Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

Kiedyś, w miejscu gdzie styka się gearbox z komorą hop up- taki mały nakręcany okrągły element, tuż przed pokrętłem hopka, upiłowałem od strony GB w ten sposób że dysza zagłębia się bardziej w kołnierz gumki ok. 1mm/1,5mm. Kiedyś nie znając się zrobiłem to dla szczelości, no i niby szczelniej jest ale za każdym strzałem kołnierz gumki jest rozszerzany. Z tąd moje pytanie: Czy to szkodzi? Czy może nie ma to większego znaczenia, bo guma i tak wróci do wcześniejszych rozmiarów?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Witam. Po dzisiejszej strzelance i wywaleniu 3 magazynków na przemian z full auto na semi poszedł mi chyba spust. Nie wiem co sie konkretnie stało ponieważ nie rozbierałem AUG'a ale gdy po chwili rozłozyłem go na czesci jak to a AUG'ach zwyczajne tzn wyjąłem upper reciver itp wyleciało pare kulek włozyłem z powrotem i postrzelało i znowu przestał działać. Po jakims czasie odlaczylem mosfet i podlaczylem bezposrednio do silnika i zaczal strzelac ale przestal. Mysle ze to wina raczej blaszki na gearboxie ktora nie styka ze spustem. Dodam ze spust sie ciezko wciska tzn jest taki przeskok.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Widać źle szukasz:

http://azteko.pl/jg-...wej-p-2517.html

 

Niestety bezpiecznika nie widziałem nigdzie, nawet na zagranicznych sklepach. Pewnie trzeba szukać nie pod "aug", tylko po kodzie tym jg cośtam, ale na to już nie mam chęci i czasu :icon_razz:

 

Popytaj, pare osób kiedyś sprzedawało na części. Ostatecznie pożycz od kogoś, załatw kawałek plastiku (metalu jak masz dremla), pilnik w łape i jechana :P

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tak, to jest dość prosta modyfikacja. Wyjmij bezpiecznik/selektor. Pośrodku dwóch nacięć zrób trzecie. Następnie usuń trochę materiału z rogu od wewnętrznej strony tak aby pozwolić spustowi przesunąć się do tej pozycji.

 

G5poB9o.png

 

Voila, od teraz ustawiając selektor po środku masz tryb ognia pojedynczego. Tokyo Marui zastosowało ten patent fabrycznie w Augu HC.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem mojej 1 repliki i wybór padł na AUGa JG. Poczytałem na forum trochę, że G36 608 JG też jest dobrą repliką dla początkujących i stąd moje pytanie- gdybyście Wy wybierali broń dla siebie (kierując się doświadczeniem) którą byście wybrali (nie chodzi mi o wygląd lecz o awaryjność, możliwość tuningu, spasowanie)?

Link to post
Share on other sites

Ja taką posiadam. Nie zauważyłem, żeby coś z tą dyszą było nie tak. Jakiś konkretnych potrzebujesz informacji?

Na razie dziękuję :icon_smile:.

 

Kupiłem przyrządy mechaniczne i okazuje się, że od przodu nie ma szans, żeby weszły na szynę. Piłował ktoś ją już?

Edited by pixxel
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Drodzy AUGowicze :)

Jakiś czas temu wetknąłem guardera w lufę i mam problem z gumką g&g. Jakkolwiek bym jej nie naciągnął, to po jakiś 50 wystrzelonych kulkach kołnierz gumy się podwija i kulka się blokuje.

Przeprowadzić opracje skalpelem, wymienić gumę, czy podpiłować lufę? Oto kest pytanie.

 

P.S.

Na poprzednich lufach taki problem nie występował.

Edited by glan_ik
Link to post
Share on other sites

Wyciągnij magazynek, wypluj kulkę która może być w komorze, naciśnij spust tak żeby dysza zatrzymała się w tylnym położeniu, latarką zaświeć do dziury którą wchodzą kulki do komory i zalukaj przez lufę. Jeśli końcówka dyszy (czarny punkt) będzie przesunięty w jakąś stronę od osi lufy to masz przyczynę. Miałem identycznie w swoim AUG i jeszcze 2 innych.

Link to post
Share on other sites

Wyciągnij magazynek, wypluj kulkę która może być w komorze, naciśnij spust tak żeby dysza zatrzymała się w tylnym położeniu, latarką zaświeć do dziury którą wchodzą kulki do komory i zalukaj przez lufę. Jeśli końcówka dyszy (czarny punkt) będzie przesunięty w jakąś stronę od osi lufy to masz przyczynę. Miałem identycznie w swoim AUG i jeszcze 2 innych.

A popatrz - o tym nie pomyślałem :)

Jak proponujesz poprawić ew. odchylenia od osi? Podeprzeć czymś gb, czy starać się komorę czymś zaprzeć (w pożądanym kierunku)?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dopiero teraz miałem czas pogrzebać.

Dysza rzeczywiście wypada niżej tylko mam problem z tym jak ją podnieść i czemu to się stało po wymianie lufy?

Komora hopsiup centruje się w gb (wchodzi na styk). Dałem więcej teflonu pod gumkę na górze lufy, żeby w komorze ją obniżyć, ale niewiele to dało.

Jakieś pomysły? Poratujecie?

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...
W dniu 10.04.2007 o 17:14, dudzio napisał:

Witam,

wczoraj miałem okazje zobaczyć tą replikę i dobrze się jej przyjrzeć. na semi strzela niezbyt celnie, o dziwo na auto już jest znacznie lepiej a szybkostrzelność na bateri 9,6 intellecta 1100 jest naprawdę duża i tu spory plus dla AUGa. W porównaniu z Ak 74 Cymy (kulki 0.20) zasięg był o 5 metrów większy w Steyer-e (na kilkach 0,23). Wizualnie nie mogę do niczego porównać (CA i TM nie miałem w ręce), jednak musze przyznać ze nie odrzuca (plastik się nie świeci i jest chropowaty) ale i nie zachwyca (miejsca łączeń są widoczne), bezpiecznik jak mocniej się go wciśnie to potrafi wyjść na drugą stronę. W egzemplarzu który oglądałem kolega bardzo szybko zgubił element trzymający lufę w miejscu. Rączka przenia a raczej plastik na niej rozchodzi się i jest zrobiony (wydaje się) z gorszej jakości plastiku. Przy jego zakupie powinno się zmienić gumkę HU i najlepiej lufę na precyzyjną no i lunetę. Mam nadzieje, że temat bardziej się rozwinie, sam jestem ciekaw jak tego AUG-a można podkręcić do 420 fps. Krakman ma je mieć w sklepie za 2-3 tygodnie, pozdrawiam.

to chyba nie ta replika; gunfire podaje ż jest lufa precka,8 zapadek nie cztery no i 450fps a nie 350.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...