Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gore-tex CCE.


Recommended Posts

posiadam takowy.

Póki co bardzo sobie chwalę.

Nie testowałem jeszcze w warunkach trudniejszych niż przeciętna zimowa pogoda (tej zimy!), ale za to podczas strzelanki.

Obserwacje póki co:

1.tani w porównaniu do Woodlanda

2.Bardzo fajny krój -znaczy użyteczny (chociaż żona mówi, że mi ładnie :uśmiech: )

3.suwaki zabezpieczone przed wodą

4.szeleszczenie na przyzwoitym poziomie

5.dobrze pracuje -oddycha

6.dobrze pracujepod oporządzeniem. mimo że nowy jest i trochę taki sztywny, to bez stresu zakładam na to chest-rigga i pas oporządzeniowy.

7.Wielkie suwaki-wywietrzniki pod ramionami-pachami z dwukierunkowymi suwakami

 

...więcej grzechów nie pamiętam...

pytaj to sie postaram odpowiedzieć.

togo.

Link to post
Share on other sites

krótko uzywam - raptem 3-4 wypady/strzelanki + trochę deski, więc trudno mi w pełni odpowiedzialnie odpowiedzieć, ale wyglada na bardzo solidny sprzęt. wygląda na podobną jakość,co w oryginalnym woodlandzie - spodnie (chyba ECWS czy jakoś tak to idzie). a- rozmiar- używam 120L, a mam 185cm, klata-ok.110cm, jest raczejobszerny. nie za duży ale nie obcisły.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Szybkie pierwsze wrażenia:

- nowy jest sztywny jak cholera a nie trochę :) i jednak głośny (ale znośnie)

- wzmocnienia z cordury na łokciach i klacie +

- brak ściągacza w pasie -

- czarna taśma ściągająca na kapturze, szczegół ale ...

- brak druta w kapturze -

- wszystkie kieszenie (4, dość duże) suche +

 

Czyli obserwacje zbliżone do togo.

 

Bardzo wygodna kurtka, drobne wady drugorzędne. Najważniejsze dla mnie to, że wygląda na bardzo mocne (jeżeli to gore, a większość twierdzi, że tak, to jest trójwarstwowe) i jest czyściutkie więc pranie w nikwaxach ładnie zregeneruje membranę jeśli ciut siadła (wątpię, wczoraj lało).

 

Polecam.

 

BTW. Jogurt każde gore, nawet za 1300 warto zaimpregnować odpowiednim środkiem. Choćby po to by łatwiej się czyściło co zapobiegnie zapchaniu membrany.

Link to post
Share on other sites

An o dlatego że nazwa gore-tex jest nazwa zastrzeżoną i jeśli firma posiada licencje to musi wszywać wszywki (lub w kurtkach laminowane zabezpieczenia posiadają taki napis) Np. buty legi cudzoziemskiej już posiadają takie wszywki a kurtki tejże nie. Nie chcą płacić za licencje bo to podraża koszt produkcji ale na pewno to nie jest gore-tex, ale materiał zbliżony właściwościami. Nie ma takiej oddychalności jak gore. Ale za tą kasę spokojnie można polecić. Kurtki były robione przez Wintex Apparel GmbH lub wcześniej (ta sama firma) H.Winnen GMBH & CO KG na lewej wewnętrznej tronie powinny być wszywki.

Link to post
Share on other sites

Oddychalność porównujesz z gore trójwarstwowym? Bo ja nie odczułem różnicy.

Z tego co piszesz wnioskuję, że Amerykanie też nie stosują gore-tex.

Nie jestem pewien, czy przy produkcji na potrzeby wojska wszywki itp. znaki towarowe są wymagane... w końcu w teorii niepotrzebna jest reklama (choć np. na niemieckich zielonych jest).

Ja oczywiści nie twierdzę, że ten francuz to gore. Wydaje mi się tylko, że kategoryczne stwierdzenia w tym temacie nie mają podstaw. :)

Zresztą wszystko to drugorzędna kwestia. Jest to membrana i jest dobra :)

Link to post
Share on other sites

Generalnie na wszystkich amerykańskich rzeczach z Gore widziałem metki firmowe Gore. Co do francuza to jest to inna membrana, ale tak samo trilaminat, z osobistych doświadczeń powiem że nieco gorszej jakości, wymagająca dużo częstszego impregnowania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Po stronie wewnętrznej amerykańskich goretexów (przynajmniej mojego, podobno II generacja) są "pieczątki" gore-tex - na materiale - oraz gore-seam - na podklejonych szwach. Ito zarówno na kurtkach, jak i spodniach.

 

A wątek o kurtkach CCE i wątpliwościach dotyczących ich membrany juz był... Ale zakładam, że użyłeś opcji "szukaj"?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Proszę o informację jaka jest Wasza ocena kurtki Gore-Tex CCE , niektórzy jak czytam mają ją od roku. Zastanawiam się nad jej kupnem bo na Specshopie jest w dobrej cenie. Resztę mam woodland ale z zdjęć raczej to dużo nie odróżnia się.

Inna alternatywą jest woodland US lub Helikon ale to 100 PLN wiecej.

Dziękuję za opinie

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć!

Dałem się namówić przez Panią z sklepu w Katowicach i po przymierzeniu Helikona ale w polskim kamo i chyba fastexa w woodlandzie, zmierzyłem CCE i kupiłem.

Powiem tak, kurtka zrobiła na mnie wrażenie solidnością, lepiej zapinane wewnętrzne kieszenie bo na zamek a nie rzep, chowanym kapturem i ceną za zupełnie nową. Mam ją 3 tygodnie, przetestowałem w temperaturach od +5 do -12 , pod spodem bielizna termo i polar , chyba 200g. Zaliczyłem wejście piesze w śniegu na skrzyczne i nie przemokłem ani nie spociłem się. Kurtkę porównuję do kurtek narciarskich o parametrach 5000g i 10000g, mam takie i w nich niestety był efekt pocenia.

To są moje wrażenia z używania CCE, zobacze jak z wytrzymałością np na czołganie i krzaki np wiosną, ale na razie polecam. :-P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...