Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polskie barwy na mundurze


Recommended Posts

Widziałem ludzi z polską, nie gaszoną, flagą na mundurach chociażby BW - ba! nawet nie tyle co polską ale i Jamajki nawet ^.^ Problemy ich nie spotkały. Nie ma czym się zbytnio przejmować, bardziej powinno się obawiać używania naszywek oddziałów etc. Co do legalności to niestety nie posiadam informacji.

Link to post
Share on other sites

Flagę zgaszoną możesz sobie przyszyć gdzie chcesz. Nie ma państwa posiadającego kolory flagi jako zielony i czarny. Więc nie bedziesz bezprawnie wykorzystywał godła państwa istniejącego.

Naszycie polskiej flagi na inny niż polski mundur może zostać pociągnięte pod złamanie ustawy z 31 stycznia 1980 roku o godle, barwach i hymnie.

Wszystko zależy od tego, kto będzie interpretował. (vide sprawa studentów przebranych za milicjantów).

Z drugiej strony naszywanie polskij flagi na inny niż polski mundur jest hmmmm...... dziwne co najmniej.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za pomoc.

 

A jest w ogóle ktoś, kto nosi naszywki jednostek, w których służył / nie służył? Kurzą mi się chacie dwie sztuki - jedna 17 WBZ i jedna 1 WBPanc, chyba na nie zasłużyłem przez 10 miesięcy syfu? :P

 

A na poważnie - noszenie polskiej flagi na obcym mundurze jest równie dziwne jak noszenie obcego munduru z kolorami do niego pasującymi. Tak mi się zdaje.

Link to post
Share on other sites
A na poważnie - noszenie polskiej flagi na obcym mundurze jest równie dziwne jak noszenie obcego munduru z kolorami do niego pasującymi. Tak mi się zdaje.

 

Noszenie polskiej flagi jna obcym mundurze jest bardzo dziwne, tak dziwne że zdarzało się to bardzo często w historii. Najlepszym przykładem są: Powstanie Warszawskie (mundur niemiecki IIwś), Powstanie Śląskie i Wielkopolskie (mundur niemiecki Iwś), Wojsko Polskie we Francji podczas I i IIwś, oddział polskie w Wielkiej Brytani, itp.

 

A dlaczego nie chciałbym nosić polskiej flagi na obcym mundurze. Jak bym miał jakąś zorganizowaną grupę survivalowa lub drużyna harcerską i chicałbym ją umundurować i nie wstydzić się tego, że jestem polakiem. Polskiego mundur nie wezmę bo wpadnę pod paragraf. Do tego uważam, że brytyjskie i amerykańskie sorty są lepsze. Biorę więc BDU cy smocka i przyszywam to, co powoduje że jestem dumny, że jestem polakiem - czyli flagę amerykańską.

 

A podsumówując całóść, to w Polsce jest tabu na barwy narodowe. Spowodowane jest to chyba zakazem noszenia ich, najpierw przez zaborców, potem przez okupanta, a na końcu przez władze komunistyczne. przecież jeszcze do niedawna, flagę narodową można było legalnie wywisić tylko w święta narodowe. Zobaczmy jak do barw narodowych podchodzą amerykanie. Choć szycie gaci z flagi, to już wg. mnie przesada. Przecież podczas Powstania Styczniowego bardzo popularne było przypinanie kokardek z barwami narodowymi do ubrań cywilnych.

Link to post
Share on other sites

W sumie to i Samoobrona obnosi się z biało-czerwonym kolorem :)

 

Wcale nie wstydzę się noszenia polskiej flagi (źle się wyraziłem)- dlatego założyłem ten wątek - żeby sprawdzić czy to legalne.

 

A co do tej zgaszonej flagi - wygląda ona zupełnie inaczej niż na zdjęciu. Ten zielony jest bardzo ciemny - podchodzi prawie pod brązowy, a cała flaga jest na trochę większym od niej kawałku materiału w kamuflażu munduru wz.93.

Link to post
Share on other sites
Wcale nie wstydzę się noszenia polskiej flagi (źle się wyraziłem)- dlatego założyłem ten wątek - żeby sprawdzić czy to legalne.

 

Ohtar, to nie był zarzut do Ciebie, to tylko podjęcie Twoich wątpliwości i pokazanie jak może ewentualnie podchodzi nasze władze i Policja do obywateli którzy chcieli by prezentować swoją tożsamość narodową.

Czy ktoś w USA pytał by się, czy bez obaw może nosić flagę amerykańską na ciuchach?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że nie! Jak widzimy jakieś manifestacje przeciwko wojny w Iraku czy coś zawsze widać młodych w M65 itp i na tym flagi!

 

A przez nasze władze czasami czuję się jakbyśmy nadal byli pod ZSRR... w bloku naprzeciwko jeden koleś wywiesił sobie polską famę na balkonie... zrobił to z szacunku do niej bo nie chciał żeby kurzyła się w szafie... oczywiście przyszli niebiescy i wlepili mu grzywnę za nadużywanie symboli narodowych... :|

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Polskiego mundur nie wezmę bo wpadnę pod paragraf. Do tego uważam, że brytyjskie i amerykańskie sorty są lepsze. Biorę więc BDU cy smocka i przyszywam to, co powoduje że jestem dumny, że jestem polakiem - czyli flagę amerykańską.

 

Flaga z US end ej wzbudza w Tobie dume bycia polakiem? hmm..

 

Jaka jest szansa, ze 'ktos' cie zlapie i skaze w polskim mundurze z naszyta flaga? Jedziesz autem, przebierasz sie, biegasz po lesie, przebierasz i sie do domku. Gdzie tu miejscie na strozow prawa?

Bez paniki... :wink:

Link to post
Share on other sites

To wszystko sprawa osobistego podejścia- niektórych nie rażą np flagi niemieckie na tak popularnych na ulicach kurtkach BW, ludzie niezorientowani nawet nie zwracają na to uwagi. Podobnie jest z charakterystycznym niemieckim mundurem. A jeśli chodzi o mnie, to nigdy nie przyszyłbym polskiej flagi na obcy mundur albo odwrotnie...

Link to post
Share on other sites

Wiem coś nie coś o tym. Jestem harcerzem i o ile dobrze pamiętam flagę narodową niegaszoną można nosić na mundurze jeżeli jest się w jakimś stowarzyszeniu paramilitarnym np. w Związku Harcerstwa Polskiego. A poza tym co za policjant będzie cię ścigał za to że masz polską flagę na mundurze :?: bo dla mnie to co najmniej by dziwne było. :wink:

Link to post
Share on other sites

A poza tym co za policjant będzie cię ścigał za to że masz polską flagę na mundurze :?: bo dla mnie to co najmniej by dziwne było. :wink:

 

Są ludzie i ludziska... tak samo są policjanci i ... policjanci

Link to post
Share on other sites

Policja nie...może sie czepiac ŻW... ale i tak raczej rzadko... jestem pracownikiem Jednostki Wojskowej i tam czesto ŻW stoi pod brama i wyłapuja żołnierzy i innych a ja na codzien śmigam b kutrce WP z flagówkami i jakos sie nie czepiają...

Link to post
Share on other sites

Kar? To zależy- noszenie polskiego munduru samo w sobie jest zabronione, czy to z flagą czy bez, więc na ulicy możesz zostać zatrzymany. Inna sprawa- PO CO paradować po mieście w mundurze?Oczywiście nie tyczy się to strzelanek airsoftowych, bo nie słyszałem o przypadku, żeby wywlekli kogoś z lasu za bieganie w US-ie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...