Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

Mam też pytanie - otóż dowiedziałem się, że słabym elementem aug`ów jest klapka oddzielająca przedział baterii od gb. Czy jest to prawda, i czy w takim wypadku znacie kogoś, kto ma patent (najlepiej na sprzedaż) na to.

Jeśli nie robisz tuningu powyżej 500 fps to wystarczy do górnej, stykającej się z gearboxem, części płytki dokleić np. kawałek podkładki pod mysz żeby płytka lepiej dociskała gb. Tak przy okazji to tylko ta górna część jest potrzebna i resztę można odciąć uwalniając trochę miejsca w body.

Innym (pewniejszym) patentem jest stabilizacja gearboxa za pomocą śruby przechodzącej w poprzek body. Przy czym trzeba to zrobić dość precyzyjnie a końcowy efekt estetyczny nie każdemu się musi podobać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odpowiadając na pytanie do mnie:

wypada 10 kulek z samego adaptera + standardowe 3 kulki z kanału do komory = 13 kulek

Co do patentów na usztywnienie tylnej płytki:

Ja mam to rozwiązane tak, nie pytaj proszę o poradniki DIY, gdyż 1/3 "patentu" to po prostu fart.

hceujwbl0t7b_t.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam, chciałbym zadać pytanko przed zakupem części ponieważ widziałem wykluczające sie wypowiedzi.

Czy stock silnik poradzi sobie ze springiem m140 shs czy lepiej brać 130?

będę operował głownie semi, założony customowy mosfet i grube kable modelarskie

bateria li-po 11,1V o wydajności do 50A

Link to post
Share on other sites

Bojeq - takich kombinacji alpejskich to jeszcze nie widziałem :D

 

Ja mam prosty patencik. Wkładam wałek plastikowy, który mieści się między górną częścią GB, a górną, tylnią śrubą trzymającą body. W prosty sposób można to wyciągnąć i dostać się do gearboxa. I działa bez zarzutów :)

 

John Petrucci - Ja w tej kwestii nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć. Może Bojeq coś o tym wie, lub ktoś inny.

Link to post
Share on other sites

będzie semi :icon_smile: dziękuje za odpowiedz

 

tak wiec dostałem noweczke replikę aug A2 mam chrono i dawała 380 fps +\- 2 (włożyli mi springa m120 pewnie)

chciałem się trochę pobawić wiec rozłożyłem na części (wyciągnięciem tylko lufę z komora hu i oddzieliłem szyne ris od body)

po złożeniu daje już 370 fps +\- 2 wiec coś musiałem spaprać ;p

jakie są newralgiczne punkty przy składaniu aug i gdzie najczęściej łapie nieszczelności?

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

To zależy do wolisz. Magazynek z tyłu czy z przodu. Większą wygodę czy tradycyjną budowę karabinu szturmowego.

Do AK masz dużo części, po małych cenach, a do Steyr Aug nawet zwykłą komorę Hop-Up już nie da się nigdzie dostać, ani porządnych mid-capów.

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

Ja Ci polecam Auga sam używam i bardzo dobrze strzela magi da się dostać bardzo dobre firmy MAG. Selektor ognia jeżeli tak to można nazwać jest według mnie zajebisty jeżeli użyjesz mosfetu w ogóle jest czujny i na poziomie ten selektor czujny i nie zawodzi. Co do części nie polecam stockowych komor lepiej kupić metalową i tyle od G&P sam ją kupuje i myślę żę szczelność będzie cudna.

Link to post
Share on other sites

Pod pojęciem "ogromnych przedmuchów" rozumiesz nie uszczelnianie się dyszy na kołnierzu gumki? W takim razie nie jest to do końca wina komory tylko gumki/dyszy/popychacza.

Ja moim komorom nie miałem i nie mam nic do zarzucenia, nie spotkałem się też z negatywnymi opiniami innych augowych guru na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Miałem HU G&P i powiem, że między stockiem a tym metalowym to nie ma różnicy według mnie. Może dłuższa żywotność, a tak to po za tym nic innego nie widzę. Jakość tej odlewanej komory niespecjalna jak na cenę w stosunku do komór robionych na precyzyjnych maszynach od AirsoftPro (wiem, że nie mają HU do AUGów, ale takie porównanie jeśli chodzi o jakość i cenę).

 

A co do selektora ognia, to nie lubię tej funkcji - gdy przechodzi z pojedyńczego w ciągły. Wolę sam ciągły, a nie dwustopniowy spust...

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

Również nie jestem specjalnie zadowolony z funkcjonowania spustu dwuchodowego, gdyż mam duuużo mocy w replice (parasnajpa), a nie zawsze uda się przez to strzelić na singlu :| Najgorzej jak ktoś wybiegnie w tym właśnie momencie, lub zadziała "panic button".

Ogólnie rozwiązanie jest fajne na papierze, ale w praktyce czasem wolałbym mieć "konwencjonalny" selektor.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://kuba-t1000.co..._airsoft_mosfet

augx.png

W miejsce różowej kropki wsadzić przełącznik włącz/wyłącz i już jest "selektor" czyli odłączanie auto [w moim miałem przełącznik ukryty pod zwalniaczem maga który był nieużywany z powodu konwersji]

 

dsc02628na.jpg

 

dsc02624hy.jpg

 

Konwersja to prototyp więc wykonanie jakością nie powala

Edited by mk8539020
Link to post
Share on other sites

Chylę czoła ku konwersji. Kawał dobrej roboty. Też pracuję nad adapterem magazynków, jak skończę dam zdjęcia.

 

Pytanie poza temat: Czy znacie jakieś koszyki silnika pasujące do Auga? Najbardziej zastanawia mnie ten od Giety. Od AK nie pasuje, nie da się nawet dociąć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...