Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ciąg dalszy na temat luf Deep Fire. Przyszła dzisiaj do mnie kolejna tym razem krótsza (mm) lufa taj firmy. Też 6.04. Ta z kolei miała już spolerowane nacięcie na gumkę HU i nie powoduje to jej przecinania podczas montażu/użytkowania. W poprzedniej musiałem sam spiłować i podpolerować krawędzie. O dziwo w ogóle jest lepiej wykonana. Kulki się w niej nie zacinają i wsio bangla jedwabiście. Została do tej repliki zamontowana gumka silikonowa przeźroczysta Guardera. Co do tej poprzedniej 550 mm to dałem jej szansę. Potraktowałem w środku na odległości w której się kulki zacinały pastą polerską do docierania zaworów w silnikach samochodowych. Pozwoliło to zebrać materiał (zwiększyć w tym miejscu średnicę lufy) i już kulki się nie zacinały. Następnie wypolerowałem już w środku cała lufę pastą do polerowania lakierów samochodowych. Teraz ma o wiele większy połysk niż fabrycznie. Porządnie potem wyczyściłem i po montażu do repliki już strzela bardzo dobrze. Kulki się w ogóle nie zacinają. Co do skupienia w obu replikach napisze wkrótce, bo dzisiaj na wietrze rzędu 30 km/h to raczej nie wiele dało się sprawdzić.

Edited by sylipp
Link to post
Share on other sites

Trzeba było odesłać do sklepu jako wadliwy towar żeby wymienili. Domowe "ulepszanie" precek nie da NIGDY tego co być powinno. Może być lepiej niż było (bo w Twoim wypadku ciężko żeby było gorzej) ale na pewno nie będzie jak należy.

Długo leżała przed montażem wiec mogło by oddawanie nie wypalić, a jak nam życie to sklep i tak zwaliłby winę na kiepskie kulki. Jak przestanie dmuchać to zrobię porównanie z lufą stockową. Może nie będzie gorzej :wink:

Link to post
Share on other sites

Nie mogę dodać więc proszę moda o scalenie.

Dzisiaj była w miarę bezwietrzna pogoda więc zrobiłem trochę testów porównawczych lufy stockowe do luf 6.04 DF.

Replika JG G36K. Wymieniłem seryjną lufę 357mm, na DF 363mm. Zasięg poprawił się nieznacznie, ale za to skupienie jest o wiele lepsze. Wymiana lufy dała na prawdę sporo. Moc ok 370 FPS. Kulki Guarder 0.23

Replka CA M14. Wymiana lufy seryjnej 509mm na DF 550mm, którą musiałem poprawić, bo nie trzymała parametrów i kulki się zacinały. Został leciutko rozwiercona w miejscu zacinania się kulek i spolerowana na całej długości. W porównaniu z serią zasieg minimalnie lepszy, ale skupienie się także poprawiło zwłaszcza w końcowej fazie lotu kulki. W tym przypadku wymiana lufy przysporzyła problemów i roboty. W takiej replice , która ma służyć za parasnajperkę warto zainwestować w lepszy produkt. Moc ok 400 FPS. Kulki Guarder 0,25.

Link to post
Share on other sites

Major ja mam zupełnie inne doświadczenia. Ze stockowej lufy Stara (6,05) po zrobieniu ładnej korony, wypolerowaniu całości uzyskałem bardzo przyzwoite efekty, systema mogła by się poczuć gorsza ;) Jeżeli ktoś ma choć trochę pojęcia co i jak to można poprawić osiągi a jak nie to tylko pogorszy ;)

Link to post
Share on other sites

Również chciałbym zasięgnąć rady. Zastanawiam się, czy brać Guardera 6,02 czy zostawić sobie wysłużonego 6,04. Czy różnica w skupieniu będzie warta takiej zamiany? To pierwsza rzecz, druga: brać lufę dedykowaną [455mm] czy kończącą się tuż przed zakończeniem tłumika [500mm]. Chodzi mi o to, czy lufa dłuższa od stockowej będzie działała na niekorzyść powtarzalności strzałów. Replika to AKS74 Cymy.

 

ED. Jeszcze mam do wyboru coś pośredniego [469mm].

Edited by Marcin_eM
Link to post
Share on other sites

Również chciałbym zasięgnąć rady. Zastanawiam się, czy brać Guardera 6,02 czy zostawić sobie wysłużonego 6,04. Czy różnica w skupieniu będzie warta takiej zamiany? To pierwsza rzecz, druga: brać lufę dedykowaną [455mm] czy kończącą się tuż przed zakończeniem tłumika [500mm]. Chodzi mi o to, czy lufa dłuższa od stockowej będzie działała na niekorzyść powtarzalności strzałów. Replika to AKS74 Cymy.ED. Jeszcze mam do wyboru coś pośredniego [469mm].

 

1. Mniejsza srednica - lepsze kulki - wieksza cena za kulki- wieksza szansa na zablokwanie lufy.

Czy srednica mniejsza o 0.02mm da ci jakis znaczny i widzialy golym okiem rezulat - teoretycznie tak, praktycznie niekoniecznie.

 

2. W AK masz cyliner typu "0" czy cylinder dla dlugosci lufy od 450-550mm.

Link to post
Share on other sites

Kulki ogolnie maja srednice 5.96 - 5.97

Oprocz tych naprawde tanich i kiepskich.

Wiec roznica 6.04 a 6.02 czy nawet 6.01 jest niewazna - o ile uzywa sie dobrych kulek.

Dlaczego ? Poniewaz one nigdy nie maja wiecej niz 5.97

Dowod - http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=http://www.6millimeter.info/joomla/index.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D142%26Itemid%3D42&rurl=www.google.com&twu=1&usg=ALkJrhhnnBeho9mgtMNGgZS_fYUOsDJNvA

Mam nadzieje ze dobrze sie wklei - test kilkunastu marek kulek. Podany na wykresie jest zakres rozmiaru.

Dokladniej chodzi mi o:

durchmesser020.jpg

Dalej sa inne wagomiary - wczesniej bio kulki.

Rozrzut wagi - tez fakt do zastanowienia przy chronowaniu.

Link to post
Share on other sites

Świetny wykres - i od razu widać, które kulki omijać z daleka. @Marcin_eM: 500mm będzie lepsza(tak na logike) Dlaczego? bo w wiekszym stopniu wykorzysta pojemność cylindra. Sam sprawdzałem pchając tłok ręcznie - kulka wylatuje z lufy 455mm już w momencie, kiedy tłok jest wciśniety do cylindra na jakieś 70-80% jego długości.

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem niedawno lufę Gunner 640mm.

Na razie nie strzelałem z niej, ale jakość wykonania i gładkość wew. na poziomie niespotykanym. Powiem szczerze że lufa pormyka w porównaniu do jakości wykonania jest niemal identyczna.

Pod światło z kulką w środku, widać że jest bardzo równa.

Przetestuję i opiszę.

 

Testowałeś już może tą lufę?

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj kupiłem i strzelałem z lufy Gunner 290mm, na dystansie 30m (mierzone), i przy w miarę bezwietrznej pogodzie 8/10 kulek trafiało w kartkę A4. Replika ICS m4 Commando 350 fps. Niestety nie jestem w stanie porównać jej z innymi preckami ale według mnie skupienie jest bardzo przyzwoite ;)

Link to post
Share on other sites

A ze stockiem możesz porównać?

W stosunku do stocka jest dużo lepiej oczywiście, stockową lufą ics'a (bodajże 6,12) na dystansie 30m w kartkę a4 trafiałem 3-4/10 razy. Skupienie jest dużo lepsze mogę jeszcze powiedzieć że w płytę gipsową 1x1 na ponad 40m wchodzi wszystko, a w stoku na tej odległości kulki miały złośliwą przypadłość skręcania w lewo lub prawo przez co trafienia były dużo rzadsze. Jutro przetestuje jeszcze w boju to może napisze coś więcej.

Link to post
Share on other sites

Jaka jest wartość tego współczynnika i jak to można olbiczyć? ;) Używam na zmianę 0,25 G&G i ICSa na ok 400 fpsach.

 

 

I myślę ze to odpowiedni wago-miar do tej ilości fps ale jakbyś spróbował 0,28 to podejrzewam ze byłbyś bardziej zadowolony z celności i powtarzalności strzału z tym ze zasięg trochę mniejszy.

Przy 450 fps strzelam z 0,32 co prawda P&J ale powtarzalność jest na mojej lufce z systemy 6.04 idealna.

 

Edyta :a zobacz z czego strzela Tuksiak i ile ma fps.Jednak tu też duza role robi gumka i dystanser.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...