Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Też kiepsko bo ta ładownica ma z tyłu tylko 1 poziomą taśmę więc przewlekasz klips +/- 55mm przez taśmę 25 mm – sam sobie odpowiedz czy będzie stabilnie. Imho już lepiej ciasno ściągnąć opaskami do kabli.

 

No dobrze, mam tam tylko jedną poziomą taśmę. Ale mam tez tam miejsce na zapięcie dwóch klipsów ALICE :idea: co powinno usunąć problem braku stabilności całej "konstrukcji" :-P ale to tak IMO.

 

Ktoś może jeszcze coś podpowiedzieć ??? :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy na pasie pierwszej linii jest sens umieszczac ładownice do broni podstawowej? Na przyklad pojedyncze shingle? Na mysli mam tu sam pas, nie np panele udowe.

 

Jeśli kolega to do mnie, to ja odpowiem tak: to podaj mi inny sposób jakiegos innego transportu granatów w przypadku noszenia oporzadzenia ALICE ??? bo te pouche u pasa to chyba jedyne wyjście bo do tych gównianych uszu przy ładownicach M16 to raczej rolek po srajtaśmie nie zmieścisz ??? :???:

Link to post
Share on other sites

Imho na pierwszej linii mogą znaleźć się 1-3 magi do broni głównej w szczególności na airsoftowym polu walki gdzie:

A) gracze niektórzy mają zwyczaj ściągać swoje CIRASki i te pe podczas postoju bo im za gorąco ;)

B) czasem zrzuca się oporządzenie dla większej mobilności

Jeżeli nie wykonuję sie powyższych czynności nie widzę sensu.

Link to post
Share on other sites

Czy na pasie pierwszej linii jest sens umieszczac ładownice do broni podstawowej? Na przyklad pojedyncze shingle? Na mysli mam tu sam pas, nie np panele udowe.

 

Nosić można, ale dostęp do tego niewielki i wygoda też (zakładając że nosimy prócz tego normalne oporządzenie np kamizelkę. Możemy niby ałożyć ładownicę poziomo - ale wtedy z kolei więcej miejsca tracimy na pasie. Ot Zady i Walety.

 

Oddzielna 1 linia ma dla mnie najwięcej sensu przy kamizelce zintegrowanej i tym podobnych szykanach - a wtedy idzie tam już panel udowy, kabura i inne rzeczy - więc problem przenoszenia magazynków zasadniczo znika.

Link to post
Share on other sites

Panel udowy chyba nie moze byc traktowany jako zapas, ze wzgledu na to ze stamtad pojdzie raczej pierwsza szybka zmiana... Dlatego nie chodzi o dostep z poziomu kamizelki, tylko w przypadku jej utraty - wtedy chyba shingle i inne "szybkie" na pasie maja sens?

 

Plus jest tez taki ze jest gotowe lansowne oporzadzenie na strzelnice :) z miejscem na zmiane do broni dlugiej.

 

Jest jeszcze kwestia taka ze do kamizelek zintegrowanych (np cirasa) sa pasy jednopunktowe polaczone z kamizelka - wiec proce dluga stracimy tez jak bedzie awaria. Natomiast jest to dosc wygodne wiec chyba nie ma sensu rezygnowac z takiego rozwiazania na rzadki przypadek straty kamizelki...

 

Zdjecia takich ciekawych pasow ze swietlnegofajtera:

 

http://img80.imageshack.us/my.php?image=pict00011tk9.jpg

 

http://img354.imageshack.us/my.php?image=1stlinece6.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie wiem czy jest sens nosić coś do czego nie bardzo można się dostać - to trochę tak jak z granatami na plecach... Równie dobrze mógłbym schować ten magazynek do kieszeni udowej z organizerem (jak w SKD albo TDU 5.11)

 

Na strzelnicy też raczej kompletna 1 linia z udówką i panelem (3-4 magazynki długa i 2 krótka)+ szelki.

 

Jak ktoś nosi pas 1 punktowy połączony z kamizelką to powinien brać pod uwagę to że może być zmuszony ją zdjąć w ten czy inny sposób. Pamiętaj że masz pasów i opcji bez liku - pasy/uszka wplatane w system modułowy, pasy współdziałające z QR, do tego jeszcze rozmaite klamry i montaże QD. Absolutnie nie mogę się zgodzić z twierdzeniem że taki pas jest wygodny - masa broni ściąga kamizelkę do przodu i męczy kark, manewrowość broni jest obniżona, itd itp. Można tego używać jako zapasowego montażu, ale lepiej nosić karabinek na oddzielnym pasie i zależnie od potrzeb ewentualnie przepinać broń.

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi bardziej o taki pasek:

 

http://img353.imageshack.us/img353/2086/cirasfinal3hs2.jpg

 

Nawet jak bron spadnie to jest potem do odzyskania za wypieciem jednego fasteksa. Nie mowie tu o czyms przypietym trwale, to jakas pomylka by byla.

Wszystko chyba zalezy od tego jaka awaria sie tfutfu zdazy - jezeli ktos mialby sie utopic to zrzuca wszystko i cieszy sie ze zrzuca bron razem z kamizelka, natomias jezeli np samochod dostanie i sie zapali to warto ja wypiac jesli tylko mozna.

Wygoda takiego pasa to inna sprawa, polecam po prostu kazdemu sprobowac, zlozyc sie, obrocic, poruszac, moze zmienic reke.

Edited by Pluton
Link to post
Share on other sites

Ale to co pokazałeś to akurat pas zintegrowany z QR - jak się strzelisz z kamizelki to i pas się wypnie, a potem możesz go sobie i tak odpiąć od broni bo tam jest Uncle Mikeowy "push button" QD i jeszcze fastex.

 

http://blueforcegear.com/prodImg/RVSII-CB%20-%20800.jpg

 

http://blueforcegear.com/prodImg/PBCB%20-%20800.jpg

 

Zresztą widzę że muszę wreszcie założyć ten oddzielny temat o pasach do broni, bo się mętlik robi.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam replikę CIRAS'a w wersji Maritime. Do tej pory nosiłem komplet ładownic jaki był w zestawie ( 2x2 M4 pouch, Admin panel, 2x Pistol pouch). Na początku po wypełnieniu ładownic, całość zsuwała mi się do przodu. Zrobiłem sobie repliki SAPI, które ważą ok. 600g jedna. Całość lepiej się wypełnia, już prawie się nie zsuwa na przód.

 

Żeby wyważyć całość myślę żeby na plecach zamontować pokrowiec na camelback'a (którego mi nota bene brakuje), lub jakąś ładownicę w stylu cargo. Potrzebowałbym na plecach nosić np. butlę z gazem, przedmioty typu śrubokręt, bateria, i wiele innych.

 

Jaką konfigurację proponujecie? W końcu przestrzeń na plecach CIRAS'a jest duża, można zamontować ładownice na całej szerokości. Może macie jakieś zdjęcia jak żołnierze gospodarują sobie plecy na CIRAS'ie.

Link to post
Share on other sites

Madjong - ja na swoim trzymam (przymocowany poprzez przewleczenie szelek przez tasmy na plecach) camelbag i teraz raczej narzekam na to, że te (przy napełnieniu na maksa) 3 kilo na plecach ciągnie do tyłu całą kamizelkę, tzn. te 8 metalowych klocków z kulkami w środku, które trzymam z przodu trzeba będzie jeszcze dociążyć :) Ew. nosić mniej wody...

 

Jeśli zaś chodzi o jakąś kieszeń "cargo", to całkiem nieźle "wygląda" waistpack, do dostania na allegro, ale wtedy do jego obsługi potrzebujesz kolegi, bądź ściągania kamizelki. No ale tak będzie zawsze, jesli mając sztywne wkłady będziesz chciał zamontować jakies cargo na plecach, po prostu ciężko tam sięgnąć.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. W cargo nosiłbym rzeczy, które aktualnie nie są mi mega potrzebne, a w przerwie kamizelkę zdjąć to nie taki wielki problem. Z przodu mam często coś ekstra, czasem zamontuję sobie ładownicę na bocznym panelu. Także powinno się równoważyć jak zamontuje coś na plecach.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ja mam takie pytanie. Mianowicie czy kupno 2 ładownic na magazynki zwykłych i 1 CQB (szybkiej) mi w czymś pomoże? Tzn. czy pozwoli mi to na szybszą wymianę magazynków w pilnych sytuacjach? Czy do tego właśnie służą ładownice CQB?

 

Próbuję złożyć oporządzenie oparte na kamizelce modułowej i szukam optymalnych rozwiązań.

 

Wątek jest dość ciężko przeszukiwać ze względu na jego obszerność, więc wybaczcie jeśli coś takiego się już wcześniej pojawiło.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Link to post
Share on other sites

Ładownica CQB jest fajna o tyle że możesz ją nosić otwartą bez obawy o wypadnięcie magazynków. W normalnych czy w allice tego zrobić się nie da.

 

Ładownice dokupuj do tej ilości magów które nosisz... jeden woli biegać z hicapem inny woli 11 realów/low/midów. Żeczywiście pod względem szybkości zmiany magów CQB się spisują znakomicie. PRzynajmniej u mniej :P

Link to post
Share on other sites

Ładownice CQB służą jak sama nazwa wskazuje do działań CQB czyli działań na niewielkich odległościach, działań „bezpośrednich” lub dla uproszczenia po prostu taktyki czarnej w budynkach. W takim środowisku pomocna będzie nie tylko 1 ładownica CQB ale cały komplet dedykowany do takich zastosowań.

 

Domyślam się że tobie chodziło jednak o zastosowanie w taktyce zielonej. Tutaj montaż 1 ładownicy szybkiej również jest bardzo dobrym pomysłem jeśli ma to być ładownica na 1 szybką zmianę(tzw. „panic pouch”).

Link to post
Share on other sites

Ja dodam jeszcze ze do naprawde szybkiej zmiany warto korzystac z paneli udowych.

W srodowisku cqb podwojna ładownica z gumka z usunieta lub podwinieta klapa jest wedlug mnie najszybsza. Shingle czy to na rzep, nap czy na gumke traktuje raczej jako sposob na rozwiniecie powierzchni mocowania niz podstawowe ładownice.

Na strzelnicy natomiast super wygodna okazala sie dla mnie pierwsza linia (pas + szelki niskoprofilowane) w ktorej ładownice byly tuz przed torba na zrzut. Wtedy droga jaka musi pokonac reka (od torby do zmiany) jest po prostu krotka. Na takie cos mozna sobie pozwolic w sumie tylko na strzelnicy albo treningu strzeleckim gdzie nie ma potrzeby na wiecej ładownic :)

Edited by Pluton
Link to post
Share on other sites

Witam !!

 

Mam pytanie zastanawiam się nad kupnem kamizelki do woodlanda , tak więc rozpatruje dwie/trzy pozycję .

 

1. lbv+lc2+manierka+2 ładownice na magi i poźniej do tego buttpack

2.flc+jakieś 2 ładownice+manierka i pozniej jakiś camel na plecy ...

3. ciras od krakmana.

 

Mam do wydania na kamizelke z moduami z +/- 350 zł .

 

Proszę o jakieś porady

Link to post
Share on other sites

A do czego ta kama ? Pewnie "Do wszystkiego" ?

Ja powiem tak - LBV'ki mniej więcej tak samo "rozłożonej" używałem no i ogólnie cacucho, bo w woodim, lekkie, pas jest etc.

 

Teraz mam CIRAS'a i w sumie używam go do wszystkiego, czasem wracam do LBV"ki, i choć wiem, że Ciras to zielonej raczej nie byl stworzony to ja sobie daje radę. Jednak plecak + CIRAS, ew. duży camelbak to moim zdaniem już przesada, a przynajmniej jak dla mnie ( mówię cały czas o zielonej ). No i moduły, etc. czego w LBVce nie będziesz miał, a sam CIRAS, nawet bez wkładów trochę waży.

 

W sumie FLC nie używałem, ale chwilowo wydaję mi się to najlepszym wyborem...

 

No i w sumie tyle ode mnie. Jeśli jakoś pomogłem to fajnie, jak nie to przepraszam : ]

Link to post
Share on other sites

Wypowiem się jako użytkownik CIRAS'a. Nie jest to kamizelka do lasu. Niewygodnie się w niej czołga ( ja mam repliki SAPI i noszę kamizelkę poprawnie, a nie opuszczoną do jajek ). Jednak jest cała pokryta PALSami i dzięki temu wygodnie ją skonfigurować. To wygodna kamizelka, zakładasz cummerbund'a na brzuchu, i świetnie się trzyma (najlepiej ze wszystkich jakie miałem).

 

Jeśli strzelasz się i w lesie i w budynkach to CIRAS nie będzie głupi. FLC też. LBV będzie niezbyt uniwersalna, brak możliwości rozbudowy...

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie najlepszym wyborem będzie LBV. Nie musisz rozbudowywać o moduły (tylko pas), bo też pewnie nie masz tyle sprzętu do noszenia. W razie czego jest pas właśnie, który np. mi na razie wystarcza (5 magazynków, broń boczna, multitool, nóż, torba zrzutowa, buttpack, szybkoładowarka, kulki, jakieś narzędzia i drobiazgi). Moim zdaniem jest uniwersalna, w lesie przeczołgasz się bez problemów, w terenie zabudowanym skośne ładownice okazują się być w miarę szybkie. Klasyczne oporządzenie, na początek wystarczy, po jakimś okresie będziesz mógł stwierdzić czego Ci brakuje w oporządzeniu. Piszę to jako użytkownik LBV-ki od roku, u mnie w teamie wszyscy (dosłownie) mają LBV-ki. W manierki bym się nie bawił, tylko camel.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...