Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bore Up Deep Fire - jakie lich w tym siedzi ? :)


Recommended Posts

Guarder jest bankowo szczelniejszy bo Marek z ASGSHOPU mi tak napisał a w dodatku przyczynia się do większej wytrzymałości gearboxa i minimalnie większej prędkości bo głowica plastikowa jest lżejsza od duralu. Jedyne w czym DF wybada lepiej to rewelacyjnie uszczelniona dysza która praktycznie wyrównuje nierówności pomiędzy DF i Guarderem.

 

Kwestie szczelnosci wyjasnil sam marzan, wiec nie zamierzam sie w to zaglebiac... Kwestia samego BU - fakt, ze plaska, aluminiowa glowica tloka daje duzo glosniejszy odglos strzalu anizeli wypukla, towrzywowa od Guardera, jednak ja bardzo lubie gdy moja giwera jest glosna - nigdy do wyciszenia nie dazylem, a sadze ze do "wyglosnienia" bede dazyl jeszcze bardziej! I fakt ze bardziej wplywa ona na szkielet gearboxa, jednak przy szkieletach gearboxow w nowej serii CA mialbym to gdzies (odpukac, bo jak nie odpukam to pewnie padnie mi po tysiacu kulek ;-)). Martwilbym sie jedynie przy szkieletach TM i chinskich - CA w nowych seriach daje juz wzmocnione szkielety gearboxow, do ktorych ludzie pchaja M120 i zyja. Mysle wiec, ze M110 pozyje w nim ladny kawalek czasu ;-)...

 

A co do szczelnosci dyszy - nie wiem jak to wyglada przy podstawowej wersji BU DF, jednak metalowa dysza w wersji HC deklasuje wszystkich - z Guarderem wlacznie...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może z pytaniem nie trafiłem idealnie w temat , no ale co tam :P aktualnie w asgshopie leży moje Ak z połamanym gb Cymy ;) wstawiany będzie GB Guarder, do tego chciałbym wsadzić sobie właśnie bore Up z DF , ale obawiam sie ,ze przy sprezynie M130 metalowa głowica może szybko "zużyć" gearboxa... Moze mi ktoś powiedzieć ,czy już mam sie bać?.

Link to post
Share on other sites

Systema, Guarder, Deep Fire to bardzo dobre firmy !!!

Jeżeli chodzi o jakość zestawów cylindra to naprawdę nie ma sensu się kłócić, że ten jest lepszy a ten gorszy.

 

Każdy ma swoje plusy i minusy.

 

Jak ktoś woli mieć cichy strzał to niech bierze zestawy gdzie głowice są stożkowe i z tworzywa.

 

A jak ktoś lubi głośny strzał to niech bierze płaską, aluminiową głowicę.

 

Przy sprężynach z rzędu M100 czy M110 nie ma wielkiego znaczenia, która głowica przyczyni się do szybszego rozwalenia szkieletu.

 

Przy sprężynach mocnych od M130 i więcej ryzyko jest już większe, że płaska głowica szybciej rozwali szkielet – ale jak ktoś woli głośny karabin to coś za coś :wink:

Link to post
Share on other sites

Zatem Panie Marzanie troche odbiegnę od tematu , ale czy warto jest jednak dopłacić i wziąść sobie do tego Bore głowice od załóżmy CA? albo Guardera? tak ,aby żywortnosć Gb wydłużyć nie rezygnując ze sprezyny M130?

 

 

Bo jeżeli faktycznie głowica z Guardera może pozytywnie wpłynąć na żywotność , to może zdecyduje się na bore Guardera...

 

chyba prosciej bedzie jednak brać guardera niż kombinowac z różnymi częściami

 

 

Przepraszam za offtop.

 

 

 

POMÓŻCIE !! mam dylemat.

Edited by Diablo
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

 

Posiadam zestaw Bore Up Deep Fire hi class do mp5.

Wszystko jest extra super dokładność wykonania siedzi jak trzeba bardzo szczelny nawet na stock sprężynie daje trochę mocy.

 

Ale jest problem jeżeli chcemy cieszyć się łożyskowaniem głowicy tłoka i mamy replikę CA z żółtym 6cio kątnym tłokiem to nic z tego, trzeba zmienić, bo przez to że jest taki kanciaty łożyskowanie wchodzi na ścisk i nie spełnia swojego zadania.Co najwyżej służy jako podkładka pod sprężynę.

 

Dźwięk jaki wytwarza w mojej mp5 taki zestaw jest nie do opisania obudził by chyba umarłego ale to jest akurat duży plus CQB :-P .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ma zanczenie długość lufy przy tym jaką musze dać sprężyne żeby borek działał poprawnie?

Mam lufe 650mm. na 6,03 i chciałbym wstawić bore up (mniejsza o to jakiej firmy) jaka sprężyna będzie najlepsza? Czy wystarczy 130-140 czy musi być mocniejsza?

Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam Aug'a.

Edited by Alias83
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam!

 

Dzis giwera wrocila z przegladu w ASGShopie - na BU DF i M110 Guardera (wstawiane jednoczesnie) po 7 meisiacach uzytkowania moc spadal z 415 do 405 fps. Powinno to w sumie byc w temacie o sprezynach Guarder, ale nie znalazlem takiego - pisze tutaj bo zauwazylem ze BU DF + M110 Guarder to popularna konstrukcja wsrod userow...

Link to post
Share on other sites

Witam

Posiadam BU DF, przy wkładaniu go do GB okazało się że głowica cylindra jest za duża. Trzeba było dość sporo spiłować.

 

Wkładając znajomemu BU DF do m15 problemów nie było, oprócz tego że nie podawał kulek, skończyło się na ingerencji w komorę hop-up.

Pozdrawiam

Krzysiek

Link to post
Share on other sites

Okazuje się, że nie trzeba w M15 CA spiłowywać komory hop-up czy samej dyszy by karabin zaczął podawać kulki, bez problemu pasuje dysza bore-up guardera i działa bez żadnych przeróbek. Poprostu metalowa dysza DF ma niewłaściwy kształt końcówki, żeby mogła pasować bez przeróbek do M15 CA.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Poprzednia strona :evil:

 

W mojej umowie nie było czegoś takiego icon_confused3.gif Ok spoko może i tyle miałeś (powiedzmy że te 15 FPS dodała ci lufa precyzyjna i hiper szczelna dysza DF) bo przecierz reszta boreupa powinna być nawet mniej szczelna od mojego Guarderka. icon_razz.gif Chyba faktycznie jest tak że im większa moc spr. tym mniejsze przyrosty. Po przestudiowaniu ASGshopu przyrost na

Level I - M100 + ~45FPS - 370FPS

Level I - M110 + ~40FPS - 400FPS

Level II - M120 + ~37FPS - 430FPS

Level III - M130 + ~33FPS - 460FPS

Level IV - M140 + ~26FPS - 485FPS

A te sprężyny bez boreupów powinny dawać odpowiednio:

 

M100 - 328FPS

M110 - 360 FPS

M120 - 392FPS

M130 - 426,4FPS

M140 - 459FPS

M150 - 492FPS

 

Boreup (szczelny tzn mam na mysli Guarder i systema ew. DF) dodaje wg. ASGSHOPU max 30 FPS

 

Podwójne łożyskowanie , szczelny HU raczej dużo nie dają, a jeśli już to chyba tylko przy niskich tuningach (jak wynika z wyników ASGSHOPu).

 

Uważam że jeśli ktoś ma preckę i dyszę DF mógł uzyskać dodatkowe 10 - 15 FPS. Pisanie rewelacji że na m130 lub 140 ma powyżej 500 fPS to już bajeczki. (no chyba żę mierzone lżejszą amunicją lub innym chronografem)

Link to post
Share on other sites

Ech, no tak :( Już kiedyś przewertowałem ten wątek a tu sporo nowości się pojawiło...

 

Mam jeszcze jedno pytanie: zestawy DF są dedykowane dla konkretnych modeli karabinów. Niestety mojego wśród nich nie ma. Czy dobór w takim razie może następować na zasadzie analogii, tj. w M16 Rifle jest cylinder 0 i gearbox v.2 tak jak u mnie więc będzie ok.?

Link to post
Share on other sites

Ech, no tak :( Już kiedyś przewertowałem ten wątek a tu sporo nowości się pojawiło...

 

Mam jeszcze jedno pytanie: zestawy DF są dedykowane dla konkretnych modeli karabinów. Niestety mojego wśród nich nie ma. Czy dobór w takim razie może następować na zasadzie analogii, tj. w M16 Rifle jest cylinder 0 i gearbox v.2 tak jak u mnie więc będzie ok.?

 

 

Tak jak słusznie zauważył Gryzly dysze mają różne kształty, a to uzaleznione jest od budowy komory hop-up.

Link to post
Share on other sites

Poszczególne modele różnych producentów, a nawet egzemplarze (zwłaszcza kiepskiej jakości, typu wczesne CA, chińczyki, klony) moge się różnić o ileś tam cześci milimetra i kłopot gotowy. Lecą dublety, nie podaje, albo spadaja fps. Taki urok (zwłaszcza emek).

 

W zasadzie prawie pewność mamy, kiedy korzystamy z markowego sprzętu i równie markowych akcesoriów. Zwykle akcesoria szyte są na miarę TM. G&P, Guarder, Systema - Ci producenci opierają się o TM. CA juz niekoniecznie - robią podobnie, ale po swojemu, czasem lepiej, czasem gorzej.

 

BTW mój bore-up Systemy daje i 50-60fps przy sprężynie M150. Czym silniejsza sprężyna, tym więcej daje bore-up (i dłuższa lufa). Np. M100 + bore-up DF daje 350-360fps (czyli 20-30fps więcej). A M110 z tym samym bore-upem daje ponad 400fps (czyli 40-50fps więcej). Wszystko mierzone na chrono i sprawdzane w kilku replikach, przy sprężynach różnych producentów.

Link to post
Share on other sites

Nic tylko mieć nadzieję, że w razie kiepskiego spasowania w serwisie mi to zrobią tak, by wszystko chodziło jak należy. ASGshop pisze wszakże, że nie tunningują chińczyków - znaczy to mniej więcej: chcesz sobie sensownie postrzelać, kup replikę co najmniej za 1000 zł :( Mimo wszystko chyba warto zaryzykować, bo nie sądzę, żebym był jedyny który wsadza bore-up do chińczyka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...