Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TDI Kriss Super V™ submachine gun (USA)


Recommended Posts

Przyznaję, że nie mogę zrozumieć czemu TO tak dziwnie wygląda.

 

Czy cała ta środkowa część to obudowa wspomnianego w tekście systemu redukującego odrzut? Mógłby któryś z kolegów naświetlić mi ciężko kumającemu jak to działa?

Link to post
Share on other sites

Hej,jak przeczytałes i zobaczyłeś zamek porusza się po lini prostej ,w osi lufy a potem w dół,a w środkowej cześci jest mechanizm i obudowa jego.

 

Zamek nie jest wychamowywany tak jak np AKM,gdzie uderzenie zamka w tylnym skrajnym położeniu przenoszone jest na ramie strzelca co skutkuje podrzutem broni ,lecz jest sciagany w dół i tam konczy swoj ruch co też sciąga broń lekko w dół i tym samym redukuje podrzut.

 

W opisie jest zaznaczone że w tym modelu jest zamek półswobodny,czyli dość lekki co też sprzyja stabilnosci broni podczas strzelania,oczywiscie broń w układzie liniowym,a wiec wszytko aby w ogniu seriami broń była jak najbardziej stabilna.

Link to post
Share on other sites

Ok, ale... :) czy to znaczy że na końcu ruchu zamka jest on jakoś wyhamowywany czy bije jak każdy tyle, że w innym kierunku?

 

Swoją drogą rozumiem, że do pewnego stopnia sprawdza się to przy strzelaniu seriami tudzież ciągłym a przy pojedynczych strzałach nie ma to już takiego znaczenia, tak?

 

Dzięki za wyjaśnienia :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co zrozumiałem konstruktor postanowił stworzyc broń jak najbardziej stabilną w ogniu ciągłym,w pojedyńczym będzie strzelać jak inne podobne konstrukcje.

 

Zamek jest wyHamowywany przez spreżynę powrotną ale czy ma jakiś dodatkowy zderzak?

 

Sam czekam na jakiś artykUł w języku polskim aby wszystko się wyjaśniło.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Remov :) jedyne co, że właśnie ten opis mi laikowi w tych tematach nie wystarczył. ( Dlatego też podałem go w pierwszym poście )

 

Brak mi tam (a może to braki w moim słownictwie w tym języku) informacji czy zamek jest jakoś dodatkowo wyHamowywany.

 

Czy zwrot "additional Enidine hydraulic buffer assembly" ma właśnie takie znaczenie?

Link to post
Share on other sites
Brak mi tam (a może to braki w moim słownictwie w tym języku) informacji czy zamek jest jakoś dodatkowo wychamowywany.
Jesteś pewny, że brak jest tam tej informacji? ;-)
The third solution is actually a part of the second system, and it employs a variable-angle track in the weight (#510 on diagram above), which puts a breechblock at a mechanical disadvantage during earlier stages of recoil, thus slowing down the movement of the bolt while pressure in the barrel is still high.
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Artykuł:

22222a.th.jpg

 

1111mb.th.jpg 33333yb.th.jpg

 

Może ktoś wyjaśnić o co chodzi? Do czego służy ten system (w tym podwieszany pod bronią)?

Z tego co zrozumiałem, to podrzut lufy i odrzut broni przy strzelaniu jest dużo mniejszy niż w "tradycyjnej" konstrukcji dzięki zastosowaniu "sprężynowego wytłumiacza" - czy coś w tym stylu.

 

Jest to jakaś nowatorska technologia przyszłości? Czy po prostu od dawna znana ślepa uliczka, z której od czasu do czasu próbuje się wybrnąć?

 

Z artykułu wynika, że broń jest już w sprzedaży. Czy jest to jakaś rozwojowa konstrukcja? Czy raczej do specjalnego użytku w konkretnych sytuacjach?

 

Czy nie zagraża to np. opracowywanej konstrukcji MBSS? Np. w przypadku rozszerzenia się zastosowania nowych mechanizmów.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Ten pistolet maszynowy na pierwszym zdjęciu to Vector tdi, nie ma chyba on związku z podczepianiem innego źródła ognia, do danej broni.

Z tego co zrozumiałem, to podrzut lufy i odrzut broni przy strzelaniu jest dużo mniejszy niż w "tradycyjnej" konstrukcji dzięki zastosowaniu "sprężynowego wytłumiacza" - czy coś w tym stylu.

Tak Vector ma jakiś mechanizm tego typu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_maszynowy_TDI_Vector

Było o nim a discovery, odrzut jest skierowany w dół dzięki czemu można celnie strzelać z kalibru 0.45 dużo silniejszego od standardowy 9mm.

 

Jeśli chodzi o podczepianie broni pod inną broń, spotkałem się już z tym dawno, lecz tylko w artykułach/grze, nie widziałem nigdy na żadnym zdjęciu/filmie wykorzystania tego, zresztą nie widzę innego sensu, niż w przypadku szybkiej zmiany na większy kaliber/śrut do "otwarcia drzwi" czy zniszczenia lekkiego pojazdu. M203 stał się sławny i bardziej użyteczny.

 

Na trzecim zdjęciu znana strzelba maszynowa AA-12, wiem tylko, że też ma mechanizm tego typu, ale jak dokładniej działa to już trzeba by gdzieś znaleźć.

http://en.wikipedia.org/wiki/Atchisson_Assault_Shotgun

 

Pewnie będzie na you tubie...

 

Moje 2 grosze...

 

 

Edit:

Wukasz był szybszy...

Edited by gryncek1
Link to post
Share on other sites

Ja również swoje 3 grosiki dorzucę. W programie na discovery i nie było to Future Weapons pistolet owy był opisany jako miód cud i orzeszki do tego. Strzelał szybko, celnie i posiadał moc obalającą wiele większego M4 według panów którzy owy program prowadzili. W owym programie porównywano pistolety maszynowe (a bynajmniej w tym jednym konkretnym odcinku) i Kriss Super V przebił min. MP7 który zresztą zajął 2 miejsce. Zatem prośba do ciebie Catchu byś wytłumaczył mi dlaczego według ciebie owy pistolet maszynowy jest "padaką". Szczerze jestem tego bardzo ciekawy ponieważ ty w rzeczywistości miałeś kontakt z tą bronią a ja natomiast znam ją tylko z programy telewizyjnego ;) z niecierpliwością czekam na twoją odpowiedz

Pozdrawiam ZAPEK

Link to post
Share on other sites

Obejrzyj sobie zapku PRAWDZIWE testy Krissa na Youtube - zacina się, wcale nie jest rewelacyjnie bezpodrzutowy, a wysoka szybkostrzelność pozwala tylko na ~1.5s prowadzenia ognia przy użyciu standardowego magazynka...

Ciekawy jestem ile Future Weapons każe sobie płacić za "rozsławianie" tych "cudownych" broni...

Link to post
Share on other sites

Co do zasady nie ma rzeczy idealnych. Jeśli prezentują taki subkarabinek - chyba można to tak nazwać - w samych superlatywach, to musi być gdzieś jakiś haczyk ;).

 

Też czekam na uzasadnienie określenia "padaka" i w ogóle na jakieś ciekawe informacje.

 

zacina się, wcale nie jest rewelacyjnie bezpodrzutowy, a wysoka szybkostrzelność pozwala tylko na ~1.5s prowadzenia ognia przy użyciu standardowego magazynka...

A czy nie było podobnie z pierwszymi karabinami maszynowymi? Pytanie, czy konstrukcja jest obiecująca?

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Na trzecim to strzelba automatyczna AA-12.

Doprawdy? ;)

 

A moim zdaniem na powyższym zdjęciu nie ma żadnej strzelby automatycznego, ani AA-12, ani jakiejkolwiek innej. Jest tylko strzelba powtarzalna M26 - u góry bez kolby i nakładki dystansowej na lufę do przestrzeliwania zamków, na drugim z kolbą i nakładką oraz bardziej pojemnym magazynkiem, zaś na trzecim w postaci podwieszonej, bez szkieletu z kolbą/chwytem pod karabinek M4. I na tym ostatnim również brak jest nakładki.

Link to post
Share on other sites
Jeśli prezentują taki subkarabinek - chyba można to tak nazwać
Nie, nie można, to po prostu pistolet maszynowy.

 

A tak na marginesie, kolega Catcha22 nie był jedynym, który miał do czynienia z tym 11,43-mm pm TDI Kriss Super V Vector SMG ;)

 

_tdi_kriss_super_v_vec4c4v.jpg

Link to post
Share on other sites
Doprawdy? icon_wink.gif

 

A moim zdaniem na powyższym zdjęciu nie ma żadnej strzelby automatycznego, ani AA-12, ani jakiejkolwiek innej. Jest tylko strzelba powtarzalna M26 - u góry bez kolby i nakładki dystansowej na lufę do przestrzeliwania zamków, na drugim z kolbą i nakładką oraz bardziej pojemnym magazynkiem, zaś na trzecim w postaci podwieszonej, bez szkieletu z kolbą/chwytem pod karabinek M4. I na tym ostatnim również brak jest nakładki.

Szaszłykowi i mi chodzi o to 3 zdjęcie ;) :

33333yb.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Nie o m26.

Link to post
Share on other sites

A to przepraszam. Z niewiadomych powodów forum nie wyświetla mi zdjęć - chyba z ImageShacka i jedyne, które jest widoczne - obok moich - to z M26.

 

PS. Co ciekawe, w innej przeglądarce wszystko widać ;)

Edited by REMOV
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...