Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bore Up Deep Fire - jakie lich w tym siedzi ? :)


Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po erste - Ufają bo są jedynymi przedstawicielami tej firmy w Polsce i pewnie naliczją na to wysoką marrzę a sama firma DF daje im części za grosze no ale to taka drobna dygresja :P.

 

po 2 (czyli sedno sprawy) - Napisałem list:D do asgshopu i mi odpisali że te zestawy różnią się od guarderowskich tym że mają w minimalnym (rzędu 3-5fps) stopniu szczelniejszą dyszę ale za to strzelają bardzo głośno i z racji że mają aluminiową głowicę (czyli cięższą od np. guarderowskich borków) ich większa moc z racji dyszy ulega unicestwieniu i w borkach DF częściej ci będzie pękał GB (wiadomo jak głowa jest aluminiowa) czyli - oba borki dodają tyle samo FPS ale guarder pracuje cicho i przyczynia się do ogólnie większej wytrzymałości zestawu. Dodatkowo guarder ma stalową nierdzewną głowę cylindra a nie (tak jak DF) aluminiową.

 

Moim zdaniem części guardera są jednak pewniejsze i poprostu wytrzymalsze od DF i warto dać te 4 dyszki więcej i wziąć Guardera.

Link to post
Share on other sites

Czytaj uwaznie opis. W Guarderze - owszem. W DF poprawnie funkcjonuje juz przy M110. Dlatego tez nie mam wyboru - Bopre Up Guardera to M120. M120 to kola Super Torque Up (189), lozyskowana prowadnica (50), wzmocniony tlok (60). Wpadaloby tez wstawic silikon prometheusa, z racji ze bedzie to juz grubo ponad 400 fps (30 zl). Robi sie juz konkretny pieniadz... Dlatego ja pozostane przy DF i M110 - mam pewnosc ze inne czesci to wytrzymaja (chlopaki juz niejedna giwere skrecali) i ze zmieszcze sie w limitach niektorych rejonow (M120 przy uszczelnieniu i bore-up'ie da mi juz na pewno ponad 450 fps).

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jeśli ktoś lubi Głośny "wystrzał" i będzie używał sprężyn do M130, to nie ma obaw przed zamontowaniem zestawu Deep Fire. Oczywiśc ze Guarder i Systema są lepszymi zestawami i zarazem droższymi, ale Przystosowanymi do mocniejszych sprężyn (co za tym idzie muszą likwidować większe drgania). Ale jesli ktoś chce ograniczyć ilość FPSów do ok.400 (W wiekszości miast są ograniczenia), tak jak kolega Maxavelli, to jest to najlepszy wybór.

Pozdrawiam RoNiN691

Link to post
Share on other sites
M120 to kola Super Torque Up (189), lozyskowana prowadnica (50), wzmocniony tlok (60). Wpadaloby tez wstawic silikon prometheusa, z racji ze bedzie to juz grubo ponad 400 fps (30 zl). Robi sie juz konkretny pieniadz... Dlatego ja pozostane przy DF i M110 - mam pewnosc ze inne czesci to wytrzymaja (chlopaki juz niejedna giwere skrecali) i ze zmieszcze sie w limitach niektorych rejonow (M120 przy uszczelnieniu i bore-up'ie da mi juz na pewno ponad 450 fps).

 

Jeżeli chodzi o wymiane zębatek to można wymienić, ale nie trzeba po montażu M120 (są jeszcze dopuszczalne dla tej sprężyny). Łożyskowana prowadnica zalecana jest nawet dla M100. W sumie to dobrze robisz, że nie przesadzasz z upgradem.

 

M120 i bore-up daje ok. 430 fps.

 

A tak porównując zestawy: boreup CA i DF, który Waszym zdaniem lepszy?

Link to post
Share on other sites

Jesli mialbym pieniadze i mialbym wybierac Systema/Guarder vs DF to oczywiscie wybralbym ktorys z pierwszych. Ale w wypadku CA nie jest to dla mnie juz takie oczywiste i pokusilbym sie o DF... Dzis giwere odstawilem - wiem, ze zawiedziony nie bede ;-)...

 

Co do prowadnicy - Marek z ASGShop'u napisal mi ze prowadnica CA z nowej serii "wytrzyma wszystko" (rzecz jasna to przenosnia, ale nie bedize miec problemow z M110). Jesli zas chodzi o nowa serie M15 CA - zawiera wzmocniony gearbox, ktory powinien wytrzymac do M120 wlacznie. Fakt, ze aluminiowa plaska glowica moze powodowac dodatkowe naprezenia, ale... bedzie tam ledwie M110, wiec raczej spie spokojnie ;-). Nie zwyklem przesadzac z upgradem... Jestem za to swirem na punkcie bezawaryjnosci (jesli bede kiedys wstawial M120 to zapewne zadbam o czesci dedykowane do co najmniej M130).

Proszę używać polskich znaków.

CHEMIK

 

Nigdy ich nie uzywalem na forach i nie zamierzam zaczynac. Jakos nikomu poza Toba to nie przeszkadza. Poza tym nie ma punktu regulaminu zobowiazujacego do ich uzywania. W forach internetowych przyjeto juz dawno mozliwosc pisania bez polskich znakow - wynika to z dawnych czasow interentu, gdy kodowanie nie bylo ujednolicone. Do dzisiaj przetrwalo jako swoista swiecka tradycja...

Link to post
Share on other sites

Ja mam to samo, też na pierwszym miejscu stawiam żywotność repliki. Możesz być spokojny, ja w mp5 CA (gb v.2) starej serii mam 170 PDI + bore-up CA (170PDI=M120) i strzelam już ponad rok i nie ma żadnych uszkodzeń, pęknięć itp. Do tego jeszcze nie wymieniałem zębatek i wszystko działa jak należy.

Jak wiadomo nie każda replika jest taka sama, jednemu pęknie gb na M100 a drugiemu wytrzyma gb na M120 np. dwa lata.

Link to post
Share on other sites

Ja również jestem zwolennikiem bezawaryjności :) Na początku mnie zachęcił mnie ten zestawik ze względu na cene , dosyć szybko rozchodzące sie szybko dobre opinie deep fire'a i jeszcze ta płaska głowica dająca głośniejszy odgłos strzału , gutek jest teraz głośny ale czemu by nie zrobić z niego udarówki :D

Kurcze no korci korci , ale jeżeli sie to odbije na GB to...... niby mam w środku torque upy, podwójnie łożyskowana prowadnice Systemy i m100 Hurricana ,chciałbym po prostu włożyć M110 , tego bore up'a i również spać spokojnie... czas pokaże , czekamy na maxavelli na twoją relacje... :)

Link to post
Share on other sites

No powinna , jednak poczekam na jakiegoś bardzo miłego pana który zda relacje z zamontowanego BU DF w swoim karabinie :) Jednak panowie , dopiero co to wyszło , trzeba poczekać... wszystko wyjdzie w "praniu".. Jednak ja tam wole nie prać pierwszy :D

Link to post
Share on other sites

Głowica tłoka bore up DF ma jedną zaletę: nie pęknie. Używałem zestaw bore up CA w M15 Rifle + sprężyna 190% (M125) i dawało mi to 480 fps na 0.2 g (400 na 0.28g). Po pół roku pękła głowica tłoka bore up ca. Podobny przypadek widziałem w MP5 - tam też pękła głowica tłoka bore up CA (nie wiem jaka była sprężyna).

Z drugiej strony, lepiej żeby pękła głowica, a nie gearbox. Ciekawe czy Systema jest wytrzymalsza - zapewne tak.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepsza i wytrzymalsza, bo zajmuje się konkretnie częściami do gb - to tak jak Nokia, która produkuje tylko telefony i robi je na wysokim poziomie. U mnie na M120 (170PDI) + boreup CA przez rok nic się złego nie działo, żadnych pęknięć i dalej jest wszystko ok. Może 190% to za dużo jak na boreup CA.

Link to post
Share on other sites

Czytaj uwaznie opis. W Guarderze - owszem. W DF poprawnie funkcjonuje juz przy M110. Dlatego tez nie mam wyboru - Bopre Up Guardera to M120. M120 to kola Super Torque Up (189), lozyskowana prowadnica (50), wzmocniony tlok (60). Wpadaloby tez wstawic silikon prometheusa, z racji ze bedzie to juz grubo ponad 400 fps (30 zl). Robi sie juz konkretny pieniadz... Dlatego ja pozostane przy DF i M110 - mam pewnosc ze inne czesci to wytrzymaja (chlopaki juz niejedna giwere skrecali) i ze zmieszcze sie w limitach niektorych rejonow (M120 przy uszczelnieniu i bore-up'ie da mi juz na pewno ponad 450 fps).

 

 

Nie masz wyboru???

M120 stockowe zebatki CA wytrzymuja bez jęknięcia. Moje chodzą tak od 40k kulek. Z resztą nie tylko u mnie. M120 to nie jest jakiś uber apgrejd źeby sprzedawać nerke na części do GB.

Dodam teź ze chodzi to na tłoku CA - juź po malu zbliza sie jego koniec ale to tylko tłok.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam mam pytanko czy może mi ktoś, kto ma już ten zestaw + spring M110 lub inny powiedzieć czy sprawdzał go w praktyce na Chronografie i ile rzeczywiście fps-ów da się tym zestawem wycisnąć, jak ten zestaw wpływa na pracę repliki czy jest głośny i wart swojej ceny. Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Jestem po dziewiczej peirwszej strzelance... Posiadam B-U DF + M110 Guarder. Zestaw ten na M15A4 Carbine (lufa 363 mm) wyciska srednio 415 fps (rozbieznosci od 413 do 421, wiec nie takie duze). Zasiegu niestety nie mierzylem (brutalnie - nie mam na to czasu), ale poprawil sie i to wyraznie. Aluminiowa, plaska glowica tloka pracuje pieknie i daje ladny, soczysty i wyrazisty odglos strzalu. Niestety, na moje ucho tylko w pomieszczeniach - w terenie to piekne "BACH!" gdzies sie rozplywa... Acha, panowie z ASGShop.pl wymienili mi silikon Guardera na silikon Systemy, bo Guarder mial ponoc jakies problemy z DF'owym zestawem - to tak na przyszlosc. Usluge wykonano gratis, a ja... bede od tej pory doradzal tylko Systeme :-). Nie wiem czym sie tak ludzie zachwycaja w Guarderze - dopiero przy Systemie poczulem lekkosc regulacji i WYRAZNY wplyw na tor lotu kulki (bez duzych rozbieznosci, stopniowo). Wracajac - Bore-Up Deep Fire (posiadam wersje Hi Class) to swietny wybor za przyzwoite pieniadze, ktory w polaczeniu ze sprezyna M110 daje swietny wynik przy znikomej roznicy obciaazen dla gearboxa CA. Brac w ciemno - poki sa ^_^!

Link to post
Share on other sites

W Beta-Specnazie Marui (lufa 229 mm) Bore up Deepfire (wersja zwykła, ale głowica tłoka ma super oring) + Sprężyna Guarder SP110 daje 385 fps na kulkach 0.2 (345 na 0.25). Głowicę tłoka założyłem bez łożysk, gdyż założyłem także łożyskowaną prowadnicę spężyny. Podwójne łożyskowanie dałoby pewnie kolejne 15-20 fps ale kosztem większego zużycia tłoka (stockowy TM).

Specnaz miał przed upgrejdem 250 fps - widocznie był już trochę zużyty.

Dźwięk uderzenia tłoka rzeczywiście brzmi groźnie - mam nadzieję że gearbox v3 od tego nie pęknie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...