusję tutaj. Nie używałem nigdy ładownic na 3 magi od AK74. Rozumiem, że wyjmowanie to katorga, ale magi "na szybko" będę miał 3 ładownice po 2 magi. Może macie jakieś inne rozwiązania na przenoszenie 12 magazynków na kamizelce TAJ od Praszki.

Link to post
Share on other sites

Z ładownic x3 magazynki wyciąga się nawet wygodniej niż z ładownic cqb ( nie musisz szarpać się z gumą ) ,ale takie ładownice nie są najlepszym pomysłem na chesta (będą przeszkadzać w czołganiu ).

Spróbuj z shinglami x4 i na to 4 x 2 magi , albo 6x ładownica na 2 magi ( ale wtedy będziesz miał mało miejsca na cokolwiek innego).

Możesz też skonfigurować swoją kamizelkę w ten sposób: ładownica na 3 magi ,3x ładownica na 2 magi , ładownica na 3 magi. W ten sposób ładownice x3 nie będą przeszkadzać w czołganiu ( będą po bokach)

Edited by Komanch
Link to post
Share on other sites

Żadne ładownice na 3 magi nie są wygodniejsze od tych na dwa. Wymuszają nienaturalny, nieanatomiczny chwyt magazynka, jeśli ktoś oczywiście ma zamiar go poprawnie uchwycić, wyrwać i wymienić co przy AK można zrobić jednym ruchem. Co przy pasoszelkach może nie jest tak niewygodne przy cheście wychodzi podwójnie zwlaszcza jak ten chest jest dość wysoko a ładownice będą zbliżać się do pach. Sprawdzałem.

 

Jeśli już chcesz nosic tyle magazynków. to 3x2 na chescie i 2x3 albo najlepiej też 3x2 na pierwszej linii.

Link to post
Share on other sites

no wlasnie , jak juz jest esmy przy temacie ladownic x3 na magi do AK . mam kp9 z miwo , i sie wlasnie zastanawiam nad tym , czy kupic dwie ladownice na 3 magi i nosic je na bocznym panelu , czy kupic 3- 4 ladwnice na dwa magi i nosic je po obu bokach.. jak sadzice ? bo juz zglupialem . hehe

Edited by asgszczepan
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Cholera, siedzę i zastanawiam się czy nie lepiej kupić BPT-5 od Spec Opsu, zamiast TAJa, ładownice 2x3 magi na biodra, 4x2 na przód pasa. Do tego na plecki MOKRA, na prawą nogę panel udowy, ładownica na 3 magi od pistoletu, może jakieś małe cargo, na lewą nogę kabura. Na tył pasa torba zrzutowa, apteczka zrywana, na prawą szelkę ładownica na radio. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest wygodniejsze od kamizelki do zielonej. Wiem, że parę dni wcześniej sami to polecaliście, ale dzisiaj przykuty gipsem do domu zajmowałem się rozmyślaniem co lepsze i w końcu zrozumiałem. :mrgreen: Jeszcze kilka razy zmienię zdanie i będę w najgłupszych/najśmieszniejszych, ale nie chcę wydać nie małej sumki w oporządzenie, a potem zrozumieć, że to wszystko na nic. Co o tym sądziecie, pomijając to że podobne pytanie zadawałem z 5 razy? ;-)

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nieważne jakiej firmy, ważne żeby była cordura. A jak z samą koncepcją? Sprawdza się taka konfiguracja? Przynajmniej w teorii? Czy pasoszelki Miwo różnią się jakoś bardzo od Spec Opsa? Produkt Miwo jest trochę tańszy, ale nie wiem jak z "komfortpadem" itd.

Link to post
Share on other sites

Nie znam Jaegera, ale podobno zna sie na rzeczy, Wez jednak pod uwage, ze jest ciety na specops i bedzie Ci odradzal ich produkty.

 

Ja nic nie odradzam, każdy ma glowe, oczy i niech popatrzy na punkty zamocowania szelek w obu typach pasoszelek a potem niech sam sobie odpowie czemu wielopunktowość BPT to pic. Naprawdę myślicie że jak się da klamrę i pod nią taśmę zamocuje w dwóch miejscach to da to wiecej punktow mocowania?

Link to post
Share on other sites

Kolego M13k, da się bardzo dobrze złożyć każde oporządzenie, trzeba tylko wiedzieć co się robi. Mocowanie panelu udowego i kabury udowej do szerokiego pasa z przymocowanymi bezpośrednio nad nim dużymi pudełkowymi ładownicami na 3 magazynki wskazuje na to że trochę sobie tego jeszcze w głowie nie poukładałeś. Kabura udowa i takiż panel prawdopodobnie dadzą ci w kość przy każdej pieszej wycieczce powyżej kilometra - taka ich natura.

 

Przemyślałbym dwie opcje - albo duży pas modułowy (i tu się zgadzam z J. co do obserwacji). Albo kamizelka modułowa/hybrydowa i mniejszy pas modułowy lub klasyczny z comfortpadem podpięty pod kamizelkę. Można na tym upchać więcej sprzętu niż dasz radę unieść i to sensownie.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Mam znowu rezygnować z pasoszelek? :-F Ewentualnie, mógłbym nosić 10 zamiast 12 magów ( kupiłbym kilka midcapów ), panele udowe ubierałbym tylko na strzelanki, jakieś mało " ruchliwe " szkolenia. Na marsze mógłbym schować do mokrej ( i tak pistolet na Strzelcu rzadko kiedy mi się przyda ) i sprawa w teorii załatwiona. Mam w odwodzie tego TAJa, ale oglądając zdjęcia i pytając znajomych stoję za pasoszelkami. Nie wiem czy to nie zawygodnie dla mnie, ale moglibyście doradzić laikowi ustawienie tych ładownic w konfiguracji o ktorej nie napiszecie: nie masz pojęcia? :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
Guest british

Smutna prawda jest taka, że obojętnie co kupisz na początek, to i tak jeszcze to będziesz musiał kilka razy wymienić, aby dojść do konfiguracji docelowej - po prostu zawsze będą niuanse, których nie zauważysz tak długo, jak nie będziesz miał sprzętu na plecach.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Dziękuję Wam szanowni koledzy, mam nadzieję, że już nie zmieni mi się wizja oporządzeniowia.

 

@C22 - Nieee, mam troszkę więcej niż 60 cm w pasie ( ;) ). Dziękuję za rysunek, ale wolę się upewnić co do wszystkich jego części. Po obydwu stronach z przodu pasa umieściłeś ładownice typu KOSTKA z Miwo? Na tym 3x2 magi. Te 2 kulki to pewnie granaty albo jakieś światła chemiczne, nie wiem czo to. Za prawym biodrem cargo, dalej nie wiem co, dalej jakiś nadupnik ( może wogóle nie będzie mi potrzebny, bo nad nim będzie plecak, a pierdółki będą w cargo ), dalej manierka ( później ją wywalę bo i tak camelbak trafi do plecaka ), dalej apteczka. Rozwiązałeś mój problem 12 magów na pasie, naprawdę mi pomogłeś!

 

@british - jasne, ale nie chcę na starcie zawalić WSZYSTKIEGO, bo na kasie nie śpie. Rozumiesz..?

 

Pozdrawiam ;-)

 

 

EDIT: Już wiem. To "nie wiadomo co" to torba zrzutowa. :D

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

To akurat miała być kieszeń na duże radio. Noszenie radia na szelce to zły pomysł z plecakiem na plecach. Odzysk powinien być po słabej stronie, tak jak większość ładownic.

 

Ten typ płaskiej ładownicy nazywa się - shingle (dachówka) a nie żadna kostka na Miły Bóg!

 

Pamiętaj że plecak nie jest najlepszym miejscem do noszenia rzeczy podręcznych - po pierwsze gorzej się z nim porusza, trzeba zdejmować żeby coś wyjąć ze środka itd. Co możesz postaraj się umieścić w opo a nie w plecaku, także raczej nie rezygnuj z buttpacka czy waistpacka - dobrze zmieszczą kurtkę gore, dodatkową rację żywnościową czy inne ciuchy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...