Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M870 [G&P]


Recommended Posts

A jak wygląda działanie HU w tym gnacie? Ładnie kręci? Tzn. czy trajektoria lotu kulki jest dobra? Bo w zwykłym CA870 to masakra jest z tym HU.

 

Drugie pytanko: rozkładał to już ktoś? Bo chciałbym wiedzieć, czy są różnice wewnętrzne w stosunku do zwykłej 870tki...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Teoretycznie rzecz biorąc masz rację, lecz zauważ, że GP ma więcej fps-to już wskazuje na ingerencję w mechanizmy wewnętrzne, choćby sprężyna.

Skoro wymienili sprężynę, może wstawili jakieś inne wzmocnione części, lub choćby wymienili HU na coś lepszego. I tylko takie drobne zmiany mam na myśli, wiadomo, że nie zmienią nagle konstrukcji wewnętrznej czy coś...

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dokładnie.

Ewentualnie możesz dokupić szynę i jakąś optykę.

Myślę, że jak ktośjest zdolny to wstawi oryginalne przyżądy od ostrej 870tki.

Chciałem przymierzyć, ale niestety w sklepie myśliwskim w moim mieście takowych nie mają, a sprowadzać na ślepo nie będę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Stałem się drugim po Grześqu właścicielem tej wspaniałej strzelby. Mogę powtórzyć jego słowa - nie żałuję wydanych na nią pieniędzy. Strzelba jest ciężka i porządnie wykonana. Jak dla mnie kolba jest lita, a nawet jeśli nie, wygląda bardzo solidnie; mimo wszystko jednak trudno byłoby nią coś rozwalić z powodu gumowej stopki :wink:

Dźwięk przeładowania jest świetny, gorzej z dźwiękiem wystrzału. Słychać lekki odgłos sprężyny, co może być irytujące; mimo że nie jest on tak głośny jak np. w tanich replikach, to na polu walki zapewne będzie charakterystyczny.

 

Zrobiłem porównanie "na oko" strzelby z P90 TM z lufą precyzyjną 6.04. Jeśli chodzi o zasięg, kulka z M870 leci te parę metrów dalej. Celność jest porównywalna, można nawet powiedzieć że na plus dla strzelby. Tu jednak ujawnia się jej inna wada - brak zwykłych przyrządów celowniczych, przez co na początku trudno jest trafić w mały cel za pierwszym strzałem. Jednak jest to raczej kwestia wyczucia i przyzwyczajenia, gdyż po parudziesięciu strzałach można nauczyć się trafiać bez brania poprawki.

Test z puszką po piwie wypada zdecydowanie na korzyść M870. Podczas gdy P90 tylko wgniata lub przebija jedną ścianę puszki, strzelba przebija ją na wylot.

 

Na strzelance z M870 jeszcze nie byłem, nie wiem jak się sprawdza w boju. Jeśli będę miał dostęp do aparatu, zrobię parę zdjęć i umieszczę w temacie z fotkami.

 

Ogólnie rzecz biorąc, tak jak poprzedni właściciel jestem bardzo zadowolony z M870 i jestem pewny, że jak ktoś lubi strzelby, nie zawiedzie się na tej.

Edited by Siup
Link to post
Share on other sites

Odkryłem pewną poważną wadę tej przedłużonej lufy G&P. Śrubki, które trzymają lufę zew. przy korpusie (takie dwie, małe, ampulowe) mają tendecję do samoodkręcania się. Radzę je dokręcac po KAŻDEJ strzelance, bo inaczej lufa ędzie latac we wszystkie strony. A śrubki te są nie do kupienia. No, chyba że w jakimś modelarskim, lub coś takiego.

Link to post
Share on other sites

Uwaga!

W żadnym wypadku nie ładujcie do shotguna Pestek!

U mnie skończyło się to bardzo źle, a mogło być jeszcze gorzej.

Załadowałem magazynek Pestkami 0.20g i zacząłem strzelać rekreacyjnie, do celu.

Shotgun od razu strzelał jakoś dziwnie, bo za którymś pociągnieciem spustu nie podawał kulek, a potem strzelił dwiema - wcześniej mi się to nie wydarzyło. Kiedy strzelba strzeliła na pusto, pomyślałem że skończyła się amunicja i chciałem wyciągnąć maga. Ale cóż to - magazynek nie chce wyjść! Trochę się z nim siłowałem aż w końcu udało mi się po odciągnięciu czółenka. W środku zobaczyłem masakrę. Jakimś cudem kulka rozwaliła się na drobniutkie kawałeczki i zawaliła nimi całe bebechy. Do tego przykleiła się do nasmarowanych ścianek, przez co konieczne będzie rozebranie repliki, z czym mam jak na razie kłopoty :???:

Cóż, był to też mój błąd, bo nie czytałem wcześniej o Pestkach, które pękają w silniejszych karabinach.

W każdym razie i tak - póki co - radzę uważać z tymi kulkami.

 

Btw. Mamut - dzięki za radę, już zacząłem się niepokoić że ze strzelbą coś nie tak.

Link to post
Share on other sites

Pestki są też za mocno podkręcane w tej strzelbie (o dziwo). Ale takie zacinki czasem się zdarzają jeśli nie odciągnie się czółenka do końca i zdecydowanym ruchem (ale nie "na chama"). Miałem taką akcję z magazynkiem raz ale wtedy używałem jeszcze nowych Exceli.

Link to post
Share on other sites

Po parodniowych bojach ze strzelbą, udało mi się ją rozłożyć na części pierwsze, wyczyścić, przesmarować i złożyć. W dodatku jeszcze strzela :-P . Jeśli ktoś miałby kłopoty z rozbiórką, służę radą - mi parę dni zajęło kombinowanie, a na końcu okazało się, że zabrałem się do strzelby nie od tej strony co trzeba.

Porównawszy bebechy z fotkami tych z CA870 stwierdzam, że są one takie same poza sprężyną, która ma więcej zwojów. Cóż, może bardziej opłacało by się kupić Maruzena i go stuningować :-P .

Odkryłem także przyczynę pustych strzałów. Przy tłoku z obu stron odłamały się części, o które zaczepiały inne, długie, metalowe części połączone z czółenkiem. Jeśli strzelby nie przeładowało się odpowiednio szybko, tłok nie wskakiwał spowrotem na swoje miejsce i nie podawał kulki. Cóż, Kropelka raczej nie wchodzi w grę, gdyż wg są to części zbyt narażone na nacisk. Pozostaje tylko wymiana tłoka. Z tego co wyczytałem w wątku o CA870, do strzelby pasują także flaki z tej zabawki. Jednak oczywiście lepiej przydałoby się załatwić sobie jakiś solidniejszy tłok. Teraz pytania do użytkowników strzelb Maruzena/G&P - czy można gdzieś taki dostać? Czy wam też zdażyły się takie awarie czy po prostu ja mam pecha?

Link to post
Share on other sites

Mi nic się takiego nie zdarzyło.

Części z tego JT, są z szajs ABS'u. Ale innych zamienników brak. Trzeba dorabiac, jeśli co.

 

BTW: Jaka jest prowadnica w tej strzelbie? Bo może się okazac, że masz M120-140 i przy plasticzanej jest ryzyko złamania.

Link to post
Share on other sites

Siup:

Nie tłok a cylinder. Tu masz link do opisu rozwiązania tego problemu: http://wmasg.pl/forum/index.php?s=&sho...st&p=541764

 

Swoją drogą ciekawe jak to się stało, że te wypustki się zniszczyły u Ciebie. Może podczas rozkładania strzelby? Bo te wypustki są tak wykonane a nie inaczej bo nie przenoszą w zasadzie żadnych większych sił. Więc oprócz tej są 2 inne możliwości :)

 

1. Przepełnione magazynki lub nowe z jeszcze bardzo silną sprężyną podajnika. Ładuj zawsze 1-2 kulki mniej niż wynosi pojemnośc magazynka.

 

2. Występuje w M870 problem taki sam jak w ca870cqb, jest opisany w linku powyżej.

 

Życzę powodzenia przy naprawie.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Siup:

Nie tłok a cylinder. Tu masz link do opisu rozwiązania tego problemu: http://wmasg.pl/forum/index.php?s=&sho...st&p=541764

 

Swoją drogą ciekawe jak to się stało, że te wypustki się zniszczyły u Ciebie. Może podczas rozkładania strzelby? Bo te wypustki są tak wykonane a nie inaczej bo nie przenoszą w zasadzie żadnych większych sił. Więc oprócz tej są 2 inne możliwości :)

 

1. Przepełnione magazynki lub nowe z jeszcze bardzo silną sprężyną podajnika. Ładuj zawsze 1-2 kulki mniej niż wynosi pojemnośc magazynka.

 

2. Występuje w M870 problem taki sam jak w ca870cqb, jest opisany w linku powyżej.

 

Życzę powodzenia przy naprawie.

 

Pozdro.

 

Wiem że jt to nie g&p ale mi taki sam problem pojawił sie po załadowaniu do maga maxa kulkersów ;/ wiec raczej jest to to :D a co do abs w jt to nie jest on całkiem zły :D

Link to post
Share on other sites

Piok, WIELKIE dzięki za rozwiązanie mojego problemu. Rozważałem już kupno nowego cylindra lub znalezienie kogoś kto dorobi lepszy. Mimo że przeglądałem wątek o CA870, nie zwróciłem uwagi na Twoje instrukcje, bo szukałem informacji o tłoku a nie o cylindrze :-P

Co do uszkodzenia, to po rozłożeniu kawałki plastku już latały luzem. Sądze, że stało się tak z powodów które podałeś (występuje tu taki sam problem z pierścieniem), a może strzelbę nieodpowiednio traktował poprzedni właściciel.

Przy okazji zorientowałem się, że powodem rozsypania się Pestki na kawałeczki w mojej strzelbie mogło nie być tylko słabe wykonanie kulki, a właśnie cylinder który dopiero po naciśnięciu spustu wrócił na swoje miejsce, uszkadzając/niszcząc całkowicie kulkę. Ale Pestek już i tak nie załaduję :-P

W każdym razie jeszcze raz dzięki, już chwytam za palnik :twisted:

Edited by Siup
Link to post
Share on other sites

Co do tuningu-lepiej opłaca się kupić od razu GP-wyjdzie taniej i nie trzeba się babrać z Hop Siupem, sprężyną itd.

 

Piok mówił kiedyś, że w CA870 nie należy ściągać przedniego zawieszenia od pasa, gdyż hamuje ruch czółenka do przodu zmniejszając zużycie cylindra. W długim zestawie lufy GP ruch czółenka do przodu hamuje sam cylinder. Może to mieć wpływ na wytrzymałość zaczepów prowadnic czółenka...

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mogłem udokumentować procesu naprawy.

Strzelbę złożyłem dopiero teraz, gdyż z powodu nieumiejętnego obchodzenia się z bebechami miałem problem z tłokiem i małą sprężynką przy spuście, które się "lekko" poniszczyły :-P

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że patent Pioka wspaniale się spisuje (chociaż trochę się napiłowałem żeby dobrze działał), podobnie jak ten ze smarem grafitowym. Mistrzu, jesteś wielki ;-)

Prawdopodobnie w weekend strzelba przejdzie chrzest bojowy, opiszę wrażenia po walce ze stockowymi i tuningowanymi aegami.

Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu postów Wraka nabyłem shotgun JT-3 (czy jakoś tak) i porównałem bebechy. Faktycznie, moim zdaniem tłok i cylinder z powodzeniem mogą zastępować ten z oryginalnego. Materiał użyty do ich zrobienia wydaje się być solidny. A oto fotki flaków JT-3:

miwenso129ar3.th.jpg

 

miwenso130qy1.th.jpg

 

I obiecane zdjęcia M870:

 

miwenso132jb5.th.jpg

 

miwenso133lu4.th.jpg

 

miwenso135yq7.th.jpg

 

miwenso137sr0.th.jpg

 

miwenso145bb6.th.jpg

 

miwenso149ta4.th.jpg

 

miwenso140vs7.th.jpg

 

Niestety jakość zdjęc taka sobie.

Link to post
Share on other sites

Bo wrak widział zdjęcia Pioka

i ma Jt zastosował patent na regulowanego hopsiupka i wypienił lufe na precke (w jT)

Alke teraz zbieram na obrzyna :D i mam pytanie ile zasieng wynosi w "drewniaku" na stoku ?

 

 

// nie cytuj posta, który znajduje się bezpośrednio nad Twoim. /Medi.

 

Sorka za post pod postem :D a wiecie czy niewystające magi od M870 bedą pasować do JT ?? :D

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Wrak: niestety, krótkie magi nie pasują do JT. Mają z przodu taką wypustkę przez którą nie chcą się zmieścić.

 

magwt1.png

 

Długi magazynek wchodzi, ale bez charakterystycznego kliknięcia, przez co siedzi dość luźno. Strzelać nie próbowałem, bo JT już nie ma bebechów :-)

 

A teraz dalsza część przygód z grzebaniem w mojej strzelbie.

Po ostatnim rozkręceniu i złożeniu zauważyłem, że kulki zdają się lecieć bliżej i w pewnym momencie prawie pionowo spadają w dół. Próbowałem kombinować z różnymi sprężynkami - bez efektu. Coś jakby hop siup w ogóle nie podkręcał.

Kiedy rozłożyłem replikę, zobaczyłem, że wcześniej już uszkodzony tłok (tym razem naprawdę tłok, nie cylinder) całkiem się zniszczył. No to pakuję ten od JT. I tu zonk. Tłok nie jest identyczny, ale o jakieś 0.5 cm dłuższy, poza tym nieco szerszy i nie ma tego "ścięcia" na końcu które jest w CA/M870. Trochę zabawy z pilnikiem tu i ówdzie doprowadza tłok do stanu użytkowania, jednak strzelbę teraz przeładowuje się trudniej (przeładowanie wymaga więcej siły). Spróbuję jeszcze trochę popiłować, może się polepszy.

A teraz prośba do użytkowników CA/M870. Czy ktoś mógłby zamieścić zdjęcia stockowego HU w tej replice? Chodzi o wszystkie części które są potrzebne do jego montażu. Być może coś źle składam tudzież brakuje mi jakiejś częsci. Patent z regulowanym HU i śrubką raczej odpada, zewnętrzna lufa chyba zbyt szczelnie przylega do mechboxa. Mógłbym popróbować z preclufą od jakiegoś AEGa, ale do dyspozycji mam niestety tylko P90, od którego lufa jest zdecydowanie za krótka.

Po szybkim przejrzeniu tematu o CA870 dochodzę do wniosku, że dołączyłem do grona szczęśliwych użytkowników gumki HU w strzelbach Maruzena :-P Jutro wypróbuję patent z wkładem od długopisu, jeśli coś się polepszy, napiszę na forum.

 

A tak całkiem z innej beczki - kolba w M870 faktycznie jest pusta w środku.

 

 

EDIT: No i dupa. Przed chwilą znalazłem jakąś japońską stronę ze zdjęciami HU. I co się okazuje? Przez cały czas (tzn ok. 2 tygodnie, od kiedy pierwszy raz rozebrałem strzelbę) żyłem bez świadomości potrzeby posiadania w HU tej małej, płaskiej, zakrzywionej gumki :-P Widocznie ją zgubiłem podczas pierwszego rozkładania.

Miał już ktoś podobny problem?

Edited by Siup
Link to post
Share on other sites

Znaczy, że zgubiłeś ten element, który wchodzi do lufy i podkręca kulkę? Ojjjj niefajnie... Piok w temacie o CA870 pisał, że można to zastapić odpowiednio wyprofilowaną izolacją od kabla do słuchawek, czy czymś w tym stylu.

Zagadaj też do sklepów, które posiadają w ofercie CA870/M870 i spytaj, czy mieliby na sprzedaż HU-może mają gdzieś wymienne w warsztacie, lub mogą sprowadzić...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...