Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki PESTKI - wady/zalety/propozycje


Recommended Posts

To wina magazynka a nie kulek. Tez mam maga GP i tna sie wszystkie kulki, blastery extremy i excele. Trzeba go czasem nasmarowac.

 

Nie jestem tego do końca pewien. Muszę się nieco zgodzić z Marysiem.

Przetestowałem pestki 0,20 w mid-capie G&P do emki i na 5 naładowań miałem jedną zacinkę. Natomiast ten sam mid-cap ładowałem już wiele razy extremami i nigdy nie miałem tego problemu.

 

Pomijając kwestię mid-capa muszę przyznać, że kulki są naprawdę bardzo dobre. Przy lufie precyzyjnej systemy 6,04 wszystko działa świetnie :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To wina maga i kulek.

Rozwiązanie jest to samo w obu przypadkach: przesmarować maga silikonem (tudzież speedloadera).

Problem z zacinkami w magach/speedloaderze występuje na wielu rodzajach kulek (ba! czasem nawet na różnych partiach kulek tej samej firmy)... w G&P występuje zawsze gdy magazynek jest 'świeży', ale miałem podobne zonki na TM'kach (i kulkach i magach).

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

Co do zacięć w midcap-ach G&P - na podstawie doświadczeń z dwoma sztukami takowych używanych z TM-owym AK. Na kulkach TM, Guardera i KSC zero zacięć (w sumie przeszło ich około 20 000). PJ za czorta podawać nie chciały. Rozkręcenie i smarowanie nie pomogło. Te same PJ lowcap-y CA i TM do AK podawały bezbłędnie.

 

Po prostu midcap-y są wrażliwe na jakość (szorstkość) kulek i tyle.

Link to post
Share on other sites

Ja w weekend przeprowadziłem testy u nas na strzelance - każdy chętny otrzymał próbkę kulek, po czym mógł je wypróbować.

 

Test składał się z następujących elementów:

1) Ładowanie ładownicą "strzykawą"

2) Pomiar na chrono fps

3) 10 strzałów na semi

4) 3-4 Krótkie serie

5) 1-2 dłuższe serie (40-60 kulek)

 

Wyniki pomiaru na chrono porównywane były dodatkowo z innymi, zwykle używanymi kulkami.

 

Konkretnie przetestowaliśmy następujące elementy.

 

Lufy

6.08 CA

6.08 CYMA

6.08 WELL

6.12 TM

CA 6.04

Deep Fire 6.04

G&G 6.04

G&P 6.04

KM Head 6.04

MadBull 6.03

Systema 6.04

 

Magazynki

CA AUG Hi-cap

CA G36 Low-cap

CA M15 Hi-cap

CA M15 Low-cap

CA MP5 Hi-cap

G&G G3-series Hi-cap

G&G M-series Hi-cap

G&P M-series Mid-cap

MAG G36 Mid-cap

MAG M-series Mid-cap

SRC M-series Hi-cap

Star M-series Real-cap

TM FAMAS Hi-cap

TM G36 Hi-cap

TM G36 Low-cap

TM P90 Hi-cap

TM P90 Low-cap

WELL G3-series Hi-cap

WELL MP5 Hi-cap

 

Gumki HU

CA

CYMA

G&G

G&P

Guarder

MadBull

Systema

TM

WELL

 

Porównywane kulki

Blaster 0.20

Blaster 0.25

G&G 0.20

G&G 0.25

Gold Fire 0.20

Gold Fire 0.25

Pestki 0.20

Pestki 0.25

Pestki 0.28

 

Wnioski są takie, że nie daje się stwierdzić nijakiej niedostateczności kulek. FPS wychodzą tak samo, magi, które podają inne kulki, podają też Pestki.

 

Jedyna rzecz jaką w ogóle można napisać to to, że Pestki nie są tak cudowne jak kulki TM, które wychodzą nawet z hi-capów do P90 i to tych bardziej kapryśnych egzemplarzy. Ze zwykłych wychodzą tak jak np. G&G.

 

W boju kulki zachowują się jak kulki :) - lecą gdzie trzeba.

 

Cięższe gramatury zostały przetestowane na SPR 560fps. Nie zauważyłem wspomnianego rozpadania się kulek. Natomiast nie wiem, ile trzeba by mieć FPS, żeby używać kulek o wadze o.35 lub nawet o.33 - na 560fps bardzo dobrze latają o.28.

 

Nic z powyższego raczej nie jest niespodzianką, biorąc pod uwagę doświadczenia innych testujących.

 

Kulki oczywiście dostarczył sklep Capri ;)

Link to post
Share on other sites

Replika: M15A2Rifle

Lufa: stock

FPS: nie wiem ile ale mam spr M150

 

Rezultat: Na około 3000 kulek na jednej strzelance nie było zacinek i rozbicia kulek na celu. Tor lotu porównywalny do Xtreme 0,25g z tym że HU lepiej podkręca i nie trzeba aż tak "przyduszać" kulki (co przyczynia się do minimalnego wzrostu FPS). Hi Cap Classic Army radzi sobie żwietnie (w 40 kulkowych seriach 3 razy zdarzyło się że mag raz nie podał kulki ale nie było podwójnych strzałów - dodam że mój rof jest niski bo mam zębatki Infinity Torque UP). Podsumowując - Kupuję To!!! Od dzisiaj zamawiam tylko pestki.

 

Szalony Jack Pirat - Co to za replika SPR ?

Link to post
Share on other sites

Panowie.

Podlałem mag silikonem, załadowałem pestki żeby trochę w nim postały. Spróbowałem rozładować... ni hu hu. Wychodziły pojedyńczo czasami wypadało po 5-10. Załadowałem extreamy 0.25 - mag wypluł wszystkie od razu.

 

Albo mam trefną partię, albo pestki po prostu są nienajlepsze.

Zauważyłem na kulkach jakby czarne kropeczki. Wszystkie tak mają?

Link to post
Share on other sites

Łączna ilość wystrzelonych kulek oraz typ giwery, na której testowaliśmy dziś Pestki, plus ilość zacięć:

4 k - AK-47 Cyma stock, hi-cap - zero zacięć;

2 k - SLR105A1 steel&wood CA stock, hi-cap i low-cap`y - zero zacięć;

100 - Beretta KJW stock - zero zacięć;

1k - M15 CA stock, low-cap`y - zero zacięć;

200 - UMP G&G stock, low-cap`y - zero zacięć.

 

Porównywaliśmy również tory lotu Pestek oraz Blasterów i nie zaobserwowaliśmy żadnych różnic. Testowaliśmy 0,20 i 0,23 g. Jak dla mnie kulki są świetne i od dziś strzelam wyłącznie z Pestek :)

Muszę również przy okazji pochwalić Capri za ekspresową obsługę - moje zamówienie zostało wysłane w dniu jego złożenia! Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Całe PGABP dziękuje Capriemu za tą wspaniałą tanią amunicję, trzaskaliśmy się ostatnio wyłącznie Pestkami.

 

Zero zacięć na:

TM g36c

TM mp5

Well mp5

Cyma mp5

no i jeszcze kilka innych lufek których nie pamiętam :P

 

Jedno zacięcie:

Nie chciała wylecieć z woreczka, przykleiła się... ale nie rozpadła :wink:

 

Bez kitu, teraz można przytrzymać spust na dłuższą chwilę i podziwiać piękną serie bez poważnych strat w porfelu.

 

DZIĘKI!

 

ps. jak już miałbym coś zmieniać to może większa gładkość powierzni, blasterki wydają się być bardziej spolerowany i jakby ciut celniej lecą, mogę się mylić.... stary jestem, wzrok już nie taki... :P

Link to post
Share on other sites

wystrzeliłem ok 2k pestek 0.25

lufa 366mm 6.04CA ok. 400fps, HU silikonowy GUARDER

zero zacięć, bardzo ładny tor lotu, HU dobrze sobie radzi

strzela mi się lepiej niż z blasterków

 

Jedyna rzecz jaka rzuciła mi się od razu w oczy to po 2 dziurki w każdej z folii. Dziurek jest 4 więc jest szansa, że może dostawać się tam kurz i inne brudy.

Czy to tylko ja mam takie problemy czy może ktoś inny też tak stwierdził?

Edited by plastx
Link to post
Share on other sites

No wiec tak :) zakupilem pesteczki 0.25 i testowalem je na:

- g36c TM z precka

- waltherze p99 KWC

- beretce tactical master TM

- spas 12 TM

 

Kuleczki w porzadeczku,zero zaciec :) powiem szczerze ze w przypadku walthera p99 to kulki jeszcze lepiej smigaly i sie wogole nie zacinaly w porownaniu do blasterkow 0.25. Nie wiem jak reszta ale moj team sie przerzuca na pestki :twisted: Wielkie uklony w strone Capriego za bardzo dobry pomysl,bardzo dobry towar w bardzo dobrej cenie :) Oby wiecej takich pomyslow i ich realizowanie :)

Link to post
Share on other sites

Witam ogónie pestki nie zrobiły na mnie wrażenia dzisiaj na strzelance wystrzeliłem ponad 1 tys pestek 0,23 mój sprzet to

AK 47 Cyma --> 377fps

+ftk m100

+prec lufa [CA]

+metal komora HU [sRC]

+gumka sylikonowa [GUARDER]

 

Miałem potworne kłopoty z ustawieniem hopa i praktycznie na minimalnym hopie leciały w góre i dla porównania wziolem troche kulek gold fire 0,20 i tor lotu kulki był o niebo lepszy i kulki były miały o wiele lepsza powtarzalnosc strzału, a w pestkach jedna kulka mocniej a druga słabiej była podkrecona ehhh.... :???: Po przesmarowaniu mocno hopa juz troche lepiej leciały ale i tak miały mocne odbicia jeszcze od ideału

 

Wg mnie pestki powinny byc bardziej spolerowane bo sa za bardzo chropowate i na minimalnym hopie juz je podkreca mocno

 

p.s. na ustawienie hopa wystrzeliłem 500 kulek takie miałem problemy ale udało sie jakos :P

Link to post
Share on other sites

Podnoszenie kulek na wyzerowanym HU oznacza na pewno to, że gumka nie chowa się całkowicie w tej pozycji (zbyt duży dystanser?). Trudno mówić o skupieniu skoro lot kulki nie jest poziomy. Wcześniej już nadmieniałem, że matowa powierzchnia Pestek wpływa na lepsze ich podkręcanie. Skutkuje dokładnie tym, co opisujesz.

Link to post
Share on other sites

To raczej dobrze że kulki są szorstkie bo nie trzeba "dusić" kulki hop upem żeby podkręcało... u mnie na gumce czarnej Guardera i 580FPS podkręca idealnie kulki 0,25 na MINIMALNYM hopie (tzn około 10 stopni obrotu albo i mniej) i nie mam żadnych kłopotów z powtarzalnością strzałów.

 

Podsumowując można rzec że chropowatość tych kulek to olbrzymia zaleta (tym bardziej że to chyba jedyne tak chropowate kulki na rynku) ponieważ baaardzo pozytywnie wpływa na prędkość początkową kulki (HU nie hamuje). Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A mogę się spytac jaki to ma związek z kulkami?? To że masz jakiąś lewą komore i brak zdrowego rozsądku, bo kto strzela przy 380 fpsach z 0.20??? Ja mam tyle samo fpsów i tylko 0.25 używam wszystko chodzi ładnie a kulka ma idealny tor lotu. Po drugie nie dziw się że po włożeniu gumki guardera (pewnie z dystanserem) kulka leci w góre bo na stocku już po zamontowaniu tej gumki kulki 0,20 lecą w niebo. Proponuje kupic Psetki 0.25 i myśle że bedziesz zadowolony;) pzdr

Link to post
Share on other sites

Wystrzeliłem do tej pory ~2k pestek na lufie 6,04 DF. Zero zacinek, ale to już nic nowego w tym temacie. Jedynie do czego mam zastrzeżenia to jak niektórzy już wspominali do ich "matowości". Jeżeli nie przesmaruję maga silikonem to się tną na automacie, już nie wspominając o dwu-rzędowych mid-capach w których po prostu sie blokują.

Proponowałbym Capri, aby w niedalekiej przyszłości obniżyli także koszt przesyłki. Rozumiem że materiały na paczkę też kosztują, ale przy przesyłce za 20zł wychodzi drożej niźli miałbym kupować droższe o parę złotych kulki P&J u Krakmana.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...