Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jedna z porażających podróbek starego SOE (obecnie "spadkobierczyni" tej marki to www.bdstacticalgear.com) w dziwnej konfiguracji, która raczej utrudni jej sensowną obsługę. Powiedzmy że orginalne kamizelki tego typu kosztowały ok 300$ i wiecej. Niech Ci to do do myślenia jeśli spojrzysz na cenę tego cuda.

Link to post
Share on other sites

Od biedy ujdzie też IBA w Woodland z zestawem ładownic na przykład Rifleman (choć jak masz inną broń niż karabinek, to i dla niej odpowiednie ładownice się znajdą) na początek. A potem - hulaj dusza, piekła nie ma. Za to jest od groma sprzętu, który można przyczepić do kamizelki... ;)

Link to post
Share on other sites

A Marpata to tez jakiegos Ping-Ponga masz?

 

Bo jesli nie, to niesplam tego munduru nosząc na nim jakis szit kamizelek. Jesli to orginał to zadaje Ci pytanie: Miales 300zł na mundur, a żałujesz na kamizelke? Wybierajac Marpata, powinienec wziasc pod uwage, ze inne niz uzywane przez USMC kamizelki&szprzęt wygladaja paskudnie.

Link to post
Share on other sites

Może bez dziecinady takiej strasznej z tym nieplamieniem, ale na zdrowy rozum: po pierwsze warto kupować dobry sprzęt, po drugie jeśli bawisz się w jakieś tam odtwarzanie powiedzmy współczesnego USMC to są pewne rodzaje oporządzenia (w sumie sporo) jakie warto ewentualnie kompletować. I tyle.

Link to post
Share on other sites

No to ja tez dam swoją kamizelke. Sprzedawca mówił na targu staroci ze to orginalna kamizelka modułowa szwajcarska, podepniete narazie 2 ladownice do ak z miwo-military :)

 

www.piekary.net/~menelaos/xxx/

 

ps. sory za psa na jednej fotce :D

Link to post
Share on other sites

Od biedy ujdzie też IBA w Woodland z zestawem ładownic na przykład Rifleman (choć jak masz inną broń niż karabinek, to i dla niej odpowiednie ładownice się znajdą) na początek. A potem - hulaj dusza, piekła nie ma. Za to jest od groma sprzętu, który można przyczepić do kamizelki... ;)

 

Witam IBA to bodaj przeciwodlamkowa kamizela, a moze jakas rada co do vesta do marpata bez "karimaty"?

Ostatnio sie rozgladam (nie jestem specem) i jakos mam wrazenie, ze ciezko o kamizelki w marpacie...

Link to post
Share on other sites

Witam IBA to bodaj przeciwodlamkowa kamizela, a moze jakas rada co do vesta do marpata bez "karimaty"?

Ostatnio sie rozgladam (nie jestem specem) i jakos mam wrazenie, ze ciezko o kamizelki w marpacie...

 

Tak ,ale na Iba znajdują się tzw.palsy , za pomocą których możesz dopiąć sobie elementy molle 2. Co do kamizelek w marpacie : nie ma takich , pomijając chińskie wymysły.

 

Edit : Wilku mnie zbiegł ;]

Link to post
Share on other sites

Coyote Brown jest obowiązującym kolorem wyposażenia na wszystkie warunki klimatyczne, czyli od pustyni po głęboki las. Marines mają do wyboru kamuflaż leśny, w którym występuje własnie Coyote Brown. Podobnie jest w kamuflażu pustynnym, gdzie ten kolor też się powtarza. Produkowanych jest wiele gadżetów w CB. Od butów, poprzez panele udowe, do innych ciekawych elementów jak d-ringi. Z oporządzenia, to na plecakach i pokrowcach na hełmy widziałem tylko marpata. Reszta stanowczo w CB.

 

Kamizelki, które z marpatem są za pan brat i widziałem je na żywo:

- IBA (Point Blank, Unicorn, Propper) - do tej pory wydawana jako standardowe wyposażenie, lecz teraz będzie wypierana przez MTV - czyli w cywilu spartana II, wspominanego przez Catcha - obie opcje są mocno "karimatkowe".

 

- CIRAS (Eagle indstr) - opcja dla Force Recon - ta kamizela jest już bardziej przewiewna. Eagle produkuje też Chesty, Plate carriery i inne bajery w CB - http://triadtactical.com/page/146t2/Home.html - w tym sklepiku da się zakupić coś i będzie to naprawdę w dobrym kolorze (jak życie pokazało róźni sprzedawcy mają różne pojęcie o kolorze CB).

 

-FLC2 (niestety widziałem tylko produkowane przez SDS, który chartakteryzuje się słabym oddaniem koloru CB) - właściwie to tylko sama siateczka z systemem molle.

 

Pewnie spece dorzucą więcej szpeju, gdyż jestem średnio zaawansowany w tym co się dookoła dzieje. Podpieram się tylko tym, co widziałem na żywo.

 

Bardzo dobrze sprawują się ładownice z Eagla i AITESa. SDS niestety jest trochę za jasny.

Link to post
Share on other sites
FLC2 (niestety widziałem tylko produkowane przez SDS, który chartakteryzuje się słabym oddaniem koloru CB) - właściwie to tylko sama siateczka z systemem molle.

 

Może widziałeś Super FLC od SDSa, bo zipped FLC są juz w mocnym, konkretnym coyote.

Co do CB z AITESa to jest ono mocno ciemniejsze niz to z IBA z PointBlanka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...