Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oleje sylikonowe


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest Miles_ACE

Gallain do jakich Ty sklepów motoryzacyjnych chodzisz co? Ferrari czy Porsche? :D Ja na stacji benzynowej dałem 5zł za silikon o 5ml pojemniejszy niż ten z taiwangun 8)

Link to post
Share on other sites

Nadaje.

Idź do pierwszego lepszego sklepu motoryzacyjnego i poproś o olej silikonowy w sprayu. Każdy jest taki sam. A w motoryzacyjnych za puszkę pół litra płacisz 5 pln więcej.

Powtórzę - pół litra (500ml)

Na taiwangun mają ile? 60ml?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Odnośnie smarowania magazynków silikonem - dokupiłem dwa dodatkowe midy VFC do AK, i sprzedawca zaleca smarowanie silikonem. Ale z drugiej strony czytam tu opinie, że smarowanie "na wylocie" może zmasakrować hopup... rozebrałem ostatnio mida g&p, żeby zobaczyć "co jest w środku", i delikatnie nasmarowałem ten kawałek kanału prowadzącego sprężynę, żeby nie smarowało kulek. Tyle że złożenie tego (&$#^@ jest tak niefajne, że nie zamierzam go już nigdy otwierać :D

Czy "psikniecie" z góry w kanał kulek więcej napsuje czy pomoże?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wiecie co?

A mi się wydaje że ten cały zabieg z olejem silikonowym to bardziej placebo, niż realne widoczne czy zapobiegawcze zabiegi.

 

Używam repliki AK Beta Specnaz i od 1,5roku broń nie widziała nawet pyłku oleju.

 

Smarowanie Hop-Up'a IMHO odpada.

Gumka musi mieć tarcie i przyczepność o to chodzi, żeby prawidłowo kręciła.

Między innymi to dlatego w zimie cienko gumki działają bo zmienai się powierzchnia gumowa.

 

Do Magazynka?

No ale na prawdę gdzie i po co?

Kolega pod sprężynę tunelik smarował, tylko po co? Żeby sprężyna o ścianki nie tarła? Ktoś ma wogóle z tym problemy?

 

GBoxa smarować ponoć też nie można, a to raczej tam realnie żeby trybiki chodziły ładnie i nie tarły można by coś zdziałać - ale też jestem przeciw grzebaniu tam : )

 

Więc co? Zostaje lufa.

No tak czysta musi na pewno być.

Teoretycznie jakiś tam tarcie zmniejszy po przejechaniu wilgotną w oleju szmateczką.

Ale ktoś widział różnice?

 

Poddaje te teorie wątpliwości do dyskusji - między innymi, żeby usłyszeć w końcu PRAWDĘ bo chcę kupić nową replikę i wolałbym tak się nią zająć bybyło cud malina.

Ale z drugiej strony te oleje ASG to bardziej mi pachnie kolejnym produktem który próbuje się klientowi wcisnąć.

 

Pozdrowienia morowicze!

Link to post
Share on other sites

Bosheeee :wink:

Tak całe smarowanie to spisek wielkich korporacji, żeby biedni ludzie musieli za ćwierć litra tego "specyfiku" wydawać aż 4 zł...

Z jednym się tylko zgodzę- nie wolno smarować gumki HU.

Pozdrawiam

Edited by mastah
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...