Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

0003942.th.jpg

 

Wiem jaka była mowa o potrójnych ładownicach...

 

Od słabszej reki czyli lewej:

2x potrójna ładownica

Worek na zrzut

Cargo z klamrą, stosowane jako pokrowiec na manierkę

Chlebak, na chlebaku dodatkowo pod dwóch stronach kieszenie na "coś"(pierwotnie potrójna ładownica)

Cargo zapinane na zamek,

Ładownica kwadrat, dwa magazynki, a na niej dwie mniejsze kieszenie,

Ładownica na magazynek pistoletowy,

 

Użytkowało się bez problemu, jedynie zamienił bym stronami cargo z zamkiem na cargo z klamrą, żeby ciężar trochę się rozłożył. Potrójne ładownice są jak dla mnie w sam raz, bez problemu mogę się położyć, na brzuchu. Jak dla mnie jest idealnie. Może jednak coś poradzicie.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Już nie mówiąc o czołganiu dosyć nisko ( nie mówię o snajperskim, ale też nie o czworaku ;-) ), kiedy duże ładownice z przodu lubią o wszystko zawadzać.

Link to post
Share on other sites

Naszło mnie ostatnio na klasyczną do bólu LBV. Trafiła się tanio i żal było nie wziąć.

Wczoraj zacząłem się bawić, na pas wrzuciłem ładownice ALICE, manierki i buttpacka.

No i pojawił się problem. O ile do beltkita na bazie ALICE bez problemu podpinałem buttpack na zwykłych klamrach ALICE i jakoś mi to nie przeszkadzało, tutaj niemiłosiernie mi się majta.

Macie jakiś patent na podwieszanie buttpacka? Do pasa przyczepione klamrami. Kombinowałem z taśmami, próbowałem przekładać przez d-ringi na LBV (zaznaczone na czerwono) ale strasznie ściąga tą siatkę na plecach.

 

iifstlbv2nd05.th.jpg

 

 

Taki buttpack

 

buttpack.th.jpg

 

Mógłby ktoś poradzić jak to razem upiąć?

 

Z góry dzięki.

Edited by NAWE_Jack
Link to post
Share on other sites

Co do leżenia i chestów - ostatnio jak biegałem z kałachem i mi się nie chciało przed strzelanką zamieniać na cheście ładownic do m4 na ładownice do AK to magi włożyłem do "pouczów" od m4, a jedną ładownice na 3 magi do AK dałem na pas. Efektem tego na cheście miałem 4 magi, a na pasie 3. Jak leżałem na glebie, a musiałem zmienić maga to brałem z ładownicy na pasie. Jakiś patent to też jest no i można zawsze zrzucić kamizelkę i mamy i tak magi do głównej. Ot taka liniowość oporządzenia, którą uzyskałem z mojej niechęci do zabawy z ładownicami ;)

Link to post
Share on other sites

Owszem, zgadzam się ale jak już jest wymiana ognia, która zmusza Cię do leżenia na glebie to lepiej jednak wyjąć szybko z pasa maga niż próbować się podnosić żeby wziąć z chesta i dostać kule w łeb :) Ale chyba już przy takiej opcji zostanę, nawet chodząc z m4. Dokupię magów i jakąś ładownice co na pas wejdzie i miękkie szelki i będzie git :)

Link to post
Share on other sites

żeby wyciągnąć maga z ładownicy po lewej stroni musisz obrócić ciało wtedy też obraca sie klata na której są magi. da sie bez problemu. Popracuj z wysokością ułożenia magów tak aby były dostępne łatwo i szybko w każdej sytuacji.

Link to post
Share on other sites

Mam problem z magami do AUG'a: jakie ładownice byście na nie polecali?

Pojedyncze zapewne dowolne od eMki, ale z podwójnymi jest trudniej - magazynki do AUG'a mają bardzo szerokie stopki (po co, pojęcia nie mam, ale to nieistotne).

 

Potrzebne będą ładownice z klapą, typowo do lasu. Znajdzie się (w kraju) coś gotowego, czy trzeba będzie zamawiać customy (np. powiększone podwójne na eMkowe z pogrubioną przegrodą)?

Link to post
Share on other sites

Spróbuj ładownice do PLCE P90 dwukomorowe (zielone). Irlandczycy tak noszą, ja tak noszę i jest dobrze.

Lewa i prawa ładownica. Uwaga! To jest ten najstarzy wzór, działa wyłącznie z main belt.

 

Dobrze też działa brytyjski chest rig, mieści po dwa magazynki do jednej komory.

Edited by von_Zakapior
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomysły :uśmiech: .

 

@ Von_Zakapior - to ma być zestaw pasoszelkowy, ale PLCE nie wchodzi w grę - to zamknięty system. Niemniej fakt, 2 magi do AUGa w ładownicy na 3 magi od PLCE mieszczą się ładnie :).

 

@ Komanch - za adres sklepu będę wdzięczny, ale pomysł noszenia dwóch magów w ładownicy na trzy trąci mi lekkim absurdem :-F Ciut przypomina wożenie pszczół luzem ;).

 

@ Wukasz - pewnie na tym się skończy...

 

Zastanawiam się jeszcze, jak sprawdził by się shingle do eMki z dopiętą na wierzchu (acz o jeden rządek niżej) pojedynczą ładownicą (czyli w sumie podobny efekt jak w propozycji Wukasza) :wink:

Link to post
Share on other sites

Raczej nie - podejrzewam, że cena będzie zaporowa, a cena jest jednym z kryteriów. Niemniej stokrotne dzięki za link :ok: - szukałem na necie ładownic do AUG'a, nie wpadło mi do tępego łba, żeby poszukać do AUSTEYR'a :wink: A tak mogę podpatrzeć, jak to się robi, kiedy nie ma się pod ręką tresowanego kangura z torbą pełną magów ;) i poprosić któregoś z krawców o sklonowanie czegoś takiego na miejscu i w cenie sensowniejszej, niż SORD + przesyłka.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Przymierzam się do zakupu zestawu oporządzenia przydatnego w lesie. Chciałbym skorzystać z oferty MiWO Praszka.

Posiadam mundur w kamuflażu woodland z Helikona. W jakim kamuflażu powinienem wybrać cordure, aby oporządzenie dobrze współgrało z posiadanym prze zemnie mundurem.

Niestety na podstawie zamieszczonych na stronie MiWO zdjęć nie jestem w stanie określić, który kamuflaż jest najbardziej podobny do woodland z Helikona. W jednym z wcześniejszych postów wspominano francuski CCE.

Czekam na Wasze opinie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...