Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Obie marki to loteria, poszczególne egzemplarze, które teoretycznie powinny być identyczne, potrafią się drastycznie od siebie różnić. W przypadku takiego wyboru pozostaje test z autopsji-założyć jedną i drugą lufę i sprawdzić która lepiej się sprawuje.

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie potrzebna lufa do m14 (CYMA) dość tania , w stoku miała ona 407 a przy mojej szczelności (Na stoku m135 element 500fps) i cylindrze typ 0 by bardzo rzucało.Wsadziłem ponad 500 ze starej m14 AGM ( ponad 7 lat) widać że swoje lata ma za sobą- długo leżała w piwnicy, gumka to stara G&G(3 lata) ale kręci ładnie, Problem w tym że co któryś strzał leci hmm inaczej i rozrzut jest dość spory mimo to radziłem sobie z nim i potrzebuje coś minimalnie lepszego( nie chce promyka ani nic tak drogiego bo lufa ma być tylko minimalnie lepsza) Myślałem nad Tornado albo SHS-tyle że ich nie ma nigdzie . Coś ktoś poradzi z bardzo tanich luf? Może ja nie wiem o istnieniu innych tanich luf. Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o gumki to:

Nie ma czegoś takiego jak "najlepsza gumka do". Na to czy dana gumka będzie się u Ciebie sprawować ma wpływ wiele czynników:

- jakość wykonania konkretnej gumki - nie oszukujmy się, to nie NASA czy apteka i nie wszystko jest wykonywane idealnie - czasem zdarzają się nadlewki, braki itp.;

- jakość wykonania konkretnej komory HU - może być tak, że gumka A w komorze B w mojej replice będzie działać badziewnie, ale ta sama gumka A w Twojej komorze B będzie działać idealnie,

- dysza - czy się uszczelnia z daną gumką,

- zastosowany dystanser.

Pewnie są jeszcze jakieś. Nie można wskazać idealnej gumki do danego przedziału fps. Można wskazać polecane gumki - od siebie mogę polecić przezroczystego Guardera. Ludzie polecali gumki czarne Systemy, zielone G&G, Ultimate, a nawet gumki ACM. Z tymże niektórzy pisali, że zielone G&G się popsuły, tak samo czarne Systemy - chodzi o jakość wykonania. Trzeba wziąć jakąś z polecanych (bo na nich jest największa szansa, że efekty będą zadowalające) i jeśli nie będzie się zadowolonym z efektów trzeba szukać dalej.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej na celność wpływa poprawa szczelności całego układu + wymiana gumki hop up + teflon fix + usztywnienie lufy. Potem dopiero na celność wpływa lufa precyzyjna. Najlepsza lufa precyzyjna w kategorii cena/jakość to prometheus 6,03 barrel. Nie opłaca się kupować półśrodków w tej kategorii, lepiej te pieniądze zainwestować w coś innego.

 

W sumie ten opis możnaby wstawić pod każdym pytaniem w tym temacie...

Link to post
Share on other sites

Najlepiej na celność wpływa poprawa szczelności całego układu + wymiana gumki hop up + teflon fix + usztywnienie lufy. Potem dopiero na celność wpływa lufa precyzyjna. Najlepsza lufa precyzyjna w kategorii cena/jakość to prometheus 6,03 barrel. Nie opłaca się kupować półśrodków w tej kategorii, lepiej te pieniądze zainwestować w coś innego.

 

W sumie ten opis możnaby wstawić pod każdym pytaniem w tym temacie...

 

Chyba nie ma sensu kupować części repliki która kosztuje 300zł (przynajmniej takie ceny tej precki znalazłem) do repliki która kosztowała 400zł.

Gumkę hop up mam wymienioną na czarną Guardera. To może jakaś lufa z zakresu cenowego około 100zł?

No i ponawiam pytanie jak się ją montuje?

Link to post
Share on other sites

Chyba nie ma sensu kupować części repliki która kosztuje 300zł (przynajmniej takie ceny tej precki znalazłem) do repliki która kosztowała 400zł.

Gumkę hop up mam wymienioną na czarną Guardera. To może jakaś lufa z zakresu cenowego około 100zł?

No i ponawiam pytanie jak się ją montuje?

 

Nie opłaca się kupować półśrodków w tej kategorii, lepiej te pieniądze zainwestować w coś innego.

 

A jednak miałem racje, uniwersalna odpowiedź na każde pytanie w tym temacie :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co do KM Head czy Promyk - mam u siebie KM 6.04 509 i jest miodzio przy ok 570 fps w aug. Natomiast ostatnio robiłem aug bliźniaka, dla kolegi i tam zamontowaliśmy promyka 6.03 509 i stwierdzam że promyk mimo około 490 fps (brak jeszcze sorbo więc nie przesadzamy ze sprężyną) aktualnie ma o jakieś (na oko) 25% lepsze skupienie. Pewnie niebawem machniemy jakiś test i będę w stanie stwierdzić na 100% co jest lepsze. Ale na tą chwilę promyk dla mnie wygrywa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...