Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kabura - Colt 1911A1 - gdzie kupić


Recommended Posts

Jednym z wielu problemów, kiedy człowiek dostanie prezent, jest kwestia - gdzie może sobie go wsadzić.

Ja mam ten problem z Colt'em TM, który niedługo zapuka do moich drzwi.

Pierwsza kwestia - potrzebuje kabury na kamizelkę modułową lub pas modułowy. Innego wyjścia nie chcę.

Zapraszam do podawania miejsc w Polsce, gdzie mogę zakupić takową kaburę, bo sam nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

A ja bym polecił Blackhawkową Serpe. Z przesyłką z USA zamknie się w 150-160zl. Wprawdzie nigdzie do 1911 nie do dostania w Polsce :(, tylko Glocki ale w PL znalezienie czegoś rozsądnego do 1911 graniczy z cudem.

 

http://cgi.ebay.com/BlackHawk-CQC-Serpa-Ho...1QQcmdZViewItem

 

i na kamizelce dobrze lezy

 

img0248rb7.th.jpg

Edited by Kabzior
Link to post
Share on other sites

Dzikki, a jaka to ma być kabura? Szybka, futerałowa, nylonowa, Kydex? Jakie zapięcie, kolor...?

Jakakolwiek do kamizelki modułowej, ale jak mogę wybrzydzać to...

 

...Catch szybka. Jeśli z kydexu tym lepiej. Zapięcie - najlepiej jakby podobne do SLS od Safarilandu. Kolor czarny.

 

Udało mi się załatwić. Od Gunsmoke'a z Allegro.

 

m9acu1oa9.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja bym polecił Blackhawkową Serpe. Z przesyłką z USA zamknie się w 150-160zl. Wprawdzie nigdzie do 1911 nie do dostania w Polsce :(, tylko Glocki ale w PL znalezienie czegoś rozsądnego do 1911 graniczy z cudem.

 

http://cgi.ebay.com/BlackHawk-CQC-Serpa-Ho...1QQcmdZViewItem

 

i na kamizelce dobrze lezy

 

img0248rb7.th.jpg

A_propoS takiego rozwiązania. Jaki sposób oprócz takiego adaptera polecacie? Znalazłem gdzieś metodę polegającą na doczepieniu kabury przy pomocy plastikowych zacisków do kabli ale czy taka metoda za bardzo nie obciąży pasków "molle"? Replika waży jakieś 700g a ciężar jest dość nie typowo rozłożony.

Link to post
Share on other sites
kaburraww2.th.jpg ja wyprobowalem to rozwiazanie wlasnie w ten sposob... powiem tak, z poczatku wydawal mi sie nie praktyczny bo myslalem ze bede mial klopoty z wyciaganiem magow... szybko sie jednak okazalo ze to dosc wygodne i nie ma problemu ani z magami a i klocka sie dosc wygodnie wyciagalo
Link to post
Share on other sites

A co ma się wyciągać źle? Takie ułożenie kabury jest jednym z paru możliwych - do wad należy spora ilość zajmowanego miejsca, plątanie się pasa nośnego broni głównej, trudność korzystania w pozycji leżącej i ewentualna zwiększona podatność na zabrudzenia. Ale nie ma kabur absolutnie uniwersalnych. Generalnie opcja najbardziej przydatna na pojazdach (kierowcy)i w CPP.

Link to post
Share on other sites

kaburraww2.th.jpg ja wyprobowalem to rozwiazanie wlasnie w ten sposob... powiem tak, z poczatku wydawal mi sie nie praktyczny bo myslalem ze bede mial klopoty z wyciaganiem magow... szybko sie jednak okazalo ze to dosc wygodne i nie ma problemu ani z magami a i klocka sie dosc wygodnie wyciagalo

A czy przypadkiem nie stanowi kabura + replika zbyt dużego obciążenia? Nie "ściąga" ci tego panelu piersiowego do dołu?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Szukam podobnej kabury. Przerzucam się na system beltkit + rack, zastanawiam się nad umieszczeniem kabury na pasie albo na racku... pewnie wyjdzie w praniu, jak wygodniej. Pytanie mam odnośnie samej kabury:

 

Jak się sprawuje ta od Gunsmoke'a (Condor)?

Czy takie coś:

http://www.sklep.vest.pl/shopping_cart.php...t=2a&page=3

się do czegoś nada? Podejrzewam, że klips się z palsami nie polubi za bardzo a chciałbym coś w tym guście, żeby była sztywna, ale nie z tworzywa. Co prawda obecnie wiernie mi służy HK mk23, ale pewnie będę przerzucał się na colta 1911, więc rozmiar będzie ok.

 

Podaj link do produktu a nie do SWOJEGO koszyka!

Link to post
Share on other sites

Witam ,

 

 

 

 

Pewnie już masz . W każdym razie nosze kaburę M12 Bianchi na Atek-u II z Miwo i jest dobrze usztywniłem sobie ją tylko trokiem od dołu aby nie latała w czasie biegania .

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam ,

 

 

 

 

Fizia

Link to post
Share on other sites

Majkel, jak rozumiem to jest kabura którą masz na zdjęciu wcześniejszym? U kolegi, który nosi w takiej właśnie colta 1911, wygląda to raczej średnio - być może wynika to z tego, że u niego jest luz na pasie, Ty masz ją natomiast ściśniętą między ładownicami...

 

Jeżeli o mil-teca chodzi to oczywiście mam świadomość jakości... Czy to mocowanie w Bianchi dobrze się trzyma na palsach?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...