Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

800 mm ooooo... tylko to chyba wno pomoże , ciężko powiedzieć czy ta lufa w ogóle jest dobra skoro to deep fire... Myślę że z trzymaniem wymiarów to może być różnie , chociaż możliwe że jakość się dużo poprawiła w końcu jest kryzys trzeba walczyć o byt ...

Link to post
Share on other sites

Spokojnie :) Jestem "uczący się". Nie mówię że chcę to założyć. Zobaczyłem coś czego wcześniej nie widziałem, ani o czym nie słyszałem i chciałem dowiedzieć się czy to coś warte w przyszłości zachodu. Mam gr16a2 i puki co jestem zadowolony ze stocka, aczkolwiek dłuższa precka kieeedyś pewnie zagości.

 

Powtarzam, pytanie było czysto w celach edukacyjnych :)

Link to post
Share on other sites

przy użyciu zbyt długiej lufy zaobserwujesz spadek mocy czyli efekt wprost przeciwny do zamierzonego który chciałbyś z pewnością osiągnąć w gestii ''normalności'' co rozumiesz normalny.

 

 

Typ "0"

 

Cylinder przystosowany do karabinów z lufą powyżej 450mm

 

M15A2 Rifle, M15A4 Rifle, AK47, AK47S, AUG, FAMAS, G3SG1, G3A3, G3A4, M16-A1-A2-VN, PSG1, SIG550...

 

Typ "1"

 

Cylinder przystosowany do karabinów z lufą w zakresie

360 - 460mm

 

M15A4, M4A1/RIS, XM-177E2, AK-47, AK-47S, SG551...

 

Typ "2"

 

Cylinder przystosowany do karabinów z lufą w zakresie

210 - 360mm

 

Seria MP5, G36C, SIG552, MC51, Thompson, M733...

 

Typ "3"

 

Cylinder przystosowany do karabinów z lufą w zakresie

110 - 170mm

 

MP5K, MP5KPDW

 

Typ cylindra:

 

Do jakiej długości lufy:

 

Najczęsciej używany w replikach:

 

Bore-Up Typ "0"

 

Cylinder przystosowany do karabinów z lufą powyżej 450mm

 

M15A2 Rifle, M15A4 Rifle, AK47, AK47S, AUG, FAMAS, G3SG1, G3A3, G3A4, M16-A1-A2-VN, PSG1, SIG550...

 

Bore-Up Typ "1"

 

Cylinder przystosowany do karabinów z lufą w zakresie

360 - 460mm

 

M15A4, M4A1/RIS, XM-177E2, AK-47, AK-47S, SG551...

 

Bore-Up Typ "2"

 

Cylinder przystosowany do karabinów z lufą w zakresie

210 - 360mm

 

Seria MP5, G36C, SIG552, MC51, Thompson, M733...

 

Bore-Up Typ "3"

 

Cylinder przystosowany do karabinów z lufą w zakresie

110 - 170mm

 

MP5K, MP5KPDW

 

może to pomoże

 

ja zdecydowałem się w swojej replice na mały konsensus ceny do jakości i efektywności

 

tj. lufa 509mm cylinder stok został przezmianie spreparowany tak aby nie miał dziury przez to otrzymałem cylinder typu 0 jest to doraźny sposób na poprawienie troszkę zasięgu puki co jestem zadowolony ponieważ niskim kosztem osiągnąłem lekki wzrost dystansu loty amunicji nie skusiłem się na bore up ze względu na wysoki koszt części w stosunku do mojego portfela.

Edited by ElisiuM
Link to post
Share on other sites

Ma ktoś coś do powiedzenia na temat luf GUARDER'a 6,02 ?

 

Mogę Ci powiedzieć tyle że kulki z niej wylatują :) Tak na serio to mam ją od tygodnia, a dzisiaj brała udział w pierwszej strzelance. Po dzisiejszym dniu jestem zadowolony. Tam gdzie celowałem, tam leciały kulki.

Parę dni temu miałem okazję zobaczyć jak strzela M4 z "Promykiem" w środku. Jeśli mam być szczery to na dystansie na jakim strzelaliśmy do różnych celów, nie zauważyłem żadnej różnicy w celności pomiędzy tymi lufami. Dodam że nie strzelaliśmy do tarcz i nie sprawdzaliśmy dokładnie skupienia, zresztą cały czas strzelałem z ręki, więc było to raczej strzelanie "bojowe" niż testowe. Może gdybyśmy się bardziej przyłożyli w kierunku testowania, to wyszłyby jakieś minusy, a może i plusy ;) lufy Guardera w zestawieniu z "Promykiem".

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A jaka lufa precyzyjna 590mm do karabinu snajperskiego? Promyków i KMów chyba aktualnie w polskich sklepach nie ma, więc co brać? Systemę (ale średnica 6.04 to chyba trochę duża jak na snajpę), Guardera 6.02, a może jeszcze coś innego?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ma ktoś coś do powiedzenia na temat luf GUARDER'a 6,02 ? Czy czarna gumka guardera do tej lufy przy 420/430 (podane fabryczne dane) fps'ach była by dobra?

 

Od Dzisiaj mam tą lufę(550mm) w moim M16A1 zastąpiła ona preckę Systemy 509 mm 6.04 wystrzeliłem 3 Hi Capy Kulek Blaster Devil 0.28g jakie wrażenia:

testowane na odległość 50 m celna (strzał w puszkę po piwie), ani razu nie zacięła mi się kulka , nie wiem jaką chcesz długość bo przy tej liczbie FPS z zasięgiem jest różnie, aczkolwiek sama lufa(przynajmniej w moim przypadku) podniosła moc o 5-6 fps czyli na 515 fps. Jeśli chcesz to do M4/M16 i myślisz o długości 509 /550 mm to bierz ją bez zastanowienia! Tylko pamiętaj że tą lufę czyści się co strzelankę a najlepiej noś wycior ze sobą, no i pamiętaj o zakupie naprawdę "dobrych" kulek ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...