Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sposób na parujące gogle/okulary


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja kiedyś stosowałem (nie do asg a na co dzień) fornit (ten do mebli). Działał, ale do użytku na co dzień fornit raczej się nie nadaje. Okulary zbyt szybko się brudzą i po kilkukrotnym wyczyszczeniu fornit był ścierany i trzeba było od nowa smarować. Na strzelankach powinno być dobrze.

Link to post
Share on other sites

A możesz zdradzić, jak konkretnie tego płynu używasz? Bo po walnięciu kropli ludwika na okulary, rozsmarowaniu i spłukaniu warstwa przeciw parowaniu zostaje tylko w niektórych miejscach i skuteczne to to nie jest.

 

Co do preparatu Chemax 2 - na Bolle X1000 działał doskonale, jednak na okulary korekcyjne - prawie w ogóle. Od razu po psiknięciu, jakby całkowicie wysychał i warstwa ochronna była tylko w niektórych miejscach. Podejrzewam, że to z powodu powłoki anty refleksyjnej na moich okularach korekcyjnych. Na moje akurat działają tylko chusteczki Revision, trzeba przyznać iż bardzo skutecznie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy było ale dodam coś do siebie.

 

Może nie polecam bo jak widać każdy ma swoje typy ale ja po przetestowaniu wielu rożnych środków- sposobów od długiego już czasu używam tego środka KLIK.

 

Jest w formie żelu. Nanosimy krople na okular, rozprowadzamy palcem, czekamy 2-3 min, wycieramy miękką chusteczką. Używam wraz ze szkłami korekcyjnymi. Jak dla mnie to ten środek działa najdłużej w ekstremalnych sytuacjach .

Link to post
Share on other sites

A możesz zdradzić, jak konkretnie tego płynu używasz? Bo po walnięciu kropli ludwika na okulary, rozsmarowaniu i spłukaniu warstwa przeciw parowaniu zostaje tylko w niektórych miejscach i skuteczne to to nie jest.

 

Różnych używałem, był Ludwik, Pur, teraz jest Fairy i każdy działa jak należy. Po prostu zrób tak jak wiciok napisał - nie zmywaj, przetrzyj tylko czymś, np. chusteczką higieniczną i będzie ok :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Używa ktoś antyfoga od firmy bolle? Poszukuje dobrego środku na parowanie dla gogli ESS land ops.

Jako że robię zamówienie na azteko to podaje linki z tego sklepu:

płyny:

- http://azteko.pl/bol...50ml-p-764.html

- http://azteko.pl/bol...200-p-4223.html

chusteczki:

- http://azteko.pl/bol...100-p-4221.html

 

I ostatnie pytanie, preparaty te wymagają każdorazowego popsikania gogli przed treningiem czy starczy starannie zaaplikować raz na jakiś czas?

Edited by Tiloren
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

W takich warunkach jak teraz parowanie to spory problem, testowałem kilka produktów i mogę polecić z całą odpowiedzialnością dwa, natomiast nie ma to na celu reklamowania jakiejś firmy czy produktu:

1. Aqua-Speed Anti-Fog Liquid płyn do okularów pływackich ( 25ml. ) jest dość drogi (ok. 20-25zł) starcza na jakiś miesiąc przy intensywnym użytkowaniu dla jednej osoby.

2. Pianka zapobiegająca osadzaniu się pary wodnej firmy FM Group Polska ( 300ml. ) cena katalogowa dokładnie 14,10zł starcza dla około 10 osób na rok, przy intensywnym użytkowaniu.

Warto zapoznać się z instrukcją obsługi, żeby prawidłowo takie płyny stosować, to znacznie wydłuża działanie.

 

Te preparaty były używana na gogle: Bolle x800, Bolle x1000, Bolle x1000 OTG i okulary Uvex Skyper. Na tych modelach sprawują się świetnie, zapobiegają parowaniu na długi czas, nie na jednorazowe wyjście.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podrzucę tutaj swoje rozwiązanie dla gogli Bolle X800, estetyczne, moim zdaniem najlepsze (cała moja ekipa używa tego rozwiązania)

Bateria 3.7 jest wystarczająca, regulacja: ja mam dwustopniowe obroty zrobione na potencjometrze 100ohm. wentylaro 25x25x10mm nie wejdzie, nie ma na to szans. Wydajność tego 6mm jest zupełnie wystarczajaca, wysusza nawet poważną mgłę z szybki, nie wpływa to na możliwość wymiany samej szyby w żaden sposób. Ingerencja w gogle jest minimalna i można z powodzeniem zdjąc wentylator, bo on tam wchodzi idealnei na wcisk, trzyma się bez kleju.

do zasilania używam baterii z telefonu i starego telefonu jako ładowarki do niej. na baterię naklejam kawałek rzepu i poprstu wczepiam w pasek gogli gdy używam.

Fotki:

http://img101.imageshack.us/img101/6136/20090102031.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/1276/20090102033.jpg

http://img337.imageshack.us/img337/9402/20090102032.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja od 2lat używam pianki do golenia tak pianki do golenia :icon_razz2: i to nie dlatego że mam owłosione okulary/ google. Po prostu nakładamy piankę na google/okulary i zostawiamy na 3-5min potem ścieramy papierem (nie wolno dawać wody) tak aby nie było pianki okulary myszą być nadal suche nie wolno ich namaczać. Piankę nakładamy na obie strony. Okulary nie parują przez minimum 1 dzień testowałem je przez cały dzień w domowych czynnościach jak i na ASG

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Ja co prawda jeszcze na ASG nie chodzę, ale mam patent na moje korekcyjne okulary :)

Wystarczy iść i kupić chusteczki nawilżone (te dla niemowląt :) ) i wytrzeć nimi okulary, następnie wypolerować i nie parują około tydzień, oczywiście nie mogą mieć styczności z wodą :)

Jeszcze do trgo jak ładnie pachną ^^ :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jak dotąd używałem anti-foga od Areny do okularów pływackich. Działał dobrze. Jedna buteleczka kosztuje 20 zł, ale wystarczą 2-4 krople na gogle aby działał. Niestety, po 6 miesiącach od otworzenia anti-fog traci swoje właściwości. Ciężko jest wykorzystać całą buteleczkę w ciągu pół roku.

 

Edit: Proponuję aby każdy opisywał swoje odczucia według wzoru:

 

Model (okularów, gogli):

Używany środek/metoda aplikacji:

Skuteczność:

Czas działania:

Edited by AthEghtern
Link to post
Share on other sites

Popieram propozycję! I wobec tego postnę jeszcze raz :P

 

Model: Peltor Tora

Środek: Kraft/inny płyn do naczyń z Biedronki

Aplikacja: Roztarcie szmatką kropelki płynu na każdym szkle i potem wypolerowanie (tak aby zetrzeć jak najmniej płynu ale zostawić jednolicie przejrzystą powierzchnię)

Skuteczność: Para nie ma szans, przynajmniej na początku

Czas działania: 1 strzelanka (~5 godzin) pod warunkiem oddychania przez nos a nie sapania jak wół + bonus czasowy jeśli po zaschnięciu płynu znowu go trochę nawilżymy i rozsamrujemy na nowo

Link to post
Share on other sites

Sposób oczywiście genialny własnie sam go sprawdziłem ta pasta na meble rzeczywiście działa można chuchac i nic;) Smarujemy oczywiście z wewnętrznej strony.:) A z zewnętrznej zawsze można wytrzeć jakąś szmatka:) Mój kolega używa anti foga też dobry sposób .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...