Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

No jasne, najłatwiej wymienić się "komorami zamkowymi" z kimś kto ma AUGa A1, a już nie chce swojej lunetki, a chciałby jakąś inną optykę. Natomiast jeśli Ci chodzi o zakup samej lunety w sklepie, to nie bardzo...

Edited by Jangi
Link to post
Share on other sites
  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No jasne, najłatwiej wymienić się "komorami zamkowymi" z kimś kto ma AUGa A1, a już nie chce swojej lunetki, a chciałby jakąś inną optykę. Natomiast jeśli Ci chodzi o zakup samej lunety w sklepie, to nie bardzo...

 

No właśnie - to trzeba znaleźć kogoś kto nie chciałby optyki od swojego A1. Bo lunetka fajna - miałem okazje się nią bawić. Rewelacyjna to ona nie jest ale swoje zadanie spełnia :)

Link to post
Share on other sites

Nie. Mój AUG ma ... 250 fps i lufę "precyzyjną" Tanio Koba gwintowaną. Zasięg? jakieś 50 m. Kulka leci... i leci... i leci... ale trafia bezbłędnie. Na baterii 9,6 V o pojemności 4800 RoF jest makabryczny (kosiarka) w granicach 25 kulek/s (używanie lowcapów to delikatnie mówiąc...). Używam i do CQB i w polu i nie marudzę.

 

w moim Aug'u miałem 10 fps więcej :P i 22 kompozyty na sekundę przy 9,6 i pojemności 1900

ps:pożycz od kogoś tłumik i strzel z 15 metrów -mina bezcenna :)

ps2:sprężyna też Ci się tak ugniotła że da się ja do końca bez wysiłku spłaszczyć ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A używasz zwyczajnej batki mini? Wszystko jest kwestią odpowiedniego ułożenia kabli i baterii coś w kształcie takiego spłaszczonego "S". Jeśli nadal Ci się nie mieści, odkręć pokrywę i wsadź część kabli z bezpiecznikiem za nią, wtedy powinno być dużo łatwiej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest Graszczur

Powiem wam, panowie, że semi na stockowej batce mnie niezwykle irytuje - żeby strzelało, trzeba o ułamek sekundy dłużej trzymać spust (a jak wszyscy dobrze wiemy, te ułamki sekundy mają w ogniu walki ogromne znaczenie), w przeciwnym wypadku tylko sprężyna się częściowo naciąga. Jak sądzicie, czy zainwestowanie w batkę 9,6 to dobry pomysł? Nie zmieli mi bebechów?

Link to post
Share on other sites

Nie.

Ale po pół roku z 350 fps mi na baterii 9,6 V 4800 mAh zostało 250 fps... Po prostu sprężyna się spłaszczyła :-F

 

Jeszcze jedna uwaga:

Wpadł mi w ręce gearbox z AUG Classic Army, zrobiony na 470 fps. :killer:

Oczywiście wstawiłem do swojego AUG JG i... okazuje się, że popychacz zespołu spustowego jest trochę za krótki... WTF?? Takie same gearboxy, a tu taki zonk...

Jak wpadł mi w ręce oryginalny z CA, zmieniłem i dopiero zaczął działać poprawnie.

Może komuś się przyda.

Edited by von_Zakapior
Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Panowie, czy różnica pomiędzy stockową chińską batką 8,4V a firefoxem o tym samym napięciu jest duża? Chcę zainwestować w batkę, by wreszcie móc spokojnie strzelać na semi. 8,4V może się okazać za słaba, 9.6V może szybciej zużyć bebechy

Edited by Graszczur
Link to post
Share on other sites

9,6 powinien wytrzymać na luzie.

 

Co do spadku mocy, to w AUG-u to niestety standard po jakimś czasie. Często winne jest plastikowe body, które wyrabia się od środka i przestaje dociskać komorę do GB - w ten sposób pojawiają się nieszczelności. Rozwiązanie problemu to dopchniecie gąbkami GB z tyłu, przed przegrodą odgradzającą GB od baterii.

Edited by rokatanski
Link to post
Share on other sites

Mam dwa Augi juz dwa lata i nie wiem o czym mowicie ... nic sie nie rozszczelnia ani body nie wyrabia.

Jak moze wyrobic sie body skoro wogole nie pracuje ? o.O

 

Jak juz moze wyrobic sie uszczelka na glowicy cylindra, moze sie wytrzec dysza i spowodowac spadek osiągów (wytrzec na glowicy cylindra, lub peknac uszczelka jezeli ma sie doszczelniona dysze). Moze sie ubic sprezyna, stockowa batka tez pewnie dlugo nie pochodzi. Ale body nie ma z tym nic wspolnego. Wystrzelone jakies 70 tys kulek przy 500 fps to chyba dostateczny dowod ?

Dodam ze tylko na semi i na stokowej skorupie gearboxa.

 

Co do batki - o ile bedzie tylko semi - to mozesz wlozyc 9.6 batke.

Problemem przy za mocnej baterii jest tylko auto. Bo wtedy masz duzego rofa a bebechy musza byc na to przygotowane.

Z drugiej strony udalo mi sie wycisnac 32.6 kulki na sekunde przy 315 fps ale po konkretnej modyfikacji gdzie stockowe zostalo tylko body i zebatki. A zasilanie to 12 V.

9.6 V, 2200 mAh to spokojnie auto ciagnie. Mniejsze pojemnosci tym bardziej.

Balbym sie jak juz batek na poziomie 10.8 V 4000 MAh bo taka ma konkretna wydajnosc prądowa. 9.6 V 1500 mAh to sa dodawane do nowszych stockow ...

 

Jedyne co moze za szybko sie wyrobic przy duzej szybkostrzelnosci to plastikowe lozyska. Lepiej zainwestowac w kulki (ale markowe ! Elementa kulkowe padaja po doslownie paru seriach) lub solidne slizgowe metalowe.

 

ps. za pare dni bede testowac lipola w augu. Jak kogos interseuje zdam relacje.

Link to post
Share on other sites

zdaj zdaj -mimo że nie mam auga (upadłam z wysokości na biedaczka i trochę się ..połamał) to zakupie następnego w niedługim czasie :-)

a co do tych oringów -poza moim to znam jeszcze 2 przypaki w których fps spadło do 250/270 fps -wielki pech ?

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites

Wczoraj przyszla ladowarka Turungy accucel 6 oraz aku 2200 11.1 V 20 C.

Normalnie uzywalem baterii nimh firefoxa 9.6 V 2300 mAh...

Okazalo sie ze Lipol na tej samej baterii daje jakies 50 % przyrostu rofa.

Uzywam silnika PJ tego mocnego - ktory duzym rofem sie nie charekteryzuje - ale teraz daje jakies 20 -22 k/s Musze jeszcze dokladnie zmierzyc (w nocy nie chcialem za bardzo chalasowac dlugimi seriami).

 

Pakiet o wymiarach 103x33x24mm pasuje idealnie do auga - trzeba tylko uwaznie wyginac pzrewody. Oczywiscie wtyczka Deans - do lipoli nie ma sensu uzywac kijowych Tamai.

 

Ładowarka kosztowała mnie 175 zł, co biorac pod uwage ze moze ladowac takze pakiety nimh, liion life i kwasowki... nie jest za duzo.

Ladowarka od razu z balancerem, podaje ile sie naladowalo i rozladowalo w mAh, oraz umozliwia automatyczne cyclowanie pakietow.

 

Zasilam ja z starego zasilacza komputerowego bo wymaga stalego napiecia zasilania 10-18 V.

 

Jakby kogos interesowalo link do sklepu - http://www.rc-electrotown.pl/index.php?pro...amp;prod_id=106

 

Sklep prowadzi jakis zapaleniec modelarstwa - nie wysyla paragonow bo prowadzi to na ksiazke czy cos takiego ... ale ceny ma nizsze o 40 zł niz na allegro.

Aku tez tanizna ... bo za 80 zł nie ma szans kupic dobrego Nimha ktory wejdzie do auga. (firefoxy ktore uzywam kosztowaly 155 zł i sa duzo mniej wydajne). Jak narazie pakiet sie sprawdza - potestuje na strzelankach i dam znac jak dziala.

 

 

 

Co do uszczelek to stockowe sa do dupy. Zawsze rozbieram replike i wymieniam uszczelke na tloku. Czasem wystarczy tylko rozciagniecie i podgrzanie - ale w sumie mam zapas paru uszczelek z roznych replik wiec zawsze dopasuje sie cos co bedzie idealnie szczelne.

Juz duzo gorzej jest zeby dysza byla szczelna w polozeniu strzalu.

Ale tu warto kupic doszczelniona (z uszczelka wewnetrzna), choc akurat w moim borku srednio ona dziala ;)

Link to post
Share on other sites

a czy wie ktoś gdzie można dostać te składane muszko-szczerbinki co są dawane w komplecie z AUG'iem? ew. czy ktoś z Was ma je na sprzedaż - dokładniej tylko jedną część bo mi się ułamała za pamiętnych czasów świetności "Czarnucha"(mówię o swoim augu:P)

Link to post
Share on other sites

Mam dwa Augi juz dwa lata i nie wiem o czym mowicie ... nic sie nie rozszczelnia ani body nie wyrabia.

Jak moze wyrobic sie body skoro wogole nie pracuje ? o.O

 

Pamiętaj, że chińczyk chińczykowi nierówny. Moje body niestety się rozłaziło, znajomi też mieli podobną przypadłość. Wszystko zależy od tego, ile strzelasz i jak użytkujesz karabin. Patrząc na twoje zdjęcie, raczej nie szturmujesz, więc karabiny są mniej narażone na uderzenia.

 

Nieszczelność między komorą a GB powodowała w moim AUG-u spadek i wahania mocy 250-350 fps. Po opisanym uszczelnieniu wszystko wróciło do normy.

Edited by rokatanski
Link to post
Share on other sites

Coz ja od zawsze mam gabke w body z tylu - wiec docisk gearboxa mam z kazdej strony ;)

Nic mi sie nie rozlazi mimo tego ze pierwszego auga kupilem z rozwalonym body - jest rozklejone od gory i widac wielka szpare =- latwiej wyjac gearbox ale wyglada jak wyglada.

W drugim ktory jest caly - tez nic sie nie rozjezdza ale gąbka z tylu gearboxa to jest zawsze dobry pomysl - zeby dociskalo mocniej.

 

Moze sie tez wyrobic przód - i wtedy komora hopa jest za bardzo z przodu - co powoduje nieszczelnosc na dyszy albo zacinki z podawaniem kulek. Ale to wystarczy odkrecic dwie male srubki trzymajace komore w tylnej czesci zespolu lufy.

Inna sprawa to latajacy przód - ale to przydaje sie podlozyc aluminiowe cienkie blaszki w miejscu mocowania lufy do przedniej czesci body (to co sie przekreca o okolo 20 stopni). Jeszcze inna sprawa to latajaca lufa zewnetrzna - ktora trzymana jest malym imbusem. Ja to rozwiazalem klejac dwuskladnikowym.

Ogolnie te luzy moga miec wplyw na celnosc przy strzelaniu z lunety.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...