Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RAV z ebay - nieznany producent


Recommended Posts

Witajcie,

mam pytanie na temat kamizelki, kopii RAV, namierzonej na ebay'u.

Link do aukcji.

Nie jest podany producent, ale cena jest zaskakująco niska. Napisałem

do sprzedawcy i udało mi się uzyskac kilka informacji:

 

- The vest is made in hongkong.

- The material is 600D waterproof Nylon.

- The armor plate is soft strength rubber.

- It is only one size but fit most buyer.

 

Jednak oczywiście żadnych opini o samej kamizelce, bo o to sprzedawcy

pytał nie będę ;) Prosze więc was drodzy maniacy o pomoc. Czy ktoś może

kupił tą kamizelkę, ma takową i może coś o niej napisać?

 

btw: Zdaje sobie sprawę ze są lepsze kopie, jednak dla mnie niestety

ich ceny są zbyt wysokie.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
szkoda jednak, że to nylon a nie cordura.

jak nie będziesz tego prał po każdej strzelance, to może sie nie rozleci.

Akurat to mi nie preszkadza, przy tej cenie na cordure raczej nie

ma co liczyć, ale do AS nylon 600D mi wystarczy.

 

cena taka sobie

Jest gdzieś taniej?

 

osobiście uważam, że od RAVa lepszy jest CIRAS

Moze i lepszy, ale kopie CIRASa w tej cenie nie wyglądają zbyt

zachęcająco, powiedział bym ze gorze niż RAV. Choc moze to

tylko wrażenie wywołane słabymi fotkami.

Edited by Gecko
Link to post
Share on other sites

osobiście uważam, że od RAVa lepszy jest CIRAS.

 

lepszy, gorszy - to nie w takich kategoriach się rozpatruje.

 

Oba to body armour'y.

Oba mają system szybkiego wypięcia.

 

Mają inną konstrukcję i nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że któryś jest gorszy lub lepszy. Są po prostu inne - każdy z nich ma swoich zwolenników. RAV cieszy się sporą popularnością. Proponuję poczytać forum lightfighter.net

 

Miałem oba więc się mogę wypowiedzieć.

RAV jest krótszy (o ile pamiętam o dwie taśmy PALS) więc wygodniej się go nosi z pasem modułowym ale jednocześnie jest na nim mniej miejsca.

Trudniej go dopasować ze względu na zamek z przodu ale jak się już to zrobi to i zamek nie przeszkadza.

 

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i od zastosowania i potrzeb.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak Igor.

Dlatego napisałem:

 

QUOTE(scizophrenikz @ 6/2/2007, 21:19)

 

OSOBIŚCIE uważam, że od RAVa lepszy jest CIRAS.

 

 

Akurat to mi nie preszkadza, przy tej cenie na cordure raczej nie

ma co liczyć, ale do AS nylon 600D mi wystarczy.

 

Wiesz, ja jednak wolałbym aby nie rozsypała mi sie kamizelka od ostrej pracy z jej użyciem. Nie wspomne o częstym praniu jej po takich akcjach.

 

Jest gdzieś taniej?

 

Na E-Bay'u nie raz widziałem RAVy taniej. Nie koniecznie nowe ale w porzadnym stanie. Różnie to bywa...

 

Moze i lepszy, ale kopie CIRASa w tej cenie nie wyglądają zbyt

zachęcająco, powiedział bym ze gorze niż RAV. Choc moze to

tylko wrażenie wywołane słabymi fotkami.

 

No fakt, dobre CIRASy (nowe) zaczynają sie od jakichś 400zł bez opłat pocztowych oczywiście.

Link to post
Share on other sites
Nie wspomne o częstym praniu jej po takich akcjach.
Ale kamizelka to nie majtki, nie pierze się jej po każdym użyciu! Ja żadnej ze swoich kamizelek oporządzeniowych nigdy jeszcze nie prałem. I jakoś nie walą na kilometr, a przynajmniej nie rozsiewają po lesie zapachu łąki... A to że jest zakurzona czy gdzieś ma trochę błota? Poprawia tylko właściwości kamuflujące...
Link to post
Share on other sites

Spoko.

Może nie wykonujesz takich czynności, że cały jesteś w pyle, błocie etc...

Z tym co mówisz, że brud poprawi jej właściwości kamuflujące masz troche racji ale bez przesady... :D

Poza tym... Nylon Cordurze nie równy. Skoro produkuje sie profesjonalne kamizelki z Cordury to ku czemuś to służy.

Nie rozumiem po co ta jałowa dyskusja.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nylon Cordurze nie równy. Skoro produkuje sie profesjonalne kamizelki z Cordury to ku czemuś to służy.

 

Przypominam tylko, że żaden z nas nie używa tego sprzętu w sposób profesjonalny. Dlatego lepszość cordury nad nylonem jest tylko chwytem marketingowym.

Ten RAV co go miałem to był właśnie z nylonu (to był PROUD) i okazało się, że jest to bardzo dobry materiał. Nosiłem go ponad rok i nic się z nim nie stało. Nie pruł się, nie przecierał, nie tracił barwy itd. itp.

 

Pewnie że lepiej mieć z trwalszego materiału niż nie mieć ale znowu bez przesady.

Trochę rozsądku w tym wszystkim.

 

Poza tym o jakiej ostrej pracy ty mówisz chłopie? Chesz się w niej czołgać? Targać po lesie? To chyba pomyliłeś jej zastosowanie z czymś innym.

Link to post
Share on other sites

troche sie nie zgodze z ta opinia na temat nylonu PROUDa

 

mialem identyczna kamizelke co Igor i niestety nylon podatny byl na przetarcia

 

natomiast budujacy jest swoisty "helpdesk" Scizophrenikza - jesli moge cos podpowiedziec: zastosowanie systemu modulowego ma wtedy sens, kiedy uzywa sie modulow. Sam system bez modulow nie ma jakiegokolwiek logicznego zastosowania chyba, ze pomaga utrzymac kolory tkaniny podczas prania.

Link to post
Share on other sites

troche sie nie zgodze z ta opinia na temat nylonu PROUDa

 

mialem identyczna kamizelke co Igor i niestety nylon podatny byl na przetarcia

 

 

Jak widać ilu użytkowników tyle opinii. Ja się oczywiście zgadzam, że cordura jest wytrzymalsza. Pytanie tylko czy wybór pomiędzy nylonem a cordurą powinien być podstawowym problemem przy wyborze oporządzenia.

 

 

Acha - no i oczywiście trudno się z Harginem nie zgodzić - modułowe oporządzenie ma sens tylko wtedy, kiedy chociaż jedną ładownicę sobie na klacie powiesimy :wink:

Link to post
Share on other sites

Poza tym o jakiej ostrej pracy ty mówisz chłopie? Chesz się w niej czołgać? Targać po lesie? To chyba pomyliłeś jej zastosowanie z czymś innym.

To jest kamizelka do DA więc nie w lesie ale w otoczeniu "miejskim" jeżeli już ;)

Nieważne... Ważne żeby kamizelka była wytrzymała! Chyba to istotna sprawa.

 

natomiast budujacy jest swoisty "helpdesk" Scizophrenikza - jesli moge cos podpowiedziec: zastosowanie systemu modulowego ma wtedy sens, kiedy uzywa sie modulow. Sam system bez modulow nie ma jakiegokolwiek logicznego zastosowania chyba, ze pomaga utrzymac kolory tkaniny podczas prania.

Moduły w drodze. Dzięki za troske!

Edited by scizophrenikz
Link to post
Share on other sites

Igor i tu dochodzimy do najwazniejszego, nie material z jakiego jest wykonany szpej jest najwazniejsze... a CENA :D:D:D (choc pewnie Catch bedzie polemizowal :) )

 

natomiast co do chociaz jednej ladownicy, to moze nowy program oszczednosciowy - jedna ladownica, jeden magazynek, setki dolarow mniej :) demokraci w kongresie :D

Link to post
Share on other sites

Ja akurat chciałbym dobrze i w adekwatnej do jakości cenie. Cost effectivness, znacie taki termin? Jeśli coś jest dobrze zrobione to warto za to płacić, pod warunkiem ze wykorzystujemy rzeczywiście zalety tego sprzętu.

 

A dla kolego schizo mam takie przesłanie: nie pisz głupot to nic Ci nie będzie znikać.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...