Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Ja na PT-3 również miałem kaburę Ivo-Hest mocowaną sztrapsami. Dodatkowo porządnie ją ustabilizowałem grubym shock cordem. Samo mocowanie zdało egzamin i nie stwarzało najmniejszych problemów ale mimo wszystko kabura „marnowała” sporo miejsca. Dlatego teraz kombinuje właśnie nad shinglem z zaczepem z gumy i prostą klapą(tylko jak zapinaną? Dumam nad fastexem „surface mount”, jakies inne pomysły?- chodzi oczywiście o to aby zapięcie nie zajmowało dużo miejsca bo 2 rzędy palsów mają zostać na inne graty.)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Bulva: Dzięki za dobre słowo. W takim razie zmienię moją wypowiedź: "dobry, nowoczesny beltkit należy oprzeć na pasie modułowym, najlepiej łączącym funkcję pasa modułowego i ewakuacyjnego" (ale to już tajemnica Pawła J).

 

@Korzeń: Mała poprawka co do szelek 1-linii. Moim założeniem było takie kiedy je robiłem, że adaptery do pasa pistoletowego, odpinasz kiedy nosisz szelki z pasem modułowym. Po prostu rozwiąż shockcorda wypleć te szufki z rzepem i zapleć je przez materiałowe szlufki pasa modułowego (pomijając ramki, które zostawiasz na zewnątrz). Sprawdź to ;-)

 

@ reszta od kabur - ja zrozumiałem że Bren nie chce tracić miejsca na pasie modułowym na oddzielną kaburę, tylko chce mieć kaburę-kieszeń modułową, na wierzchu której może nadal coś tam mieć przypiętego. Wy pokazaliście po prostu zwykłe kabury, przypięte prowizorycznie do systemu modułowego.

 

@Stolar: A czemu po prostu nie Grubszy shockcord z jakimś usztywnionym kawałkiem taśmy? Musisz mieś klapę koniecznie?

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Od początku coś mi nie pasowało, ale złożyłem to tak jak na zdjęciach i przez ostatni rok działało bez problemów.

 

Już jest poprawione, dzięki. Zobaczymy jak się sprawdza.

Edited by korzen
Link to post
Share on other sites

No problemo.

 

Wukasz ma o tyle rację że noszenie kabury lub jej substytutu na pasie może być dla niektórych po prostu niewygodne. Warto najpierw sobie przymierzyć, zrobić pseudo-kaburę z taniej karimaty i taśmy klejącej itd...

Link to post
Share on other sites

Catch22: shockord to podstawa ale tak już mi się jakoś w głowie ułożyło że jednak klapa powinna być i chronić klamke(zwłaszcza kurek) przed syfem. Nie upieram się przy tym bo priorytetem dla mnie jest w tej chwili dodatkowe miejsce, miejsce i jeszcze raz miejsce :) Mogę jednak poświecić jedną taśmę(na zewnątrz shingla) na rzecz zapięcia dla owej klapy :-F

Link to post
Share on other sites

Ja bym tę klapę olał. Po prostu. Przed płynnym błotem, pyłem i czym tam jeszcze i tak Ci broni nie uratuje. A jeśli działasz w jakimś kosmicznym syfie to i tak broń i jej stan trzeba w miarę możliwości często sprawdzać. Bo skończy się tym że nie dasz rady wyciągnąć zapasu z tych wszystkich klap i zabezpieczeń i padniesz z czystą ale nieużytą bronią. KISS.

Link to post
Share on other sites

catch 22 - dzięki za radę (jak zawsze zresztą), tylko poproszę jakiś link do tych "shingle". Bo wrzucanie tego w google wyrzuca płyty chodnikowe i dachówki, a +gun tez daje jakąś broń, ale nie to co powino (nawet czołg churcil jest ;). Miałeś rację też rację, chodzi o to żeby kabura nie zajmowała wolnego miejsca na pasie. To jest tylko broń zapasowa, więc nie musi byc koniecznie tak szybko dostępna.

 

korzen - nie przeszkadza ta kabura na pasie przypięta na samym przodzie?

Link to post
Share on other sites

Wrecz przeciwnie – męczył mnie zebym filmik wrzucił jak szybko można z niej klamke dobyć :D ale wyglada na to że skasowałem – biore to na klate :-F

 

 

I jeszcze pytanko:

Czy poza minimalnym zwiększeniem masy oraz nieco(wydaje mi się że marginalnie) gorszym ułożeniu kieszeni molle jest jakiś minus pasa z palsami „taśma w taśmę”(konkretnie pierwsze 3 taśmy obok siebie a dalej już normalnie z odstępami). Pytam bo jednak czasem trafi się coś fajnego w systemie alice a opisany wyżej patent zapewnia kompatybilność. Pytanie jakim kosztem? Zamówić taki pas czy normalny i przeprosić się tu i ówdzie z molle adapterem?

Link to post
Share on other sites

Ok, generalnie nie widzę wogóle problemu z "gorszym ułożeniem kieszeni molle" w rozwiązaniu o jakim piszesz. Jednak z paru powodów nie jestem zwolennikiem bazy modułowej "taśma w taśmę" - to jest rozwiązanie lepsze na kieszenie, nie na bazy modułowe (również ze względu na kamuflaż, chyba ze zastosujemy PALSy wykonane z odpowiedniego materiału (vide IOTV, niektóre rzeczy SOE,papa Super takie przecież też robił, Khthulu też o ile pamiętem) lub z nardrukiem (rzeczy holenderskie, np plecaki LoweAlpine dla LMB).

 

Jeśli chodzi ci tylko o mocowanie opcjonalne rzeczy w ALICE, to szczerze mówiąc polecałbym raczej system stosowany przez Eagle Industries, gdzie pod taśmami 25mm tworzącymi PALS są naszyte mięsiste taśmy z rodziny 4088 o szerokości 50mm. Takie zdublowanie daje większą grubość i pozwala na stabilniejsze niż przy pojedynczej warstwie taśm mocowanie metalowych klipsów AlLICE. W ostatnich prototypach pasów wykonanych na prośbę Ranger Unit zastosowaliśmy to właśnie rozwiązanie - ze względu na równoległe używanie elementów obu systemów. Być może zadowoliło by ono nawet takich miłośników ALICE w rodzaju Plutona. ;-)

hharness4dc9.th.jpg

Ilustracja poglądowa ze specwargearu - podwójne taśmy w oporządzeniu "H" systemu MLCS czyli zmienionym modułowym 1195 LBT, czyli amerykańskiej adaptacji izraelskiego A10 Ephod)

 

PS. Adaptera MOLLE/ALICE bym unikał zawsze i wszędzie o ile to tylko możliwe.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Pięknie dziękuje :) – widzę że nawet nie będę musiał się nagadać w Cromie bo wszystko macie już obcykane.

 

Kamuflażem się nie przejmuje bo:

- i tak będzie oliwka

- kieszenie większość przykryją

- gdzie nie przykryją pryśnie się farbą :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

mam taki pas (kopię ISSAK Guardera) i jest o 100 razy lepszy niż szyte pasy taśma w taśmę ...

to jest dobre do lekkich rzeczy na klipsach alice lub do regulacji wysokości montażu , do montowania noża na taśmę 50 mm ale ciężka ładownica ściąga taśmy strasznie.

jak Crom robi coś takiego to brać i się nie patrzeć....to rozwiązanie dużo lepsze i wygodniejsze niż pas alice (ale też droższe)

Link to post
Share on other sites

Uściślę tylko że to co wykombinowałem a uszł CROM miało tylko jedną taśmę 50mm w "konstrukcji" ze względu na inną szerokość pasa i jego profilowanie. LBT,ISAAK czy MLCS ma trochę inną konstrukcję i dwa rzędy 50mm (dwa rzędy przydają się do mocowania kieszeniu amunicyjnych KM wykorzystujących podwójne klipsy ALICE - na górze i na dole). Ponieważ w moim założeniu pas przede wszystkim jest pasem modułowym w systemie PALS/MOLLE a ALICE jest tylko opcją i to drugorzędną - nie uważałem żeby użycie podwójnych taśm miało jakiś praktyczny sens.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jestem w drużynie paramedykiem. To jest moje oporządzenie, na razie jeszcze w 100% nie skompletowane.

 

57930fceab7d8f53m.jpg

Widok z przodu.

 

71af920505dcc8cfm.jpg

Widok z prawej.

 

615da26d6245806fm.jpg

Widok z tyłu.

 

5762a5b347a74937m.jpg

Widok z lewej.

 

Oporządzenie składa się z:

- kamizelka KSP12,

- 3 pojedyncze ładownice do AK/Beryl,

- 1 potrójna ładownica pistoletowa,

- 2 razy kieszeń na granat F1,

- 1 ładownica na granat NICO,

- 1 średnie cargo,

- pas taktyczny,

- lekkie nosze polowe,

- chlebak.

Wszytsko produkcji Miwo L i P.

Plecak PP25 w najbliższym czasie zostanie zastąpiony modułowym plecakiem medycznym z Miwo. Jest jeszcze camelbag ale nie ma go na zdjęciach.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kilka razy już znalazłem w tym temacie odpowiedzi na moje pytanie ale teraz chciałbym poznać opinie na temat który nie znalazłem odpowiedzi.

Proszę się nie sugerować jakością sprzętu, jego producentem, tkaniną i nie wiadomo jak krzywymi palsami :wink:

 

MS01O-chestrig-modular.jpg

 

SWAT-CHestRig-OD.jpg

 

Interesuje mnie jeden szczegół - obie kamizelki to chest rigg różnią się tam szczegółami - mnie interesuje jeden - klamry te które są z przodu - czy te klamry są przydatne? do czego? szybkiego zdejmowania kamizelki? czy podczas pełnego obładowania kamizelki te klamry się nie wypną?

Link to post
Share on other sites
Czy coś na temat TEMPLAR RECON HARNESS CARRIER może powiedzieć dobrego lub złego? w sumie to jest podobna kamizelka do w/w /tej pierwszej/ widziałem też coś podobnego firmy Viper

Jeśli chodzi Ci o wygodę itd. to szukaj tematów o Eagle Ind. Rhodesian Recon Vest i BHI STRIKE. Szczególnie o tym drugim było sporo.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...