Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W związku z pojawieniem się na naszym rynku SR-25 G&P konkretnie w asgshop.pl postanowiłem założyć ten temat, aby użytkownicy owych "potworków" oraz osoby mające jakieś interesujące wiadomości tu zamieszczali swoje opinie. Mnie konkretnie interesuje sprawa wersji z przedłużonym cylindrem i wzmocnionym gearboxem, a mianowicie czy warto przepłacac (różnica jest słuszna bo około 800PLN) czy może różnice dotyczą jeszcze innych rzeczy.

Zapraszam do dyskusji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Postaram udzielic wyczerpujacych informacji jako uzytkownik i ktos kto zna to od strony technicznej.

 

Co do sensu przeplacania, zalezy jak na to patrzec bo w krotkim gb wkladajac bore up i 170 powiedzmy guardera z lufa dobrze dobrana do cylindra uzyskasz okolo 570-590fpsow i to po wielkich trudach. W gb przedluzonym bez zadnych wiekszych modyfikacji wkladajac bore up, sprezyne 170 masz ponad 600fpsow (w moim przypadku 620) bez bore upu jest jakies 590. Mysle ze jak ktos chce miec mocny karabin to jest sens wydac te kilka stow wiecej, biorac pod uwage ze czesci g&p sa mocne ostatnio sie przekonalem. Mialem najwiekszy zasieg a koles byl na wiezycce, wyszlo tak ze trzeba bylo oslaniac wiec wlaczylem auto i wystrzelilem okolo 200 kulek na auto. jedyna wadliwa czesc ktora sie okazala to zebatka z silnika systemy bo sie ukruszyla i zablokowala mi zebatki w gb, ale po odblokowaniu antireversala karabin dzialal nadal. Prawdopodobnie jutro znajde chwilke czasu otworze gb i obejrze jak z zuzyciem czesci, a juz wystrzelilem na nim jakies 4000 kulek. Postaram przy odrobinie czasu podzielic sie inforacjami. Powiem tak mialem doczynienia z mnostwem karabinow emkami nie emkami z M82 Barrett, ale mojej sr nie wymienilbym na zaden inny karabin.

 

PS. Wkladajac krotki gb z ca (w ktorym mialem 590fpsow) do body sr25 z g&p(+ ris z ca) mialem niezle szopki typu nie chcial byc w osi, nawet jak go podlozylem i wyprostowalem dawal jakies 570, ale mysle ze majac caly karabin g&p bylo by lepiej i nie bylo by takich nieudogodnien. Chcac miec ponad 600 fpsow bylem zmuszony wlozyc dlugi gb, mialem obawy ale teraz wiem ze byla to sluszna decyzja.

 

 

Mam nadzieje ze nie ktorym osobom pomoga te informacje i na cos sie przydaja.

 

Pozdrawiam el szatano :D

 

Proszę używanie polskich literek... Przyjemniej się czyta.

CHEMIK

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czy istnieje możliwość stuningowania CA 25 do 620 fps i czy GB w clasicu to wytrzyma.

 

Mam CA-25 na stockowym GB. Wymienione:

dysza uszczelniona

sprężyna guarder m170

zestaw cichej głowicy cylindra i tłoka

tłok wzmocniony

zębatki G&P

lufa precyzyjna KM Head 590mm

silnik Hummer 1300

batka 3800mAH 12V NiMH

 

Na razie wystrzelone 2000 kulek ok 590 fps, zero awarii i zacięć

Można tym trafić stojącą sylwetkę z 70-80m. Kulki 0,36. Teraz będę testował straight'y 0.43.

 

Też się gryzłem czy nie kupić G&P SE, ale cena rozwiązała sprawę

 

Szkoda tylko że CA nie wypuściło low lub mid-capów.

Oryginalny hi-cap jest perfekcyjnie wykonany - idealnie podaje , ale ma jedną wadę - okropnie grzechocze.

Próbowałem maga od G&P, ale pojawił się problem z podawaniem kulek, a przy tej sprężynie to niewskazane :)

Edited by McNab
Link to post
Share on other sites

a jak to wygląda ze strzelaniem ogniem ciągłym przy tak mocnym tuningu? :)

Raz tylko się pokusiłem o seryjkę - kolo za chiny nie chciał wyjść z krzaczorów. Selektor ustawiony na "F" rozwiązał problem. :lol:

Osobiście raczej staram się strzelać szybkim ogniem pojedyńczym. Silnik o dużym momencie obrotowym i aku 12V 3800mAh sprawdza sie rewelacyjnie.

Doszły właśnie do mnie kuleczki 0.43 - zobaczymy jak będą latały

 

Jeśli chcesz strzelać seriami to raczej na dłuższą metę GB tego nie wytrzyma

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A powiedzcie mi, drodzy użytkownicy Gearbox'a typu Long: Jaką sprężynę byście polecali (M170)? Ostatnio do wyżej zakupionego Gearboxa? Pytanie jest o tyle sensowne że ten GB jest dłuższy i niektóre sprężyny do AEG mogą dla niego "za krótkie".

 

Może warto by zastosować sprężyn od PSG-1?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Taki Mały OT - Ale związany z SR-25

 

Mam SR-25 z G&P, z Długim GB, Cylindrem Deep-Fire'a o poszerzonej średnicy, głowice tłoka i cylindra Systemy do M16, Dyszę o poszerzonej średnicy DF od Steyera AUG bo jako jedyna była wystarczająco długa i idealnie pasowała, Zębatki i Tłok te co standardowo w tym GB - notabene są boskie - 2000 przebiegu i nawet ryski.

 

Lufa Systemy 6.04 590 mm, Standardowa komora Hop-up z G&P, Gumka Systemy czarna, dystanser podobnie.

 

Spreżyna M170 Guardera

 

Problem:

 

Niby wszystko Cacy, Cylinder szczelny elegancko, dysza chodzi, Hopek podkręca elegancko kulki - ale na kulkach 0.28 i 0.3 karabin ma większy rozrzut niż 1 x 1 metr - Kulki widać że latają zajebiście szybko, butelkę szklaną rozwala w 1/2 strzałach. Więc moc to on ma.... Co może być przyczyną zerowej celności i powtarzalności strzałów?

 

Za lekkie Kulki? Hopek? Dysza? A może za krótka lufa do takiego cylindra i Do tego Bore-up?

 

Btw. patent z dyszą od Steyera był polecany na kilku stronach i podczas mierzenia dysza była tej samej długości co dysza standardowo montowana w długim GB. Z tym że ta była mi potrzebna bo Potrzebowałem dyszy o poszerzonej średnicy.

 

Byłbym BARDZO wdzięczny za pomoc.

Edited by mk29
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

prawdopodobnie masz problem z gumką albo dystanserem gumki hopup. może być też nieszczelność w komorze hopup, ja w CA25 miałem pewne nieszczelności i problem z tym pół pierścieniem trzymającym lufę w odpowiedniej pozycji, Wykonałem lepszy z metalu i uszczelniłem taśmą PTFE.

Natomiast Bore up napewno nie będzie przyczyną problemów bo to tylko uszczelnienie, Nie wiem czemu wszyscy ślepo twierdzą, że boreup da im nie wiadomo jakie rezultaty...

Czasem faktycznie może się zdarzyć, że wyprodukują buble i konieczna jest wymiana ale nie wszystkie stockowe części to szajs :wink:

Możliwe też że kulki są słabej jakości albo trafiła ci się wadliwa seria.

Możliwe też, że po prostu nie czyścisz lufy tak jak większość ludzi a potem dziwisz się, że coś jest źle, najczęstsza przyczyna to zasmarkana smarem lufa.

 

Jeśli chodzi o ścianki gearboxa to faktycznie przednia jest gruba, nie mierzyłem ale chyba ma ok 4mm, dodatkowo brak jest tych okienek w GB na szynach tłoka.

W tylnej części jest jeszcze jedna śruba i to chyba tyle z tych wszystkich wzmocnień.

Ja w swojej bestii żeby wsadzić 170m/s DeepFire potrzebowałem silnika systemy i 2 zębatek Super Torque Up G&P. Zębatka silnikowa z CA jest w pełni wystarczająca i niczym się nie różni od zębatki silnikowej G&P. +Tłok ze zwężonymi zębami.

Zębatki wzmocnione Super Torque Up robią naprawdę dobre wrażenie jeśli chodzi o wytrzymałość.

Ponadto chciałbym nadłożyć, że w stocku karabin ten posiada naprawdę dobry zasięg.

 

Tryb Auto jest i działa bez problemu. Płytka selektora ognia wciąż jest ale tym razem już nie ma blaszki i nie przewodzi prądu jak to było w zwykłym GB V2.

Czasem replika blokuje się na strzale pojedynczym przez co trzeba przełączyć na auto.

Po tuningu strzela co najmniej tak samo szybko jak w stocku na tej samej baterii 9.6 1800mAh

Na koniec dodam, że w CA gumka hopup wygląda na silikon, jest przezroczysta ale też w moim przypadku nie uszczelnia lufy z komorą przez co strzały były nie równe.

Edited by Scalak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...