Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widać zależy od wielkości dłoni.

 

Mam pytanie. W paczce gumki sylikonowej guardera jest dystanser. Przy zmianie gumki nie zauważyłem jednak miejsca gdzie można by ów dystanser zainstalować i nie wypadł też dystanser starej gumki. Czy AU-1G nie ma dystansera?

Link to post
Share on other sites

Podkręcał, tam chyba nie ma dystansera.

 

To może wrażenia ze strzelania (tzn. na strzelance jeszcze z nim nie byłem). Na gumce guardera skupienie było niezłe, aczkolwiek żadna rewelacja. Niestety gumka podczas strzelania rozwaliła się (z lufy zaczęły wylatywać strzępy sylikonu) i za dużo sobie na niej nie postrzelałem. Na stockowej gumce rozrzut podobny do AK Cymy, jednak ROF i zasięg lepsze. Generalnie bardzo ładnie niesie, ale przymierzam się do zakupu precki. Baterii raczej nie ma co wymieniać. Jak go trochę poużywam to napiszę obszerniejszą recenzje. Dodam znowu, że odgłos wystrzału jest bardzo fajny, nie słychać ani chrzęszczenia GB tak jak w Cymie, ani zębatek tak jak w eMce CA. Słychać prawie sam strzał. (Co prawda GB też bardzo dobrze słychać, jednak porównując z powyższymi replikami jest to nic).

Link to post
Share on other sites

Widać zależy od wielkości dłoni.

 

Mam pytanie. W paczce gumki sylikonowej guardera jest dystanser. Przy zmianie gumki nie zauważyłem jednak miejsca gdzie można by ów dystanser zainstalować i nie wypadł też dystanser starej gumki. Czy AU-1G nie ma dystansera?

 

Dystanser w AUGu siedzi pod dźwigienką. Musisz ją wymontować odkręcając z tyłu pierścień (jakieś 1/4 obrotu w lewo), zdjąć potem kółko regulacji hop up'a i na koniec wyciągnąć kombinerkami stalową ośkę - wtedy dopiero możesz wyjąć dźwigienkę, w której siedzi wciśnięty dystanser. Wymieniasz go i składasz w odwrotnej kolejności.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Cóż, muszę skorygować swój wcześniejszy post :)

 

Otóż rozrzut nie jest taki zły, na tym samym dystansie gdzie kulki wystrzelone z AK Cymy (nie porównywałem na żwyo, ale strzelałem z tego samego miejsca i w to samo drzewko co kiedyś z AK Cymy) tworzą chmurę i opadają, kulki z AU-1G dzielnie przedzierają się przez liście i trafiają z impetem w cieniutkie drzewko (20cm). Dopiero 10m dalej robią to samo co kulki z Cymy, czyli tworzą chmurę i opadają. Zasięg maksymalny nawet do 55m (jak ustawiłem hopka na maksa to i na 80 dolatywały). Skuteczny ok. 45, w porywach do 50. Zauważyłem, że na nowo naładowanej batce co chwile zacina się semi. Mogę strzelić 2-3 razy, potem naciskanie lekko spustu nie rusza silnika. ROF ciut wyższy niż na batce z pudełka (wystrzeliłem na niej 1,5 hi-capa, po czym rozładowała się), przy strzelaniu u krakmana z Intellecta 8,4V nie zauważyłem dużej różnicy. Skupienie poprawia się też z czasem docierania stockowej gumki, która jednak taka zła nie jest. A teraz właśnie wybieram się z AUGiem na strzelankę :-P

Link to post
Share on other sites

Do chwili obecnej z mojego AU-1G'a poszła liczba ok. 1000 kulek (+/- 300). Byłem na 1 strzelance 1 vs 1 w tym 3 niepełne starcia (2:0 dla kumpla i jeden nierozegrany). Niniejsze porównanie jest wysoce nieobiektywne ponieważ mój brand-nówex gun nie ma jeszcze miesiąca a Steyr AUG-2 kumpla ma pewnie ponad 2 lata i (pomimo tego, że jest po kilku tuningach i jest już trochę pojechany) miał teraz remont generalny w postaci okablowania, styków oraz uszczelnienia komory HU. Ja z kolei wymieniłem w swoim AU-G1 gumkę HU na gumkę SYSTEMY (z zewnątrz stockowa i nowa wyglądają tak samo) i zasięg jest na dobrą sprawę o dosłownie 2-3m słabszy od wspmnianego CA Steyr AUG-2, z wstawioną preclufą 550mm i 20cm tłumikiem King Arms - podkręcony do 400 fps'ów. Skupienie kulek (na odległości 4/5 maksymalnego zasięgu) o 1 metr lepsze na AUG-2 CA. Bez ściemy. Strzelają też na dobrą sprawę tak samo, jeżeli chodzi o dźwięk czy celność. ROF większy na CA, ale tam siedzi batka 9,6 3300 a u mnie na razie - stock 8,4 1100 ;-) Mówiłem, że mogę się kumplem wymieniać magazynkami? No to mówię, że bez problemu :) Na chacie rozebraliśmy gun'y na kawałki i próbowaliśmy je spasować w różnych konfiguracjach. Do body CA AUG-2 można bez problemu przenieść korpus JG AU-1G z szyną RIS. Lufa JG będzie pasować do korpusu CA AUG-2 a lufa Classic'a do korpusu JG. Fajnie. A co niefajnie? kurpus CA nie wejdzie do body JG. Grrr. Ewidentnie wina body JG. Nie zaglądaliśmy do tego już bardziej szczegółowo - w każdym razie opór pojawił sie na wysokości bolca zwalniającego korpus. W body CA wszystko się ładnie zapina i gun strzela wesoło. Jedyny zgrzyt, ale z drugiej strony tłumaczę sobie że szyna RIS jest lepsza od standardowej lunety 1,5, której nie da się ruszyć. Na razie tyle mam do powiedzenie więc sorry jeżeli trochę popłynąłem z tekstem... POZDRO!

Link to post
Share on other sites

OK - chciałbym zrewidowąc mój ostatni post dot. magazynka. A więc, po 12 strzałach - mimo, że podkręcony na maxa - zaczyna czarować. Raz coś wypluje innym razem nie. Delikatne puknięcie w magazynek poprawia podawanie na dosłownie 5 kulek a potem replay. Z kolei magazynek do AUG CA podał na jednym nakręceniu (strzelaliśmy single shot i liczyliśmy) 120 kulek - a potem magazynek zrobił wrrrrrrrrrrrssss bo kulki się skończyły. WNIOSEK: magazynek JG jest nie fajny, ale magazynek CA w AU-1G sprawuje się znakomicie! ;-)

Link to post
Share on other sites

U mnie na jednym nakręceniu moge wywalic spokojnie 70 kul... więcej nie liczyłem bo mi bateria padła :) magazynek oczywiście JG

No to mam lipny magazynek - spróbuję go trochę przesmarować, może pomoże... a magazynek CA i tak chcę kupić bo bardziej od czarnego podoba mi się przezroczysty...

Link to post
Share on other sites

U mnie podaje wszystkie kulki, raz przestał, mimo, że był nakręcony, wyjąłem, włożyłem z powrotem i znowu podawał. Jedno nakręcenie pozwala obsłużyć spokojnie jeden mały scenariusz (ok 1h), z tym, że ja strzelam prawidłowo, tzn. singiel + krótkie serie.

Link to post
Share on other sites

mam pytanie... za niedługo bede chcial kupowac aug-a z jg, nie znam sie jeszcze tak bardzo na sprzecie wiec.... czy bedzie pasowac do aug-a prec lufka z CA ?? oraz na poczatku oplaca sie tylko wymienic standardowego HU na HU silikonowego Guardiera czy wymienic gumke razem z komora??

Edited by grzyb-u
Link to post
Share on other sites

Pytanie powinneś zadać w dziale tuning...

tak, precka będzie pasować, HU na sylikon można - kręci o niebo lepiej i celniej na semi.

Komory HU nie trzeba wymieniać - jest taka sama jak w CA

 

ps. Moderator może przenieść obydwa posty do TUNINGu

Edited by putinn
Link to post
Share on other sites

Witam

Dziś miałem okazje przetestować aug-a w boju. Calkiem niezła replika. Solidnie wykonany no moze poza przednia rączka, ktora jest troche tandetna. Jak się ja dotkie to slychać odglos sprezyny, troche irytujace ale cóż trzeba sie przyzwyczaić. Hop-up jeszcze nie dotarty ale strzela calkiem niezle, po dotarciu gumki powinno byc elegancko.

Polecam do 500zł jest to bardzo dobry karabin.

Link to post
Share on other sites

Ja również po strzelance (a nawet dwóch), wrażenia bardzo pozytywne. Żadnych zacięć, awarii, rozregulowywania się hop upa, po prostu gun sprawował się wzorowo. Nawet występujące w każdym AEGu zacinki na semi nie przeszkadzają, bo w AUGu wystarczy nacisnąć trochę mocniej spust i znów możemy cieszyć się semi. Bateria obsłużyła dwie strzelanki i sporo siania od tak przez okno, razem jakieś 1500 kulek i dalej się trzyma. Jednak zamierzam ją przeładować dla pewności, że mi nie wysiądzie na strzelance. Myślę, że dobrze eksploatowana zasiliłaby ponad 2000 strzałów. Jak zainwestuję w low-capy to będę strzelać jeszcze mniej, czyli batka obsłuży 3-4 strzelanki. Widać trochę tendencję spadkową, przy w pełni naładowanej baterii strzał następował prawie w momencie naciśnięcia spustu, teraz (myślę, że jakieś 1/3 pojemności) już słychać pracę silnika i zębatek, jednak nie trwa to tyle czasu co w Cymie, a tyle co np. w eMce CA, czyli normalnie.

 

W porównaniu z innymi chińczykami oksyda trzyma się bardzo dobrze, jedynie starły się trochę (naprawdę minimalnie) takie kołki/bolce od tylnego ucha do paska (bolec, w którym siedzi ucho i analogiczny sam bolec po drugiej, prawej stronie karabinu), przycisk od wyjmowania lufy, zapadka dźwigni przeładowania i końcówka tłumika płomienia. Generalnie jestem zwolennikiem startej, porysowanej broni, jednak n

 

ie ma się tej satysfakcji, gdy replika po 2 tygodniach wygląda jakby była mocno używana przez 2 lata. Myślę, że po roku mój AUG będzie wyglądał jak taki prosto z frontu :-P

 

Chwianie się lufy/upper receivera:

Nie jest bardzo zauważalne, aczkolwiek występuje. Nie wydaje żadnego dźwięku, nie jest widoczne, jednak gdy np. podczas biegu złapiemy ręką tam, gdzie metalowy upper receiver przechodzi w polimerowy receiver, to wyczujemy takie drażniące ruszanie się. Nie jest to jednak nic dziwnego, gdyż upper-receiver jest ciężki, a trzyma się tylko na 1 pinie. Chwiania się lufy nie zauważyłem.

 

Chyba nie będę pisał recenzji, gdyż w tym temacie zostało i zostanie napisane wystarczająco dużo. Na wszelkie pytania na PW z chęcią odpowiem.

 

Edit:

 

Polecam zaraz po zakupie odkręcić przycisk do wyjmowania lufy, dać trochę kropelki na gwint śrubki i mocno przykręcić. Ja tego nie zrobiłem i po zachwycaniu się repliką i odłożeniu jej na miejsce znalazłem później w pobliżu ów przycisk :) Natychmiast zrobiłem z nim to co powyżej. Równie dobrze mógł wypaść na strzelance.

 

Stopkę zdejmuje się dosyć ciężko, a zakładanie jej wymaga wprawy. Dosyć szybko te rowki wewnątrz (na stopce), które ją trzymają, wyrabiają się. Ale jakby co to zawsze jest do kupienia stopka CA ;)

 

Odkręcania się atrapy końcówki rury gazowej nie zanotowano. Fakt, rusza się trochę przy ruszaniu nią ręką, ale próbowałem na siłę ją wyciągnąć i się nie dało.

 

Przednia rączka oczywiście się chwieje, jednak póki co trzyma się, a kilka razy zdarzyło mi się nią przyrąbać lub złapać tylko za nią guna.

 

Zaraz po wyjęciu z pudełka na tłumiku ognia jest takie srebrne gówienko ;) Zdjąłem bo wyglądało tandetnie.

Edited by Equil
Link to post
Share on other sites

Wystarczy ściągnać dolną pokrywe rączki i wsadzzić do środka kawałek reklamówki - i już nic nie słychać :)

 

 

Dzieki pomoglo :)

 

A czy rozbierznisc strzalow zmniejszy sie po dotarciu gumki i ile to trwa bo wystrzeliłem juz ponad 1k kulek i nadal skupienie mnie nie zadowala.

Czy stockowa lufa CA dozo zmieni, czy lepiej zmienic gumke HU

PS, jakiej średnicy jest w ogóle lufa w augu JG ?

Link to post
Share on other sites

Lufa w AUGu jest lipna, myślę, że powyżej 6,12 mm. Co do hopka to skupienie powinno wzrastać wraz z jego docieraniem się, ale i tak jest lipny i najlepiej go wymienić na sylikonowego. Stockowa CA powinna sporo zmienić, aczkolwiek bez rewelacji, bo mój AUG zaczął się powoli docierać i skupienie jest już dosyć zadowalające. Ja bym od razu zainwestował w preckę Systemy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...