Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzisiaj miałem okazje przetestować dwie lufy przy różnych predkosciach, 509 Deepa Fire 6.02 430fps aug i m16 jbu 6.01 509mm 455 fps.

 

 

Po godzinie strzelania, bawienia sie hopkiem i wykalibrowania Acoga, stwierdzam ze Jbu nie jest wart tej ceny to po pierwsze, druga sprawa to kulki na augu miały lepsze skupienie pomimo tych 25 fps (nie mylic skupienia z zasięgiem). Osobiście pomikedzy tymi lufami wg mnie wygrywa Deep Fire (choć nie uważam że jest idealny i rewelacyjny jak prom/km h.).

 

Ja u siebie miałem juz kiedys precke systemy ale w starym gnacie, 455mm, wtedy poprostu nie miałem porównania.

 

 

Ciekawią mnie jeszcze te precki 6.02 guardera, ma ktos jakies porównanie ?

Link to post
Share on other sites

juz wiele razy był juz ten temat nie ma kasy to SYSTEMA/GUARDER ( Madbule i DF moga sie trafic doskonałe ale tez gnioty...)

Dla zasobnych promyk/ km head/ Pdi 6.04 madonion moze sprowadzic 650mm za 400

dla fanatkow celnosci nie liczacych sie z kosztami PDi wersja 6.01 madonion moze sprowadzic 650mm za 700zł tak jak wersja 6.04 trudno osiagalna ....

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

Oczywiscie mozna wybrac dwie szkoly wyboru precki jezeli chodzi o dlugosc.

1. - jak najdluzsze i jak najwezsze - jest jak najlepsze. Standardowa szkola.

2. najoptymalniejsza dlugosc precki to 420-460 mm, dluzsza tylko pogorsza skupienie przez to ze kulki odbijaja sie w srodku od scianek. Dodatkowo - optymalna to 6.04 lub nawet 6.08 - dlatego ze kulka ma wogole ani razu nie odbic sie od scianek - a wieksza srednica umozliwia jej slizganie sie na poduszcze powietrzenej.

Z tego wzgledu nie liczy sie tak bardzo srednica lufy, ale dokladnosc wykonania i brak miejsc gdzie kulka moze zachaczyc, zwazen i rozszerzen lufy.

 

Wszyscy posiadacze KMheadow i promykow powiedza ze to swietne lufy (mam kmheada od tygodnia ale widze roznice w porownaniu do starej systemy).

Wlasnie przez to dokladne wykonczenie wnetrza. Oczywiscie jezeli nawet odrobine wygniemy lufe precyzyjna - przestanie ona byc precyzyjna.

Link to post
Share on other sites

"najoptymalniejsza dlugosc precki to 420-460 mm, dluzsza tylko pogorsza skupienie"

 

Nieprawda.

 

"Dodatkowo - optymalna to 6.04 lub nawet 6.08"

 

Nieprawda

 

"Oczywiscie jezeli nawet odrobine wygniemy lufe precyzyjna - przestanie ona byc precyzyjna. "

 

Nieprawda

 

"Wszyscy posiadacze KMheadow i promykow powiedza ze to swietne lufy"

 

Prawda!

Link to post
Share on other sites

Dodatkowo - optymalna to 6.04 lub nawet 6.08 - dlatego ze kulka ma wogole ani razu nie odbic sie od scianek - a wieksza srednica umozliwia jej slizganie sie na poduszcze powietrzenej

Skąd wiesz? Ciekawe, bo raczej nie produkują przeźroczystych luf do replik, no chyba że patrzysz w lufe podczas strzału i robisz unik zanim wyleci z lufy XD

Link to post
Share on other sites

Po wielokroć wałkowane przez wiele serwisów, serwisantów i maniaków:

1. Objętość cylindra musi być dopasowana do objętości słupa powietrza sprężanego w lufie.

2. Sama średnica lufy wewnętrznej to nie wszystko - dlatego efekty uzyskiwane na KM Head są lepsze od Systema - pomimo tego że obydwie mają 6.04mm.

3. Za długa lufa w stosunku do objętości cylindra powoduje zmniejszenie szybkości wylotowej kulki. Celność mimo wszystko wzrasta.

4. Za krótka lufa w stosunku do objętości cylindra powoduje napędzanie kulki nawet po opuszczeniu lufy - celność gwałtownie spada, wartość FPS także.

5. Najważniejsze w przypadku lufy są:

- jej długość - im dłuższa tym lepsze skupienie strzałów;

- jej RZECZYWISTA średnica wewnętrzna - im mniejsza tym lepsze skupienie strzałów (oraz większe prawdopodobieństwo zacinki);

- jej powierzchnia wewnętrzna - mosiądz i aluminium to najsłabszy materiał, najlepsze lufy są z dobrej stali krytej teflonem lub inną powłoką poprawiającą ślizg.

 

Nie zapominajmy że same FPS i rurka niewiele się przydadzą, gdy komora HU wraz z gumką i dystanserem są niedopowiednie. Odwieczny przykład TM vs chińczyk jest pewnym uproszczeniem, aczkolwiek tkwi w tym bardzo dużo prawdy.

 

Mierzenie castorurek i próby domowego honowania tychże zawsze powodują jedno - uzyskujecie co najwyżej stockową lufę markowej repliki :P.

Link to post
Share on other sites

Guarder 6.02 509mm

Testuje taką lufę już dobry miesiąc i stwierdzam że jest rewelacja. Lepsze skupienie niż na KM Head 509mm, zasięg ten sam.

Nie wiem tylko czy trafił mi się dobry egzemplarz czy one są takie dobre. Kiedyś miałem Guardera 6.04 509mm i była wyraźnie gorsza, porównywalna z Promykiem czy Vanarasem.

Link to post
Share on other sites

Guarder 6.02 509mm

Testuje taką lufę już dobry miesiąc i stwierdzam że jest rewelacja. Lepsze skupienie niż na KM Head 509mm, zasięg ten sam.

Nie wiem tylko czy trafił mi się dobry egzemplarz czy one są takie dobre. Kiedyś miałem Guardera 6.04 509mm i była wyraźnie gorsza, porównywalna z Promykiem czy Vanarasem.

Trochę się pogubiłem... w moim świecie najlepsze lufki to (kolejność w wierszach nieprzypadkowa :P):

PDI, EDGI

RA-Tech, Prometheus, KM Head, Deep Fire (tylko PTW/CTW)

Systema (AEG i PTW), Vanaras

Deep Fire, G&G Silver

a dalej cała reszta...

 

Wg. twojego opisu "gorsza" była porównywalna z Promykiem, a "lepsza" była lepsza od KM Head... hmm.

Inna kwestia że sam sposób zakładania gumki na lufie też ma znacznie. Gumki Systema i KM Head świetnie banglają z lufkami KM Head. Do promyków najlepiej nadają się Systema i Promyki. Komora także ma znaczenie - VFC ma wybitnie inny standard i bez umiejętnego przycinania Systemowskich gumek nawet na PDI nie uzyska się dobrych efektów...

Link to post
Share on other sites

Wg. twojego opisu "gorsza" była porównywalna z Promykiem, a "lepsza" była lepsza od KM Head... hmm.

Mea culpa, miało być Systema nie Promyk.

Ale fakt faktem że dużo luf już przemieliłem, wszelkich długości i wg. mnie tak się to układa:

Pominę PDI i EDGI, bo z PDI strzelałem, ale nigdy nie miałem na własność

Prometheus

Guarder 6.02

Deep Fire 6.02, KM Head

Systema, Vanaras

Classi Army, Madbull, JBU

Link to post
Share on other sites

Dexterkrak - dlatego wlasnie napisalem ze to kontrowersyjna teoria.

Nikt na wmasgu ci nie napisze ze tak moze byc ;)

 

Testowalem lufy - Kmhead- swietna. Nawet dlugosci 5 cm w glocku cymy - przegieta poprawa skupienia.

Systema - dwa lata dziala mimo ze juz sie troche zuzyla.

Mad bull - trafilem na kiepska

Deep fire - dzialala 3 miesiace i sie popsula (przyklejal sie bialy nalot z kulek - jak przyklejone)

JBU 6.01 - praktycznie nowka ... nie chce ktos kupic ? Ja oceniam ja gorzej niz systeme, i wcale nie zwieksza fpsow.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...