Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A tak właściwie, to o co chodzi z tymi Madbullami? Wyczytałem wcześniej, że często trafiają się bubole, nienadające się do użytku?

Pytam, bo mam zamiar wymienić w mojej replice cały układ lufa-gumka-dystanser-komora. A, że budżet ograniczony, to wolałbym nie wydawać 300zł na prometheusa, tylko wole dać 100 za madbulla i ew. w przyszłości wymienić go, jesli okaże się kiepski, tak jak mówicie. Zalezy mi na w miarę dobrym skupieniu na dystansie +/- 40 metrów, nie oczekuję kokosów...

Link to post
Share on other sites

Jak masz montować MB to zostaw stocka a piniondza przepij. Albo dołóż do promyka.

O ku*wa xD To jest cytat roku wmasg.pl :D

Jeśli masz ze 400fps, kupisz guardera/systemę, nie masz co do promyka dokłądać, bo zalezy ci na zasięgu do 40m któy z w.w częściami plus dobrym hop upem i wymienionymi wczesniej +/- -380-400fps skupienie powinno cię zadowolić. Nie ma co bulić niepotrzebnie. Za różnice kup g&g 0.25 zamiast p.j :D

Link to post
Share on other sites

nie no, fps mam chwilowo 360, ale podejrzewam, że za sprawą cholernie nieszczelnej komory, gumki itp. Bo gb, ma podwójnie uszczelnioną głowicę cylindra, doszczelnioną aluminiową dyszę, poza tym wszystko jest fajnie spasowane, a spring do m115 elementa, na którym powinno być ok. 380. na m120 można nawet 400 osiągnąć... ale wracając. Promyka nie kupię na 100%, a już na pewno nie teraz, bo nie wiem, czy jest sens: za 200zł różnicy mieć prawie niezauważalną różnicę w celności pomiędzy promykiem a przykładowym Madbullem? To by się trochę nie opłacało ;) .

Uwziąłem się na to MB, bo mam taką w G36, kiedyś miałem w innej emce i za każdym razem byłem zadowolony. A, że cena nie jest tragiczna, to czemu nie? Co do systemy i guardera to jest problem, polegający na dostępności. Często one SĄ w różnych sklepach, ale za to są NIEDOSTĘPNE. Za to MB, jest prawie zawsze, w dodatku w Wa-wie, gdzie mogę sobie podjechać i mieć od ręki.

No nic, najwyżej porozglądam się za czymś innym, niż MB, chyba, że nie będę miał innego wyboru.

Link to post
Share on other sites

Kajtoo5 - lufy MadBulla nie są złe, bo tak, są złe, bo wykonane zostały z aluminium, które sprawia że lufy się po prostu stosunkowo łatwo gną. Miałem, strzelałem, cieszyłem się, zgiąłem.

 

Obecnie zamówiłem PDI Raven do jednej z replik, jeśli komuś zależy mogę zrobić zdjęcia porównawcze z promykiem, z zastrzeżeniem, że ten ostatni siedzi w VSR.

Link to post
Share on other sites

Nie wszystkie po wyjęciu z pudełka są idealne ale te co nie są po przepuszczeniu około 1k kulek robią się wizualnie o wiele lepsze, jakby kulki je "polerują". Przynajmniej tak się stało w przypadku lufy 375mm kulkach 0,3g i 570fpsach. Widziałem może z 10 luf z czego 3 były praktycznie do użycia z pudełka a resztę trzeba było czyścić. Ale z drugiej strony tak na prawdę w czym przeszkadza to że lufa jest chropowata czy gładka? Jak jest idealnie chropowata, znaczy się tak samo powtarzalna na całej długości lufy to jest o niebo lepsza niż niektóre precki z idealną powierzchnią. Można gdybać, ale niektórzy zapominają na czym polega precyzja. Istotna jest dokładność wykonania na całej długości niż sama średnica. Zresztą nie wiadomo tego od dziś patrząc na rynek gdzie km-heady czy promyki biją na głowę większość luf 6,01 czy 6,02.

Link to post
Share on other sites

Bo one 6,01 czy ,02 mają tylko na opakowaniu. Z resztą, jak dla mnie to ona może mieć w środku stalagmity i stalagtyty :D. Jeśli będzie latało dobrze to mnie to nie obchodzi. Bardziej martwi mnie praktycznie żadna powtarzalność w produkcji tych luf- jedne podobno gładkie (na takie nie trafiłem ale czytałem), inne chropowate. Niech już wszystkie będą chropowate. A skoro powierzchnia nie jest powtarzalna to może się okazać, że osiągi też nie i... otrzymamy takiego "drogiego madbulla".

Link to post
Share on other sites

Czołem,

W przeciągu paru dni będę miał pod ręką SAR'a, wtedy go rozkręcę i wrzucę zdjęcia porównawcze. Lufa "naloty rdzy" delikatne ma, jednakże myślę, że jak pisano powyżej - kulki ją "wypolerują".

 

Co do powyższych rozważań na temat polerowania - sądzę, że bawienie się ze szlifowaniem może jedynie pogorszyć sprawę, niepotrzebnie dodatkowo rysując powierzchnię. Popieram opinię przedstawioną przez KostQ'a - dobre kulki i lufa sama powinna się "dotrzeć" do idealnych wymiarów. Czy tak będzie i u mnie? Dam znać. Lufa docelowo będzie zainstalowana w M249 z komorą CA oraz zieloną gumką G&G, więc dość szybko powinna przerobić ten 1k kulek.. ;-)

 

Dexter - masz na stanie tę VSR'kę jeszcze? Jeśli tak, po prostu ją przestrzelaj i oceń tutaj, jak w Twojej opinii wypada pod względem osiągów w porównaniu z promykiem oraz guarderem - spore doświadczenie z tymi lufami w końcu masz. ;-)

Edited by asas
Link to post
Share on other sites

Z guarderem wcale nie mam sporego. Mam małe ale wystarczające do ugruntowania sobie opinii. Natomiast VSR na rejwenie przestrzeliwałem ostatnio i wyniki mnie z jednej strony zaskoczyły negatywnie, z drugiej zaś- jestem świadom, że być może duża część tej "niecelności" wynika z kulek. Dlatego muszę spróbować na czymś solidnym i... bardziej okrągłym ;].

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

czytam te posty od początku założenia tematu czyli od 18.04.2011r. opini jest dużo na temat różnych luf. to że promyk, km są najelpsze to już wiem, wiem też że są najdroższe. pytanie: z ograniczonym budżetem (stać mnei na guardera, ultimate, madbulla) co upchnąć (i z jaką gumą) do mojej emki (defender 4 zakupiony 2012r - podobno ma to znaczenie). pytam bo od 2011r. jakość luf mogła się trochę zmienić i np JBU opiniowane jako syf w 2011r może traz robić trochę lepszy syf wart zakupu. z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

hmmmm...fakt na celność jakoś specjalnie nie mogę narzekać bo jest OK ale myślałem że któraś z w/w będzie więcej niż OK. no nic, odkładam na KMa.. dzięki Nath:)

 

 

 

trochę to trwało i kupiłem.. PDI :icon_biggrin: nieco dłuższą w porównaniu do stockowego 407mm bo 455mm.. i mam problem. Mianowicie..założyłem zieloną dżi end dżi, wszystko spasowane..a tu przy strzelaniu po ok. 35-40m kulki zamiast jak po sznurku lecą jak rój pszczół! i ciekaw jestem dlaczego? może ktoś mi coś poradzi bo to irytujące jest. jeśli chodzi o replikę to: defender 4 KWA, 430fps, cylinder typ 1, gumka jak już wspomniałem G&G zielona. nie bardzo wiem co jest nie tak. test robiłem na kulkach 0.25 i 0.28 ( na tych jest trochę lepiej). jakieś pomysły?

Edited by ShOgun221
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...