Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Części firmy Element


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ta głowica jest po prostu beznadziejna, nie ma sensu wysyłać na serwis, z tego zestawu cichych głowic tylko głowica cylindra nadaje się do użytku, lepiej dołożyć i kupić coś "normalnego", ja za niedługo wymieniam tą cichą głowice tłoka na CA (która tak notabene kosztuje tyle ile zestaw) i zobaczymy jak to będzie współpracować.

Edited by komora
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem cały wątek i troszkę dziwi mnie fakt tak często padających części które podobno są "wzmocnione" skoro u mnie i u moich znajomych bez jakichkolwiek sensacji ( no może po za niedziałającym hopsiupem w mojej giwerce) wszystko działa jak należy na standardowych bebeszkach i na częściach pomimo wystrzelenia kilku tysięcy kulkosi nie widać śladów zużycia . Dla ścisłości dopiszę że chodzi tu o kałachy boyi i mp5 JG. A może po prostu trafiliśmy na serie chinoli które robione były przez zadowolonych, wykarmionych pracowników świeżo po wypłacie ;)

Może ktoś kto ma dojście do części "markowych" i tych chinieńskich mógł by dokonać obiektywnego testu. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No tak, ale jest też:

 

Wsadziłem ostatnio łożyska kulkowe do MP5 (...). Bardzo miłą nowością jest fakt, że nic nie trzeba było piłować, polerować, poprawiać.

Narazie działają i to dużo lepiej, niż ślizgówki Hurricane'a.

 

I dlatego chciałbym usłyszeć jakieś opinie innych użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie jedno, jak to jest z tymi zębatkami. Odpowiedzi ze sklepów Gunfire i Taiwangun na pytanie o tuningu z springami m140-m150 (minimi) polecają do tego zębatki (odpowiednio) ELEMENTA 300% i P&J, jako najtańszą alternatywę. Jednak z tego co tu przeczytałem ludzie narzekają że jednak te zestawy nie dają rady. Czyżby sklepy na siłę wpychały ścieme klientom, nie martwiąc się co się stanie po pewnym czasie od tuningu? Czy może ludzie się tu wypowiadający to mały procent tych felernych sztuk, a reszta ludzi się nie wypowiada?

Edited by berliners
Link to post
Share on other sites

rozmawialem z gunfire'em przez telefon bo często tam dzwonie ( nie zeby mi się nudziło... ale troche problemów z gunem) i koleś mówił , że maxymalnie do tych zębów to m145 wsadzali ale to i tak niebezpieczne bylo a do m150 i w gorę to lepiej cos mocniejszego wsadzic... trochę dupnie bo po cholere wtedy na stronie pisali ze wspolpracuje z każdą sprężyną...a tak na boku to m140 i w górę to powinno być juz tylko do snajper...

Link to post
Share on other sites

W moim GB mam tłok, obie głowice, sprężynę M145 Elementa właśnie. Działa mi to bezproblemowo.

Tłok już bodajże w trzecim GB siedzi, bo uważam że jest naprawdę mocny.

 

Rozczarowałem się jedynie na bore upie, gdyż jego uszczelki nie pasują i musi sobie leżeć na półce. Poradźcie, która uszczelka by do niego pasowała z dostępnych w sklepach w Polsce?

 

P.S. Miałem wcześniej sprężynę M135 Elementa. Różnic w mocy nie było w ogóle.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś bore-up'a i wpadł mi w oko ten:

 

http://gunfire.pl/product-yid-1152190233-Z...a-do-AK47S.html

 

Do tego chcę dokupić poliwęglanowy tłok SYSTEMA :

http://gunfire.pl/product-yid-1152189480-W...anowy-tlok.html

 

Może coś innego w podobnej cenie??

 

 

Oprócz tego zastanawiam się nad którąś z tych konfiguracji:

 

tłok JBU + boreup P&J

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=625

http://taiwangun.com/?str=product&prId=904

 

bore up GUARDER + tłok MADBULL

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3352

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2324

 

bore up ELEMENT + tłok z duraconu 45

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...a-do-AK47S.html

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...z-duraconu.html

 

Ale jeśli tłoki ELEMENT'a są nieciekawe, ostatni chyba odpada...

Link to post
Share on other sites

Mały update z mojej strony:

-Zębatki P&J z tłokiem z połową zębów (Max torque up) [w zasadzie ELEMENT]

-Głowica tłoka aluminiowa, łożyskowana (P&J/ELEMENT)

-wszystko działa na m150 MO i 10,8V i dobrej prowadnicy.

 

Przebieg 3,500 i wszystko gra świetnie. Co więcej jestem zdziwiony jakością wykonania części. Spodziewałem się bubla a tu wszystko cacy, nie miałem się do czego doczepić, chociaż szukałem dokładnie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Dostałem niedawno kolejne części Elementa.. Komora HU i zestaw BoreUp (M16). Jak już ktoś wyżej pisał komora jest całkiem niezła bez porównania lepsza od stockowej Boyia. Jedyne do czego bym się mógł przyczepić to, że pokrętło do regulacji bardzo ciężko chodzi problem nieduży i łatwy do rozwiązania ale zawsze problem).

Bore Upa brałem w sumie z ciekawości bo ludzie raczej niewiele dobrego o nim mówią... O tym wynalazku narazie mogę napisać tylko tyle, że działa (mk12 Boyi, sprężyna 130). Miałem problem z montażem tego zestawu w GB. Wg mnie głowica cylindra jest jakaś niedokładnie wykonana (przynajniej mój egzemplaż). Po złożeniu gb bez sprężyny wszystko było ok ale po założeniu spreżyny widać było że głowica nie wchodziła w te bolce z korpusu gb, trzeba było to solidnie dopchnąć śrubokrętem w kierunku tłoka.

Po złożeniu wszystkiego do kupy gun działa jak trzeba.

Sprawdzałem go na chrono dla ubogich (puszka od piwa) i działa tak jak na sprężynę 130 przystało. Jeśli coś sie zepsuje, dam znać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dostałem niedawno kolejne części Elementa.. Komora HU i zestaw BoreUp (M16). Jak już ktoś wyżej pisał komora jest całkiem niezła bez porównania lepsza od stockowej Boyia. Jedyne do czego bym się mógł przyczepić to, że pokrętło do regulacji bardzo ciężko chodzi problem nieduży i łatwy do rozwiązania ale zawsze problem).

Bore Upa brałem w sumie z ciekawości bo ludzie raczej niewiele dobrego o nim mówią... O tym wynalazku narazie mogę napisać tylko tyle, że działa (mk12 Boyi, sprężyna 130). Miałem problem z montażem tego zestawu w GB. Wg mnie głowica cylindra jest jakaś niedokładnie wykonana (przynajniej mój egzemplaż). Po złożeniu gb bez sprężyny wszystko było ok ale po założeniu spreżyny widać było że głowica nie wchodziła w te bolce z korpusu gb, trzeba było to solidnie dopchnąć śrubokrętem w kierunku tłoka.

Po złożeniu wszystkiego do kupy gun działa jak trzeba.

Sprawdzałem go na chrono dla ubogich (puszka od piwa) i działa tak jak na sprężynę 130 przystało. Jeśli coś sie zepsuje, dam znać.

 

Długo nie musiałem czekać. Korpus gb nie dał rady sprężynie 130. Połamał się pięknie co spowodowało krzywe ułożenie głowicy cylindra a to było zabójcze dla głowicy tłoka.

Słowem, gb od Boyia za słaby do 130 (przynajmniej mój egzemplaż) Teraz mam kolejny korpus Boyia, zobaczymy czy tylko ten połamany był jakiś felerny czy wszstkie takie kiepskie. Co do głowicy tłoka to każda (niemetalowa) by się chyba rozpadła.

 

http://www.pandziol.user.icpnet.pl/gbpolamany.jpg -fotka połamanego gb. te czarne kawałki to właśnie odłamki z głowicy tłoka.

Link to post
Share on other sites

O ja , chyba się nie uczysz na błędach , pomyśl , za te 2 badziewne GB miał byś 1 deepfire który CI wytrzyma na M150 spokojnie , nie ma co oszczędzać na takich rzeczach bo jak widzisz GB pociągnął za sobą głowice , a skoro ona pękła to na 99% masz też porysowany cylinder .

 

 

 

I żeby nie było że nic nie wnoszę do tematu , sprawdziłem komorę hopa do M14 , nie zauważyłem różnicy z stokową z m14 EBR kart .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Hmm bez BU ?

Ciekawe jak to zmierzyles i czym sie sugerujesz?

Ile wg Ciebie w takim razie da sprezynka m140 i BU Ca bo to wlasnie mam ?

 

Prawdopodobnie Javelin sugeruje się tym, że zmierzył u siebie taką prędkość na takiej właśnie konfiguracji i nie jest to niczym nadzwyczajnym. Ja mam na m130 i bu ca ~470 na tandetnej chińskiej komorze.

Link to post
Share on other sites

W wiekszosci takich postow koledzy sugeruja sie tabelkami z ewentualnymi mocami sprezyn i tym ze teraz to chodzi lepiej i trzeba dolozyc .... fps bo sprezynka jest silniejsza-nic bardziej mylnego

Liczy sie tylko i wylacznie rzetelny wykaz z chrono na poczatku tuningu i po paru k wystrzelonych w przeciwnikow

Dygresja:

Giwerka mi przyjechala z asgshopu na lewelu z 400 fps Bu Ca,Super t.a. , itp-ogolnie miod

Po 1,5 roku zachcialo sie cos wiecej wiec zapakowalem rozne sprezynki i ok ale ostatnio zakupilismy teamowe chrono i prawda wyszla na jaw

M140 (nowo wsadzone,zespol cylindra trzyma swietnie powietrze)i powinno byc 500 fps bez laski a tu raptem ? 380-400 ledwo!

Ok mysle wina komory HU - biore z 2 innych nowych giwer zespol komory z lufa(wszystko oczywiscie uszczelnione bez grama przeciekow) i wachniecia sa w granicach 360-400 fps !!!

Nie wina gumki bo i ta zdarza sie popsuc komus nerwy

Zmieniam zatrzask maga i mam 10 fps wiecej-lux

Zmieniam maga i mam kolejne 10 fps lux Co mam zmienic jeszcze?

Komore HU ? tylko to mi przychodzi na mysl bo ger jest w porzadku choc w tygodniu zrobie przekladke gera z innego nowego karabinku i bedzie na 100 % wiadomo gdzie lezy wina-czy w polaczeniu ger - komora czy gdzie indziej

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...