Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Witajcie. Zamierzam kupic precke do AK z PBS-1 i chcialbym sie zapytac jaka dlugosc lufy wziac. Stockowa lufa ma ok 455mm, a tłumik 205 mm, z czego wolnej przestrzeni bedzie ze 150 mm, bo lufa troche wchodzi w tlumik. Brac np 469mm czy zdecydowanie wiecej?

 

Mowa o lufach KM-Head

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Opłaca się zakupić taki zestaw?

-http://www.taiwangun.com/lufa-precyzyjna-363mm-6-02mm-do-m4-guarder?from=listing&campaign-id=19

-http://www.taiwangun.com/tlumik-dzwieku-typ-sf-125mm-black-acm?from=listing&campaign-id=19

 

Albo lepiej kupić dłuższą lufę i dłuższy tłumik? Polepszy to osiągi?

 

Będzie ten zestaw dobry do repliki G36C? Oryginalna lufa ma długość 247 mm, mam zamontowaną gumkę HU Guarder przeźroczystą.

Link to post
Share on other sites

Opłaca się zakupić taki zestaw?

-http://www.taiwangun.com/lufa-precyzyjna-363mm-6-02mm-do-m4-guarder?from=listing&campaign-id=19

-http://www.taiwangun.com/tlumik-dzwieku-typ-sf-125mm-black-acm?from=listing&campaign-id=19

 

Albo lepiej kupić dłuższą lufę i dłuższy tłumik? Polepszy to osiągi?

 

Będzie ten zestaw dobry do repliki G36C? Oryginalna lufa ma długość 247 mm, mam zamontowaną gumkę HU Guarder przeźroczystą.

 

Wsadź lufe 800mm, będziesz miał zasięg kosmos a celność w pisiontgroszówce!

 

http://forum.wmasg.p...y#entry1598829

i

http://forum.wmasg.p...p-ma-znaczenie/

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanko: czy opłaca się, w celu poprawy skupienia wymienić lufę w mp5 ( CM 041 ) na którąś z tych w cenie do 120 zł? ( SRC, GUARDER itp. ) Jeśli tak to jaką? Nie interesuje mnie dozbierywanie do promyków, pdi albo innych luf kosztujących 50% ceny repliki ;)

 

Imho nie ma sensu, chyba że będziesz mieć możliwość przymierzenia 100 sztuk i wybrania tej która zapewni Ci większą powtarzalność. Nieprecyzyjna ciasna lufa potrafi gorzej siać niż nieprecyzyjna ciasna a w przypadku wymienionych producentów dopisek precyzyjna to jak uczciwy/sumienny/pracowity przy naszych (p)osłach.

Najniższa linia oporu to systema 6.04 w tym przypadku.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Czaszkuję nad tym jakie są + i - luf o różnych średnicach.

czy między między lufami 6,00 a 6,01 będzie duża różnica, no i czy będzie dochodziło do zacięć? Czy w 6,00 trzeba stosować jakieś specjalne kulki, czy wystarczą markowe kuleczki?

Link to post
Share on other sites

A ktoś robi 6.00mm?

 

W zasadzie najwięcej robi jakość lufy a nie jej średnica, która jest dobrym chwytem marketingowym dla kogoś kto się nie zna. "No bo przecież 6,01mm powinno strzelać celniej niż 6.03mm". Chińska 6,01mm daje gorsze skupienie niż markowe 6,05mm. No może słowo markowe jest tu niepoprawne, bo za markową preckę nie uznam np. guardera, madbulla itp.

 

Dzisiejsze kulki pomijając jakieś abominacje jak 0,43 DD lub PJ nie będą się ciąć w preckach.

Link to post
Share on other sites

Imho nie ma sensu, chyba że będziesz mieć możliwość przymierzenia 100 sztuk i wybrania tej która zapewni Ci większą powtarzalność. Nieprecyzyjna ciasna lufa potrafi gorzej siać niż nieprecyzyjna ciasna a w przypadku wymienionych producentów dopisek precyzyjna to jak uczciwy/sumienny/pracowity przy naszych (p)osłach.

Najniższa linia oporu to systema 6.04 w tym przypadku.

W ogóle Ciasne lufy - czy to "markowe", czy też tanie chińskie, potrafią zepsuć skupienie, jeśli nie weźmie się pod uwagę pewnych zmiennych.

Nie twierdze, że mam jakieś ogromne doświadczenie w tej kwestii, ale jakieś tam mam i na jego podstawie powiem tak...

O ile przy lufach stockowych warto dobrać odpowiedni typ cylindra o tyle przy preckach jest to totalna podstawa i rzecz niezbędna. Jeżeli wsadzimy nawet najlepszą lufie 6.01 a będziemy mieli cylinder, który pompuje wyraźnie za dużo powietrza, to skupienie w 95% przypadków będzie do dupy. Przy za dużym cylindrze często lepsze skupienie da stock 6.12, niż najlepsza precka 6.01.

 

Dlatego z całym szacunkiem, ale znaczna część zawartych tu(i nie tylko tu) opinii o lufach jest nic nie warta, bo większość ludzi, nawet nie wie, że cylinder trzeba dobrać do lufy. I wcale nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać, czyli np. typ2 do luf z przedziału 240-360. Tu trzeba się nakombinować i dobrać cylinder idealny. Wtedy można rzetelnie oceniać lufy.

 

Mikadorus, precki 6.00, a nawet 5.99 i 5.98 robi EdGI. Możesz nawet zamówić taką skrojoną na wymiar, przez polskiego dystrybutora: http://topguns.eu/lufa-edgi-custom-works-na-wymiar.html

 

Osobiście mam niecny plan na gwiazdkę sprawić sobie lufę o średnicy 5.98, lub 5.99. Liczę, że zapewni to świetne skupienie i przyrost przynajmniej rzedu 40 fps względem luf stockowych. Do tej pory testowane przeze mnie różne lufy z zakresu 6,01-6,04 dawały średnio 20-25fps więcej niz lufy stockowe.

 

Jeśli lufę EdGI zakupię na pewno zdam relację.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien jak będą latały kulki nawet w dobrze wypolerowanej lufie 6.00mm i węższej. Weź pod uwagę fakt, że kulki nie są idealnie kuliste oraz to jak HU wpływa na kulkę w lufie.

 

Wątpię by prometheus/ PDI bawili się w lufy 6,01mm i większe bez żadnego powodu.

 

Wymiary nawet tych droższych i markowych kulek mogą się mieć czasem w okolicach tych 5,98mm i może być kicha, co ileśtam strzałów.

 

No ale czekam na opinię, kogoś kto faktycznie strzelał z takiej lufy.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien jak będą latały kulki nawet w dobrze wypolerowanej lufie 6.00mm i węższej. Weź pod uwagę fakt, że kulki nie są idealnie kuliste oraz to jak HU wpływa na kulkę w lufie.

 

Wątpię by prometheus/ PDI bawili się w lufy 6,01mm i większe bez żadnego powodu.

 

No ale czekam na opinię, kogoś kto faktycznie strzelał z takiej lufy.

 

Z mojego źródła mam info, że kulki Guarder, Madbull, G&P, Bioval, PJ premium, nie sprawiają kłopotów jeśli chodzi o zacinki, nawet w przypadku luf 5,98. Skupienie natomiast już w przypadku 6.00 widocznie lepsze niż w przeciętnym Promyku.

 

Poza tym wiesz...

Promyk, klasa sama w sobie - robi lufy 6,03.

PDI, to co wyżej, a jednak bawi się już w 6,01.

Pytanie, więc czemu Promyk nie bawi się w mniej niż 6,03?

 

Natomiast to, że PDI robi jeszcze 6,05 i 6,08. Dla mnie proste - na takiej lufie (szczególnie 6,08) dużo łatwiej uzyskać zadowalającą celność bez konieczności dobierania idealnego cylindra. Tu wystarczy cylinder +/- dobrany według powszechnie przyjętego schematu.

Link to post
Share on other sites

Z mojego źródła mam info, że kulki Guarder, Madbull, G&P, Bioval, PJ premium, nie sprawiają kłopotów jeśli chodzi o zacinki, nawet w przypadku luf 5,98. Skupienie natomiast już w przypadku 6.00 widocznie lepsze niż w przeciętnym Promyku.

 

Poza tym wiesz...

Promyk, klasa sama w sobie - robi lufy 6,03.

PDI, to co wyżej, a jednak bawi się już w 6,01.

Pytanie, więc czemu Promyk nie bawi się w mniej niż 6,03?

 

Natomiast to, że PDI robi jeszcze 6,05 i 6,08. Dla mnie proste - na takiej lufie (szczególnie 6,08) dużo łatwiej uzyskać zadowalającą celność bez konieczności dobierania idealnego cylindra. Tu wystarczy cylinder +/- dobrany według powszechnie przyjętego schematu.

 

Dlatego EdGI też umożliwia zamówienie luf z wewnętrznym ryflowaniem lub otworami na końcu aby skompensować nadmiar powietrza. Często o tym wspominam jak i kilku innych grzebaczy że problemem jest nadmiar sprężonego powietrza, który na wylocie powoduje destabilizacje kulki co bardzo rzutuje na celność wraz ze wzrostem odległości do celu. Jest jeszcze kilka innych mniej sprawdzonych teorii jak luźne precyzyjne lufy i powstawanie w lufie w koło kulki poduszki...

Link to post
Share on other sites

Poduszka to brednie. Kulka po prostu ociera się o górną krawędź lufy. Potwierdzone info.

 

To jest niestety temat rzeka...

Jakiś czas temu natknąłem się na stronę z krzaczkami a tam cały opis zagadnienia wraz z modelowaniem przepływu powietrza. W zależności od zmiennych wychodziło na to, że tak jak napisałeś kulka może wędrować po górnej krawędzi co jest najlepszym rezultatem jaki możemy osiągnąć składając replikę, może rykoszetować wewnętrznie, może też być otulona poduszką jak sabotem ale to powoduje spore oscylowanie kulki, może też wystąpić połączenie dwóch ostatnich zjawisk co wiąże się ze sporą utratą energii kulki jeszcze w lufie... chyba że mnie google i bing okłamał na ten czas przy tłumaczeniu.

O ile pamięć mnie nie myli to natknąłem się na to szukając czegoś na temat magicznych osiągów TM pomimo marnych w stocku parametrów na papierze.

Z tego wynikało, że dawno temu ktoś w Japonii szykując repliki rozwalił problem na czynniki pierwsze i uwzględniając narzucone ograniczenia doszedł do kompromisu między zasięgiem a prędkością kulki zachowując jednocześnie zadowalającą celność. Można odpowiednimi zabiegami zwiększyć zasięg repliki co niestety odbija się na prędkości kulki, można też i w drugą stronę.

Problem w tym, że poza Japonią ich rozwiązania są kopiowane bez zastanowienia i składając repliki posiadające niejednokrotnie 2x moc należało by całe zagadnienie przeanalizować od początku, jak to ktoś kiedyś zrobił w Japonii, żeby efektywnie ją wykorzystać...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jakiś czas temu zaryzykowałem kupno taniej lufy, a konkretnie nowego madbulla 6.01. Jak to MB, lufa jest leciutka, więc drzwi bym nią nie wyważał.

 

Po dobraniu odpowiedniego cylindra, mam naprawdę świetne skupienie.

Jeśli ktoś zastanawia się nad lufą do 150zł, szczerze polecam.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pytanie tylko jaką długość lufy i jaki cylinder dobrałeś. Poza tym jaki zasięg osiągnąłeś. Warto o takich rzeczach wspominać :)

Ostatnio postanowiłem zrobić sobie prezent i złożyć mk12 mod1 spr, a co za tym idzie muszę pobawić się w tuning mocowy, dla zwiększenia zasięgu i celności (o nic więcej mi nie chodzi, teoretycznie kulka może lecieć i pół godziny - ważne, żeby trafiła w cel na łądnym dystansie 60-70m, lub większym). Do rzeczy

Zastanawiam się nad kupnem lufy precyzyjnej. Długość to 590mm (lufa 16"+tłumik :icon_mrgreen: ), cylinder typ 0 standard. Docelowo ma wejść spring guardera sp130 lub 140.

Uznałem, że skoro i tak nie biegam z repliką codziennie to kupowanie laylaxa (przynajmniej wstępnie) nie ma sensu, toteż zastanawiam się nad trzema:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1430

Deep Fire 6.02mm stalowa, nowej generacji

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3779

Guarder 6.02

 

Na dokładkę:

http://deltashop.pl/pl/lufy-precyzyjne/868-jbu-lufa-precyzyjna-601-590mm-psg1-svd.html

 

Myślę, że z tych trzech najlepszym wyborem byłby... PROMETHEUS. Tak, wiem, tego już mi nie mówcie, bo to każdy chyba wie. Natomiast NA PRAWDĘ, uważam, że wydawanie na precfifkę 3/4 wartości repliki mija się z celem, kiedy wyjdę z nią 2-3 w miesiącu.

Dlatego, już na serio, z pośród tych trzech, którą byście najbardziej polecali? Kulki na których bym śmigał to guarder, lub GG.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...