Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy ktoś z tu obecnych zaszalał i zrobił(nie chciał zrobić tylko zrobił) tuning AGMa na sprężynie M140 albo i M150? Zastanawiam się czy jest sens robić z tej m14'stki snajperkę z prawdziwego zdarzenia stąd te pytanie bo ładować 1000zł na podstawie wypowiedzi typu "myślę/sądzę/powinien/może...itp" to taki średni interes dla kogoś kto nie ma przychodu 5000 miesięcznie. Jeżeli ktokolwiek zmajstrował takiego potworka to co dokładnie wymienił i jakie miał osiągi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No to się pochwale A co :-F

 

M14 dostała łożyskowaną prowadnicę sprężyny Łożyska i springa 120 MO

(wcześniej 100% chiński stock)..

I tu stała się ciekawostka

Na baterii 8,4 (ogniwa panasonic) wcześniej potrafiła siąść po wystrzeleniu 5- 6 HC

Do tego rof był raczej "niewysoki"

 

Po wymianie części i poprawnym spodkładkowaniu i doszczelnieniu....

rof na mocniejszej sprężynie WZRÓSŁ na tej samej baterii

Wczoraj wystrzelałem 5 magów (co prawda większość na busrtach po kilka kulek ale dłuuuga seria dla osłony kolegów też się trafiła parę razy) i bateria nie wykazał jakiegoś spadku mocy.......

 

Zasięg wzrósł zauważalnie (Nie chce podawać metrów dopóki dokładnie nie pomierzę - ale oceniam na przyrost ok 30%)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sprawa ma się tak: moje m14 niedawno padło, selektor zwariował do reszty, styki się jarzą jak choinka na święta, jest wyraźny dźwięk jakby "cofania się" silnika - odsyłam na gwarancję.

 

Ale pomyślałem sobie, że skoro już odsyłam, to można by jakiś lekki tuning zapodać.

 

Myślałem o sprężynie M110 (MO), stalowych łożyskach (P&J) i prowadnicy od V3(P&J), nie mam za dużo kasy, ani też jakichś wielkich potrzeb odnośnie mocy, chciałbym się wyrobić w granicach ok 100 zeta. Czy to w ogóle ma sens? I czy skockowa batka i silnik pociągną taką konfigurację?

 

Łożyska wymienię tak czy siak, prowadnicę ponoć też wypada zmienić, ale kompletnie nie znam się na sprężynach, w zasadzie wolałbym jej nie ruszać, ale czy bez zmiany springa same łożyska i prowadnica coś pomogą?

Edited by mmaruda
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ktoś mi może powiedzieć jak i w którą stronę się kręci tym wihajstrem od hopapu by go podkręcić? Ja póki co nie byłem w stanie tego sprawdzić, testowałem ustawienia, ale chyba kulki lecą tak samo odległościowo. Choć mogę się mylić bo waliłem z okna nad baraki i oceniałem po dźwięku w który barak po kolei spadały (na przemian mam blaszaki i kryte papą)

 

Dzisiaj mierzone Chronos 326-340 fps na stocku.

 

No i jeszcze lufe, tyle że mam wersje scout a w instrukcji dowiedziałem sie tylko jak TEORETYCZNIE ją rozłożyć, poza tym nie ma w niej żadnych ważnych danych.

 

instrukcja ma "number 10" jak to mówiono w Wietnamie.

 

A po przeczytaniu tematu to jestem pewien, że tuning zlecę na serwisie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

A więc tak:

 

1.tak i nie (tzn./ ja bym tak czy tak baterię wymienił).

2. v.7 to m14

3.wymieniasz... i musisz przyciąć troszkę jak wyjmiesz to porównasz długości gumki nowej i stockowej i o tyle masz obciąć.

4. w sklepie... w taiwanie można, ale jak chcesz tuningować to lepiej daj im bo ja tuningowałem strzykawa w cylindrze itd. i na m120 mam 340fps... popracuje nad tym jak będę miał wolną chwilkę.

Mają tam tłoki i głowicę tłoka, ale ja bym dał to IM, aby dopasowali i tak btw. mój stockowy tok ciągnie chyba już 8k na fullauto na tej m120.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Link to post
Share on other sites

Nie. Są bardzo szczelne, ale mi coś uciekło.

Do 430fps...No to M120, teflonfix, prowadnica z łożyskowaniem... nie mam pojęcia co dalej szczerze.

Mógłbyś M130 wrzucić ale nie obiecuję, że wytrzyma i zestaw uszczelniony GUARDERA, ale to już byłby tuning pt. 'przerost formy nad treścią'.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

Ja się na swym M14 przejechałem, i uważam, że jest on dobry do tuningu do m120 (na tym szkielecie podobno komuś na m130 padł po prostu).

Link to post
Share on other sites

Łoża raczej tak. Różnią się tylko GB (obudowa baaaaardzo podobna ale w środku troszkę inaczej).

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

P.S. zapytaj kogoś kto sprzedaje na komisie m14dymy plus trochę cześci od AGM-a on da ci odpowiedź.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...