Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozładowywarki do akumulatorów własnej roboty.


Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do 0,6-0,7V NA OGNIWO czyli do 4,2- 4,9v [jest to najniższa wartość, niższe uszkadzają ogniwa]. Są to wartości dla tej konkretnej baterii, jak będzięsz podłączał inny typ[np.NiCd] czy inny woltarz[np 9,6v] ta wartość sie zmieni.

Inną sprawą jest, że nie wiem po co chcesz rozładowywać baterie nimh, one nie posiadają efektu pamięci.

Edited by Galithar
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Odkopuję gdyż mam lekką niepewność.

 

Z góry uprzedzam że z elektryki to ja jestem noga.

Niedawno zacząłem rozładowywać batkę 9,6V 1200mAh żarówką samochodową 12V z podłączonym do układu woltomierzem. Niepewność polega na tym że napięcie dosłownie topnieje w oczach tzn. w kilka minut schodzi do oczekiwanych 8V. Dodam że napięcie początkowe pod obciążeniem wynosiło 9,8V.

 

Czy nie powinno to schodzić trochę...wolniej...? Czy dłuższe takie rozładowywanie uszkodzi w jakimś stopniu baterię?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

21 watowa

 

edit. Właśnie skończyłem ładować ją mikroprocesorówką i woltomierz wykazuje 11,1V czyli tyle ile powinno być na w pełni naładowanej batce 9,6V. Czy to normalne że w niecałe 3 godziny się naładowała (prąd ładowania 500mAh)?

 

Wybaczcie lekki OT

Edited by UberSoldier
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...