Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witajcie. Na taiwangun ukazał się taki m14. Wraz z pojawieniem się tej firmy, zauważyłem, że Kart momentalnie wszędzie zniknął. Czy ten AGM to to samo co Kart i czy ten m14 jest rzeczywiście taki elitarny, że ma stalowe, wzmacniane zębatki i te sprawy?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cóż, nie miałem przyjemności trzymać tego w łapkach jeszcze. Znając życie poprawiono występujące w Kartach błędy ... i dodano nowe :twisted: Plusem na pewno będzie metalowa rura gazowa oraz szyna montażowa pod lunetę, za to ten olivkowy kolor świeci sie jak psu .... na wiosne. Ogólnie karabinek do złudzenia przypomina MP008 DE które miało się pojawić ale jakoś sie nie zdążyło. Poza tym Mp008 występuje w 3 wersjach koloru łoża... ale to już szczegóły.

Link to post
Share on other sites

Mówcie co chcecie ale nie wmówicie mi że to co jest na taiwangun i to

http://www.gunnerairsoft.com/newgun/chines...m-mp008c-01.jpg

to ta sama olive! Rozumiem zmiane oświetlenia ale bez przesady. Z resztą tak jak mówiłem, nie miałem w łapkach. Może faktycznie lampa błyskowa odbicia zrobiła takie, chociaż mat nie powinien sie błyszczeć. W kazdym razie jest to replika w tej samej cenie co Kart, lecz z montażem dlatego od razu wydaje sie atrakcyjniejsza. Ciekawe jak wyglądają bebechy (zapewne identyczne z Kart) oraz ile z tych 350fps jest prawdą. Z niecierpliwością czekam na recke pierwszego posiadacza. Swoją drogą, czyżby Double Eagle zmieniło nazwę na AGM, czy mi sie jedynie wydaje?

 

Mg34, z lunetką to będzie wyglądało jak M21, choć jak Thor zauważył dawno temu - nie jest to szyna taka jak w broni ostrej a jedynie radosna twórczość ludowa przypominająca taką szynę. Niemniej jednak swoją rolę spełnia, a dla niektórych idealne odwzorowanie nie jest najważniejsze. Mimo wszystko na stocku, to będzie "a'la M21" bo do parasnajperki będzie temu niestety brakowało zapewne.

 

Mimo wszystko, nadal ciesze sie swoim Kartem, tuning przeprowadzony, bipod gotowy, właśnie tłumik dopieszczam. Zamieszcze zdięcia jak dokończe.

Pozdro All

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Orzeł a skądże masz takom ciekawom :-F informacje o tym gb v.3 ?? Jeśli ma mieć budowę jak Kart to musi mieć identyczny gearbox, czyli v.7, tym bardziej że ma być kompatybilny z M14 TM. Budowa repliki wymusiła użycie właśnie takiego gearboxa.

 

Nie wspomne już nawet, :roll: że na stonie Krakmanów jak byk napisano przy AGM M14 Gearbox: v.7

 

Orzeł czyżby literówka?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Mendi ->

 

po pierwsze dales zdjecie do czarnej wersji loza i porownujesz je z oliwkowym

 

po drugie :

Jeśli ma mieć budowę jak Kart to musi mieć identyczny gearbox, czyli v.7

 

gb w Karcie to nie jest V7 ;-) ( przynajmniej nie w calosci )

Edited by Bocian
Link to post
Share on other sites

Na Krakmanie opis tego AGM jest zerżnięty z opisu Karta, dodany jest tylko ostatni akapit o szynie. Poprostu Krakmanom nie chciało się zrobic nowego opisu myśląc, że wszyscy myślą iż jest to replika prawie identyczna jak M66 i nikt sie nie przyczepi.

 

Może się mylę z tym opisem i z innymi kwestiami. WGC to firma, której można zaufac i nie myślę, żeby coś zmyślali. Poprostu z tego co słyszałem i z tego co mi mówiono M14 AGM jest lepszy od M66.

I nie mówię, że M66 jest zły, ale według mnie AGM to lepsza decyzja.

Link to post
Share on other sites

Bocian, po pierwsze: wyżej to było zdięcie olivki. To jest zdięcie czarnej:

http://www.gunnerairsoft.com/newgun/chines...m-mp008b-01.jpg

fakt że niewiele ciemniejsze od olive, nie? No i właśnie o to chodzi! Nie ma być wściekle zielone. Może światło nie jest najlepsze, ale mimo wszystko olive i black mp008 się różnią.

 

Po drugie: może w Kart 66 nie jest to w pełni standardowy gearbox v.7, ale bliżej mu do 7 niż do v.3. Poza tym skoro części z geara v.7 tm pasują to w czym problem? Fakt, tryby nieco się różnią i pasują z v.3, ale prowadnica i zespół cylindra to to samo co w innych v.7.

 

Na stronie WGC jesto AGM M14:

Gear Box - Ver.3

Motor - /

Magazine - 400 Rounds

Length - 950mm

Barrel Length - /

Weight - 3090g

Z tego wynika że replika ta jest krótsza i lżejsza od Karta. Jeśli faktycznie jakoś tam gear v.3 włożono to raczej nie będzie on standardowy i jestem bardzo ciekawy jak to to wygląda.

 

Z resztą nie ma co o dupie Maryni sie rozwodzić. Trzeba najlepiej porównać Karta i AGM ( obydwa stock) na strzelaniu - myśle że najszybciej zrobią to chłopaki z Krakowa. Później można porównaź tuningowane egzamplarze i wnioski wyciągać. Poczekamy, zobaczymy.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Witam.

Dzis stałem się szczęśliwym posiadaczem M14 AGM :D.

 

Po odpakowaniu ujrzałem piękne, czarne cudeńko. M14, magazynek (metalowy), bateria, ładowarka, pas nośny (raczej nie zaufam zaczepom pasa) i wycior. Papiera też były.

 

Uradowany wyciagnąłem ją ze styropianu, podpiąłem wszystko, pare strzałów na sucho. Miodzio.

 

Sypnąłem do magazynka kuleczek. I sru przez okno. Na semi ladnie kuleczki lataja, nie było problemu z trafieniem w antene satelitarna (około 20m). Szybkość lotu kulki zadowalajaca.

Zmiana trybu ognia na auto. Sieje jak rolnik w polu :D. Albo mi się zdawało albo kulki miały większą szybkość i leciały hen hen daleko. Nie potrafię określić na jaką odległość. Ale antena ładnie nachytała :).

 

Podkręcenie hopa zmieniło trochę osiągi. Kulki na semi latały ciut szybciej (przynajmniej mam takie wrażenie) i skupienie się poprawiło (oceniam na oko).

 

Zaznaczam, że odrazu mam wymienioną gumkę na silikonową guardera.

 

Strzelałem 0.25 P&J.

 

Co do wykonania. Nic nie razi oka. Wszystko ladnie dopasowane. Trochę luzu z przodu łoża, ale myślę, że można cos tam upchać lub posklejać czarną izolacją.

 

Zamek wykonany w całości z metalu, przy jego przeciaganiu towarzyszy piekny odgłos. Tylko przy odciaganiu ma tendencję do lekkiego przyblokowywania się. Pare psiknięć powinno załatwić sprawe.

 

Testy w boju już w czwartek. Napiszę co i jak. Narazie bateria się formatuje.

Narazie nie będe jej rozbierał, więc nie pytajcie co w środku. Wg Krakmana wszystko metalowe w gearboxie.

 

PS. Oczywiście jeszcze szyna montażowa w zestawie (montaż górny).

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dostałem swoją M'ke. Ja mam wersję OLIVE i wcale się nie świeci i nie bije po oczach, ale to jest tylko moje osobiste zdanie. W czwartek wrzuce zdjęcia do będe miał aparat. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, zastanawia mnie tylko ta blokada zamka po lewej stronie, która wcale nie blokuje. Ale może to tylko u mnie.

Link to post
Share on other sites
zastanawia mnie tylko ta blokada zamka po lewej stronie, która wcale nie blokuje

Jeżeli jest to rozwiązane tak samo jak w TM to wystarczy ten zatrzask zdemontować, spiłować wystający element, zmontować i powinno już działać jak trzeba ;)

Gdzieś na Arniesairsoft widziałem zdjęcia ilustrujące ten właśnie problem wraz z rozwiązaniem, ale jakoś ich nie mogę znaleźć :roll:

Warto by było wiedzieć dla innych czy warto sypać 1700 za G&G czy można zaoszczędzić

Podpisuję się pod tym obydwiema łapkami ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...