Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C, a zawieszenie?


Recommended Posts

Jakie jest najlepsze zawieszenie taktyczne do G36C dostępne w polskich sklepach? Bardzo by było miło gdyby zawieszenie było jednopunktowe. Mile widziane opinie ludzi, którzy dysponują takowym sprzętem. Jak na razie spotkałem się tylko z TAKIM kawałkiem tasiemki, sprzęt z pewnością nie jest wart swojej ceny.

Edited by jogurt
Link to post
Share on other sites

Kolega chciał jednopunktowe, które wg mnie jest najlepsze-proste, wygodne, pozwala na szybkie składanie się. Trzeba być tylko pewnym, że zaczep wytrzyma ;) .

Ciekawą rzeczą rzeczą w zawieszeniu Huberta jest możliwość wypięcia repliki beż ściągania pasa.

Link to post
Share on other sites

Przećwiczyłem chyba wszystkie możliwe sposoby zapięcia G36c. 1-punktowe zapięcie jest do tego karabinu najsensowniejsze. W tej chwili używam paska od kałasza przyczepionego do kamizelki i użytego jako 1-punktowy.

Niezłe też jest użycie pasa 2-punktowego - jedno zapięcie przy selektorze, drugie na końcu kolby. Minus jest taki, że nie złożysz wtedy kolby (ale kto ją składa :) )

3-punktowe mi nie przypasowało - karabin jakoś dyndał się bez ładu i składu. Na dodatek potrafił obrócić się magazynkiem do góry.

Link to post
Share on other sites

W 3 punktowym można sie zaplatać 8)

Co do "dwójki", to również jeśli jest zaczepiona przy kolbie to po jej złozeniu nie będzie spełniać swej funkcji, przy mocniejszym pociagnięciu złoży się kolba. W tym wypadku jedynym sensownym wyjściem własnie wydaje się jednopunktowy.

Link to post
Share on other sites

Swego czasu spotkałem się z zawieszeniem stosowanym przez ochroniarzy do MP5 PDW, które przy wyjmowaniu broni "zza pazuchy" automatycznie rozkłada kolbę. Podejrzewam, że do G36c też można by to zastosować. Ktoś wie jak ono wygląda/jak jest zrobione?

Link to post
Share on other sites
Ktoś wie jak ono wygląda/jak jest zrobione?

Może właśnie jest to dwupunktowe zaczepione przy kolbie i przy foregripie 8)

 

Przed chwilą sprawdzałem i nawet działa :D tylko, że to będzie działać przy obsłudze lewą ręką...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam w tej chwili 1szt zawieszenie 1pkt koloru czarnego (trudno mi powiedzieć kiedy będę miał następne w tym kolorze), oraz pasy zielone.

Wszystko zrobienie na acetalowych klamrach YKK (w pasach zielonych, wszystkie klamry są zielone), taśmy 25mm wysokiej jakości (do tego nakładka o szerokości 50mm na ramię), szyte na niciach gutermanna. 1 rok gwarancji. Jeśli ktoś jest zainteresowany, niech da mi znać.

 

http://img.photobucket.com/albums/v314/Ork...gro/1pass36.jpg

Link to post
Share on other sites
Swego czasu spotkałem się z zawieszeniem stosowanym przez ochroniarzy do MP5 PDW, które przy wyjmowaniu broni "zza pazuchy" automatycznie rozkłada kolbę. Podejrzewam, że do G36c też można by to zastosować. Ktoś wie jak ono wygląda/jak jest zrobione?

Stosuje to US MARSHAL(tak to sie pisze?) mają podpiętą linkę do kolby i gdy chwytają za chwyt przedni pociągają kolba wtedy się rozkłada. W G36c raczej to nie ma zastosowania bo ochrona używa tego do noszenia w ukryciu a G36c noszenie pod pachą to nie jest za dobry pomysł.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...