Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

Od paru dni jestem posiadaczem aug'a a2 od JG i wszystko jest dobrze po za wypadającym guzikiem, ale się z tym uporałem. Jednak po wystrzeleniu około 2k kulek pojawił się problem z opcją semi, tzn. na semi po wystrzeleniu 1-2 kulek trzeba przekręcić magazynek, a na auto strzela normalnie.Może to wina batki, bo już wcześniej wystrzeliłem z 3 magi ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie używałem repliki ok. rok. Wczoraj rozłożyłem GB i wymieniłem tłok z głowicą, gdyż stary był zepsuty. Rozciagnąłem również oring na głowicy tłoka. Po złożeniu repliki i przestrzelaniu zauważyłem, że mało kiedy podaje ona kulki i raz kulka leci bardzo blisko, a raz normalnie daleko. Raczej nie jest to zapychanie sie lufy, gdyż nie jes tak, ze wylatuje kilka kulek na raz. Co moze byc problemem? Magazynek hi-cap?

 

Podejrzenia co do zbyt długiej dyszy rozwiałem wsadzając kilka kulek do komory hop-up, odwracajac do góry nogami i strzelając(z podawaniem kulek nie było problemu)

 

Ogólnie magazynek po solidnym nakręceniu "jakoś" podaje, niestety wystrzeliwuje przy tym raptem kilkanaście kulek. Wystrzelenie kulki na semi należy do rzadkości. Myślałem o rozkręceniu go i nasmarowaniu, ale nie wiem jak się za to zabrać, gdyż obawiam się, ze wystrzelą te wszystkie zębatki i już ich do kupy nie pozbieram. Miał ktoś doświadczenia z rozkładaniem AUG-owych hicapów?

Link to post
Share on other sites

Ludzie, możecie mi pomóc. Nie wiem jaki foch dopadł mojego auga. Ale mimo szczelności na poziomie strzykawka od samej głowicy tłoka aż po lufę. I sprężyny SHS 140. Mam piękne 415fps?! Nie żebym dopiero co co zamontował te cześci. W zeszłym sezonie miałem miałem stabilne 450 fps na 130 guardera bez borka. Jak by co mam kawał 3 mm kątownika trzymającego tylną ściankę więc GB mi nie ucieka.

Link to post
Share on other sites

Po prostu za "tyłek" gearboxa powpychaj kawałki pianki tapicerskiej.

 

Tak żeby klapkę czy tam Twój kątownik dało rade zamontować się z lekkim oporem.

 

Dzięki temu masz pewność że gearbox w życiu Ci sie nie ruszy.

 

Jeżeli Ci to nie pomoże musisz szukać innego powodu niż dociśnięcia GB do komory.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem robiłem kiedyś coś podobnego, ale izolką. Na upartego mogę dać jeszcze kilka warstw izolki. Najdziwniejsze jest to że mój AUG trzymał swoje FPSy przez prawie cały wzeszły sezon. Dopiero tak około października zaczął słabnąć.

Link to post
Share on other sites

W twojej sprawie Jankus czytałem na jednym forum ktoś miał podobny problem. Mianowicie coś miał z przednim body. Wymienił tzn pożyczył od kumpla włożył swoje tylne body do jego przedniego i jak ręką odjął. FPSy stabilnie jak przedtem i wszystko działało. Może i Tobie pomoże.

 

P.S chce zmienić poto aby wszystko w nim zostało zmienione nawet sprężynki i anti reversal chce zmienic :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W twojej sprawie Jankus czytałem na jednym forum ktoś miał podobny problem. Mianowicie coś miał z przednim body. Wymienił tzn pożyczył od kumpla włożył swoje tylne body do jego przedniego i jak ręką odjął. FPSy stabilnie jak przedtem i wszystko działało. Może i Tobie pomoże.

 

To byłem ja :P

Po wielu próbach zniwelowania tego błędu, nie osiągnąłem żadnych pozytywnych rezultatów. Nie wiem co dokładnie było nie tak, więc replikę, a w zasadzie zestaw (1 replika + prawie drugataka sama) został sprzedany z bezsilności.

Jedna z lepszych replik do zielonej taktyki ze względu na argonomię, ale konstukcja ASG jest masakryczna....

 

 

PS. Jak chcesz to mam na sprzedaż popychacz dyszy od Classic Army jak byś chciał do AUG :)

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Miałbym Pytanie do tych którzy zainwestowali w wersje a1 z stokową LUNETĄ

 

1. Czy warto / wiem że Risek+wymysł może być dobry lecz stawiam na Realizm ;-)

2. jak się sprawuje

3. czy naparzanie do celu na max 50metrów z tą lunetą jest dość dobre czy porażka.

 

Fajnie było by usłyszeć więcej niż jedną wypowiedź ;P

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites

Ja miałem w CA stockową lunetkę (wersja A1) i jak miałem gogle (nie okulary), to nie dało się celować.

Ogólnie bardzo fajnie i przyjemnie wygląda. Luźno w sadzie strzelając z Steyr Aug A1 używając lunety (bez ochrony oczu, tylko mając okulary korekcyjne), nie narzekałem. Tylko irytowała mnie siatka celownicza w tej optyce (nie wiem czemu, ale te "niemieckojęzyczne" państwa robią kijowe siatki celownicze, chociaż lepsza niż w tych chińskich lunetach).

 

O JG nie mam pojęcia, gdyż nie miałem styczności z frontem A1 JG.

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

@Driver2503

 

1.Tutaj nie dostaniesz jasnej odpowiedzi. Co osoba to inna opinia. Posiadam wersję A1 z lunetą, ale w przyszłości mam zamiar zakupić sobie szynę i jakieś koli i używać na przemian w zależności od strzelanki. Wymiana tego to kilka minut zabawy :icon_smile:

2. Jestem zadowolony z owej lunety, 1.5x jest w zupełnie wystarczające na strzelanki ASG. Jak masz czas i okazję, fajna sprawa przycelować i oglądać swój strzał :icon_smile: Ja przed każdą strzelanką ustawiam sobie hopka a potem sprawdzam jak się ma strzał z celownikiem optycznym. Nie zauważyłem, aby po każdej strzelance luneta miała by się rozregulowywać.

3. Najlepiej dorwij kogoś z Augiem A1 w swoim środowisku i przekonaj się sam :icon_smile:

 

Pozdrawiam

Edited by Pycio
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

J

@Driver2503

 

1.Tutaj nie dostaniesz jasnej odpowiedzi. Co osoba to inna opinia. Posiadam wersję A1 z lunetą, ale w przyszłości mam zamiar zakupić sobie szynę i jakieś koli i używać na przemian w zależności od strzelanki. Wymiana tego to kilka minut zabawy :icon_smile:

2. Jestem zadowolony z owej lunety, 1.5x jest w zupełnie wystarczające na strzelanki ASG. Jak masz czas i okazję, fajna sprawa przycelować i oglądać swój strzał :icon_smile: Ja przed każdą strzelanką ustawiam sobie hopka a potem sprawdzam jak się ma strzał z celownikiem optycznym. Nie zauważyłem, aby po każdej strzelance luneta miała by się rozregulowywać.

3. Najlepiej dorwij kogoś z Augiem A1 w swoim środowisku i przekonaj się sam :icon_smile:

 

Pozdrawiam

Oświeć mnie jak chcesz wymieniać lunetę na szynę. Luneta jest na stałe.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie tyłu repliki z wyjętą stopką kolby? Chciałbym zobaczyć umiejscowienie płytki dociskającej GB, a zwłaszcza o co jest zaczepiona w dolnej części.

 

EDIT: Myślę, że to już nie będzie potrzebne. Okazało się, że przez cały czas użytkowania repliki miałem źle włożoną płytkę z tyłu (była ona przed tulejką na śrubę tylną) przez co nie mogłem założyć stopki kolby przy włożonej baterii Jeśli ktoś ma podobny problem z założeniem stopki kolby niech sobie to sprawdzi!

Edited by pixxel
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

zastanawiam się nad zmianą wyglądu zewnętrznego i znalazłem pewną konwersję.http://i67.photobucket.com/albums/h320/rc_drifter/WP_20131021_002_zps05249875.jpg

Czy ktoś kiedyś spotkał się z tym?

 

Chciałbym jeszcze przemalować swojego AUG'a na taki kolor http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/39/AUG_A1_508mm_04.jpg, czy to jest olive-brown?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To co w linku dałeś, to o ile się nie myle to TM jakiś czas temu tego typu AUG wystawił na sell (ale konwersji jako takich nie wiedziałem).

 

Co do koloru, to to jest oryginalny kolor Steyr AUG A1 - austracka oliwka :icon_smile:|

Na zdjęciu może tak nietypowo wyszła, ale to jest nadzwyczajna oliwka.

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Edited by Miszcz120
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...