Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aktualnie produkowany RRV nie ma klamer z przodu. Pierwsza generacja, której kopia jest na pierwszym zdjęciu w poście Coreya (będąca w sumie elementem oporządzenia MBSS) miała klamry z przodu i małe klamerki po bokach służące do dołączenia pierwowzoru obecnego Modular Assault Pack.

Link to post
Share on other sites

http://i82.photobucket.com/albums/j245/Pro...pg?t=1209395253

 

Konfigurując mojego cirasa wzorowałem się częściowo na sprzęcie Igorka, który można zobaczyć kilka stron wcześniej.

 

Mam miejsca na osiem magów. Medical na razie na kamizelce, bo czekam na dostawę z miwo L, coby sobie go wrzucić na pas i zastąpić średnim cargo by miwo.

 

Na plecach mam plecak na camela (chwilowy brak wkładu w wyniku uszkodzenia), na którym przymocowałem poucha na maskę p-gaz. Rozwiązanie wydaje mi się dobre, tylko w małym aucie ciężko się w tym siedzi. Na górne palsy plecaka planuję dać kieszeń na granaty.

 

Przebudowę czeka cały panel piersiowy. Ładownice na magazynki pistoletowe planuję wywalić na pas. Chciałbym zostawić admina i dać jakieś ładownice na granaty. Ale wtedy powinienem dać admina z prawej strony, a granaty z prawej, tak?

 

Zawieszenie montowane do kamizelki to fajny gadżet, ale moje (SWAT kupiony na specshopie) popsuło się po zaledwie trzech strzelankach. Pękł i odpadł jeden z elementów karabinka. No i fastexy w nim zastosowane są kiepskiej jakości, bo kiepsko spasowane. Grzechoczą podczas manewrowania repliką.

 

 

No i teraz mam pytania.

 

Chcę zrobić do tego pierwszą linię. Mam pas PT-2 i płaskie szelki miwo. Już to nosiłem z cirasem - nie był to szczyt wygody, ale jakoś szczególnie strasznie nie było.

 

Chciałbym do tego pasa przymocować medicala (cargo, które teraz noszę na kamizelce), ładownice do pistoletu (3 lub 4).

 

1. Chciałbym również czasami montować panel udowy na dodatkowe łądownice do głównej. Mam podróbę eaglowskiego i jest ok. Denerwujący jest tylko jeden pasek oplatający udo.

2. Kabura. Nie mam jeszcze pistoletu, ale do posiadania takowego dążę. Zastanawiam się nad Safari 6004, i M12 przymocowaną do pasa. Ta druga opcja wydaje się niewygodna, ale może ktoś nosił pod podobną kamizelką kaburę pasową i mógłby opisać wrażenia ;) .

3. Worek na zrzut. Przypominam sobie istotę liniowości wyposażenia i zastanawiam się, czemu worek na zrzut sporo osób montuje właśnie na pierwszej linii?

 

 

Mój sprzęt służy głownie do wyrabiania kondycji, dlatego używam go zarówno w lesie jak i w terenie mieszanym (tylko w budynkach nie miałem okazji strzelać).

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

A wygodnie mimo wszystko jest w lesie, czy nie bardzo ?

Ja ze swoim Cirkiem byłem ostatnio właśnie na kilkunasto godzinnej strzelance, choć w sumie to strzelania tam raczej mało było. I muszę przyznać, że pomimo tego co wiele osób mówiło, a najbardziej CHYBA Foka, to nie był to szczyt nie wygody, powiem więcej - udało mi się nawet w nim poczołgać. Nie mówiąc o tym, że jest to AS, a nie "real war" to jednak nie wydaje mi się ten CIRAS, aż tak nie poręczny, fakt faktem - miałem na sobie tylko 4 podwójne ładownice do M4, na granat ładownicę, medicala, cargo, admina, na radio i camela- co jednak dużą ilością nie jest wcale.

Ale mam pytanie do Ohtara - wygodnie Ci z tym właśnie Camelem, tzn. z tą kopią eagle'owskiego "plecaczka" - chyba, że to nie kopia : ]. Bo pojemności to miało jakieś 8 i 6 litra no i camel. Sam się zastanawiałem czy go sobie nie kupić, no, ale czy wygodnie Ci z tym camelo-plecaczkiem ? ;]

Link to post
Share on other sites

Ja mam go zamontowanego bliżej lewego boku, więc wypchany jednak mnie trochę ściąga. Trochę dziko sie go do G&P montuje bo gdy dam go centralnie wzdłuż kręgosłupa to zrywa mi klapkę do regulacji z rzepa. Tylko troszeczkę, ale to irytujące kiedy podczas biegu velcro chrupie.

 

Co do używania plecaka - biega się w nim wygodnie. Kiepsko się w nim siedzi w aucie kiedy jest wypchany. Do kieszeni plecaka nie mogę sięgnąć (potrzebny kumpel, albo dwie ręce wolne w przypadku dolnej kieszeni), ale do maski na nim zamontowanej mam super dostęp. No i "rządzący w danej chwili" nie da mi do noszenia plecaka :P. No i chyba lepiej kupić taki plecaczek z dwoma kieszeniami i palsami do montażu, np. granatów, czy maski, niż zwykły camelbak? Z drugiej strony można sobie sprawić pokrowiec pokryty palsami i do niego uczepić takie kieszenie, ale nie wiem czy cenowo to nie wyjdzie drożej.

 

W lesie sprawuje się kiepawo. Paść w tym jeszcze mogę na cyce i prowadzić ogień. Ale podczas czołgania, kamizelka przesuwa się niemiłosiernie.

 

Wczoraj po krótkim spacerze po torach w tej kamizelce miałem ochotę ją wyrzucić w krzaki. Słońce jednak daje o sobie znać, a SF walczący w Iraku i A-stanie mają u mnie respect za śmiganie w nich podczas upałów.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Koszulkę termoaktywną z allegro + mundur. Niestety opis aukcji nie przewidywał informowania kupującego o temperaturach w jakich zalecane jest noszenie tego draństwa. Możliwe, że to jakieś jesienno-zimowe tatałajstwo.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Przemyśl takie zmiany w tej konfiguracji:

 

- Dokup i zamocuj podwójne albo potrójne shingle (np. Tactical Tailora)pod cummerbund z przodu z obu stron (w skrajnym prawym najlepiej nosić Strapsy, nożyczki medyczne itp. bo trudniej do niego sięgnąć)

 

- Plecak, jeśli już nosisz go nie w osi pleców to odsuń do prawej.

 

- Torba na maskę na lewy tył, obok plecaka, ale tak żebyś dał radę sięgnąć do niej i wyjąć maskę

 

- Nad torbą na maskę kieszeń na radio ( zakładam ze używasz PTT, więc ustaw je tylko tak żebyś dał je radę włączyć/wyłączyć, sięgając za ramię)

 

- potem na lewym cummerbundzie (od plecówlicząc)>medical>potem ładownica na podwójny magazynek (tak jak to z grubsza masz teraz jeśli wygospodarujesz wolne miejsce to wpakuj tam

 

- Na prawym cummerbundzie (od pleców)> cargo/utility z tej 200 SAW z pojedynczym fastexem. > Nie wiem jakich granatów używacie ale ja tam bym dał 4 amerykańskie ładownice na FB (mocowane na 1 PALsie). możesz zapodać tam te dwie pozostałe ładownice CQB do przenoszenia granatów, chociaż one zajmują za dużo miejsca.

 

Noszenie granatów na plecach o ile nie działa się w skoordynowanym zespole nie ma specjalnego sensu, zwłaszcza ze potem sam nie jesteś w stanie po nie sięgnąć. Lepiej upewnij się że masz pod ręką dość granatów odłamkowych i dymnych/FB i dopiero potem ładuj sobie coś na plecy.

 

A teraz te dwa pytania:

 

Jak już nosisz pas to noś i udówkę, a jak nosisz udówkę to noś i panel udowy. Pas noś nisko, bo kamizelka będzie przeszkadzać. Pamiętaj że szelki nie powinny być napięte one mają chronić pas przez zjeżdżaniem z tyłka, ale nie cały czas go utrzymywać w napięciu bo cię ramiona rozbolą.

 

Staraj się nie przenosiś dużych kieszeni na tyle pasa bo nie usiądziesz, na tyłku z lewej umieść odzysk. On powinien być właśnie na pierwszej linii. Medical z boku po lewej, za panelem udowym, tak żeby na przeszkadzał ale żebyś nie musiał na nim siadać.

 

Na panelu udowym (ten Eaglowski z jedną taśmą jest lipny strasznie - polecam te z wewnętrzną kieszenią z CROM) najlepiej umieścić 2x kieszenie do długiej, 2x krótka. Panel nosić możliwie wysoko.

 

Udówka - tylko Safari, też noszona możliwie wysoko, na tyle na ile pozwoli kamizelka.

 

Przyjrzyj się zdjęciom Gromików z ostatnich pokazów, tam jest parę rozsądnych (i parę nierozsądnych też ;-) ) patentów.

Link to post
Share on other sites

@Majkel86

Zajebista ta samoróba. Znajomy mi kiedyś mówił, że sobie chce takie coś uszyć właśnie, ale jakoś nie wierzyłem w sens produkowania własnoręcznie. Trzeba będzie dobrej krawcowej poszukać. I mundur zmienić na tańszy, bo MCCUU trochę jednak szkoda mi pozbawić rękawów.

 

@Foka

W takie podkoszulki zainwestuję, albo coś termoaktywnego z crafta.

 

BTW - nie wie ktoś, czy da się kupić gumę na paski do paneli udowych? Albo gotowe paski. Pisałem do miwo, ale oni nie sprzedają materiałów.

 

 

@Catch

Obczaję temat. Muszę się rozeznać w sprzęciorze.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Z samoróbą to też ostrożnie bo będzie kłopot z "rozciąganiem kołnierzyka" tak jak to na początku było. Te pierwsze sealsowe podkoszulki miały trochę wad, dopiero Crye opracowało dla całej bandy ostateczny model. Przyjrzyjcie się jak jest zrobiona podkoszulka FROG (Szaszłyk wklejał fotki, to też projekt Crye) albo UBACs i przemyślcie temat. Zwracam uwagę na pachy, ramiona i kołnierzyk.

 

Najlepsze są do tych eksperymentów koszulki z GoSportu - są z odpowiednio mięsistego niby-coolmaxu.

 

A panel udowy zamów nowy, z wymiennymi paskami.

Link to post
Share on other sites

A jeżeli tak to czy jest sens nosić dwa pasy - ten do którego podpięte jest oporządzenie udowe i taktyczny, czy to raczej chory pomysł?

 

 

Można to wszytsko, ale niekoniecznie jest sens. Poprzestań na pasku podtrzymującym gacie i zewnętrznym pasie z oporządzeniem - to czy będzie on sztywny czy modułowy to już Twój problem. Ja - co pisałem powyżej, do paneli i kabur udowych wolę sztywne klasyczne pasy z comfortpadem, ale jak co komu wygodnie.

Link to post
Share on other sites

Super uszyl dla mnie szelki z yoke. Najpierw wyslalem projekt potem omowilismy go, Super podal swoje propozycje zmian na ktore z checia przystalem :-P Projekt wygladał tak:

http://img216.imageshack.us/img216/5621/szelkizyoketz9.png

a zainspirowany byl glownie szelkami SOE i LBT.

 

Tak wygladają gotowe szelki:

p1010611xt2.th.jpg

 

Nie ma zbednej regulacji ktora oslabialaby konstrukcje i przeszkadzala w noszeniu, szelki i yoke sa zszyte razem.

 

Zblizenie na plecy:

p1010612ps7.th.jpg

Plecy sa z siatki (tez zmiana wprowadzona przez Supera) na nia naszyte tasmy pals. Chwyt ewakuacyjny i montaz jest zrobiony z jednej szerokiej tasmy, wysokosc reguluje sie w miejscu zaczepienia.

 

Szelki:

p1010613fr2.th.jpg

Palsy sa tylko z przodu,pozatym Super dodal szerokie elastyczne tasmy na kazdej szelce, oraz przelotowe na camela lub antene. W stosunku do projektu zostal jeden chwyt zapinany na rzep, za to w szerokosci tasmy pals wiec nie przeszkadza w montazu. Szelki mocowane sa w dwoch punktach kazda, Czyli razem szelki sa 6-cio punktowe. Pasek piersiowy dla lepszej stabilizacji.

 

Z dolu powierzchnia szelek podszyta jest siatka dystansowa:

p1010614ek9.th.jpg

Czas pokaze czy to byl dobry wybor i czy siatka wytrzyma trudy uzywania bo napewno niebagatelnie zwieksza wygode :wink:

Edited by Pluton
Link to post
Share on other sites

Dać rade da ale jeśli jakoś tego dodatkowo nie ustabilizujesz np. opaskami zaciskowymi do kabli to będzie się trzymało co najmniej biednie. Na pasie Croma trzyma się jako tako bo jest stabilizowane rzepem i dociskane przez comportpad jednak ja bym takiemu rozwiązaniu nie ufał.

Link to post
Share on other sites

Też kiepsko bo ta ładownica ma z tyłu tylko 1 poziomą taśmę więc przewlekasz klips +/- 55mm przez taśmę 25 mm – sam sobie odpowiedz czy będzie stabilnie. Imho już lepiej ciasno ściągnąć opaskami do kabli.

 

Też kiepsko bo ta ładownica ma z tyłu tylko 1 poziomą taśmę więc przewlekasz klips +/- 55mm przez taśmę 25 mm – sam sobie odpowiedz czy będzie stabilnie. Imho już lepiej ciasno ściągnąć opaskami do kabli.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...