Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 702
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I jak tam CIRASy? Nic się nie porwało czy coś?

 

Max, można prosić o zdjęcia raz jeszcze, tyle, że tym razem tyłem do tyłu a przodem do przodu? ;)

 

Przecież były już zdjęcia. Przejrzyj temat.

 

Nic mi się nie porwało, ale z metalowej linki do zrzucania kamizelki zdarła mi się w kilku miejscach plastikowa osłona.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Jak aparat wroci z serwisu (byl ze mna na wakacyjnym wypadzie i cos w nim "strzelilo") to porobie zdjecia jeszcze raz. Napisz dokladnie na co chcesz zblizenia.

 

CIRAS 2 razy w boju - zero naderwan, sladow prucia sie. CamelBack G&P szczelny i funkcjonalny - sprawdza sie swietnie. Ladownice nie poruszaja sie nawet przy ich agresywnym otwieraniu, jak to bywa w modulowych wyrobach MilTec'a. Calosc stabilna... Ale musze regulowac od nowa, bo schudlem ;-)...

Link to post
Share on other sites

Macałem dzisiaj to G&P... Wydaje sie kawałem dobrej kamizelki. Kolor przyjemny (coyote).

 

Aha dodam że rozmiarówka CIRASA jest inna niż kamizelki AAV tej samej firmy.

AAV rozmiar L = CIRAS rozmiar M.

Posiadałem AAV L, CIRAS którego dziś zakładałem również L no i sie lekko w nim "utopiłem"...

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Wczoraj stałem sie szczęśliwym posiadaczem CIRASA (OD), pasuje do mojego woodlanda :P

 

Mam pare pytanie: (prosze nie śmiać sie ze mnie :) )

 

1) jak zapinacie elastycznego cummerbunda? pod kamizelką czy na rzepie z przodu?

 

pytam sie bo wczoraj ustawiałem kamizelke zapinając go na kamizelce na rzepie pod kwadratem, dzisiaj zdjełem z IBA bandoliery CQB (MIWO) i zaczepiłem na przednim panelu na bokach, cummerbunda zapiĄlem pod kamizlką i na wierzch bandolier dałem sztywnego cummerbunda. Do magazynków dostęp jest bezproblemowy.

Dlatego pytam jak go zapinać ;)

Link to post
Share on other sites

przód

 

tył

 

sapi...

 

sapi...

 

Na kamizelce wisi:

2 x bandolier CQB (miwo) (ad.1)

2 x cargo małe (miwo)

1 x worek na odzysk (miwo)

1 x kieszeń na mini radio (miwo)

2 x hand granade pouch (SDS)

4 x 100 rnd SAW (AITES)

2 x karton SAPI :P

 

Na dzień dziesiejszy: 6kg

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie CIRASA :P

 

Przedni panel, w jego brzuszku :wink: , po co ten zatrzas na taśmach?

 

ad.1 (jeżeli bandoliery sprawdzą sie na przednim panelu, to zyskam na bocznych panelach dodatkowe miejsce, po 3 oczka z obu stron :D, w porównaniu z konfiguracją bez bandolier ;) (czyli 2 cargo małe ;) )

 

Co można dać zamiast bandolier?

 

Czy ktoś używa boków przedniego panelu? (pod bocznymi panelami)

 

[Dyskusja o konfirguracji kieszeni przeniesiona do wątku Konfiguracje oporządzenia.]

Link to post
Share on other sites

i tak jak napisałem fotki i krótki opis kamizelki.. ja mam kamizelkę we flecktarnie i taką przedstawiam:

 

najpierw opis sprzedających..

- według SpecShop'u - ŻE KLIK

- według RangerShop'u - ŻE KLIK

- według Vest'a - ŻE KLIK

 

u 'Speców' nie dostaniemy plakietki SWAT ;), wszędzie reszta jest taka sama, naramienniki - są moim zdaniem zupełnie zbędne, od razu wylądowały w szafie..

 

teraz parę fotek po zakupie..

 

14sierpnie07017so7.th.jpg 14sierpnie07019ds1.th.jpg 14sierpnie07021vc2.th.jpg

 

kieszenie:

 

- kieszenie na magazynki pistoletowe (ja, ponieważ nie uŻywam krótkiej broni, przenosze w nich małe ładowarki do kulek)

 

14sierpnie07022cp1.th.jpg

 

- kieszeń 'na dokumenty' ma jedną główną przegródkę, wewnętrzna część kieszeni pokryta jest czymś w rodzaju gumy (tam nosze mapę, czy opis zadań) w zewnętrznej części mieści się spokojnie kominiarka, zapalniczka, latarka czołowa i środek przeciwzaroszeniowy do gogli :).. (fotka pierwsza - zewnątrzna kieszeń, druga - kieszeń wewnętrzna 'ogumowana'):

 

14sierpnie07023jh3.th.jpg 14sierpnie07024dw7.th.jpg

 

- ładownice na magazynki broni głównej - u mnie na magazynki do eMki, u Johana na magazynki do SIGa, po jednym w ładownicy, niestety (jak dla mnie) trochę ciasno w nich magi siedzą, przez co nie nadają się na puste magazynki - trudno jest szybko je tam ponownie schować - dlatego wypadałoby mieć dodatkowo worek zrzutowy, lub zaadoptować do tego ostatnią kieszeń, która w kamizelce jest na 'dodatkowy sprzęt'.. (na fotce, pierwsza ładownica otwarta, druga otwarta i 'klapka zamykająca' zawinięta za ładownice, trzecia ładownica zamknięta) :

 

14sierpnie07025be6.th.jpg

 

- kieszeń 'na dodatkowy sprzęt' - zapinana na zamek błyskawiczny, z możliwością otwierania w obie strony (nie_wiem jest czy nie będzie się czasem otwierała sama przy załadowanej kieszeni) ja uŻywam tej kieszeni (przynajmniej do czasu aż nie dotrą do nas - mnie i Johana - worki zrzutowe) jako kieszeń na puste magazynki (wtedy oba zamki mam połączone gumką recepturką żeby się nie rozsuwały - są przez cały czas lekko uchylone), kieszeń posiada w wewnątrz dodatkowe gumki do mocowania drobnych elementów wyposażenia:

 

14sierpnie07026si8.th.jpg

 

- linka do szybkiego uwalniania się z kamizelki działa bez zarzutu - wystarczy mocno pociągnąć i wszystkie panele są rozszczepiane w tylnej części kamizelki - ja to zrobiłem niechcący jak kamizelka zahaczyła się o stół a ja pociągnąłem za ten uchwyt chcąc ją podnieść :roll: :

 

14sierpnie07027tk8.th.jpg

 

- wnętrze kamizelki wyłożone siatką, pod siatką 'mocowania' do kawałków karimaty - usztywnienie kamizelki plus imitacja płyt balistycznych (moje zdanie oczywiście ;) ) :

 

14sierpnie07028ex6.th.jpg 14sierpnie07030zl4.th.jpg 14sierpnie07031od6.th.jpg

 

 

- parę fotek jak kamizelka się 'układa' (sorka za 'kapturka' na kominiarce, ale jest ona już wyeksploatowana i trochę rozciągnięta :roll: ) :

 

14sierpnie07038kf2.th.jpg 14sierpnie07039yd1.th.jpg 14sierpnie07041mb9.th.jpg

 

- i parę fotek - stosunek kolorów nowej kamizelki do uŻywanej bluzy BW :

 

14sierpnie07042vj7.th.jpg 14sierpnie07043nj0.th.jpg 14sierpnie07044xy2.th.jpg 14sierpnie07045zi5.th.jpg

 

I teraz jeszcze parę słów na koniec.. na_razie nic się kamizelce nie dzieje, ale jak już doszliśmy w postach - nie jest ona z Cordury, więc nie wiadomo czy przy ostrzejszej zabawie coś się nie stanie.. jeżeli ktoś planuje dokupić sobie dodatkowe ładownice - te z Miltec'a nie do końca pasują - ich paski mocujące mają długość taką, że pasują na 2,5paska mocującego na kamizelce - czyli jak wrzucimy do takiej ładownicy coś cięższego to na bank będzie ona się przesuwać 'góra/dół' - ktoś gdzieś się pomylił jeśli chodzi o rozstaw tych modularnych (modułowych ?) elementów - nie wiem jak u innych producentów.. Reszta jak narazie mi pasuje :)

 

Pozdrawiam 8)

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

No i super :D właśnie nie mogłem żadnych dobrych fotek zielonej wyszukać :] i to jeszcze jedna na woodland'zie o to mi chodziło dzięki Arafat ;) Ale jakby ktoś jeszcze coś znalazł to niech wrzuci, a ciekawe jak na marpacie wygląda ten kolorek.

Edited by GRELO OASG
Link to post
Share on other sites

Widać po foto :) porównaj foty ze specshopu, rangershopu i vesta ;)

 

Koledze powyżej chodziło o to czy pytał o inne kolory, a nie czy to to samo :-F

Dzwoniłem dziś do tego sklepu i miła pani powiedziała, że jest dostępny tylko czarny kolor. Jak pytałem czy mają w planach sprowadzać inne kolory/kamuflaże to odpowiedziała - nie. Widać że tak średnio się orientują na co jest popyt na rynku :roll:

Link to post
Share on other sites

Hmmmm... Poszły mi szwy w kieszeni na przednią płytę. Kartony okazały się zbyt duże... :P Kieszeń jeszcze się trzyma, postaram się naprawić.

 

Tylna jakoś daje radę, a rozmiary kartonu imitującego płytę były takie same co na przedzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...