Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ktokolwiek widzial, ktokolwiek... VFC AKS74


Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uzywam AKSU VFC juz od dluzszego czasu i takze nie mam nic do zarzucenia temu karabinkowi.

 

Firmowy hop-up jest dosc szczelny, gun trzyma stabilnie ok 350 fps. Poza tym hu dziala precyzyjnie, tor lotu kulki mozna bardzo dokladnie wyregulowac i nie widze najmniejszego powodu, aby zmieniac komore hu. Choc moglbym to zrobic, bo gdzies sie wala u mnie metalowa komora SRC, a i mam takze AK Marui, to moglbym bez problemu sobie przelozyc...

Link to post
Share on other sites

Witam przyjechała do mnie replika, niestety montaż który posiadam nie pasuje do szyny która jest tutaj... Zdziwiło mnie to bo montaż lata sobie luźno na tej szynie, a jest to montaż od Kolimatora PK-01 który normalnie używany jest na standardowych ruskich szynach. Więc mam do was pytanie jakich wy używacie montaży pod optykę? Czy taki montaż podpasuje?: http://asgshop.pl/produkt.php?id=1155

 

pozdrawiam pidzejfat

Link to post
Share on other sites

Witam przyjechała do mnie replika, niestety montaż który posiadam nie pasuje do szyny która jest tutaj... Zdziwiło mnie to bo montaż lata sobie luźno na tej szynie, a jest to montaż od Kolimatora PK-01 który normalnie używany jest na standardowych ruskich szynach. Więc mam do was pytanie jakich wy używacie montaży pod optykę? Czy taki montaż podpasuje?: http://asgshop.pl/produkt.php?id=1155

 

pozdrawiam pidzejfat

 

Podłóz jakąś blaszke i będzie grało.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Temat trochę ucichł. A ciekaw jestem jak się trzymają wasze AKS'y ?

Ciekawi mnie czy tylko mój się trochę rozklekotał.

Kolba ma już dosyć odczuwalny luz. Kolanko gazowe i podstawa muszki też zaczęły się ruszać ( pomogła wymiana kołka i troche taśmy teflonowej )

Selektor trochę za luźny jest, ten wkręt odkręca się po jakimś czasie i trzeba go dokręcać ( póki go nie ruszałem było dobrze )

Link to post
Share on other sites

W moim AKSie również po 6 miesiącach użytkowania jedynie śruba mocująca selektor ognia się mocno poluzowała. Jednak po odkręceniu jej, lekkim (aby można było ją w przyszłości odkręcić) przesmarowaniu klejem gwintu i ponownym skręceniu już się sama nie odkręca.

Link to post
Share on other sites

Wilku - zamontowałeś GP25 G&P ? Kazik miał z tym spore problemy, jak to wyglądało u Ciebie?

GP25 i AKS-74 Vfc do siebie od razu nie będą pasować. Jeżeli się wie jak go zainstalować (co przyciąć, gdzie nawiercić) to jest z tym sporo roboty, ale jeśli się tego nie wie i próbuje się to zrobić na kilka sposobów, z których tylko ostatni daje jakiś efekt, to jest wtedy dużo kombinowania i jeszcze więcej pracy. Mój egzemplarz trzyma się jedynie na dwie śrubki (zaznaczone na zdjęciu) wkręcone w miejsce oryginalnych śrubeczek, tych na imbus (były za krótkie). Śrubki są wkręcone w lufę w wywiercone dwa otwory znajdujące się po obu jej stronach. Na szczęście lufa wykonana jest z aluminium, więc idzie w niej w miarę łatwo wywiercić te otwory. W granatniku trzeba oczywiście wyszlifować miejsce na zaczep od bagnetu znajdujący się na kolanku gazowym. Drewniana rękojeść jest troszeczkę za szeroka z tyłu i metalowa obejma znajdująca się z tyłu granatnika nie przylega przez to do body. Mój GP25 niestety nie siedzi idealnie równolegle w stosunku do lufy, ale i tak jego zainstalowanie uważam za sukces :wink: .

aksgpyv7.th.jpg

Link to post
Share on other sites

No tak. Mój widocznie za dużo razy leżał już na ziemi. ;)

Wilku - zamontowałeś GP25 G&P ? Kazik miał z tym spore problemy, jak to wyglądało u Ciebie?

 

pidżefjat - 509mm wchodzi bez problemu?

Wchodzić wchodzi, ale wystaje z 3-4mm, osobiście mi to nie przeszkadza...

Granatnik GP-30 powinien pasować bez problemu?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b4a3c79d4f55182.html

to jest zdjęcie AK74 z VFC z drewnianą kolbą przerobiony na Beryla. Montowanie oryginalnej kolby zajęło mi około 30minut.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d337934274e2994.html - tutaj ze złożoną kolbą.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4751f1d0f1fe9b77.html - a tu z rozłożoną kolbą.

 

całość zajęła około 30minut. Przyciąłem kolbę przy bolcu - bolec ze sprężyna wypadł. Z boku ma kształt liter "L" po cięciu. Jutro zrobię zdjęcia i dam do katalogu Beryl. Kolba się składa i zostaje w pozycyj złożona. Trzyma się na śrubce od oryginalnej kolby Beryla.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ledwo go dostałem i już sobie podniosłem ciśnienie...

- problem z suwadłem. Ten metalowy pręt na którym trzyma się sprężyna łącząca suwadło z przyciskiem (nie wiem jak on się fachowo nazywa) do otwierania pokrywy komory zamkowej, stale wylatuje mi z tego przycisku, co powoduje latanie suwadła. W dodatku przez to strasznie słabo trzyma się pokrywa komory zamkowej, która siedzi tak na słowo honoru...

Link to post
Share on other sites

Panowie tak trochę odświeżając temat i się trochę rozpisując co do AKS 74 VFC. Zakupiłem go w sierpniu zeszłego roku i pisząc krótko jest DO DUPY! Już pomijając wysyłkę AK 74 zamiast AKS 74 ze Specshop'u, bo chyba każdy wie jaka tam panuje sytuacja. No, ale nie o tym. Dziwne? A jednak.

Co się stało. Ano pierwsza wysyłka do Specshop'u dotyczyła wyczyszczenia styków (pojawił się na nich czarny osad i raz strierlał, raz nie). Druga wysyłka dotyczyła wypluwających kulek na odległość 3 metrów (powodem był słaby ucisk klocka przy hop-up'ie, co sam wyczaiłem). I teraz chyba będzie trzecia wysyłka. Bo chyba poszły mi zębatki (dzisiaj). Chociaż nie wiem tego na 100%. Oczywiście najbardziej delikatnie rzecz ujmując wkurzające było to kiedy nie miałem repliki po dwa tygodnie (wysyłka ze Śląska do Poznania). Ktoś powie, że tych dwóch pierwszych nie można uznać za usterki, no ale do jasnej chol... to jest VFC (poza tym kałach na prawdę nie ma dużego przebiegu). Wiem o tym, że to jest tylko replika. Także stwierdziłem po Waszych wcześniejszych wypowiedziach, że po prostu chyba trafiłem na jakiś wadliwy model.

I teraz nasuwa się pytanie, czy kupić nowego AEG'a np. Tokyo Marui AK74MN, czy zainwestować w tuning/wymienić części np. http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2193 Gdzie raczej zależy mi na VFC (klimat itd., a nie chcę kupować CA).

Panowie i co Wy na to? :wink:

Edited by ashes
Link to post
Share on other sites

Też miałem problem ze stykami - na batce 9,6v potrafił się zaciąć po dłuższej serii - ale wyczyściłem, przypiłowałem i teraz jest wsio charaszo. Po małym tuningu ze spreżyną m110 guardera i lufie KM udało mi się otrzymać jakieś ~400fps co mnie bardzo cieszy. Wizualnie, nie zamieniałbym go na Marui, jak już to na innego VFC (ew. Inokatsu ;-)). VFC faktycznie czasem potrafi irytować swoimi błędami, ale za to są to jedne z najładniejszych kałachów na rynku.

Edited by Cincin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...