Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Taurus 24/7 [CG]


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Sorry za "odgrzewanie" tematu, ale w nowszych nie zauważyłem żadnej opinii o tym pistolecie. Ma go ktoś może? Bo zastanawiam się nad kupnem. Z komentarzy wynika, że ma większy zasięg od Beretty 92FS, no i pojemniejszy magazynek. Warto wydać 50 zł więcej?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Taurus PT24/7

Producent KWC

 

Wymiary

Dł-182 mm

Wys-142

Szer-30 mm

Masa-578 gr

Pojemność mag-25 kulek

Posiada system BAX

 

Pudełko w którym zapakowany jest Taurus wykoname jest z dobrej jakości tektury.

Ma zapinane na rzepy wieczko,po podniesieniu wieczka ukazuje się nam na jego wewnętrznej stronie instrukcja obsługi pistoletu,niestety nie po polsku,oraz sam pistolet.

 

Wewnątrz oprócz PT24/7 znajduje się dodatkowy magazynek,pudełeczko ze 100 kulkami 0.2g,oraz ulotka z instrukcją obsługi,też nie po polsku.

 

Materiały z których wykonano Taurusa to błyszczący plastik ,z którego zrobiony jest zamek,nakładki na lufę,oraz manipulatory.

Z matowego tworzywa sztucznego o drobnoziarnistej fakturze jest zrobiony szkielet,na rękojeść jest nałożona nakładka z miękkiej gumy.

Metalowe części to spreżyny ,kołki ,prowadnice ,lufa i inne części wewnętrzne.

Lufa wewnętrzna jest z mosiądzu.

 

Pistolet ten jest przedewszystkim pomyślany dla praworęcznych,wszystkie przyciski i manipulatory znajduja się po lewej stronie.

 

Zatrzask magazynka jest dobrze wkomponowany w chwyt i nie grozi nam przypadkowe naciśnięcie go.

Patrząc od końca pistoletu,mamy dźwignię bezpiecznika której podniesienie blokuje spust i zamek,można ją obsługiwać kciukiem co nie jest zbyt wygodne ,dlatego jej nie używam.

Następnie mamy zaczep zamka w tylnym położeniu oraz dzwignię do rozkładania pistoletu

 

PT24/7 posiada wszystkie trademarki jakie posiada orginał ,i tak jak orginał ma białe plamki na przyżadach celowniczych.

Konstruktorzy z KWC postanowili że skok zamka w tym modelu będzie dłuższy (33 mm) niż w innych spreżynach,wiec wydłużyli cylinder,co poskutkowało że w tym modelu lufa ma 93 mm dlugości a w orginale 113,5 mm.

Jest to jedyne widoczne odstepstwo od orginału.

 

Pistolet pomimo swej wagi 578 g jest ciężki na lufę i trzymajac go w ręku wydaje się cięższy niż w rzeczywistości.

 

Magazynek jest dociążony i mieści 25 kulek lecz załadowanie więcej niż 20 kulek wymaga pewnego wysiłku.

Nie posiada otworów ani wskaznika umożliwiającego zobaczenie ile jest kulek wewnątrz,przy wyjmowaniu magazynka z pistoletu wypada jedna kulka.

 

Rozkładanie

Mając pusty magazynek w pistolecie odciągamy zamek do tylnego położenia gdzie zatrzymuje się na zaczepie,dźwignię do rozkładania obracamy w dół o 90 stopni i wyciągamy ją całkowicie,naciskamy dźwignię i zamek wraca do przedniego położenia,naciskamy na spust i zamek zsuwa się ze szkieletu.

Odchylamy żerdź ze sprężyną powrotną i wyjmujemy ją z zamka,przesuwamy lufę do przodu i wyjmujemy cylinder razem z tłokiem,a potem lufę.

Składanie odbywa się w odwrotnej kolejności.

 

Strzelanie

Napisane jest że Taurus ma 40 m zasięgu,rzeczywiście niekiedy kulki lecą na tą odległość ale niezbyt celnie z powodu krótkiej lufy.

Pewny i skuteczny strzał można oddać na max 20 m,do celu wielkości człowieka,na 10 m nie ma problemów z trafieniem w puszkę po napojach.

 

Wystrzeliłem ponad 500 kulek i miałem 1 zacięcie,kulka wpadła pod lufę,wyciągnełem ją bez rozkładania pistoletu.

 

Trwałość-zobaczymy po kilku miesiacach.

 

Mając do wydania około 200 zł nie chciałem kupować gaziaka z blow-backiem z firmy o wątpliwej reputacji,wolałem pistolet sprężynowy Taurus PT24/7, i jak narazie jestem z wyboru zadowolony.

 

dsc05745ky7.th.jpg dsc05746ie4.th.jpg

dsc05747zj7.th.jpg dsc05748tv0.th.jpg

dsc05749wc0.th.jpg dsc05750iz8.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Witaj

 

Fajna recka. Dzieki za informacje. Szkoda ze nie ma fotek (moze sie pokusisz?)

 

A jak sprawa ma sie z magazynkiem (konkretniej chodzi mi o sposów blokowania kulek). Czy tez jest tak niepraktyczny ze wystarczy nacisnąc zapadke (tą za otworem na kuleczki - podobnie jak w magazynkach P990?) i robi sie tzw. fontanna (nie)szczescia ?

 

Dzieki

Pozdrawiam

mrd

Link to post
Share on other sites

Hej,mrd tak jak przypuszczasz wystarczy nacisnać przycisk w magazynku i kulki zostaną uwolnione,ale sprężyna w magazynku tego modelu jest dość mocna i nie zdarzyło mi się tego zrobić w sposób niezamierzony.

 

Zeles,Taurus był dobrze nasmarowany(zalany) olejem silikonowym wewnątrz.

 

Jak widać zdjęcia już są,zostały zamieszczone dzięki Foce,autorem zdjęć jest ARTBOR

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak ten Taurus wypada na tle Smith & Wesson 1911?

 

Który jest celniejszy, mocniejszy, lepiej wykonany ... mniej awaryjny ?

 

Z danych zamieszczonych przez sprzedawcę wynika że moc mają identyczną.

 

Oba modele "miotają" kulki 0,2g z prędkością wylotową 90 m/s co odpowiada mocy ~0,8 J i w przeliczeniu na stopy na sek. ( przy tej energii i masie kulki 0,2g ) daje ~300 fps

Edited by Smith
Link to post
Share on other sites
Guest Mohawk

Oba modele "miotają" kulki 0,2g z prędkością wylotową 90 m/s co odpowiada mocy ~0,8 J i w przeliczeniu na stopy na sek. ( przy tej energii i masie kulki 0,2g ) daje ~300 fps

 

 

A dokładniej 90 m/s to 295.2756 fps.

Link to post
Share on other sites

Dziwne - zgodnie z informacjami na stronie www.cybergun.com modele Taurus PT 24/7 , Smith & Wesson 1911 ... Beretta 92 HPA mają równą moc 0,5 J czyli 70 m/s - 230 fps ( kulki 0,2g )

 

... skąd na polskich stronach 90 m/s przy 0,2g ( Taurus 24/7 i S&W 1911 ) ? Którym informacją tak na prawdę wierzyć ? Jak bardzo prawdopodobne jest że te dwa modele mają moc, celność identyczną z Beretta 92FS HPA ( 70 m/s 0,5J ) ?

Edited by Smith
Link to post
Share on other sites

Czy mógł byś Gunmaniak dokładnie napisać które części są z metalu? Chodzi mi głównie o części mechanizmu spustowego oraz sam spust.

 

Znalazłem fajną recenzję z zagranicznego forum, a dokładnie z niemiec. Może i nie wiele się zrozumie ale za to są tam bardzo ładne zdjęcia, polecam obejżeć.

 

http://www.razyboard.com/system/morethread...-3971468-0.html

Link to post
Share on other sites

Znalazłem fajną recenzję z zagranicznego forum, a dokładnie z niemiec. Może i nie wiele się zrozumie ale za to są tam bardzo ładne zdjęcia, polecam obejżeć.

 

http://www.razyboard.com/system/morethread...-3971468-0.html

Świetną recenzję wyszperałeś ;)

 

Oglądając te tarcze mam wrażenie jak gdyby kulki 0,25 były minimalnie za ciężkie dla tego modelu. Szkoda że recenzent nie zrobił "przekroju" kulek - czyli testu na 0,2 ; 0,23 i 0,25

Link to post
Share on other sites

Mam ten pistolet dopiero chwilę ale już przeprowadziłem mały test. Jest co prawda jeszcze nie przestrzelony ( 70 kulek ) - ale już co nieco można powiedzieć.

 

Po odmierzeniu 9m ( akurat taka okazała się odległość celu od ławki/lufy - o tym dalej ) oddałem 15 strzałów kulkami 0,2 firmy KWC - wszystkie trafiły w cel i zamykają się w kwadracie 8x8cm. Cały kwadrat jest przesunięty od punktu w który celowałem 1 cm w dół i 2 cm w lewo. Największe skupisko trafień jest 2 cm w dół i 3 cm w lewo od punktu celowania.

 

Moja ręka podczas strzelania była oparta o ławkę ( więc nie były to testy "z imadła" ).

 

Zauważyłem że pistolet strzela coraz celniej ( na początku bardziej znosiło w lewo/dół ).

 

Oczywiście strzelałem na dworze przy b. małym wietrze ( wręcz brak wiatru ).

 

Czas pokaże jak broń się zachowa po kolejnych 100-200 strzałach ... tym razem kulkami Xtreme 0,23g

Link to post
Share on other sites

W Taurus PT 24/7 nie ma ani jednej atrapy - wszystkie manipulatory mają "prawdziwą" funkcję i oczywiście okno się otwiera.

 

Dla porównania Beretta 92FS HPA to jedna wielka atrapa ... tam chyba jedynie dźwignia do demontażu działa ( nawet blokada spustu nie działa - jest inna po drugiej stronie w okolicach spustu :źle: ).

 

W Taurus 24/7 po wystrzeleniu ostatniej kuli zamek blokuje się w tylnej pozycji na blokadzie zamka ( co w praktyce wydłuża życie repliki ) - w Beretta 92FS HPA nie :źle: ... zresztą nie ma się co dziwić skoro w "beretce" blokada jest atrapą.

 

No i w "beretce" okno się nie otwiera ... w Taurus jak napisałem tak.

 

W Taurus 24/7 są 2 porządne magazynki w zestawie - w Beretta 92FS HPA jest jeden tandetny przezroczysty ... przynajmniej za dodatkowe 30 PLN można dokupić 2 przyzwoite.

 

... reasumując Taurus PT 24/7 jest znacznie lepszym wyborem niż ww. Beretta

Edited by Smith
Link to post
Share on other sites

A jakie osiągi ma ten pistolet?

 

Czy mi sie wydaje czy są dwa tematy o tej replice?

Tak - są dwa tematy ( może moderator je połączy ).

 

ps. pierwsze osiągi masz w poście nieco wyżej : Napisano 25/6/2007, 19:20 :killer:

Link to post
Share on other sites

Tak - są dwa tematy ( może moderator je połączy ).

 

ps. pierwsze osiągi masz w poście nieco wyżej : Napisano 25/6/2007, 19:20 :killer:

 

Testy nr2

 

Przy strzale z 2 m ( dokładnie ) gruby karton ( taki w jakie pakuje się monitory CRT, sprzęt AV ) - jedna ściana została przebita na wylot i kula zatrzymała się w środku ściany drugiej ( ale bliżej nieco krawędzi wewnętrznej ).

 

Przy strzale z kilku cm karton został przebity podobnie jednak kula która zatrzymała się w drugiej ścianie utkwiła głębiej - bliżej krawędzi zewnętrznej/wylotowej.

 

Reasumując - siła tej repliki przy strzale z 1m to 1,5 ściany kartonu - nowa jednostka mocy w ASG ( 1,5KR :wink: )

 

ps. masa kulki 0,23g

Edited by Smith
Link to post
Share on other sites

Ponawiam swoje pytanie, które dokładnie części są wykonane z metalu?

Sądzę że łatwiej powiedzieć co nie jest wykonane z metalu ;P

 

Spust - ABS ale tak masywny że nie martwił bym się tym

Zewnętrzny dolny korpus z rękojeścią - ale już wnętrze ( szyna trzymająca zamek ) to tylko metal

Lufa zewnętrzna ABS - wewnętrzna już metalowa

Zamek jest z ABS

Cylinder ABS

ale w zamku jest wielka metalowa część która oplata połowę metalowej lufy ( zewnętrzna plastikowa lufa to tylko ~3,5 cm długości część tylna to metal

Częśc elementów zespołu spustowego jest z metalu

 

- reasumując jest to bardzo metalowa replika - nie ma obciążników a mimo tego waży ponad pół kilo a to chyba o czymś świadczy

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...